+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz

    Stuki w kierownicy

    Witam !
    Mam problem ze swoim mondkiem a nigdzie na forum nie moge znaleźć odpowiedzi więc pisze do Was z prośbą o pomoc. Mianowicie jestem po wymianie 2 przegubów wewnętrznych, łącznika stabilizatora lewego, końcówki drążka kierowniczego z prawej strony wraz z tulejami gumowymi oraz wymieniłem 2 amorki z przodu i sprężyny również. Od jakiegoś czasu zaczęło mi w kierownicy pukać. Jak jadę drogą z wybojami to praktycznie większośc dziur czuję na kierownicy (drga mi i po prostu czuć je :P). Gdy kierownicą skręcę bardzo delikatnie i trochę w prawo to czuć i słychac taki jakby przeskok. Blokuje ją coś. Wyczuwalne jest to tylko gdy własnie delikatnie skręcę i wyłacznie w prawą strone. Jak w lewo kręcę kierownica to cisza. Od wczoraj gdy kręcę kierownica w prawo to mimo iż jest ten jakby przeskok na niej to jeszcze czuję pod nogami w okolicach pedała od hamulców. Taki stuk i tylko gdy kręcę w lewo kierownicą. gdy nie kręcę nia tylko jade na wprost lub kręcę w lewo to nic nie stuka pod nogami. Nawet na dziurach nie tłucze sie. Nie wiem czym to może być spowodowane. Prosze o jakies opinie na ten temat.
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o 15:10 ---------- Poprzedni post dodany o 15:08 ----------

    zapomniałem dodać że smarowałem tzw płetwę i 2 krzyżaki. Nic to nie dało. Ale stuki w podłodze na pewno nie będą spowodowane płetwą lub którymś z krzyżaków.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    po może ktoś ??

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SGNS Zobacz posta
    po może ktoś ??
    może to być związane z maglownicą .
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ghlight=magiel
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ghlight=magiel
    i wiele innych tematów ..

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    ale przez maglownice by sie tłukło w kierownicy i pod nogami ??

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Tłucze się czy delikatnie przeskakuje przez środkowe położenie kierownicy (zwłaszcza na postoju lub powolnej jeździe)?

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    tłucze sie wyłacznie na dziurach kolego. A co do kierownicy to nie ma znaczenia. Czy jadę czy stoję to zawsze puknie jak skręce delikatnie w prawo

    ---------- Post dodany o 19:29 ---------- Poprzedni post dodany o 19:27 ----------

    oczywiście pod nogami się tłuczę jak jadę dziurami i kręce kierownica w prawo. Na kierownicy też przeskakuje tak delikatnie

    ---------- Post dodany o 19:30 ---------- Poprzedni post dodany o 19:29 ----------

    ale tylko jak droga dziurawa. Jak jest gładka jak niemiecka autostrada to cisza

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Gdy ja dawałem do regeneracji moją maglownicę to gościu który zjadł na tym zęby, sprawdził najpierw kręcąc kierownicą czy nie ma takie przeskakiwania-stukania o jakim Ty piszesz, bo to może byc wyrobiona obudowa magla i jest to nienaprawialne, mam nadzieję że tak nie jest i skończy się to dobrze
    Z drugiej strony jeśli wcześniej tego nie było tylko po wymianie tych elementów, to może coś innego przy okazji dostało luzów i stąd te stuki ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    no własnie mechanior najpierw wszystko dokładnie posprawdzał i powiedział co mam do wymiany w zawieszeniu w przodzie.... teraz przód i tył to beton bo z tyłu tez robiłem zawieche nie da się wymienić obudowy magla ??

    ---------- Post dodany o 19:50 ---------- Poprzedni post dodany o 19:47 ----------

    we wtorek jadę zrobić wyważyc koła i geometrię zrobić. Kół jeszcze nie wyważałem bo nie miałem kiedy a geometrie robię bo drążki mi wymieniał mechanik. Ale raczej znikome że to te 2 rzeczy wpływaja na układ kierowniczy...

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Tak mi powiedział, więc chyba nie ale głowy nie dam, ja kupiłem używkę za 500 zł ale okazała się również do regeneracji, tyle że uczciwy sprzedawca pokrył koszty

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    na allegro jak patrzyłem to używki stoją po 700 więc jak będzie tzreba wymieniać to to zrobię. Nie ma wyjścia. Chyba że bedzie się dało to zregenerować

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Ten warsztat gdzie ja dawałem robi to od 20 lat, więc jeśli oni nie dają rady to nie wiem czy inni maja sposób, ale wiesz najpierw musisz miec pewnośc że tak jest, bo może to byc całkiem co innego.
    Jeśli chcesz to dam ci tel. do gościa, i se pogadasz (jest bardzo uprzejmy) czy można przerzucic obudowy, ale to i tak musiałbyś zakupic jakiś magiel, ale taki byle co żeby tylko obudowa była ok.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Sebastian
    Opis
    MONDEO MKIII 2.0TDCI 170
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    wiem wiem. Muszę najpierw auto do mechanika dać żeby mi przegrzebał w czym tkwi problem. Mam nadzieję że nie będzie to spowodowane przez magla tylko jakiś "tańszy" podzespół

  14. #13

    Mam to samo

    Witam
    Mam ten sam problem z kierownicą SGNS. Byłem już u paru mechaników, na paru stacjach diagnostycznych i nikt mi nie pomógł. Dzisiaj byłem w aso i też mówią że wszystko w porządku i że może wymiana płynu od wspomagania ( bo jest czarny) pomoże, ewentualnie wyjęcie magla i diagnostyka (500-600 PLN za wymontowanie i sprawdzenie). Jutro przeczyszczę układ wspomagania i zobaczę. Obawiam się że to może być maglownica, najwyżej kupię używaną i zamontuję chociaż chciałbym to najpierw zdiagnozować a nie wymienić całe zawieszenie na chybił-trafił.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Ale co masz tak samo ? Przeskakuje Ci coś, zawsze czy jak się rozgrzeje to jest ok ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  16. #15
    W moim przypadku nasilenie tego zjawiska (jego odczuwania) jest ściśle związane z temperaturą. Na przykład obecnie gdy temperatura w ciągu nocy jest w okolicach kilku stopni + to rano po odpaleniu problem się pojawia. Prze kilka pierwszych kilometrów dopóki się nie rozgrzeje przy próbie korekty toru jazdy w prawa stronę pojawia się leki przeskok na kierownicy. Gdy temperatura otoczenia ( i samochodu) wzrasta problem znika choć wydaje się że w prawo kierownica nie chodzi tak płynnie, lekko jak w lewo, ale przeskoków nie ma. Natomiast zimą był to częsty problem. Tak jak pisałem przeczyszczę układ wspomagania i ewentualnie kupie maglownicę używaną.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    To informuj mnie na bieżąco, bo mam identyczny problem, i mechanik też ręce rozkłada i nie wie co to może byc, ja właśnie wymieniłem magiel na używany i pojawił się taki problem, pocieszam się tym że gdyby to było coś mechanicznie to by cały czas przeskakiwało a to po rozgrzaniu jest ok przecież.

    P.S. Płyn mam nowy

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  18. #17
    Czyli może to być krzywa listwa w maglownicy. To jest właśnie ten ból, że nikt tego nie potrafi zdiagnozować. Jeżeli wcześniej nie miałeś tego problemu a pojawił się po wymianie maglownicy to prawdopodobnie winna jest temu maglownica. Tego się obawiam planując kupno używanej że kupie podobną jeśli nie gorszą. W takim wypadku może regeneracja będzie lepszym rozwiązaniem dzwoniłem do jednego zakładu i potwierdzili że to może być krzywa listwa i że są w stanie to naprawić(swego czasu najechałem przy dość dużej prędkości w prawo skręcie lewym kołem na niski krawężnik , może impet uderzenia poszedł w maglownicę- felgę trochę skrzywiło). Z drugie strony czynnik temperatury jest tutaj kluczowy, może przepłukanie maglownicy paroma litrami taniego płynu a później zalanie ATF 320 pomoże. Wyjdzie mnie to około 80-100 PLN-ów a regeneracja magla nie mniej niż 500.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez mondziaczczo Zobacz posta
    Czyli może to być krzywa listwa w maglownicy
    Weź mnie nawet nie

    ---------- Post dodany o 22:48 ---------- Poprzedni post dodany o 22:45 ----------

    Cytat Zamieszczone przez mondziaczczo Zobacz posta
    Z drugie strony czynnik temperatury jest tutaj kluczowy
    O to, to, to, ja też tak sądzę, i trzymam się wersji że to nic krzywego w maglu, a broń Boże wyrobiona obudowa.
    A długo już masz ten objaw ? Ile km na tym zrobiłeś, i czy się pogarsza czy bez zmian ?

    Ja mam zalane ATF z Mobila, ale myślę że to nie ma znaczenia , bo wielu go leje i jest ok

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  20. #19
    Ja z tym jeżdżę gdzieś od listopada 2010 i się jakoś nie nasila ale jest upierdliwe i może być niebezpieczne jak szybko się lata w zimie. ATF 320 może pomóc ale może tez zaszkodzić jest płynniejszy i ma lepsze właściwości smarujące (przynajmniej tak się mi wydaje na podstawie lektury innego forum forda gdzie były wklejone specyfikacje).

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Czyli zimą, gdy jest zimniej to nie opór przy kręceniu nie mija po tych kilku km, jak teraz gdy jest ciepło ?
    Ja jak po nocy zrobię 3-4 km to mija i mam spokój do następnego dnia.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

Podobne wątki

  1. [MkII] Dziwne stuki w kierownicy C.D.
    By knapol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 07:06
  2. [MkII] Dziwne stuki w kierownicy
    By knapol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 23:02
  3. [MkII] kierownica - stuki w kierownicy
    By Koziol_2006 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 11:19
  4. [MkIII] Stuki na kierownicy
    By mcmacpl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 22:44
  5. Luz (stuki) w kierownicy (zawieszeniu)
    By pba2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2005, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów