+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 121
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Angelo
    Imiê
    MArcin
    Opis
    Mondeo MK IIII 2,2 TDCI hatchback
    Od
    29 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznañ

    Wa¿ne - pêkajace wê¿e hamulcowe

    Artyku³ ten piszê ku przestrodze innych i aby ustrzec przed niemi³ym zdarzeniem a mo¿e i nawet komu¶ tym uratujê ¿ycie i to dos³ownie.

    W poniedzia³ek rano moja ¿ona wsiad³a w mondeo ( ja je¿d¿ê teraz s³u¿bowym Vito dlatego ¿onka przesiad³a siê z marei do mondka) i zawioz³a synka do babci, dalej pojecha³a do pracy.
    Jad± jakie¶ 60-70 km/h zmienia³a pas z lewego na prawy gdzie sta³y ju¿ inne auta, dusi hamulec a tam peda³ wpada w pod³ogê a auto jedzie dalej t± sam± prêdko¶ci±. W panice aby unikn±æ zderzenia z poprzedzaj±cymi autami ratuje siê wjechaniem przez krawê¿nik i pagórek na pobocze po czym udaje sie jej zatrzymaæ dos³ownie 10 cm przed lamp±.
    Wszystko to prze wê¿yk elastyczny przy tylnym zacisku. Niestety pêk³ przez co auto straci³o hamulce. Za ¿on± zatrzyma³ siê pan z tira aby spytaæ siê czy wszystko w porz±dku. Ca³e szczê¶cie wszystko zakoñczy³o siê szczê¶liwie.
    I teraz pro¶ba ludziska, jedzcie jak najszybciej sprawdziæ te wê¿yki a najlepiej wymieñcie je na nowe. Pyta³em w serwisie i zalecaj± wymieniaæ je przynajmniej raz na 3 lata, ale dozór ich robiæ minimum raz na pó³ roku.
    Wyobra¼cie sobie teraz ze jedziecie autostradka powiedzmy tylko 130 km/h i wyje¿d¿a wam nagle tir albo jakis pan w kapeluszu, dusicie gwa³townie hamulec no i ....... no w³a¶nie resztê sobie dopowiedzcie.
    Wê¿yk w aso ma cenê ok 70 z³ przynajmniej u nas w bemo motors bo w auto watin 109 z³, ale cóz z tego ile kosztuje jak mo¿na straciæ ¿ycie. Wymiana je¶li ktos sam nie potrafi to koszt zale¿nie od zak³adu 50-100 z³ wiec koszta niewielkie.

    NAPRAWDÊ JEDZCIE SPRAWDZIÆ TE WʯYKI - TO MO¯E URATOWAÆ WAM ¯YCIE !!!

    Wiem ¿e temat ju¿ taki by³ ale sta³o siê wiêc wolê ostrzec i przypomniec o takim czyms.
    Ostatnio edytowane przez Oktan ; 21-04-2011 o 21:40 Powód: temat podklejam aby nie zagin±³

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Ale czy uk³ad hamulcowy nie jest 2 obwodowy tzn na kola na krzy¿ ?

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Angelo
    Imiê
    MArcin
    Opis
    Mondeo MK IIII 2,2 TDCI hatchback
    Od
    29 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznañ
    nie wiem jaki jest ale hamulców nie by³o, wierz mi bo sam sprawdzi³em po wszystkim i nie hamowa³

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Dominik
    Opis
    MKII 2,5 V6 1998 r.
    Od
    31 Aug 2008
    Mieszka w
    Konin
    Co¶ jest nie tak, to jaka¶ wada i to powa¿na. Jednym z powodów uk³adu hamulcowego "na krzy¿" jest w³a¶nie zapobiegniêcie takiej sytuacji, w razie awarii jednego wê¿a. Jeszcze siê z czym¶ takim nie spotka³em. Rozumiem, ¿e Ford nie prowadzi /-³ ¿adnej akcji serwisowej w tej sprawie.
    Pozdrawiam, Domino.
    Lubiê pracê. Praca mnie fascynuje. Mogê siedzieæ i patrzeæ na ni± godzinami. J. Joubert

  6. #5
    Kursant
    Imiê
    Artur
    Opis
    MKII 2.5 V6, B+LPG
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    RADOM
    Moja ¿ona mia³a szczê¶cie, bo wê¿yk pêk³ jej na podwórku, kiedy wyje¿d¿a³a (z ty³u dwoje ma³ych dzieci). Cofa³a i peda³ wpad³ jej do pod³ogi. W mojej i jej ocenie hamulce nie dzia³a³y (a te¿ spodziewa³em siê, ¿e bêd±). Warto by³oby wyja¶niæ sprawê. (Mo¿e co¶ Ford na to???)

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    mi tez w czasie jazdy wpad³ peda³ w pod³ogê (pêk³ wê¿yk przy kole z tylu, kiedy¶ o tym pisa³em). Hamulców brak (tzn co¶ tam mo¿na by³o wyhamowaæ naciskaj±c peda³ do pod³ogi i puszczaj±c i tak w kó³ko ale za ka¿dym razem p³ynu by³o mniej). A sta³o siê to ponad 100 km od domu :-(. Obci±³em wezyk ca³kiem, wkrêci³em w niego blachowkrêta (na si³ê) i kontynuowa³em jazdê do domu z hamulcem na 3 ko³ach. Przy wymianie zauwa¿y³em, ¿e wê¿yk z drugiej strony tez juz koñczy zywot (wymieni³em oczywi¶cie).

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imiê
    Micha³
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdañsk- Stocholm- Nottingham!!!
    Witam nawi±zuj±c do tematu przewodów miekich w kombiaku mk3 to 3 tygodnie temu zdejmowa³em zaciski do piaskowania i malowania i bylem w szoku jak zobaczy³em stan przewodów gumowych tzn gumowych to w moim przypadku z nazwy by³y tylko pordzewia³e zbrojenia przy zacisku a reszta jak zgiolem to poparciale ze hej wiec wymienilem i tak jak kolega namawiam do sprawdzenia tegoz elementu bo szkoda zycia zdrowia

  9. #8
    Kursant Awatar lochoo
    Opis
    mondeo mk III 2,0 tddi 90 ps
    Od
    10 Mar 2011
    Mieszka w
    Czelad¼
    Oj to muszê sprawdziæ mojego kombiaka bo ¿ona du¿o ¶miga

  10. #9
    Kursant
    Imiê
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruñ
    Mia³em podobn± przygodê dwa razy ju¿.Raz dawno temu w 126p waln±³ przewód metalowy z ty³u ale by³em wtedy na dwupasmówce z szerokim poboczem wiêc paniki nie by³o, a drugi raz w escorcie - waln±³ wê¿yk przy prawym kole z przodu - w³a¶nie wje¿d¿a³em na rondo jak mi hamulec do pod³ogi siê przyklei³ na szczê¶cie skapowa³em szybko co siê dzieje zd±¿y³em podeptaæ jeszcze zanim wylecia³ ca³y p³yn , rêczny mia³em dobry to siê wspomog³em i oponami po krawê¿niku tar³em.
    Ja pewnie mia³em mine nietêg± ale za to go¶æ który jecha³ przez rondo i znajdowa³ siê naprzeciwko mnie bokiem oczywi¶cie i widzia³ ¿e nie mam zamiaru siê zatrzymaæ ten to by chyba wygra³ wszystkie programy ¶miechu warte gdyby mu zdjêcie zrobiæ - zamiast uciekaæ to patrzy³ co ja robiê , gdybym nie spowolni³ auta to nie¼le bym go w wysepkê wkomponowa³.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Gizu007
    Imiê
    Tomasz
    Opis
    Bayerische Motoren Werke, E39, M54B30, ZF 5HP19
    Od
    08 Oct 2008
    Mieszka w
    Inverkeithing
    Czy to niepowinno byc sprawdzane co roku na przegladzie? Moje auto raz "oblalo" MOT (ukejowey przeglad) spowodu wlasnie zlego stanu przewodow hamulcowych. Nie tej gumowej czesci a metalowej ale i tak obie zostaly wymienione.
    (oOO\(|||)(|||)/OOo)

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Mia³em tak samo ale w mkll,i najlepszy numer bo w±¿ strzeli³ w czasie badania technicznego na stacji diagnostycznej(tyle dobrze ze nie gdzies przed swiat³ami na drodze).Diagnosta po¿yczy³ mi ¿abki zacisn±³em na przewodzie i powoli skula³em sie na warsztat

  13. #12
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    ale to sie zdarza w kazdym aucie, mnie to sie zdarzylo w zeszlym roku w moim MKII z '97 jak jechalem na wakacje, lecialem sobie autostrada 160 km/h z cala rodzinka i szczesliwie dojechalem. Rano wstaje, wsiadam w autko jade cos zalatwic a tu hamulcy nie ma, pek ze starosci wezyk od tylnej szczeki hamulcowej. Pamietajcie zawsze o recznym i hamowaniu silnikiem.

    P.S. Auto nie hamuje bo wycieka plyn hamulcowy i nie ma cisnienia w ukladzie.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 25-04-2011 o 10:17

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    £ód¼
    przy pêknietym wêzu, nia ma mowy o jakichkolwiek hamulcach.
    tel 791-054-854

  15. #14
    Kursant
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Astra II kombi z 2002.
    Od
    17 Feb 2011
    Mieszka w
    Kozy obok Bielsko-Bia³a
    Mia³em tak w moim mondeo mk1. Tylko ¿e mój strzeli³ jak sta³em na wzniesieniu i czeka³em na wymiane opon. Potem ju¿ wymieni³em wszystkie przewody, gumowe a metalowe zmieni³em na miedziane. Naprawde z tym nie ma ¿artów.

  16. #15
    Kursant
    Imiê
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruñ
    oczywi¶cie ¿e nie ma mowy o hamulcach ale resztakami cisnienia troche shamujesz, pod warunkiem ¿e szybko nie jedziesz to da sie to wyczuæ jednak tak jak tu ni¿ej napisane to juz ¿adne hamowanie, po za tym po drugim depniêciu uk³ad ju¿ jest raczej pusty

    znaczy mam na my¶li mniejsze auto bo mondziak to ju¿ kolos na tak znikome ci¶nienie
    Ostatnio edytowane przez banado ; 03-05-2011 o 21:09

  17. #16
    Kursant
    Imiê
    Daniel
    Opis
    MK2 2000 1.8 B+G
    Od
    16 Nov 2009
    Mieszka w
    Warszawa Mokotów/Miñsk Mazowiecki
    Spadek ci¶nienia w uk³adzie i wpadanie peda³u w pod³ogê powinien ka¿demu zasugerowaæ ¿e co¶ jest nie tak.
    Na jedno mocne hamowanie wystarczy, inna sprawa ¿e to jest b³±d konstrukcyjny jak tak istotny element jak przewód hamulcowy jest podatny na przecieranie.

  18. #17
    Zielony listek Awatar tajfun
    Imiê
    Konrad
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    YAMAHA TDM 850 3VD, REANAULT GRAND ESPACE IV
    Od
    26 Aug 2010
    Mieszka w
    £ód¼
    Mia³em to samo z wêzykiem na skrzy¿owaniu. Ca³e szczê¶cie ¿e nikt nie przechodzi³ przez pasy bo przejecha³em na czerwonym i odbi³em w prawo.
    Sprawdzi³em ca³y uk³ad hamulcowy i wymieni³em dwa wê¿yki elastyczne przy tylnych ko³ach. Powodem by³a sparcia³a guma ze staro¶ci. Koszt zakupu nowych w serwisie 130z³ i spokojniejsza g³owa.
    Choæbym szed³ ciemn± dolin±, z³a siê nie ulêknê

  19. #18
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    A wymiana ciê¿ka jest?
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

  20. #19
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Bajek Zobacz posta
    A wymiana ciê¿ka jest?
    Nie,wymiana prosta jest tylko trochê brudna bo trzeba ko³a zdejmowaæ,po wykrêceniu wêzyka hydrol po ³apach siê leje no i potem dok³adnie odpowietrzyæ trzeba



  21. #20
    Poch³aniacz prostych Awatar Bajek
    Imiê
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Nie,wymiana prosta jest tylko trochê brudna bo trzeba ko³a zdejmowaæ
    Bardziej mi chodzi³o czy trzeba jakie¶ specjalne narzêdzia
    Z³a nuta zagrana z wahaniem jest zafa³szowaniem.
    Z³a nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacj±.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Pêkaj±ce wê¿e
    By coolmarian in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 20:32
  2. wê¿e od paliwa ?????
    By XDX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2005, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów