+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Wymiana amortyzatorów tylnych w combi


  2. #2
    Pablisito
    Go¶æ
    Dobry poradnik.Faktycznie da sie to zrobic tak jak kolega opisa³.Mnie sie ta sztuka uda³a ale zaje³o mi to ze 3 godziny mordêgi z odkrêceniem górnych ¶rub.Niestety pozycja le¿±ca nie s³u¿y dobrze na wydajno¶æ.Poza tym górne mocowanie ma kiepski dostêp szczególnie od strony wydechu.Jednak¿e potwierdzam,da sie to zrobiæ.

  3. #3
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    ja probowalem odkrecac gore i jakos tym przegubem nie dam rady krecic nie wiem jak wy to robicie....

  4. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN By³o Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudzi±dz
    Zdecydowanie wygodniej by³o opu¶ciæ ca³e tylne zawieszenie (jakie¶ 4-6 ¶rub i opu¶ciæ je na 2 lewarkach) wtedy dopiero dobrym zestawem kluczy z przegubami uda³o mi siê doj¶æ do górnego mocowania. Poni¿ej kilka fotek z tej operacji:


    Ostatnio edytowane przez iceman150 ; 13-04-2013 o 19:02

  5. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    Przerabia³em to tydzieñ temu, ogólnie masakra nakrêtki które normalnie s± przyspawane pu¶ci³y i zaczê³o siê wszystko obracaæ, musia³em jak "iceman150" wszystko na dó³ opuszczaæ.
    Dobrze ¿e robi³em to na podno¶niku wiêc to by³ piku¶ ale i tak zesz³o trochê.A piêæ lat temu wymieni³em bez problemu na kanale w gara¿u.
    ¦liwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  6. #6
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI Ghia
    Od
    13 Mar 2013
    Mieszka w
    Miko³ajki Pom.
    Panowie, podepnê siê pod temat. Wymieni³em wszystkie cztery amorki w swoim mondku mk3 kombi. Problemem jest to, i¿ po wymianie z ty³u zawieszenie obni¿y³o siê i to znacz±co. Stare amorki ró¿ni³y siê budow±, tzn. by³y grubsze w obudowie, ale na d³ugo¶æ by³y takie same. Amorki oczywi¶cie dobrane pod model, poni¿ej link do aukcji: http://allegro.pl/kraft-amortyzatory...178989820.html
    Mo¿liwe ¿e sprê¿yny s± do wymiany? Je¶li tak to dlaczego na starych amorkach by³o ok?

  7. #7
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez felsky Zobacz posta
    Mo¿liwe ¿e sprê¿yny s± do wymiany? Je¶li tak to dlaczego na starych amorkach by³o ok?
    Bo pewnie mia³e¶ amortyzatory samopoziomuj±ce a teraz za³o¿y³e¶ zwyk³e.A do zwyk³ych s± inne sprê¿yny-twardsze.



  8. #8
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    uda³o siê wszystko odkrêciæ, dostêp do górnych ¶rub, masakra, z przed³u¿kami i przegubem da³o rade odrkêciæ ale co pó³ obrotu trzeba zdejmowaæ nasadke i obracaæ przegub, u mnie dolne ¶ruby nie maj± nakrêtki, mocowanie jest nagwintowane.

  9. #9
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice

  10. #10
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    £owicz
    Witam
    Z góry przepraszam, bo pewnie zostanê nominowany do z³otej ³opaty Ale mam pytanko, które spêdza mi sen z powiek. Otó¿ od d³u¿szego czasu mam w planach wymianê tylnych amorków, ale jest problem. Za pierwszym podej¶ciem próbowa³em zrobiæ to bez opuszczania belki, czy sanek (czort wie jak to nazwaæ?). Nie uda³o siê. Za drugim razem przy próbie opuszczenia prawie mi siê uda³o, ale nie mog³em odkrêciæ przednich ¶rub (po dwie na stronie przy mocowaniu sprê¿yny i w³a¶nie po jednej z przodu). Czy istnieje du¿e prawdopodobieñstwo urwania ³ba ¶ruby ? Je¿eli tak by siê sta³o, to co dalej ? Da siê to jako¶ naprawiæ, nie wiem, rozwierciæ na inn± ¶rubê, czy to ju¿ druciarstwo ? Muszê wymieniæ amorki, bo nie da siê je¼dziæ tak ko³o podskakuje z jednej strony i ha³as jest te¿ niemi³osierny. Mo¿e jakie¶ rady, jak sobie u³atwiæ odkrêcenie tych dwóch uparciuchów ? Popsika³em je WD40 na noc teraz, ale szczerze w±tpiê, ¿e cokolwiek tego preparatu dostanie siê do gwintu. Dziêkujê z góry za pomoc

    Okej, edytujê posta bo niestety sta³o siê najgorsze. Nie wiem czy w ka¿dym egzemplarzu tak jest, ale u mnie w ramie auta przyspawana by³a nakrêtka i do niej ¶rub± przykrêca siê sanki/belkê tylnego zawieszenia. Niestety nie uda³o siê odkrêciæ, najpierw pourywa³y siê ³by ¶rub, nastêpnie zamiast wykrêciæ ich pozosta³o¶ci, to oderwa³a siê wspomniana wcze¶niej nakrêtka. Jedyna opcja to wzi±æ nowe ¶ruby, najlepiej grube i poobcinaæ im ³by, nastêpnie przyspawaæ nagwintowane szpilki w dziurach, które widaæ w ramie. Dopiero pó¼niej nakrêtk± doci±gn±æ porz±dnie sanki, oczywi¶cie spaw musi byæ porz±dny, nic siê nie ma prawa urwaæ
    Ostatnio edytowane przez Cumulus ; 30-01-2018 o 20:29

Podobne w±tki

  1. [MkII] wybite poduszki amortyzatorów tylnych
    By przemo251 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 00:38
  2. [MkIII] wymiana tylnych amortyzatorów i sprê¿yn na twardsze!!!kombi
    By chelm1 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 10:44
  3. [MkIII] Wymiana amortyzatorów ty³ Combi
    By sisas69 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 22:51
  4. [MkII] Zaciski hamulcy tylnych combi.
    By Rogaleskoo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów