+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Poka wyniki od 41 do 60 z 121
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imi
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Zbki
    Jaki czas temu przy tknity ktr tam rozmow na ten temat sam postanowiem sprawdzi te przewody i okazao si e s niele popkane.
    Od razu poszy do wymiany ale Ciekawi mnie ile bym jeszcze na nich pojedzi gdybym nie zerkn.
    Tak wic proponuje zerkn, strata czasu niemale adna a jednak chodzi o nasze bezpieczestwo.

A co do przegldw to kiedy pamitam jak pojechaem z Astr i kole mi zwrci uwag e mam przewody do wymiany ale jak pojechaem z Mondiuszem to chyba si nie przyoy bo nie sdz eby mi popkay a tak w 3 miechy...
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Kursant Awatar suchy29
    Imi
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo II 1.8 16v Pb+LPG
    Od
    06 Oct 2009
    Mieszka w
    Biaogard
    U mnie w moim mkII byo troch inaczej,mianowicie rurki metalowe idce do hamulcw z tyu byy tak zniszczone,e same pkay podczas demontau.Take warto czasami zrobi may przegld.

Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imi
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, byo a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Ja wymieniem zima te przewody bo wymieniaem klocki i chciaem zdj zaciski eby je wyczyci a si nie dao musiaem odci wraz z tym metalowym kawaek a potem okoo 1m dorobi z miedzi eby grao i teraz gra a powiem wam najpierw poluzowaem i nei spodziewaem si ze pk ten metalowy waz przy pierwszej prbie odkrcania i w drodze Rzeszw Stalowa Wola i z powrotem dolaem ponad litr pynu hamulcowego eby mie czym hamowa hamulce byy ale z kadym naciniciem pedau saby.
    Zapraszam do obejrzenia zaciskw w linku poniej.

Niedzielny kierowca
    Imi
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI kombi 2001r. 344 tys. km
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Przerabiaem popkane przewody elastyczne z tyu w MK3 kombi. W ASO ok. 60z. szt (!!!) ale... pasuje od Passata B5 od przodu. Jedyna rnica e kocwka z gwintem jest dusza o jakie 15mm i oglnie przewd jest duszy o jakie 20mm. A cena... 17z Ale oczywicie wybr naley do Was. U mnie zaoone od roku i o nic nie obcieraj i nie obijaj si. Wymieniem po obu stronach. Wszystkie miejsca na zawleczki pasuj idealnie, gwint ten sam.
    Uwielbiam sucha i czyta, jak Panowie z ASO szukaj u kogo kwadratowych jaj :-)

Niedzielny kierowca
    Imi
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Wymieniaem te przewody u siebie i uwaam, e nie wane ile kosztuj, wolaem kupi oryginalne w ASO bo na bezpieczestwie nie powinno si oszczdza

Kursant Awatar GumaMK3
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 ST220
    Od
    27 Nov 2011
    Mieszka w
    Kamie Pomorski
    Mi przewody pky podczas parkowania na podwrku NA SZCZʦCIE

Niedzielny kierowca
    Imi
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Ja troch jedziem z pkajcymi (nie byy bardzo spkane), jednak stwierdziem, e wymieni dla witego spokoju. Operacja krtka i atwa a zaoszczdza nerww

Kursant Awatar AndrzejWodejszo
    Opis
    MONDEO MK III 2.0 TDDI GHIA 115KM
    Od
    24 Jun 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez LabAdam Zobacz posta
    No chyba nie tylko lichoci a take warunkami w jakich przyszo im pracowa. Wyhamowa garbusa a mondeo to jednak spora rnica. Pomijajc rnice mas, cztero czy szeciokrotn rnic mocy, diametralnie rne prdkoci maksymalne, ruch na drogach 25 lat temu a teraz, sl powszechnie sypan obecnie kadej zimy w ilociach przemysowych, przebiegi kilometraowe, rnice w podawanych cinieniach pynu. Te 25 lat to chyba nie powd do dumy? Ja jako tak wyjedajc na przewodach, jakkolwiekby nie wyglday, ze wiadomoci e maj 25 lat, nie czubym si zbyt komfortowo.

No widzisz a ja mam 7 letnie mondeo i z jednej strony przegub wyszed bez przykadania wikszej siy, problem miaem z drugiej strony gdzie oysko grzao piast. Tyle e ja nie traktowaem przegubu motkiem- w szczeglnoci piciokilowym.
    z caym szacunkiem kolego, ale moje poprzednie samochody nie miay problemw z pkajcymi przewodami hamulcowymi ( mimo 400tys kilometrw przebiegu ) leciay za to notorycznie przewody hydrauliczne gitkie sprzga pod akumulatorem - sprawa dotyczya mazdy 626 i xedos 6 . Ewidentnie problem si powtarza i nie jest dzieem przypadku czy te masy samochodu. Dwa dni temu strzeli mi lewy ty - prawy ty te jest w tragicznym stanie - jutro wymiana. Samochd modszy i mimo pozornego bezpieczestwa ( 8 poduszek, system wspomagania nagego hamowania itd ) potrafi przysporzy uytkownikowi usterki wa hamulcowego. Dziwne, bo dwa tygodnie temu byem na przegldzie i nic mi Pan w niebieskim mundurku nie powiedzia.
    Serdeczne pozdrowienia - staram si przyzwyczai do forda ...

Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imi
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez AndrzejWodejszo Zobacz posta
    potrafi przysporzy uytkownikowi usterki wa hamulcowego. Dziwne, bo dwa tygodnie temu byem na przegldzie i nic mi Pan w niebieskim mundurku nie powiedzia.
    Serdeczne pozdrowienia - staram si przyzwyczai do forda ...
    Poprostu wada Fabryczna tych wy nie jest to jakie uciliwe nie s drogie a jak je raz wymienisz to pewnie i ostatni
    A co do przegldw to robiem je wiele razy w rnych autach i co mieszne i zarazem smutne to e diagnosta por\trafi si przyczepi do najwaniejszego wiata w samochodzie (czytaj) podwietlanie rejestracji a luzw w krzywego wahacza jak miaem w Calibrze nie zauway o co nawet prosiem eby si dobrze mu przyjrza bo miaem ma kolizj i sam dla siebie chciaem wiedzie to tam si dzieje, czy nie wspominajc o przewodach hamulcowych to tam nawet nie zagldaj
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kt si wziy ale s 122 kucyki i 301 niutkw

Zmiana kochozu na prac ktr lubi - progres 100%

Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Pozna
    Cytat Zamieszczone przez misiek1982 Zobacz posta
    Poprostu wada Fabryczna tych wy nie jest to jakie uciliwe nie s drogie a jak je raz wymienisz to pewnie i ostatni
    Wg mnie to skandal i FORD powinien za to odpowiedzie,e w autach paroletnich np 5letnich tak odpowiedzialny element przestaje spenia swoj funkcj. Maluch by bezpieczniejszy pod tym wzgldem. PS. Po co jest 2obwodowy uklad hamulcowy?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

Zdenek
    Go

Potwierdzam w 100 % te miaem taka przygod MK III 2003 r kombi diesel.

Cytat Zamieszczone przez Angelo Zobacz posta
    Artyku ten pisz ku przestrodze innych i aby ustrzec przed niemiym zdarzeniem a moe i nawet komu tym uratuj ycie i to dosownie.

W poniedziaek rano moja ona wsiada w mondeo ( ja jed teraz subowym Vito dlatego onka przesiada si z marei do mondka) i zawioza synka do babci, dalej pojechaa do pracy.
    Jad jakie 60-70 km/h zmieniaa pas z lewego na prawy gdzie stay ju inne auta, dusi hamulec a tam peda wpada w podog a auto jedzie dalej t sam prdkoci. W panice aby unikn zderzenia z poprzedzajcymi autami ratuje si wjechaniem przez krawnik i pagrek na pobocze po czym udaje sie jej zatrzyma dosownie 10 cm przed lamp.
    Wszystko to prze wyk elastyczny przy tylnym zacisku. Niestety pk przez co auto stracio hamulce. Za on zatrzyma si pan z tira aby spyta si czy wszystko w porzdku. Cae szczcie wszystko zakoczyo si szczliwie.
    I teraz proba ludziska, jedzcie jak najszybciej sprawdzi te wyki a najlepiej wymiecie je na nowe. Pytaem w serwisie i zalecaj wymienia je przynajmniej raz na 3 lata, ale dozr ich robi minimum raz na p roku.
    Wyobracie sobie teraz ze jedziecie autostradka powiedzmy tylko 130 km/h i wyjeda wam nagle tir albo jakis pan w kapeluszu, dusicie gwatownie hamulec no i ....... no wanie reszt sobie dopowiedzcie.
    Wyk w aso ma cen ok 70 z przynajmniej u nas w bemo motors bo w auto watin 109 z, ale cz z tego ile kosztuje jak mona straci ycie. Wymiana jeli ktos sam nie potrafi to koszt zalenie od zakadu 50-100 z wiec koszta niewielkie.

NAPRAWD JEDZCIE SPRAWDZI TE WʯYKI - TO MOE URATOWA WAM YCIE !!!

Wiem e temat ju taki by ale stao si wic wol ostrzec i przypomniec o takim czyms.

Zielony listek Awatar szaqall111
    Imi
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 1.8 TDCi 125PS +chip
    Od
    25 May 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Witam wszystkich
    2 tygodnie temu rwnie miaem taka przygod strzeliy mi 2 przeowdy z tyu mam Mondeo Mk3 kombi co p roku robi przegld u mojego mechanika i te tego nie wyczai.
    wracaj do tematu uratow mnie tylko hamulec rczny..
    radze kademu niech sprawdzi sobie te przeowdy,pozdro
    MONDEO TDCI 143 PS [403Nm]Titanium

Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kodzko
    Ja u siebie te miaem przewody w stanie tragicznym (MK II 99').
    Co z tego e s dwa obwody na krzy skoro jest jeden zbiornik wsplny to jest moe wada. Pyn wycieknie i nie ma hamulcw, jedynie sprawny rkaw ratuje.
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

Kursant
    Imi
    Karol
    Opis
    byo mk3 kombi 2,o TDCi (115 KM); jest bmw e38 740iA (286 KM)
    Od
    30 Mar 2012
    Mieszka w
    Supsk/Koobrzeg/Kwidzyn
    Przewody hamulcowe z tyu to bya jedna z pierwszych rzeczy, na ktr zwrciem uwag po zakupie auta (czyli 22.03). Pojechaem do diagnosty i okazao si, e w lewym kole jest jaki niedopasowany zamiennik, ktry poci si z lekka. W prawym natomiast zaczyna si przecierka. Zamwiem ju oryginay na pewnej stronie internetowej, czekam na przesyk. Zastanawia mnie jednak, dlaczego w ASO licz sobie ponad 200 pln za wymian :-/
    Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!

"...chopaki znad morza, to jest gruba loa..."

Pogromca zakrtw Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez warzo Zobacz posta
    Zastanawia mnie jednak, dlaczego w ASO licz sobie ponad 200 pln za wymian :-/
    bo takie ceny ma ASO, nikt tego za darmo Ci nie zrobi

Kursant
    Imi
    Karol
    Opis
    byo mk3 kombi 2,o TDCi (115 KM); jest bmw e38 740iA (286 KM)
    Od
    30 Mar 2012
    Mieszka w
    Supsk/Koobrzeg/Kwidzyn
    nikt nie mwi, e to ma by za darmo, ale jak widz, nie jest to ogromna filozofia. Moj mechanik zrobi mi to za 1/4 ceny. Wic daruj sobie, prosz, komentarze w tym stylu.
    Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!

"...chopaki znad morza, to jest gruba loa..."

Niedzielny kierowca
    Imi
    Marcin
    Model
    Opel Zafira Tourer
    Silnik
    2.0 CDTI
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    W zeszlym tygodniu wymienilem zaraz po zakupie - 130zl za dwa przewody zaplacilem

Kursant Awatar gossu
    Imi
    Wojtek
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 8v
    Od
    18 Dec 2011
    Mieszka w
    d
    Cytat Zamieszczone przez Zdenek Zobacz posta
    TO MOE URATOWA WAM YCIE !!!

To samo tyczy si przewodw stalowych w MKII Najczciej puszczaj w przejciu nad zbiornikiem paliwa jest miejsce gdzie zbiera si boto sl itd . Wic radz sprawdzi tylne przewody przy zbiorniku .

Ps mi Jeden poszed . Ledwo co wychamowaem rczny.
    Ostatnio edytowane przez gossu ; 06-04-2012 o 21:31

Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0 ZETEC
    Od
    11 Apr 2012
    Mieszka w
    d
    Ja tylko dodam, e w razie braku hamulcy. Ratujcie si silnikiem. Redukcja na jak najniszy bieg. Lepiej zniszczy silnik ni straci ycie. Miaem raz sytuacj na zawodach KZK mianowicie, peda gazu si zaci w pozycji wcinitej. Wtedy akurat zdusiem motor i dziki temu nie wjechaem w drzewo. Silnik to najskuteczniejszy hamulec w sytuacjach awaryjnych jak i do wspomagania hamowania w codziennej jedzie.

Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imi
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Flaman11 Zobacz posta
    i do wspomagania hamowania w codziennej jedzie
    w ten sposb mona na tarczach, klockach i przede wszystkim na paliwie zaoszczdzi moje klocki maj ponad 50 tys. i dopiero si do poowy zbliaj
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kt si wziy ale s 122 kucyki i 301 niutkw

Zmiana kochozu na prac ktr lubi - progres 100%

Podobne wtki

1. [MkII] Pkajce we
    By coolmarian in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 19:32
  2. we od paliwa ?????
    By XDX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2005, 12:11