+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia

    Ga¶nie na gazie, prêdko¶ciomierz spada do zera

    Witajcie, nie wiem gdzie specjalnie powinienem ten problem poruszyæ, wiêc przypisujê go bezpo¶rednio do "silnika". Dzisiaj zauwa¿y³em do¶æ dziwn± rzecz, ale po kolei:

    Zatankowa³em gaz na BP przed wyjazdem. Po ok. 25km silnik zacz±³ na gazie lekko falowaæ, po czym wskazówka prêdko¶ciomierza spad³a do zera. Zatrzyma³em siê, wy³±czy³em silnik i za chwilê odpali³em ponownie. Po prze³±czeniu na gaz znowu zacz±³ falowaæ i zdech³ (co ma miejsce do chwili obecnej). Prze³±czy³em na benzynê i widzê, ¿e na niej silnik pracowa³ w miarê równo i tak dojecha³em do celu. Jednak¿e od czasu do czasu potrafi³ na benzynie (szczególnie podczas przesileñ - dodawanie gazu nag³e itp.) lekko przerwaæ, wskazówka prêdko¶ciomierza spada³a do zera, a samochód jecha³ normalnie.

    Pierwsze skojarzenie to sprawdziæ i ewentualnie wymieniæ ¶wiece i/lub przewody. Czy powinienem braæ pod uwagê równie¿ cewkê? Jednak ci±gle mnie zastanawia ten prêdko¶ciomierz... dlaczego ta wskazówka spada do zera (wtedy nie dzia³a ¿aden z liczników - ani przebieg ani dzienny).

    Proszê Was o jakie¶ porady, jutro czeka mnie dalsza trasa i nie wiem czy j± sobie odpu¶ciæ.... Wiem, ¿e siê nie da tak przez internet stwierdziæ, co to w 100% jest, ale mo¿e siê trafi kto¶ kto skojarzy fakty (przerywanie na benzynie/ga¶niêcie na gazie/spadanie do zera wskazówki prêdko¶ciomierza) i bêdzie w stanie co¶ dopowiedzieæ... z góry dziêkujê.
    Ostatnio edytowane przez marcink ; 24-04-2011 o 22:16

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    rustin
    Go¶æ
    Mi to wygl±da co¶ z uk³adem WN i na 90% bym mówi³ ¿e to cewka. Te¿ tak mia³em jak cewka pad³a ¿e licznik nie wskazywa³ prêdko¶ci a jak prze³±czy³em na pb by³o ok ale ju¿ po ilu¶ tam km nawet na pb nie da³o siê jechaæ.

  4. #3
    Kursant Awatar Bodzio5
    Imiê
    Bogumi³
    Opis
    MK3 2.0 TDCI kombi
    Od
    29 Jan 2011
    Mieszka w
    Olensvag Norwegia
    Witaj.Mia³em windstara zagazowanego i te same objawy.Co siê okaza³o:Uszczelka pod g³owic± i wszystko co z tym powi±zane.Na gazie nawet pod ma³± górkê nie mog³em podjechaæ
    Nie ryzykowa³bym na Twoim miejscu.Chyba,¿e to co¶ innego,ale w±tpiê.
    WSTAÑ UNIE¦ G£OWÊ WS£UCHAJ SIÊ W S£OWA PIE¦NI O MKP

  5. #4
    rustin
    Go¶æ
    A na pb chodzi³ normalnie? prêdko¶ciomierz ci opada³ jak uszczelka posz³a?
    dalej uwa¿am ¿e to z WN co¶ nie tak

  6. #5
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Dziêkujê za odpowiedzi. Ja od razu podejrzewa³em uk³ad WN, jednak nie wiedzia³em jak w to wkomponowaæ problem z prêdko¶ciomierzem.... Uszczelka pod g³owic±? Woow... tego w ¿yciu bym nie podejrzewa³ (czy rzeczywi¶cie powinienem?), bo oleju mi nie ucieka praktycznie nic (no... mo¿e 0.5l na ponad 5000tys. km)

    Cewka.... jak naj³atwiej sprawdziæ czy to ona? Kupiæ mo¿e i by da³o radê, jednak musia³bym mieæ pewno¶æ, ¿e to to. Z tego co siê orientujê koszt cewki to ³adnych parê stówek...

    ---------- Post dodany o 23:08 ---------- Poprzedni post dodany o 23:08 ----------

    Ci±gle zastanawia mnie jak w kontek¶cie tego problemu rozumieæ zachowanie prêdko¶ciomierza....

  7. #6
    rustin
    Go¶æ
    Mówi³em ci ¿e tak mia³em z prêdko¶ciomierzem jak mi pad³a wiêc co tu rozumieæ sprawdziæ ciê¿ko czy cewka pad³a najlepiej podmieniæ i ju¿.Koszt cewki dobrej firmy Vistona to 150z³ chyba

  8. #7
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Tak, tak.. :-) Doczyta³em ju¿. Ale proszê potwierd¼ - te¿ by³a taka sytuacja, ¿e licznik dzia³a³ a potem nagle przestawa³ podczas jazdy? Dzisiaj rano odpali³em i siê trochê przejecha³em - licznik nie dzia³a³..

  9. #8
    rustin
    Go¶æ
    Ju¿ dwa razy ci pisa³em ¿e mi prêdko¶ciomierz nie dzia³a,czytasz wogole co piszê?
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Te¿ tak mia³em jak cewka pad³a ¿e licznik nie wskazywa³ prêdko¶ci a jak prze³±czy³em na pb by³o ok ale ju¿ po ilu¶ tam km nawet na pb nie da³o siê jechaæ.
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Mówi³em ci ¿e tak mia³em z prêdko¶ciomierzem jak mi pad³a wiêc co tu rozumieæ
    Ale co ci potwierdziæ? czy to cewka pad³a? nikt ci tego na forum nie powie.Ja mia³em podobnie to by³a to wina cewki

    ---------- Post dodany o 10:50 ---------- Poprzedni post dodany o 10:49 ----------

    A ile masz km na lpg zrobionie?zawory sprawdza³e¶?

  10. #9
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    A ile masz km na lpg zrobionie?zawory sprawdza³e¶
    ok. 30tys
    Zaworów nie sprawdza³em jeszcze, ale nied³ugo idê na przegl±d LPG wiêc sobie na ten temat pogadam z gazownikiem.

  11. #10
    rustin
    Go¶æ
    A co tu gadaæ z gazownikiem? co on ci powie ¿e s± ok albo nie? sprawdziæ trzeba i ju¿ albo zostawiæ i je¼dziæ.

  12. #11
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Dzisiaj wymieni³em rano cewkê. Efekt jest taki, ¿e na benzynie dzia³a silnik równo, bez problemów i przeskoków. Problem prêdko¶ciomierza ca³kowicie zosta³ wyeliminowany.

    Zaraz po prze³±czeniu na gaz samochód ga¶nie. Jutro jadê do gazownika rano, mo¿e bêdzie wiadomo co¶ wiêcej :-)

    Jedno jest pewne - wymiana cewki by³a dobrym pomys³em :-)

  13. #12
    rustin
    Go¶æ
    To dobrze ¿e nie na darmo wymieni³e¶.Co¶ napewo z lpg jest nie tak jak prze³±cza siê spowrotem,mo¿e z impulsem ale to trzeba siê pod³±czyæ

  14. #13
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Jutro bêdzie wiadomo :-)
    Swoj± drog±... czy instalacja gazowa (a raczej sterownik) jest w stanie w jakikolwiek sposób oceniaæ dzia³anie uk³adu WN? Chodzi mi o to, czy jest mo¿liwe, ¿e pracuj±c na psuj±cej siê cewce instalacja mog³a siê "rozstroiæ" poprzez anormalne odczyty napiêæ (?) w celu dostosowania siê do nowych warunków pracy?


    Ci±gle zastanawia mnie ten prêdko¶ciomierz... czy mo¿liwe, ¿e poprzez uszkodzon± cewkê (przerywanie) oszukany zosta³ jakim¶ cudem który¶ z czujników, przez co komputer pomy¶la³, ¿e samochód jest wy³±czony i zerowa³ prêdko¶ciomierz? Mia³o to miejsce podczas "skoków" samochodu podczas przeci±¿eñ :-)

    Mo¿e to trochê fikcja, ale próbujê sobie jako¶ to wszystko wyja¶niæ :-)
    Ostatnio edytowane przez marcink ; 26-04-2011 o 18:24

  15. #14
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    Hyundai
    Silnik
    .
    Od
    22 Jan 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Ju¿ wszystko wiadomo. Plik konfiguracyjny w sterowniku instalacji gazowej zosta³ uszkodzony. Prawdopodobnie uszkodzona cewka pu¶ci³a do silnika i zosta³o to odczytane przez sterownik, co w przypadku dziwnych warto¶ci mog³o uszkodziæ plik konfiguracyjny. Update softu, regulacja i ¶miga dalej :-) Teraz ju¿ nawet nie przerywa przy przeci±¿eniach, co mia³em praktycznie od pocz±tku.

    Mam wra¿enie, ¿e co¶ z t± cewk± od samego pocz±tku mog³o byæ nie tak.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Prêdko¶ciomierz spada do zera
    By dkozii in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 10:33
  2. [Duratec]po odpaleniu ga¶nie gdy temp poni¿ej zera
    By MrocznySzewc in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 21:40
  3. [MkII] Ga¶nie na gazie
    By Mati85 in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 17:12
  4. [MkII] ga¶nie na gazie
    By schabolub in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 08:38
  5. [MkII] Ga¶nie na gazie
    By jarekson in forum LPG
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 15:02

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów