+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    W zimie jak jest krótka trasa to całkiem nie mija, mija jak się przejedzie kilkadziesiąt kilometrów. Dlatego jest to zależne od temperatury bo wymianie płynu może paść pompa, ale przy wymianie maglownicy też płyn będzie nowy i też pompa może paść.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    A więc tak, dziś byłem w warsztacie regeneracji magli, poprosiłem pana, który zjadł na tym zęby i diagnoza taka:
    Albo zaczyna padac jedna z "cel" głowicy wspomagania (któryś z oringów) gdy płyn się zagrzeje to uszczelnienie się rozszerza i łapie.
    Może też szwankowac zaworek przelewowy, ale to jest wbudowane i nie naprawialne.
    Jednak dziś w pracy gadałemo moim problemie z kolegami i jeden z nich miał identyczny problem, wprawdzie w Passacie i było to górne łożysko kolumny MC Phersona. Zasugerowałem to panu od regeneracji i powiedział że jest szansa 10% że to będzie to, on jednak obstawia uszczelnienia na głowicy.
    Na koniec wsiadł do auto i pokręcił kierownicą, posłuchał i powiedział że jest OK, jeśli chodzi o samo zachowanie magla, rozłożył ręce i powiedział: Jeździc !!! I obserwowac czy będzie się pogarszac jeśli nie to OK, ale jeśli będzie gorzej to trzeba będzie to robic.
    Acha, zapewniał że płyn nie ma tu nic do rzeczy, pompa również.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  4. #23
    Jak jeździć to jeździć. Płyn jednak wymienię bo jest czarny, i zobaczę butelka 35 PLN odsysacz mam także nie będzie to problem. Oringi podczas regeneracji wymieniają, co zaś tyczy się zaworka to nie mam pojęcia może się przytkał jakimś szlamem. Wyminie płyn i zobaczę. Łożysko amortyzatora byłoby słyszalne cały czas, moi zdaniem wyklucza je także związek usterki z temperaturą. Można kupić specjalny płyn do czyszczenia układów wspomagani i nawet maszyna do tego jest tylko nie mogę znaleźć takiego serwisu bo kompresorem to sobie mogę sam przedmuchać.

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez mondziaczczo Zobacz posta
    Można kupić specjalny płyn do czyszczenia układów wspomagani
    Oj ja bym nie ryzykował, wiesz co dzieję się po wlaniu uszczelniacza chłodnicy ? No chyba że znasz kogoś kto zastosował i było OK.

    ---------- Post dodany o 21:29 ---------- Poprzedni post dodany o 21:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez mondziaczczo Zobacz posta
    Łożysko amortyzatora byłoby słyszalne cały czas
    Też tak powiedziałem koledze który mi mówił o jego przypadku, no ale on tak miał, pojechał nawet na przegląd z maglem i powiedzieli że to nie magiel i jakoś w końcu doszli że to łożysko, to można sprawdzic i jak będę u mechanika to poproszę o sprawdzenie, z drugiej strony nie łudzę się zbytnio, bo skoro wcześniej było ok a po wymianie magla są takie obiawy to raczej to w maglu siedzi niestety

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  6. #25
    Z czyszczeniem to nigdy nic nie wiadomo wleje olej co specyfikację forda mercon V i zobaczę. Łożyska amorków miałem sprawdzane i to chyba nie to.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Ja dziś też łożyska górne sprawdzone i wszystko OK, czyli jeździmy dalej jak coś siądzie do reszty to będziemy wiedziec co naprawiac-wymieniac

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  8. #27
    Kursant
    Imię
    JAREK
    Model
    hatchbak
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    FORD MONDEO
    Od
    02 Apr 2010
    Mieszka w
    RADOMSKO
    Witam panowie, jak z tym stukaniem w w kierownicy mam podobne stuki i zapytam was czy ktoś rozbierał i wymieniał krzyżak pod kierownicą przy podłodze-mam luz wyczuwam ,ewentualnie gdzie kupić proszę o pomoc i jeszcze jedno pytanko w prawym kole mam luz jak podniose auto to luz jest przód tył co jest przyczyną

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    U mnie doszło, albo raczej dopiero zauważyłem, bo zrobiłem dziś 300 km, że gdy jadę pod górkę (szczególnie można to zauważyc na górskich serpentynach i podjazdach na ślimakach) to przy skręconych kołach w lewo i dodawaniu gazu zaczyna drżac a nawet jakby podskakiwac przód auta z lewej strony, nie czuc tego jak drżenie na kierownicy tylko jakby podskakiwał przód auta. Przy skręcie w prawo i dodaniu gazu idzie jak po maśle-elegancko i ani drgnie. Przy dużych prędkościach również jak dodam więcej gazu i skręcę lekko kierownicą to drży przód auta.
    Dodam że tydzień temu robiłem zbieżnosc w najlepszym warsztacie w okolicy i podczas tegoż zabiegu powiedzieli że lewe przednie koło kręci się jakby było jajo-takie bicie. Ale wszystko OK było więc geometrię i zbieżnosc zrobili.
    I teraz co to może byc ? Bo przecież gdy skręcam w lewo to ciężar przechodzi na prawą stronę wiec to wskazywało by na prawą stronę, a wyraźnie wyczuwam że to drży-podskakuje lewe przednie koło.
    Czy to może byc łożysko, a może krzywa półośka, a może faktycznie coś z MC Personem ???
    No bo co jeszcze ?
    Ostatnio edytowane przez OTTO ; 22-04-2011 o 21:44

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Udało się, przeskakiwanie na kierownicy ustało a w jaki sposób ?
    Wymienione łożyska górne McPersona wraz z siedzeniami, koszt jednego to 130 zł SKF robocizna 70 zł od sztuki.

    Kolego mondziaczczo wiesz już co masz zrobić Powodzenia.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    gdzie robiłeś i ile to trwało? oba wymieniałeś?
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 03-11-2011 o 18:12

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    U kolegi mechanika, ale ja sam podjąłem decyzję co wymieniamy bo on nie miał pojęcia co to może być.
    Na wiosnę wymieniłem jedno i niby ustały przeskakiwania w jedna stronę, ale potem było ciepło i w ogóle usterka usta piła, poczekałem więc pół roku na ochłodzenie aż zaczęło przeskakiwać, teraz wymieniliśmy drugą stronę i ustąpiło przeskakiwanie w drugą stronę po skręceniu kierownicy.

    Zajęło mu to (jedna strona) około godziny

    W poniedziałek oddaję auto do serwisu Forda aby namierzyli trzęsienie przodem auta po skreceniu kierownicy w lewo i dodaniu gazu.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    a kolega skąd jest? bo mam to samo, jak jest zimno to jest na początku opór na kierze, potem spokoj i tylko rano. Potem też spokoj. Może by się podjął naprawy?
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 03-11-2011 o 22:47

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Przecież to Ci każdy mechanik wymieni, nie wiem czy opłaca Ci się przyjeżdżać bo kolega i tak jest zawalony robotą-ma warsztat i musiałbyś auto zostawić (na miejscu Ci raczej nie zrobi) kolega mieszka obok mnie (500m) Jast to połudnowa dzielnica Katowic potem już są Tychy, więc kawałek masz

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    wiesz jak teraz jest zmechanikami, ostatnio pojechałem do sklepu kupiłem mały termostat i chciałem to wymienić. Nie dość ze od ręki się nie da, to jeszcze nasłuchałem się teorii ze to duży jest walnięty albo jakaś inna przyczyna, tak samo miałem jak mi swiatła mrugały, prosiłem tylko o przeczyszczenie styków na alternatorze, to każdy chciał wymieniać alternator bo na pewno zepsuty. To tak na marginesie

    Mozesz podać jakiś link do sklepu z tą częscią, bo nawet nie wiedziałem, dopoki nie wszedłem na ten temat, ze coś takiego istnieje

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Wiesz co linka Ci nie podam bo brałem od ręki w sklepie Forda, a dokładnie to http://www.pzservice.pl/
    A może jak już to oni Ci wymienią ? Są naprawdę dobrzy ja w poniedziałek zostawiam im auto bo mi przodem auta rzuca jak daje gazu przy skręconych kołach.

    A nazywa się to łożysko Mc Persona tylko bierz komplet z siedzeniem tak jak pisałem SKF 130 zł, Kayaba chyba minimalnie droższa.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    ok, dzięki, będe szukał tego łożyska macpersona, to 2 sztuki trzeba kupić, prawda?

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    A przeskakuje Ci w jedną stronę czy w dwie ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    raczej w lewo, czasem w prawo, tak jakbym miał blokadę na środku

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Czyli jak w lewo to musisz wymienić po prawej stronie, ale jak juz ci zaczyna łapać w prawo to i te po lewej trzeba by wymienić.
    Jak w poniedziałek tam będę to mogę popytać czy mógłbyś się umówić na konkretny termin i żeby Ci to na miejscy zrobili ?
    NA hasło MKP mam u nich względy
    Tylko musisz być "pewny koń" żebym, na durnia nie wyszedł

    ---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

    A cha najważniejsze, żeby to było to co u mnie, po przejechaniu kilku km, usterka znika ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    na razie jeszcze się wstrzymam, bo czekam wypłate(y), ale myśle ze pod koniec listopada to będę robił bo musze sobie koszty zrobić. Warunek, musieliby mi to zrobić na poczekaniu bo nie bardzo mam jak transport załatwić

Podobne wątki

  1. [MkII] Dziwne stuki w kierownicy C.D.
    By knapol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 07:06
  2. [MkII] Dziwne stuki w kierownicy
    By knapol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 23:02
  3. [MkII] kierownica - stuki w kierownicy
    By Koziol_2006 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 11:19
  4. [MkIII] Stuki na kierownicy
    By mcmacpl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 22:44
  5. Luz (stuki) w kierownicy (zawieszeniu)
    By pba2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2005, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów