+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    karasko
    Gość

    problem z egr 1.8 duratec sci

    witam wszystkich, mam mondeo z 2004r. z silnikiem 1.8 Duratec Sci i ciągle pojawia mi się błąd p0401(p0401 układ recyrkulacji spalin wykryte za małe natężenie przepływu spalin $7E. byłem u mechanika, zawór wyjął i okazało sie że wylądał całkiem dobrze, nie był strasznie zawalony sadzą, nie przycinał nie nigdzie. mechanik mówił że to może być problem z tym "elektrozaworem"(nie jestem pewny czy to się tak poprawnie nazywa) tzn. ta część plastikowa zaworu, która go zamyka i otwiera. Czy spotkał się ktoś z takim problemem może już w tym silniku?? Czy jest jakis sposób sprawdzenia czy to oby napewno ten element zaworu nie działał właściwie. Pytałem w serwisie Forda o ten zawór- nowy 350E. pozdr
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 11-08-2017 o 09:03 Powód: Prefix.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    SCI to bardzo rzadki silnik. Obawiam się, że nikt nie miał do czynienia z tym problemem. Na twoim miejscu odwiedził bym jakiś lokalny szrot i tam poszukał tego elementu. Na 99% identyczny jest w zwykłym duratecu.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    karasko
    Gość
    witam ponownie, problem rozwiazany Jak sie okazalo rura idaca od EGR'a do kolektora ssacego byla cala zawalona sadza, praktycznie zero przelotu. wszystko wyczyszczone i jest OK. pzdr

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    SCi
    Opis
    1.8 SCi, GHIA Executive
    Od
    14 Jul 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    ..aby sprawdzic czy silnik zaworu dziala:
    1) odkrecic 4 srubki silniczka i wyciagnac go , podlaczyc i na odpalonym aucie - zobaczyc czy sie wysuwa trzpien i srodek, co ma naciskac na zawor. Jesli wysuwa sie - tzn ze dziala. uwaga - ma byc bardzo goracy, nie oznacza to ze sie zepsul, prawie parzy, to normalne.
    2) jest drugi taki sam w tym silniku, ale zalozony przy przepustnicy na jakis inny zawor , mozna tamten wykrecic i zamienic je miejscami , zobaczyc co sie stanie, lub obserwowac jak pracuje jeden i drugi. Wtyki pasuja. Ja nie podmienialem , ale zakladam ze jesli wyglad maja taki sam oraz wtyczke to i dzialaja tak samo.

Podobne wątki

  1. [MkI] duratec v6 problem z mieszanka lpg
    By Zebra in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 17:02
  2. [Duratec]problem z obrotami
    By pawlo2011 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 12:09
  3. [Duratec]IMRC problem
    By szyderca in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 21:55
  4. [Duratec]Duratec z st 24 problem z typem silnika
    By romekgra in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2009, 13:21
  5. [Duratec]Problem z 2.5 V6
    By prog in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 13:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów