+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Poch³aniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno

    Ró¿nice w ch³odnicach klimy oraz sposób wymontowania

    Cze¶æ Wam, jako ¿e muszê wymieniæ ch³odnicê klimy, zacz±³em takowej poszukiwaæ i napotka³em kilka problemów.

    - Ch³odnica w V6 ma inny numer ni¿ ch³odnice z innych wersji silnikowych. Niemniej w wielu sklepach i aukcjach zaznaczone jest, ¿e pasuje do ka¿dej wersji silnikowej. Czy to prawda ? Mo¿na zastosowaæ np z 2.0 ch³odnicê ?

    - W V6 po 03.99 ch³odnica ma inny numer ni¿ we wcze¶niejszych latach. To samo pytanie, czy to kosmetyczna zmiana i mo¿na zastosowaæ tê wcze¶niejsz±, czy to wykluczone ?

    - Jak siê wymontowuje ch³odnicê ? Da radê od do³u ? Czy co¶ dodatkowo trzeba demontowaæ ?
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    By³o:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnêtrze: Pó³skóra RECARO (ST200)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez KLUSEK Zobacz posta

    - Jak siê wymontowuje ch³odnicê klimy ? Da radê od do³u ? Czy co¶ dodatkowo trzeba demontowaæ ?
    Ja wiem jak to siê robi w dieslu a s±dze ¿e i w pozosta³ych Mk2 bêdzie to samo.Odkrêciæ trzeba 2 ¶ruby M6 po obu stronach ch³odnicy klimy ³±cz±ce u do³u ch³odnice klimy z ch³odnic± wody.Najlepiej odkrêciæ i wyj±æ listwê stalow± przykrêcon± do ch³odnicy klimy u spodu-u³atwi to wyjecie.Podnie¶æ nieco ch³odnicê klimy aby zaczepy wysz³y z uchwytów na ch³odnicy wody (w po³owie wysoko¶ci)Wysun±c w dó³ nieco ch³odnicê klimy aby doj¶æ do wê¿y.Odkrêciæ wê¿e i wyj±æ z ch³odnicy-id± ciê¿ko bo siedz± tam oringi.Wyj±æ ca³kowicie ch³odnicê klimy do do³u.Powodzenia



  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Dziêki wielkie

    Teraz pozostaje kwestia zakupu odpowiedniej, kto¶ siê orientuje na pozosta³e moje pytania ?
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    By³o:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnêtrze: Pó³skóra RECARO (ST200)

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Wojciech
    Opis
    Mondeo '99 1.6 16v 95ps
    Od
    23 Jan 2011
    Mieszka w
    DT/Kraków
    Otó¿ ja kupowa³em w zesz³ym tygodniu now± ch³odnicê. Mam auto z 27.03.1999 z silnikiem 1.6. Kupi³em w³a¶nie t± ch³odnicê o której piszesz do marca 99 i niby dla wszystkich wersji silnikowych s± takie same. Kupi³em najtañsz± now± z Allegro za 159 z³ firmy BEHR HELLA. A kolego jaki masz rok i miesiac produkcji? Bo chyba, ale mogê siê myliæ po marcu 99 ch³odnica przypomina t± dla mondeo mk3

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Mój jest listopad 99 ... w³a¶nie nad t± sam± siê zastanawia³em co Ty. za 159 BEHR HELLA.
    Dziwne jakby przypomina³a t± z MK3, wkoñcu przedni pas ca³kowicie siê ró¿ni. Na czym polega ró¿nica o której mówisz ?
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    By³o:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnêtrze: Pó³skóra RECARO (ST200)

  7. #6
    Kursant
    Imiê
    Wojciech
    Opis
    Mondeo '99 1.6 16v 95ps
    Od
    23 Jan 2011
    Mieszka w
    DT/Kraków
    pA masz wykrêcon± t± ch³odnice? Zapodam Ci linka do mojej "fotorelacji": http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...t-klimy-12497/ i porównaj do tej Twojej

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Dziêki, ciekawe Niestety moja ch³odnica wci±¿ w aucie. Próbujê poszukaæ co¶ na zagranicznych forach.
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    By³o:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnêtrze: Pó³skóra RECARO (ST200)

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Wojciech
    Opis
    Mondeo '99 1.6 16v 95ps
    Od
    23 Jan 2011
    Mieszka w
    DT/Kraków
    Najlepiej bêdzie jak po prostu wyci±gniesz star± ch³odnice, bo wnioskujê, ¿e sam to bêdziesz robi³. Ja bez ch³odnicy je¼dzi³em ca³± zimê tylko mia³em zawiniête wê¿e szmat± i zaklejone izolacj±. Wystarczy ¶ci±gn±æ doln± os³one zderzaka, t± górn± nad grillem i lekko podnie¶æ przód. Postêpujesz jak kolega pisa³ wy¿ej. Po odkrêceniu ¶rub musisz podnie¶æ ch³odnicê, bo ona wisi na zaczepach. Jak to zrobisz to odkrêcasz wê¿e i wyci±gasz ch³odnicê do³em. W sumie to nie jest trudne. Gorzej z w³o¿eniem.
    Wtedy bêdziesz mia³ pewno¶æ czy wygl±da jak moja. Albo w ogole mo¿esz odkrêciæ tylko doln± os³onê i popatrzeæ od do³u na wej¶cia wê¿y, bo bêd± siê ró¿niæ w³a¶nie u³o¿eniem wej¶æ do ch³odnicy.

  10. #9
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez mustek3 Zobacz posta
    pA masz wykrêcon± t± ch³odnice? Zapodam Ci linka do mojej "fotorelacji": http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...t-klimy-12497/ i porównaj do tej Twojej
    Ta ch³odnica z fotografii na dole jest identyczna jak w moim dieslu.Wygl±da na to ¿e istotnie do wszystkich wersji silnikowych Mk2 by³a ta sama ch³odnica klimy.KLUSEK sprawd¼ tylko czy wê¿e dochodz± w tym samym miejscu-od strony pasa¿era w 1/3 wysoko¶ci od do³u.Je¿eli tak jest to reszta musi pasiæ.



  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Ok, sprawdze jak tylko przestanie u mnie padaæ, bo nie chce mi sie k³a¶æ pod auto na mokrym chodniku
    Dziêki za zainteresowanie.
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    By³o:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnêtrze: Pó³skóra RECARO (ST200)

Podobne w±tki

  1. [MkII] Nie dzia³a Klima manual(lampka klimy siê nie zapala) oraz nawiew(brak reakcji) MK2
    By bartek0404 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 02:19
  2. [MkIII] Ch³odnica klimy.... ró¿nice
    By 789987 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 16:28
  3. [MkIII] Monta¿/Demonta¿ foteli oraz przedniego b³otnika oraz zderzaka
    By KarolRS in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 23:07
  4. [MkII] Potrzebny opis wymontowania kolumny kierowniczej w MK2
    By Gebar in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 00:04

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów