+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 121
  1. #21
    Zielony listek Awatar jura01
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 pb+lpg 300.200tkm
    Od
    14 Nov 2010
    Mieszka w
    chybie sci
    Trzeba popatrzeæ za ko³o i zobaczyæ jakie klucze, nic trudnego pewnie 10 i 14 albo 17. Ja mia³em przegnite sztywne przewody nad bakiem w moim mk1 i pu¶ci³y na SZCZʦCIE na badaniu technicznym oczywiscie nie podbili hehe ale powymienia³em od razu wszystkie i od razu p³yn nowy i spokój. I tutaj te¿ nie dzia³a³ uk³ad dwuobwodowy nie by³o wogule hamulca

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Bajek Zobacz posta
    Bardziej mi chodzi³o czy trzeba jakie¶ specjalne narzêdzia
    ¯adnych ekstra narzêdzi nie potrzeba tylko z³±cza trzymaj± mocno i klucze powinny byæ dobrej jako¶ci.Gdzie jest dostêp(przy zaciskach) radzê stosowaæ nasadowe i to raczej 6-k±tne,z³±cze od strony rurki metalowej dobre klucze p³askie.Wskazane s± oczkowe przeciête ale kto z nas je ma?Np.takie http://moto.allegro.pl/klucze-do-prz...554151501.html
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 07-05-2011 o 22:38



  4. #23
    Zielony listek
    Imiê
    Piotrek
    Opis
    MK III '01 2.0 TDDi
    Od
    23 Feb 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Cytat Zamieszczone przez Angelo Zobacz posta
    NAPRAWDÊ JEDZCIE SPRAWDZIÆ TE WʯYKI - TO MO¯E URATOWAÆ WAM ¯YCIE !!!
    Dziêki kolego za przypominajkê, element do obowi±zkowego sprawdzenia ...

    Foka MKII | 1.8 TDCi | 115 HP | Silver X | White Power

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Ma kto¶ zdjêcie sparcia³ych albo nadaj±cych siê do wymiany? Dzisiaj swoje ogl±da³em i guma wygl±da na ca³kiem OK, ale mo¿e czego¶ nie dopatrzy³em
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  6. #25
    Zielony listek
    Imiê
    Piotrek
    Opis
    MK III '01 2.0 TDDi
    Od
    23 Feb 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Cytat Zamieszczone przez Bajek Zobacz posta
    guma wygl±da na ca³kiem OK, ale mo¿e czego¶ nie dopatrzy³em
    Po wczorajszych oglêdzinach u mnie to samo ... Jest co¶ na co warto zwróciæ szczególn± uwagê??

    Foka MKII | 1.8 TDCi | 115 HP | Silver X | White Power

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imiê
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    wczoraj czy¶ci³em sobie zaciski i smarowa³em zeby wszystko lepiej chodzi³o i w³asnie sie dopatrzy³em ze z ty³u przewody gumowe przy samym zacisku s± popêkane i sparcia³e teraz trzeba zrobiæ szybciutk± wymianê
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z k±t siê wziê³y ale s± 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana ko³chozu na pracê któr± lubiê - progres 100%

  8. #27
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pitpl Zobacz posta
    Jest co¶ na co warto zwróciæ szczególn± uwagê??
    Cytat Zamieszczone przez misiek1982 Zobacz posta
    i w³asnie sie dopatrzy³em ze z ty³u przewody gumowe przy samym zacisku s± popêkane i sparcia³e teraz trzeba zrobiæ szybciutk± wymianê

    w³a¶nie szczególnie zagiêcie na koñcu przewodu przy zacisku. je¶li jest popêkane to ju¿ s± pierwsze oznaki. je¶li s± to 2-3 ma³e pêkniêcia to jeszcze nie ma tragedii bo takie drobiazgi pojawiaj± siê do¶æ szybko. ale generalnie przy ka¿dej wymianie klocków nale¿y przyjrzeæ siê przewodom

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice P³ocka
    Ciekawe, ¿e ford nie zastosowa³ takiego rozwi±zania kliknij

  10. #29
    Pieszy Awatar LabAdam
    Opis
    Mk3 2.2
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Szczytno
    Gumowe przewody szybko siê zu¿ywaj± i czasem pêkaj±, bo s± nara¿one na ci±g³e zginanie i prostowanie (praca zawieszenia). P³yn hamulcowy prócz tego, ¿e ma tam wysokie ci¶nienie potrafi osi±gaæ b. wysokie temperatury. Szczególnie gdy mamy stare klocki, lub tandetne gdzie z przyczyn ciêcia kosztów produkcyjnych, brak warstwy izolacyjno-termicznej miedzy ok³adzin± a t³oczkiem zacisku. £atwo wtedy wyobraziæ sobie jakie si³y dzia³aj± na w±¿ gumowy gdy p³yn osi±ga temp ponad 150 stopni a ci¶nienie przekracza 2000psi. Niektórzy decyduj± siê na przewody teflonowe w stalowym oplocie, no ale to nie jest tania zabawa...

  11. #30
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Komplet wê¿y w stalowym oplocie goodridge to koszt 450z³...

  12. #31
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    no mnie 2 dni temu pekl drugi w garazu jak sobie autko serwisowalem, ogolnie auto jest szczesliwe bo weze pekaja na postoju jak sobie dla proby wciskam hamulec a nie podczas jazdy

  13. #32
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    u mnie przy wymianie tarcz i klocków wysz³o ¿e ju¿ wê¿e siê koñcz± - kruszy³y siê w palcach. Uwa¿ajcie, sprawd¼cie.

  14. #33
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    u mnie jeden wê¿yk pêk³ w czasie jazdy (pisa³em ju¿ kiedy¶ o tym) a drugi by³ tez w marnym stanie (przy samym zacisku na tyle). Za³o¿y³em nowe marki FERODO.

    Teraz mam zamiar dokonac wymiany z przodu mimo ze sladów zuzycia nie ma.

  15. #34
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    nie wiem czemu stanu tych wezy nie sprawdzaja na badaniu technicznym, w Irlandii duzo aut oblewa badanie wlasnie ze wzgledu na zly stan tych wezy.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 05-07-2011 o 22:11

  16. #35
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Juz sprawdzaj±, przynajmniej tu gdzie ja robie przegl±dy. Go¶c sam podszed³ do mnie i z ciekawo¶ci zapyta³ 'czy co¶ siê sta³o, ¿e wymieni³em przewody?'.

    A serwisie (duzym serwisie) jak mi sam prezes wymienia³ wezyki (sam nie mialem wtedy czasu) to zawo³a³ kilku mechanikow, pokaza³ im to i nakaza³ przy przegl±dach zwracaæ na to szczególn± uwagê. Ale to ostatnie hm... 2 lata. Wcze¶niej to faktycznie zapewne nikt nawet nie spojrza³ w tym kierunku.

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LabAdam Zobacz posta
    Gumowe przewody szybko siê zu¿ywaj± i czasem pêkaj±, bo s± nara¿one na ci±g³e zginanie i prostowanie (praca zawieszenia). P³yn hamulcowy prócz tego, ¿e ma tam wysokie ci¶nienie potrafi osi±gaæ b. wysokie temperatury. Szczególnie gdy mamy stare klocki, lub tandetne gdzie z przyczyn ciêcia kosztów produkcyjnych, brak warstwy izolacyjno-termicznej miedzy ok³adzin± a t³oczkiem zacisku. £atwo wtedy wyobraziæ sobie jakie si³y dzia³aj± na w±¿ gumowy gdy p³yn osi±ga temp ponad 150 stopni a ci¶nienie przekracza 2000psi. Niektórzy decyduj± siê na przewody teflonowe w stalowym oplocie, no ale to nie jest tania zabawa...
    Mit Kolego niczym nie potwierdzony ;P
    W starym dobrym garbusie przewody elastyczne wytrzymywa³y po 25 lat
    Sam mam takie na stanie w stanie niesparcia³ym

    To ¿e parciej± szybciej teraz to jest tylko spowodowane licho¶ci± materia³u z jakiego s± wykonywane.

    Ogólnie rozbieraj±c MK3 które nie ma 5 lat stwierdzam ¿e samochody teraz s± robione jak zabawki - zepsuje siê to siê wyrzuca ...

    Moje MK3 nie ma 5 lat - przegub w pia¶cie siedzi tak ¿e tylko 5kg m³ot go ruszy³, piasta od wewnêtrznej pordzewia³a jakby mia³a z 15lat, obudowa przegubu zewnêtrznego równie¿ zapyzia³a jakby to mia³o z 15 lat, a nie ma nawet 5ciu (produkcja z Vin to listopad 2006).

  18. #37
    Pieszy Awatar LabAdam
    Opis
    Mk3 2.2
    Od
    15 May 2011
    Mieszka w
    Szczytno
    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    To ¿e parciej± szybciej teraz to jest tylko spowodowane licho¶ci± materia³u z jakiego s± wykonywane.
    No chyba nie tylko licho¶ci± a tak¿e warunkami w jakich przysz³o im pracowaæ. Wyhamowaæ garbusa a mondeo to jednak spora ró¿nica. Pomijaj±c ró¿nice mas, cztero czy sze¶ciokrotn± ró¿nicê mocy, diametralnie ró¿ne prêdko¶ci maksymalne, ruch na drogach 25 lat temu a teraz, sól powszechnie sypan± obecnie ka¿dej zimy w ilo¶ciach przemys³owych, przebiegi kilometra¿owe, ró¿nice w podawanych ci¶nieniach p³ynu. Te 25 lat to chyba nie powód do dumy? Ja jako¶ tak wyje¿d¿aj±c na przewodach, jakkolwiekby nie wygl±da³y, ze ¶wiadomo¶ci± ¿e maj± 25 lat, nie czu³bym siê zbyt komfortowo.
    Cytat Zamieszczone przez cdsoftware Zobacz posta
    Moje MK3 nie ma 5 lat - przegub w pia¶cie siedzi tak ¿e tylko 5kg m³ot go ruszy³, piasta od wewnêtrznej pordzewia³a jakby mia³a z 15lat, obudowa przegubu zewnêtrznego równie¿ zapyzia³a jakby to mia³o z 15 lat, a nie ma nawet 5ciu (produkcja z Vin to listopad 2006).
    No widzisz a ja mam 7 letnie mondeo i z jednej strony przegub wyszed³ bez przyk³adania wiêkszej si³y, problem mia³em z drugiej strony gdzie ³o¿ysko grza³o piastê. Tyle ¿e ja nie traktowa³em przegubu m³otkiem- w szczególno¶ci piêciokilowym.

  19. #38
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    z tym odkrêcaniem ró¿nych elementów zawieszenia bywa ró¿nie. ostatnio mia³em okazjê obserwowaæ wymianê wszystkich tulejek zawieszenia w mondeo mk3 kombi z 2004 roku (czyli taki sam rocznik/nadwozie jak mój) z 14 ¶rub ponownie wykorzystano 6 szt. no i musieli wycinaæ kilka tulejek. a u mnie przy robieniu ca³ego ty³u wymieni³em tylko te od zbie¿no¶ci tak na wszelki wypadek bo stare spokojnie móg³bym zamontowaæ ale skoro mia³em nowe to je zu¿y³em
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 14-07-2011 o 00:34

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    z tym odkrêcaniem ró¿nych elementów zawieszenia bywa ró¿nie

    Pewnie zale¿y to od tego po jakich drogach je¼dzi³y auta (te krajowe jako¶ dziwnie koroduj±, nawet osprzêt silnika jaki¶ bardziej rudy).

  21. #40
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    mój jest krajowy. fakt przy tylnym zawieszeniu blacha trochê ruda ale ¶ruby ok

Podobne w±tki

  1. [MkII] Pêkaj±ce wê¿e
    By coolmarian in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 20:32
  2. wê¿e od paliwa ?????
    By XDX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2005, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów