+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    michalmm
    Gość

    [TDCi]dziwny problem po wymianie filtrów i oleju

    Witam
    Wczoraj zmieniłem wszystkie filtry i olej silnikowy (nie wiedziałem jaki był lany wcześniej więc wybrałem fordowski Formula F 5W30).
    Po odpaleniu auta pojawił się problem. Gdy dodaję gazu na biegu jałowym, to słychać przy obrotach od 1400 gdzieś do 1900 dziwne buczenie i czuję jakby lekkie drgania. Podczas jazdy owego buczenia w ogóle nie słychać (może lekko na 1) a drgań nie ma wogóle. Na kanale po wsłuchaniu się, dźwięk dochodzi bardziej z okolic miski olejowej i czuć na niej większe drgania przy tych obrotach.
    Nie znalazłem nic podobnego na forum więc proszę o pomoc.
    Auto TDCI 116KM przebieg 185tkm.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    możliwe ,że olej ,który był wcześniej był gęstszy od tego co wlałeś
    a poziom oleju masz w normie ? nic po wymianie ci nie brakowało/zostało ?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    mk4 2.0 tdci 140KM
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Mragowo
    a możliwość padającego DKZ rozważyłeś?

  5. #4
    michalmm
    Gość
    Olej jest w normie. Sprawdzałem kilka razy, nic nie ubywa.
    Co to jest DKZ bo nie spotkałem się z tym skrótem? Bo jeśli chodzi o dwumasę czy wtryski to z tymi elementami jak na razie jest wszystko w porządku

    Co do tego dźwięku to porównuje go do echa jakie słychać gdy dmucha się w rurę.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Co to jest DKZ
    o nią

    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Bo jeśli chodzi o dwumasę
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    a możliwość padającego DKZ rozważyłeś?
    a co ma olej do DKZ?

    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Wczoraj zmieniłem wszystkie filtry....to słychać przy obrotach od 1400 gdzieś do 1900 dziwne buczenie i czuję jakby lekkie drgania
    to sprawdź czy masz dobrze skręconą obudowę filtra powietrza. jaki filtr powietrza włożyłeś? tzn. jakiego producenta? a delikatne drgania przy tym zakresie obrotów to w tym silniku prawie norma

  8. #7
    michalmm
    Gość
    Filtr powietrza jest oryginalny. Wszystko pod maską już obejrzałem i posprawdzałem kilka razy. Wszystko dobrze jest zamontowane, żadnych dziur w układzie dolotowym, ogólnie wszystko ok.
    Zrobiłem już trochę kilometrów i nic się dziwnego poza tym dźwiękiem nie dzieje. Chętnie bym wyciągnął filtr oleju ale szkoda trochę kasy na następne zalanie olejem. Napiszcie czy możliwe jest że wkład filtra oleju wyskoczył z tego mocowania w obudowie i czy to może być że to jego wina. Zanim dokręciłem sprawdzałem i był zamocowany.
    Trudno poczekamy do następnej wymiany oleju.
    Jak myślicie, czy powinienem wtedy zalać ten sam olej 5w30 czy może półsyntetyk?

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Napiszcie czy możliwe jest że wkład filtra oleju wyskoczył z tego mocowania w obudowie i czy to może być że to jego wina.
    jeśli wkład jest właściwy to nie ma takiej możliwości. a czy pamiętasz jak wkładałeś filtr powietrza to czy poruszyła się dolna część obudowy filtra? jeśli się poruszyła i wypadła z otworu doprowadzającego powietrze do filtra to może właśnie też tak buczeć albo rezonuje sama obudowa filtra powietrza bo ma drgania. sprawdź czy jest dobrze osadzona. ja np dodatkowo przymocowałem ją opaskami zaciskowymi bo mi trochę latała

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Gdy dodaję gazu na biegu jałowym, to słychać przy obrotach od 1400 gdzieś do 1900 dziwne buczenie i czuję jakby lekkie drgania......... Na kanale po wsłuchaniu się, dźwięk dochodzi bardziej z okolic miski olejowej i czuć na niej większe drgania przy tych obrotach
    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Filtr powietrza jest oryginalny. Wszystko pod maską już obejrzałem i posprawdzałem kilka razy. Wszystko dobrze jest zamontowane, żadnych dziur w układzie dolotowym, ogólnie wszystko ok
    Cytat Zamieszczone przez michalmm
    Zrobiłem już trochę kilometrów i nic się dziwnego poza tym dźwiękiem nie dzieje.
    Trudno poczekamy do następnej wymiany oleju.
    Jak myślicie, czy powinienem wtedy zalać ten sam olej 5w30 czy może półsyntetyk?
    Hmm - jeżeli coś takiego pojawiłoby się u mnie po wymianie oleju - zmieniłbym na 10W40.....(.nie straszę ale może to panewki) - w sumie to 120zł.....zbyt duża kwota aby zaryzykować ?
    Filtr powietrza? - założyłbym poprzedni......a może by ucichło?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 17:26
  2. [TD MkII] Po wymianie korektora kąta wtrysku dziwny problem
    By muscle_car in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 20:54
  3. [MkII] Problem po wymianie oleju wspomagania.
    By rjusz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 18:40
  4. [TD MkII] dziwny problem z odpalaniem po wymianie swiec
    By niedzwiedz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 11:39
  5. [TD MkII] Po wymianie rozrządu dziwny problem
    By siwek1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów