+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 41 do 60 z 121
  1. #41
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imiê
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Z±bki
    Jaki¶ czas temu przy tkniêty któr±¶ tam rozmow± na ten temat sam postanowi³em sprawdziæ te przewody i okaza³o siê ¿e s± nie¼le popêkane.
    Od razu posz³y do wymiany ale Ciekawi mnie ile bym jeszcze na nich poje¼dzi³ gdybym nie zerkn±³.
    Tak wiêc proponuje zerkn±æ, strata czasu niemal¿e ¿adna a jednak chodzi o nasze bezpieczeñstwo.

    A co do przegl±dów to kiedy¶ pamiêtam jak pojecha³em z Astr± i kole¶ mi zwróci³ uwagê ¿e mam przewody do wymiany ale jak pojecha³em z Mondiuszem to chyba siê nie przy³o¿y³ bo nie s±dzê ¿eby mi popêka³y a¿ tak w 3 miechy...
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant Awatar suchy29
    Imiê
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo II 1.8 16v Pb+LPG
    Od
    06 Oct 2009
    Mieszka w
    Bia³ogard
    U mnie w moim mkII by³o trochê inaczej,mianowicie rurki metalowe id±ce do hamulców z ty³u by³y tak zniszczone,¿e same pêka³y podczas demonta¿u.Tak¿e warto czasami zrobiæ ma³y przegl±d.

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imiê
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, by³o a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Ja wymieni³em zima te przewody bo wymienia³em klocki i chcia³em zdj±æ zaciski ¿eby je wyczy¶ciæ a siê nie da³o musia³em odci±æ wraz z tym metalowym kawa³ek a potem oko³o 1m dorobiæ z miedzi ¿eby gra³o i teraz gra a powiem wam najpierw poluzowa³em i nei spodziewa³em siê ze pêk³ ten metalowy waz przy pierwszej próbie odkrêcania i w drodze Rzeszów Stalowa Wola i z powrotem dola³em ponad litrê p³ynu hamulcowego ¿eby mieæ czym hamowaæ hamulce by³y ale z ka¿dym naci¶niêciem peda³u s³ab³y.
    Zapraszam do obejrzenia zacisków w linku poni¿ej.

  5. #44
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI kombi 2001r. 344 tys. km
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Przerabia³em popêkane przewody elastyczne z ty³u w MK3 kombi. W ASO ok. 60z³. szt (!!!) ale... pasuje od Passata B5 od przodu. Jedyna ró¿nica ¿e koñcówka z gwintem jest d³u¿sza o jakie¶ 15mm i ogólnie przewód jest d³u¿szy o jakie¶ 20mm. A cena... 17z³ Ale oczywi¶cie wybór nale¿y do Was. U mnie za³o¿one od roku i o nic nie obcieraj± i nie obijaj± siê. Wymieni³em po obu stronach. Wszystkie miejsca na zawleczki pasuj± idealnie, gwint ten sam.
    Uwielbiam s³uchaæ i czytaæ, jak Panowie z ASO szukaj± u kogo¶ kwadratowych jaj :-)

  6. #45
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Wymienia³em te przewody u siebie i uwa¿am, ¿e nie wa¿ne ile kosztuj±, wola³em kupiæ oryginalne w ASO bo na bezpieczeñstwie nie powinno siê oszczêdzaæ

  7. #46
    Kursant Awatar GumaMK3
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 ST220
    Od
    27 Nov 2011
    Mieszka w
    Kamieñ Pomorski
    Mi przewody pêk³y podczas parkowania na podwórku NA SZCZʦCIE

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Ja trochê je¼dzi³em z pêkaj±cymi (nie by³y bardzo spêkane), jednak stwierdzi³em, ¿e wymieniê dla ¶wiêtego spokoju. Operacja krótka i ³atwa a zaoszczêdza nerwów

  9. #48
    Kursant Awatar AndrzejWodejszo
    Opis
    MONDEO MK III 2.0 TDDI GHIA 115KM
    Od
    24 Jun 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez LabAdam Zobacz posta
    No chyba nie tylko licho¶ci± a tak¿e warunkami w jakich przysz³o im pracowaæ. Wyhamowaæ garbusa a mondeo to jednak spora ró¿nica. Pomijaj±c ró¿nice mas, cztero czy sze¶ciokrotn± ró¿nicê mocy, diametralnie ró¿ne prêdko¶ci maksymalne, ruch na drogach 25 lat temu a teraz, sól powszechnie sypan± obecnie ka¿dej zimy w ilo¶ciach przemys³owych, przebiegi kilometra¿owe, ró¿nice w podawanych ci¶nieniach p³ynu. Te 25 lat to chyba nie powód do dumy? Ja jako¶ tak wyje¿d¿aj±c na przewodach, jakkolwiekby nie wygl±da³y, ze ¶wiadomo¶ci± ¿e maj± 25 lat, nie czu³bym siê zbyt komfortowo.

    No widzisz a ja mam 7 letnie mondeo i z jednej strony przegub wyszed³ bez przyk³adania wiêkszej si³y, problem mia³em z drugiej strony gdzie ³o¿ysko grza³o piastê. Tyle ¿e ja nie traktowa³em przegubu m³otkiem- w szczególno¶ci piêciokilowym.
    z ca³ym szacunkiem kolego, ale moje poprzednie samochody nie mia³y problemów z pêkaj±cymi przewodami hamulcowymi ( mimo 400tys kilometrów przebiegu ) lecia³y za to notorycznie przewody hydrauliczne giêtkie sprzêg³a pod akumulatorem - sprawa dotyczy³a mazdy 626 i xedos 6 . Ewidentnie problem siê powtarza i nie jest dzie³em przypadku czy te¿ masy samochodu. Dwa dni temu strzeli³ mi lewy ty³ - prawy ty³ te¿ jest w tragicznym stanie - jutro wymiana. Samochód m³odszy i mimo pozornego bezpieczeñstwa ( 8 poduszek, system wspomagania nag³ego hamowania itd ) potrafi przysporzyæ u¿ytkownikowi usterki wê¿a hamulcowego. Dziwne, bo dwa tygodnie temu by³em na przegl±dzie i nic mi Pan w niebieskim mundurku nie powiedzia³.
    Serdeczne pozdrowienia - staram siê przyzwyczaiæ do forda ...

  10. #49
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imiê
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez AndrzejWodejszo Zobacz posta
    potrafi przysporzyæ u¿ytkownikowi usterki wê¿a hamulcowego. Dziwne, bo dwa tygodnie temu by³em na przegl±dzie i nic mi Pan w niebieskim mundurku nie powiedzia³.
    Serdeczne pozdrowienia - staram siê przyzwyczaiæ do forda ...
    Poprostu wada Fabryczna tych wê¿y nie jest to jakie¶ uci±¿liwe nie s± drogie a jak je raz wymienisz to pewnie i ostatni
    A co do przegl±dów to robi³em je wiele razy w ró¿nych autach i co ¶mieszne i zarazem smutne to ¿e diagnosta por\trafi siê przyczepiæ do najwa¿niejszego ¶wiat³a w samochodzie (czytaj) pod¶wietlanie rejestracji a luzów w krzywego wahacza jak mia³em w Calibrze nie zauwa¿y³ o co nawet prosi³em ¿eby siê dobrze mu przyjrza³ bo mia³em ma³± kolizjê i sam dla siebie chcia³em wiedzieæ to tam siê dzieje, czy nie wspominaj±c o przewodach hamulcowych to tam nawet nie zagl±daj±
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z k±t siê wziê³y ale s± 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana ko³chozu na pracê któr± lubiê - progres 100%

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznañ
    Cytat Zamieszczone przez misiek1982 Zobacz posta
    Poprostu wada Fabryczna tych wê¿y nie jest to jakie¶ uci±¿liwe nie s± drogie a jak je raz wymienisz to pewnie i ostatni
    Wg mnie to skandal i FORD powinien za to odpowiedzieæ,¿e w autach paroletnich np 5letnich tak odpowiedzialny element przestaje spe³niaæ swoj± funkcjê. Maluch by³ bezpieczniejszy pod tym wzglêdem. PS. Po co jest 2obwodowy uklad hamulcowy?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  12. #51
    Zdenek
    Go¶æ

    Potwierdzam w 100 % te¿ mia³em taka przygodê MK III 2003 r kombi diesel.

    Cytat Zamieszczone przez Angelo Zobacz posta
    Artyku³ ten piszê ku przestrodze innych i aby ustrzec przed niemi³ym zdarzeniem a mo¿e i nawet komu¶ tym uratujê ¿ycie i to dos³ownie.

    W poniedzia³ek rano moja ¿ona wsiad³a w mondeo ( ja je¿d¿ê teraz s³u¿bowym Vito dlatego ¿onka przesiad³a siê z marei do mondka) i zawioz³a synka do babci, dalej pojecha³a do pracy.
    Jad± jakie¶ 60-70 km/h zmienia³a pas z lewego na prawy gdzie sta³y ju¿ inne auta, dusi hamulec a tam peda³ wpada w pod³ogê a auto jedzie dalej t± sam± prêdko¶ci±. W panice aby unikn±æ zderzenia z poprzedzaj±cymi autami ratuje siê wjechaniem przez krawê¿nik i pagórek na pobocze po czym udaje sie jej zatrzymaæ dos³ownie 10 cm przed lamp±.
    Wszystko to prze wê¿yk elastyczny przy tylnym zacisku. Niestety pêk³ przez co auto straci³o hamulce. Za ¿on± zatrzyma³ siê pan z tira aby spytaæ siê czy wszystko w porz±dku. Ca³e szczê¶cie wszystko zakoñczy³o siê szczê¶liwie.
    I teraz pro¶ba ludziska, jedzcie jak najszybciej sprawdziæ te wê¿yki a najlepiej wymieñcie je na nowe. Pyta³em w serwisie i zalecaj± wymieniaæ je przynajmniej raz na 3 lata, ale dozór ich robiæ minimum raz na pó³ roku.
    Wyobra¼cie sobie teraz ze jedziecie autostradka powiedzmy tylko 130 km/h i wyje¿d¿a wam nagle tir albo jakis pan w kapeluszu, dusicie gwa³townie hamulec no i ....... no w³a¶nie resztê sobie dopowiedzcie.
    Wê¿yk w aso ma cenê ok 70 z³ przynajmniej u nas w bemo motors bo w auto watin 109 z³, ale cóz z tego ile kosztuje jak mo¿na straciæ ¿ycie. Wymiana je¶li ktos sam nie potrafi to koszt zale¿nie od zak³adu 50-100 z³ wiec koszta niewielkie.

    NAPRAWDÊ JEDZCIE SPRAWDZIÆ TE WʯYKI - TO MO¯E URATOWAÆ WAM ¯YCIE !!!

    Wiem ¿e temat ju¿ taki by³ ale sta³o siê wiêc wolê ostrzec i przypomniec o takim czyms.

  13. #52
    Zielony listek Awatar szaqall111
    Imiê
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 1.8 TDCi 125PS +chip
    Od
    25 May 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Witam wszystkich
    2 tygodnie temu równie¿ mia³em taka przygodê strzeli³y mi 2 przeowdy z ty³u mam Mondeo Mk3 kombi co pó³ roku robiê przegl±d u mojego mechanika i te¿ tego nie wyczai³.
    wracajæ do tematu uratow±³ mnie tylko hamulec rêczny..
    radze ka¿demu niech sprawdzi sobie te przeowdy,pozdro
    MONDEO TDCI 143 PS [403Nm]Titanium

  14. #53
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    K³odzko
    Ja u siebie te¿ mia³em przewody w stanie tragicznym (MK II 99').
    Co z tego ¿e s± dwa obwody na krzy¿ skoro jest jeden zbiornik wspólny to jest mo¿e wada. P³yn wycieknie i nie ma hamulców, jedynie sprawny rêkaw ratuje.
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  15. #54
    Kursant
    Imiê
    Karol
    Opis
    by³o mk3 kombi 2,o TDCi (115 KM); jest bmw e38 740iA (286 KM)
    Od
    31 Mar 2012
    Mieszka w
    S³upsk/Ko³obrzeg/Kwidzyn
    Przewody hamulcowe z ty³u to by³a jedna z pierwszych rzeczy, na któr± zwróci³em uwagê po zakupie auta (czyli 22.03). Pojecha³em do diagnosty i okaza³o siê, ¿e w lewym kole jest jaki¶ niedopasowany zamiennik, który poci siê z lekka. W prawym natomiast zaczyna siê przecierka. Zamówi³em ju¿ orygina³y na pewnej stronie internetowej, czekam na przesy³kê. Zastanawia mnie jednak, dlaczego w ASO licz± sobie ponad 200 pln za wymianê :-/
    Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!

    "...ch³opaki znad morza, to jest gruba lo¿a..."


  16. #55
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez warzo Zobacz posta
    Zastanawia mnie jednak, dlaczego w ASO licz± sobie ponad 200 pln za wymianê :-/
    bo takie ceny ma ASO, nikt tego za darmo Ci nie zrobi

  17. #56
    Kursant
    Imiê
    Karol
    Opis
    by³o mk3 kombi 2,o TDCi (115 KM); jest bmw e38 740iA (286 KM)
    Od
    31 Mar 2012
    Mieszka w
    S³upsk/Ko³obrzeg/Kwidzyn
    nikt nie mówi, ¿e to ma byæ za darmo, ale jak widzê, nie jest to ogromna filozofia. Moj mechanik zrobi mi to za 1/4 ceny. Wiêc daruj sobie, proszê, komentarze w tym stylu.
    Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!

    "...ch³opaki znad morza, to jest gruba lo¿a..."


  18. #57
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    Opel Zafira Tourer
    Silnik
    2.0 CDTI
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    W zeszlym tygodniu wymienilem zaraz po zakupie - 130zl za dwa przewody zaplacilem

  19. #58
    Kursant Awatar gossu
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 8v
    Od
    18 Dec 2011
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez Zdenek Zobacz posta
    TO MO¯E URATOWAÆ WAM ¯YCIE !!!


    To samo tyczy siê przewodów stalowych w MKII Najczê¶ciej puszczaj± w przej¶ciu nad zbiornikiem paliwa jest miejsce gdzie zbiera siê b³oto sól itd . Wiêc radzê sprawdziæ tylne przewody przy zbiorniku .

    Ps mi Jeden poszed³ . Ledwo co wychamowa³em rêczny.
    Ostatnio edytowane przez gossu ; 06-04-2012 o 22:31

  20. #59
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0 ZETEC
    Od
    11 Apr 2012
    Mieszka w
    £ód¼
    Ja tylko dodam, ¿e w razie braku hamulcy. Ratujcie siê silnikiem. Redukcja na jak najni¿szy bieg. Lepiej zniszczyæ silnik ni¿ straciæ ¿ycie. Mia³em raz sytuacjê na zawodach KZK mianowicie, peda³ gazu siê zaci±³ w pozycji wci¶niêtej. Wtedy akurat zdusi³em motor i dziêki temu nie wjecha³em w drzewo. Silnik to najskuteczniejszy hamulec w sytuacjach awaryjnych jak i do wspomagania hamowania w codziennej je¼dzie.

  21. #60
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imiê
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Flaman11 Zobacz posta
    i do wspomagania hamowania w codziennej je¼dzie
    w ten sposób mo¿na na tarczach, klockach i przede wszystkim na paliwie zaoszczêdziæ moje klocki maj± ponad 50 tys. i dopiero siê do po³owy zbli¿aj±
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z k±t siê wziê³y ale s± 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana ko³chozu na pracê któr± lubiê - progres 100%

Podobne w±tki

  1. [MkII] Pêkaj±ce wê¿e
    By coolmarian in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 20:32
  2. wê¿e od paliwa ?????
    By XDX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2005, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów