+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant Awatar piotr70
    Imię
    Piotr
    Model
    Renault Scenic I Ph 2 / Honda Shadow VT500C
    Silnik
    2.0l/140km / 500ccm/50km
    Od
    31 Jan 2011
    Mieszka w
    Kalisz

    Naprawa zamka w drzwiach kierowcy Mk2

    Witam

    Nie znalazłem jeszcze informacji jak naprawić przedni zamek, w związku z tym chcę się podzielić moją wiedzą.
    Ostatnio poszukiwałem dla drugiego mojego mondka przedniego zamka od kierowcy, na allegro nie mam pewności co kupie a handlarze częściami w okolicy nie mieli.
    Przy pierwszym mondku (mk2) po zakupie 3 lata temu wymieniłem w drzwiach kierowcy i cudem ten zamek przeleżał w piwnicy i go nie wyrzuciłem.
    Z braku części zabrałem się za jego naprawę.

    Acha ogólna uwaga - płukanie w Wd40 czy innych specyfikach jak to czytałem w niektórych postach - pomaga tylko na mechanike - włączniki są hermetyczne i WD ich nie nasmaruje (przynajmniej przy płukaniu) - jedynie można zalać główny silnik centrala i nanieść "syfu" w przekładnie.

    W krokach opiszę co trzeba zrobić:

    1. Rozbieramy zamek - tu brak zdjęcia ale, odcinamy nit - ja obszlifowałem zakucie - od strony tworzywa, następnie delikatnie rozchylamy, podważając i rozpinając wszystkie zatrzaski, oraz odginamy metalowe wąsy zaciśnięte na tworzywowej obudowie.

    2. Po rozłożeniu ukazuje nam sie obraz jak na zdjeciach:
    - część mechaniczna

    - część elektryczna


    3. Przystępujemy do oceny - cześć mechaniczna - na 99.9% jest ok można przeczyścić nasmarować i gotowe. Ważna jest część elektryczna.
    Widać tam trzy włączniki jeden prawy dolny róg jeden prawy górny i jeden pod czarna pokrywą

    Z ciekawości zdjąłem czarną pokrywę wraz z głównym silnikiem zamka


    jest tam jeszcze jeden mikrowłącznik.

    4. Po analizie okazało się że włącznik z górnego prawego rogu ma urwaną "kuleczkę" przez która jest naciskany - można porównać z widokiem innych i przez to się nie załączał

    tu widać dobrze

    Naprawa polegała na wykonaniu "kuleczki" - distal lub poxipol załatwia sprawę.


    5. Po odczekaniu odpowiedniego czasu - zmontowałem próbnie zamek i przez otwory w obudowie sprawdziłem czy biały języczek połączony z ruchomym elementem metalowym naciska i załącza stycznik.
    element schowany

    element w pozycji naciskającej na stycznik (dla dobrego zobrazowania tylko sama część mechaniczna)

    widać na dole taki biały języczek wysunięty spod metalowego elementu.

    6. Jeżeli wysokość jest dobra montujemy cały zamek i na próbę do auta.
    acha przy montażu pamiętać aby zapadka od wewnętrznego otwierania drzwi prawidłowo była zazębiona z częścią mechaniczną oraz aby nie uszkodzić przełącznika dwukierunkowego

    U mnie zadziałało po pierwszym razie - więc pozaciskałem metalowe wąsy, ścisnąłem zatrzaski i dodatkowo skręciłem wkrętem (w niektórych zamkach jest tam już wkręt - u mnie nie było) w małym otworku powyżej zeszlifowanego nita. Jeżeli nie działa sprawdzić inne styczniki lub podwyższyć nałożoną "kulkę".

    Rozbierany przeze mnie zamek był typu DL - widać na czarnym elemencie dodatkowy półksiężyc do dodatkowego blokowania taki metalowy na środku zamka.

    Cl nie mają podwójnego blokowania i nie maja jednego lub 2 styczników - niestety nie rozbierałem Cl i nie wiem których brakuje ale maja tylko 5 pinów we wtyczce.
    O ile bede miał czas to sie pobawie i spróbuje rozszyfrować który pin odpowiada za który stycznik.
    Jeżeli będzie uszkodzony sam stycznik - to większy problem i zabawa, bo są one wklejane twardą masą.
    Ostatnio edytowane przez piotr70 ; 14-07-2011 o 20:32

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Vaio
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo mkII 2.0 zetec
    Od
    17 Oct 2011
    Mieszka w
    Piastów
    super sprawa w wolnej chwili weżnę się za swój od strony pasożyta w chwili obecnej wsadzony jest od focusa z tylnych drzwi efekt taki że zamykanie otwieranie działa ale i tak muszę od środka odtworzyć

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Vauxhall Vectra C
    Silnik
    1.9 CDTI 120 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Czy w MK I jest tak samo to rozwiązane?

  5. #4
    Kursant Awatar zibo666
    Imię
    Jarosław
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    20 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrzosowa
    Witam. Będzie miał ktoś jeszcze zdjęcia z tej operacji moze ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 10:54
  2. [MkIII] Zero reakcji silniczka zamka w drzwiach kierowcy
    By tomek1689 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 17:30
  3. [MkII] Mondeo MKII naprawa centralnego zamka w drzwiach tylny
    By jacekolo in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 18:21
  4. [MkI] Blokowanie zamka w drzwiach
    By 6-tec in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2005, 07:57
  5. Siłownik zamka w tylnych prawych drzwiach
    By Tomex in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2005, 13:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów