+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Pod fotelem. Pomiędzy blachą a gąbką. Taki mały czarny prostokącik, żeby się do niego dostać trzeba rozebrać fotel.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    Ok dzięki za info

  4. #43
    Kursant Awatar Syru007
    Imię
    Sylwek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK III
    Od
    14 Dec 2011
    Mieszka w
    Sokołów Młp
    To ja sie wypowiem w kwesti podgrzewanych i wentylowanych foteli. Otóż grzaly strasznie slabo i nie zawsze , sprawdzając czy maty sa caly na zwarcie wychodzilo ze są ale przy siadaniu na fotel poprostu rozlaczaly sie maty. Najlepiej wyciagnac siedzisko na wierzch wyciągnąć sterownik grzania fotela (czarna puszka wielkości paczki zapalek) i sprawdzić miernikiem zwarcie pomiędzy czerwonym kabelkiem z puszki a czarno-zielonym z białej kostki na 2 piny która tez wychodzi z siedziska. Sa to kable to maty grzewczej , jesli jest zwarcie i miernik piszczy znaczy ze mata dobra ale nie na 100% bo przy siadaniu na fotel może czasem sie rozlaczac. Jesli nie piszczy mamy odrazu winowajce. U mnie zwarcie bylo ale fotel nie grzał , po rozebraniu siedziska okazalo sie że łączenie czerwonego kabla z kabelkiem grzewczym (cieniutki niebieski )nie łaczy za kazdym razem tylko w pewnych momentach. Ostroznie rozcialem termokurczke i kable byly nie polutowane ze soba dlatego raz łączyło i trochę podgrzalo fotel po czym rozlaczalo. Polutowalem te dwa kabelki ze soba i teraz mata grzeje tak ze po 10 km z 5 stopnia grzania trzeba schodzic na 1 bo parzy. U mnie w obu siedziskach był ten sam problem. Wiec jak komus slabo grzeje obstawiam ze bedzie to samo 😉 w fotele jak ktos jest ogarniety to 3-4 godziny roboty. Ja sobie dodatkowo do siedziska pasażera wsadzilem mate obciążeniowa i przestała mi swiecic poduszka. Jakby ktos potrzebował pomocy to chętnie pomoge.

  5. #44
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    Ja mam z kolei inny problem. U mnie fotele grzeją za bardzo. Przy temperaturach około 0 stopni jak włączam na jedynkę to już po około kilometrze jazdy muszę wyłączać bo temperatura robi się za wysoka. Nie zauważyłem też różnicy mocy grzania pomiędzy poszczególnymi stopniami od 1 do 5.
    Nawet jak jest -20 stopni to całej trasy do domu 10km/ 20 minut nie zrobię z włączonym grzaniem na jedynce bo już w połowie trasy jest za gorąco.
    Wydawało mi się że skoro jest regulacja to powinny grzać w taki sposób że na jedynce jest minimalnie ciepło i można jechać z podgrzewaniem w dłuższą trasę.
    Zastanawiam się czy ktoś nie kombinował przy tych fotelach wcześniej. Czy jest możliwe że jest włożony sterownik który nie obsługuje kilku poziomów tylko pracuje w trybie on/off ?

  6. #45
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Nie ma takiej możliwości. Raczej kwestia przyzwyczajenia, ja zaczynam z 3, kończę na 1 pod domem, bo i tak prawie nie czuje tego.
    wylumiane z duala
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  7. #46
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    granatowe mondeo mk3 kombi
    Od
    12 Jul 2016
    Mieszka w
    Wągrowiec
    witam kolegów długo mnie tu nie było zima się zaraz skończy a ja nadal nie zrobiłem tych foteli .
    wyczytałem ze sterownik jest w samym fotelu ale czy w fotelach przed i po lifcie ten sterownik jest taki sam bo ja mam auto po lifcie włacznik też założyłem od po lifta z regulacja a fotele są od przed lifta bez regulacji da się w ogóle to jakoś ogarnąć żeby działało czy od razu mam sobie odpuścić ten temat ???

  8. #47
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    W przed lifcie nie ma sterownika i są różnice w instalacji.

  9. #48
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    granatowe mondeo mk3 kombi
    Od
    12 Jul 2016
    Mieszka w
    Wągrowiec
    czyli chyba nic nie będzie z moich grzanych foteli bo musiał bym załatwić sterowniki w siedzenia od po lifta bo instalacje dało by się jakoś ogarnąć a miało być tak pięknie

  10. #49
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    odkopię temat. Pisałem wcześniej że grzeją mi za mocno i zastanawiałem się czy działa regulacja. Weryfikowałem również z drugą osobą na fotelu pasażera i miała takie same odczucia, za gorąco już na pierwszym stopniu. Zmierzyłem pobór prądu na różnych stopniach i okazuje się że regulacja działa ( aktywnie, na zasadzie termostatu). Z tego wynika że w fotelu musi być zamontowany czujnik temperatury i w moim przypadku musiał zostać źle umieszczony. Poprzedni właściciel naprawiał przewody więc mógł źle poskładać. Pod fotelem znalazłem chyba sterownik w blaszanej obudowie, wciśniety pomiędzy blachę a gąbkę. Czy w nim może znajdować się czujnik temperatury ? Gdzie on oryginalnie powinien być ? Rozbierał ktoś? Macie jakieś zdjęcia ?

Podobne wątki

  1. [MkI] Podgrzewane fotele MKI
    By uma in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 19:28
  2. [MkIII] podgrzewane fotele
    By lisek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 21:23
  3. [MkII] Podgrzewane fotele?
    By Netoper in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 20:24
  4. Podgrzewane fotele
    By fordziak76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-10-2006, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów