+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.

    Kodowanie wtryskiwaczy

    Witam

    Jeden wtryskiwacz leje potwornie, zastanawiałem się nad regeneracją ale przypadkiem wpadł mi w ręce używany wtryskiwacz od znajomego, za niewielkie pieniądze. Wtryskiwacz na pewno od 2.2 TDCI, mam możliwość sprawdzenia przed zakupem. Kolega posiada interfejs LAUNCH Diagun X431 lecz pracuje na nim dopiero od kilku miesięcy i operacji kodowania wtrysku jeszcze nie przerowadzał. Wiem, że najprawdopodobniej jest to możliwe za pomocą w/w ale nie mamy pojęcia jak. Może ktoś już przeprowadzał taką operację i może coś podpowiedzieć?
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    No z tego co pamiętam to kodowanie wtrysków jest możliwe przez IDS-a, a czy Launch-em to zrobi to nie wiem.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Rafał
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Niestety nie pomoge czy L to gryzie, ale cos oprócz WDS-IDS pewnie tak, bo jakoś sobie z tym radza. Jak nie dasz rady, to zapraszam do mnie na zakodowanie.
    tel 791-054-854

  5. #4
    Pieszy
    Opis
    mondeo tdci
    Od
    11 Jan 2011
    Mieszka w
    pomorskie
    Czy kody wpisane IDSem będą widoczne? Byłem na programowaniu wtrysków po regeneracji. W miejscu kodów na dwóch wtryskach były same zera, na dwóch pozostałych większość zer plus kilka innych cyferek. Po zakodowaniu IDSem nic się nie zmieniło. Kodujący twierdzi, że tak może być, tak im mówiono na szkoleniu ale kody niby weszły. Mam pewne wątpliwości bo samochód zachowuje się dziwnie, bardziej stuka przy ok. 2000 obrotów. Wszystkie wtryski zregenerowane i nadane nowe kody w TECHMOT Choroszcz.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Nie kombinuj. Odłącz akumulator na ok 30min wymień wtrysk i wykonaj adaptacje. Kodowanie ma sens jak ICU wyrzuca kod wtryskiwacza,w tedy wpisujesz nowy cod,a wtrysk może zostać stary.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  7. #6
    Pieszy
    Opis
    mondeo tdci
    Od
    11 Jan 2011
    Mieszka w
    pomorskie
    Ale skoro zostały wygenerowane nowe kody to może warto...? Samoadaptacja nie będzie potrzebna, od razu dawka będzie optymalna.

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 2011 z PowerShift Titanium X
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Kalisz
    Koledzy na zaprzyjaźnionym forum jeden z kolegów napisał że udało mu się zakodować wtryski w mondeo 2002 przy pomocy nowej wersji programu ForScan 2.1.8
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCI byłob 140KM jest 163KM 2011r. Titanium X z PowerShift

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez fido Zobacz posta
    Koledzy na zaprzyjaźnionym forum jeden z kolegów napisał że udało mu się zakodować wtryski w mondeo 2002 przy pomocy nowej wersji programu ForScan 2.1.8
    Na tym też o tym pisał. I nie jeden o tym już wspominał.

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 2011 z PowerShift Titanium X
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Kalisz
    Koledzy czy kodowanie wtryskiwaczy powinno odbywać się na zimnym silniki czy na ciepłym. Czy można kodować wszystko od razu czy trzeba każdego po kolei, chodzi mi np. o program forscan.
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCI byłob 140KM jest 163KM 2011r. Titanium X z PowerShift

  11. #10
    Zielony listek Awatar creonoe
    Imię
    Wojciech
    Model
    Mondeo MKIII 2002
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Słubice
    Cytat Zamieszczone przez fido Zobacz posta
    Koledzy czy kodowanie wtryskiwaczy powinno odbywać się na zimnym silniki czy na ciepłym. Czy można kodować wszystko od razu czy trzeba każdego po kolei, chodzi mi np. o program forscan.
    Słyszałem że powinno na zimnym odbywać się kodowanie ale nie jestem pewny. Mi forscan pokazał po wywaleniu spreżynki same zera na każdym wtrysku więc kodowałem wszystkie

    Podczas kodowania wszystko jest na ekranie pokazane co robić więc dasz rade. Tylko pamiętaj żeby mieć wszystkie kody wtrysków

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Na zimnym, przynajmniej tak jest w dej dokumentacji:
    http://www.autodiagnos.com/sites/def...ng_tdci_ad.pdf

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 2011 z PowerShift Titanium X
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Kalisz
    Koledzy jak to jest z tym programowaniem bo u mnie np. program pokazuje takie nr



    A ja spisałem z wtrysków jak je miałem wyciągnięte tak i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie zgodne

    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCI byłob 140KM jest 163KM 2011r. Titanium X z PowerShift

  14. #13
    Zielony listek Awatar creonoe
    Imię
    Wojciech
    Model
    Mondeo MKIII 2002
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Słubice
    Cytat Zamieszczone przez fido Zobacz posta
    Koledzy jak to jest z tym programowaniem bo u mnie np. program pokazuje takie nr



    A ja spisałem z wtrysków jak je miałem wyciągnięte tak i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie zgodne

    Kody są tylko poprzestawiane miejscami.

    Wpisz tak jak pokazuje forscan i zobaczysz co i jak.
    Ostatnio edytowane przez creonoe ; 09-06-2014 o 01:40

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    16 Jul 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Witam Panowie. Co oznacza jeśli po odczytaniu/kodowaniu Forscan (2.1.17) program pokazuje niby taki kod wtryskiwacza (FFFFFFFF89FF3466) pozostałe kody wtryskiwaczy również podobnie wyglądają.

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Kodował już ktoś wtryskiwacze w modelu po modernizacji tym programem z pozytywnym skutkiem?
    I ewentualnie jeśli tak to przez jaki interfejs?

  17. #16
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Cytat Zamieszczone przez fido Zobacz posta
    Koledzy jak to jest z tym programowaniem bo u mnie np. program pokazuje takie nr



    A ja spisałem z wtrysków jak je miałem wyciągnięte tak i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie zgodne

    Jak dla mnie to ktoś źle wpisał kody do komputera (kody się wpisuje - komputer ich sam nie zaczytuje) lub zamienił wtryski miejscami. Odczytując kody programem sprawdzasz tylko co jest aktualnie wpisane.
    Ja mam zupełnie inne kody w komputerze, a inne na wtryskach bo miałem je sprawdzane na urządzeniu, które wygenerowało nowe kody i takie zostały wpisane, ale na wtrysku nikt ich nie zmieniał.
    Jak bym sprzedał samochód i o tym nie powiedział to ktoś by myślał, że są źle wpisane.
    W twoim przypadku myślę, że ktoś pozamieniał wtryski miejscami.

    Przy okazji jak odczytywałeś kody to pojawiły się po wejściu na zakładkę, czy po naciśnięciu ikony ze strzałką. Pytam bo jak miałem chwilę i wszedłem na tą zakładkę to w oknach miałem pusto, a bałem się je skasować naciskając nieodpowiedni przycisk, a nie miałem czasu na dalsze próby.

    Nikt nie odpisał więc uzupełnie post bo coś ustaliłem - dzisiaj udało mi się odczytać kody wtryskiwaczy i stwierdziłem, że numeracja wtrysków po prawej stronie od schematu silnika jest wg kolejności zapłonu to jest wg numeracji nad schematem silnika.
    Przy wpisywaniu trzeba uważać żeby nie wpisać kodów wg numeracji cylindrów czyli tej poniżej schematu silnika.
    Ostatnio edytowane przez Iro72 ; 21-07-2014 o 02:25

  18. #17
    Zielony listek Awatar beezone
    Imię
    Bizon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi TDCi 96kW z 2002r.
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    78736

    Forscan + ELM 1.4

    Eureka !!!

    dzisiaj rano przed pracą sam sobie zakodowałem wtrysk przy pomocy Forscan 2.1.23beta i ELM327 v1.4 (tego ELM'a to mam chyba ze 4 lata - zwykły na USB, kosztował z 30pln).
    Moje auto to Mondeo MK3 rocznik 2002 2.0TDCi 96kW przed liftem. 311k przebiegu.
    Oczywiście podstawa - zainstalowany ELM w systemie - u mnie Win7 64bit.

    Nie powiem, wiele czasu przesiedziałem w aucie zanim i tak zresztą przeczytałem niemieckie i angielskie fora dyskusyjne. Rzecz jest banalnie prosta.
    Miałem błąd P2337 - wkrótce: spalanie stukowe czy coś tam na DRUGIM cylindrze

    bład wyskoczył mi chwilę po przejeździe przez granicę PL/DE w Zgorzelcu, po przejechaniu ok 150km załadowanym autem do granic możliwości (przeprowadzka do niemiec) - do końca trasy jeszcze około 700km.
    Jechałem na migającej sprężynce, nie gasiłem na stacji w celu zatankowania. Kabla ani lapka nie miałem przy sobie. i nie powiem stresa za to miałem
    Żeby było ciekawiej stało się to w połowie Grudnia 2014, oczywiście święta za pasem, brak kasy itp. - a dopiero dzisiaj (13.01.2015) usunąłem błąd. Na zgubionym kodzie zakładam że przejechałem z dobre 2000km od tego czasu heheh
    Ciężko odpalał, raz za 3cim razem raz za piątym, a jak było -4st C to nawet za 13 razem. Ale zawsze odpalał.
    Z kupą siwego dymu za mną lol.

    Jak to naprawić?
    Prosto:
    1. odpalasz program, podłaczasz ELM, włączasz stacyjke, czekasz aż się odczytają dane samochodu... I błędy

    2. potem - Funkcje serwisowe, ten guzik z ikoną klucza
    3. wybierasz kodowanie wtryskiwaczy, potem robisz to co program pisze - wyłaczasz stacyjkę.

    Oczywiście nie muszę przypominać że wymagane jest posiadanie jakkiś kilku kodów od wtrysków - np. ze zdjęc z aukcji albo z jakichś forum.
    Ważne żeby sumy kontrolne kodów były prawdziwe.

    i teraz zagwozdka w Forscan, która była problemem dla mnie do rozgryzienia więc ją opiszę:
    tam gdzie jest obrazek z symbolami i numerami tłoków i numerami wtrysków to tu się dzieje.

    http://forscan.org/images/howto_inj/ecu_inj_en.png

    jeśli ja miałem błąd P2337 - coś tam o spalaniu stukowym na "2" cylindrze - to dolny rząd opisuje cylindry a górny opisuje przyporządkowany wtrysk (odpalany wg kolejności zapłonu). Czyli - np. tłok 2 to wtrysk 4

    4. po prawej obok są pola z miejscami na kody wtrysków
    czyli ja mam zgubiony kod na 4 wtrysku, który przyporządkowany jest do 2 tłoka (P2337 - bład mówi o numerze tłoku, nie numerze wtrysku)
    5. w czwartym rzędzie klepiemy kod - ja wklepałem znaleziony w sieci
    6. zapisujemy
    7. wyłączamy stayjkę
    8. czekamy 20s. - jak wszystko OK to sprężynka w tym momencie przestanie migać
    9. włączamy stacyjkę
    10. czekamy 20s.
    11. odpalamy auto
    12. cieszymy się z naprawy
    voila

    silnik trochę klepie jeszcze ale póki co przejechałem raptem 30km
    Moc odzyskał, odpala, nic nie miga. Full wypas.

    aha - jak ktoś się rozmyśli w jakimkolwiek miejscu, zanim nadpisze pamięć w aucie to można anulować, nic się nie stanie.

    Dziękuję i pozdrawiam.


    b.

    ---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

    aha dodam jeszcze- najłatwiej jest mieć wszystkie 4 kody i klepnąć je od góry do dołu.
    I po temacie.

    pozdrawiam
    what has been seen cannot be unseen

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2005r
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Świebodzice
    Cytat Zamieszczone przez beezone Zobacz posta
    Eureka !!!

    dzisiaj rano przed pracą sam sobie zakodowałem wtrysk przy pomocy Forscan 2.1.23beta i ELM327 v1.4 (tego ELM'a to mam chyba ze 4 lata - zwykły na USB, kosztował z 30pln).
    Moje auto to Mondeo MK3 rocznik 2002 2.0TDCi 96kW przed liftem. 311k przebiegu.
    Oczywiście podstawa - zainstalowany ELM w systemie - u mnie Win7 64bit.

    Nie powiem, wiele czasu przesiedziałem w aucie zanim i tak zresztą przeczytałem niemieckie i angielskie fora dyskusyjne. Rzecz jest banalnie prosta.
    Miałem błąd P2337 - wkrótce: spalanie stukowe czy coś tam na DRUGIM cylindrze

    bład wyskoczył mi chwilę po przejeździe przez granicę PL/DE w Zgorzelcu, po przejechaniu ok 150km załadowanym autem do granic możliwości (przeprowadzka do niemiec) - do końca trasy jeszcze około 700km.
    Jechałem na migającej sprężynce, nie gasiłem na stacji w celu zatankowania. Kabla ani lapka nie miałem przy sobie. i nie powiem stresa za to miałem
    Żeby było ciekawiej stało się to w połowie Grudnia 2014, oczywiście święta za pasem, brak kasy itp. - a dopiero dzisiaj (13.01.2015) usunąłem błąd. Na zgubionym kodzie zakładam że przejechałem z dobre 2000km od tego czasu heheh
    Ciężko odpalał, raz za 3cim razem raz za piątym, a jak było -4st C to nawet za 13 razem. Ale zawsze odpalał.
    Z kupą siwego dymu za mną lol.

    Jak to naprawić?
    Prosto:
    1. odpalasz program, podłaczasz ELM, włączasz stacyjke, czekasz aż się odczytają dane samochodu... I błędy

    2. potem - Funkcje serwisowe, ten guzik z ikoną klucza
    3. wybierasz kodowanie wtryskiwaczy, potem robisz to co program pisze - wyłaczasz stacyjkę.

    Oczywiście nie muszę przypominać że wymagane jest posiadanie jakkiś kilku kodów od wtrysków - np. ze zdjęc z aukcji albo z jakichś forum.
    Ważne żeby sumy kontrolne kodów były prawdziwe.

    i teraz zagwozdka w Forscan, która była problemem dla mnie do rozgryzienia więc ją opiszę:
    tam gdzie jest obrazek z symbolami i numerami tłoków i numerami wtrysków to tu się dzieje.

    http://forscan.org/images/howto_inj/ecu_inj_en.png

    jeśli ja miałem błąd P2337 - coś tam o spalaniu stukowym na "2" cylindrze - to dolny rząd opisuje cylindry a górny opisuje przyporządkowany wtrysk (odpalany wg kolejności zapłonu). Czyli - np. tłok 2 to wtrysk 4

    4. po prawej obok są pola z miejscami na kody wtrysków
    czyli ja mam zgubiony kod na 4 wtrysku, który przyporządkowany jest do 2 tłoka (P2337 - bład mówi o numerze tłoku, nie numerze wtrysku)
    5. w czwartym rzędzie klepiemy kod - ja wklepałem znaleziony w sieci
    6. zapisujemy
    7. wyłączamy stayjkę
    8. czekamy 20s. - jak wszystko OK to sprężynka w tym momencie przestanie migać
    9. włączamy stacyjkę
    10. czekamy 20s.
    11. odpalamy auto
    12. cieszymy się z naprawy
    voila

    silnik trochę klepie jeszcze ale póki co przejechałem raptem 30km
    Moc odzyskał, odpala, nic nie miga. Full wypas.

    aha - jak ktoś się rozmyśli w jakimkolwiek miejscu, zanim nadpisze pamięć w aucie to można anulować, nic się nie stanie.

    Dziękuję i pozdrawiam.


    b.

    ---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

    aha dodam jeszcze- najłatwiej jest mieć wszystkie 4 kody i klepnąć je od góry do dołu.
    I po temacie.

    pozdrawiam
    Kolego czy numery przy wpisywaniu pól to numery cylindrów czy wtryskiwaczy?

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Masz ładnie obrazowo pokazane cylindry i jaki wtrysk na danym cylindrze

    wyslał zetdwa

    ---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:56 ----------

    Czyli
    Pierwszy cylinder to wtrysk 1
    Kod błędu P-2336

    Drugi cylinder to wrysk 4
    Kod błędu P-2337

    Trzeci cylinder to wtrysk 2
    Kod błędu P-2338

    Czwarty cylinder to wtrysk 3
    Kod błędu P-2339


    wyslał zetdwa

    ---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:02 ----------



    wyslał zetdwa
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 04-04-2015 o 20:03
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2005r
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Świebodzice
    Czyli przy numerze 1 w pola wpisuje kod wtrysku 1
    przy 2 wtrysk 4
    przy 3 wtrysk 2
    przy 4 wtrysk 3
    tak??
    Ostatnio edytowane przez adiksik ; 04-04-2015 o 21:42

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)
    By weksla in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 14:39
  2. [MkIII] Kodowanie kluczyka MK3
    By michalYM in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 21:56
  3. [MkII] Kodowanie kluczyka
    By rodek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 10:17
  4. [MkIII] [MKIII] Programowanie/kodowanie wtryskiwaczy
    By sumek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 22:29
  5. [MkI] kodowanie kluczyka
    By pikus76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów