+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Wymiana amortyzatorów tylnych w combi


  2. #2
    Pablisito
    Gość
    Dobry poradnik.Faktycznie da sie to zrobic tak jak kolega opisał.Mnie sie ta sztuka udała ale zajeło mi to ze 3 godziny mordęgi z odkręceniem górnych śrub.Niestety pozycja leżąca nie służy dobrze na wydajność.Poza tym górne mocowanie ma kiepski dostęp szczególnie od strony wydechu.Jednakże potwierdzam,da sie to zrobić.

  3. #3
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    ja probowalem odkrecac gore i jakos tym przegubem nie dam rady krecic nie wiem jak wy to robicie....

  4. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Zdecydowanie wygodniej było opuścić całe tylne zawieszenie (jakieś 4-6 śrub i opuścić je na 2 lewarkach) wtedy dopiero dobrym zestawem kluczy z przegubami udało mi się dojść do górnego mocowania. Poniżej kilka fotek z tej operacji:


    Ostatnio edytowane przez iceman150 ; 13-04-2013 o 20:02

  5. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    Przerabiałem to tydzień temu, ogólnie masakra nakrętki które normalnie są przyspawane puściły i zaczęło się wszystko obracać, musiałem jak "iceman150" wszystko na dół opuszczać.
    Dobrze że robiłem to na podnośniku więc to był pikuś ale i tak zeszło trochę.A pięć lat temu wymieniłem bez problemu na kanale w garażu.
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  6. #6
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI Ghia
    Od
    13 Mar 2013
    Mieszka w
    Mikołajki Pom.
    Panowie, podepnę się pod temat. Wymieniłem wszystkie cztery amorki w swoim mondku mk3 kombi. Problemem jest to, iż po wymianie z tyłu zawieszenie obniżyło się i to znacząco. Stare amorki różniły się budową, tzn. były grubsze w obudowie, ale na długość były takie same. Amorki oczywiście dobrane pod model, poniżej link do aukcji: http://allegro.pl/kraft-amortyzatory...178989820.html
    Możliwe że sprężyny są do wymiany? Jeśli tak to dlaczego na starych amorkach było ok?

  7. #7
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez felsky Zobacz posta
    Możliwe że sprężyny są do wymiany? Jeśli tak to dlaczego na starych amorkach było ok?
    Bo pewnie miałeś amortyzatory samopoziomujące a teraz założyłeś zwykłe.A do zwykłych są inne sprężyny-twardsze.



  8. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    udało się wszystko odkręcić, dostęp do górnych śrub, masakra, z przedłużkami i przegubem dało rade odrkęcić ale co pół obrotu trzeba zdejmować nasadke i obracać przegub, u mnie dolne śruby nie mają nakrętki, mocowanie jest nagwintowane.

  9. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice

  10. #10
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Witam
    Z góry przepraszam, bo pewnie zostanę nominowany do złotej łopaty Ale mam pytanko, które spędza mi sen z powiek. Otóż od dłuższego czasu mam w planach wymianę tylnych amorków, ale jest problem. Za pierwszym podejściem próbowałem zrobić to bez opuszczania belki, czy sanek (czort wie jak to nazwać?). Nie udało się. Za drugim razem przy próbie opuszczenia prawie mi się udało, ale nie mogłem odkręcić przednich śrub (po dwie na stronie przy mocowaniu sprężyny i właśnie po jednej z przodu). Czy istnieje duże prawdopodobieństwo urwania łba śruby ? Jeżeli tak by się stało, to co dalej ? Da się to jakoś naprawić, nie wiem, rozwiercić na inną śrubę, czy to już druciarstwo ? Muszę wymienić amorki, bo nie da się jeździć tak koło podskakuje z jednej strony i hałas jest też niemiłosierny. Może jakieś rady, jak sobie ułatwić odkręcenie tych dwóch uparciuchów ? Popsikałem je WD40 na noc teraz, ale szczerze wątpię, że cokolwiek tego preparatu dostanie się do gwintu. Dziękuję z góry za pomoc

    Okej, edytuję posta bo niestety stało się najgorsze. Nie wiem czy w każdym egzemplarzu tak jest, ale u mnie w ramie auta przyspawana była nakrętka i do niej śrubą przykręca się sanki/belkę tylnego zawieszenia. Niestety nie udało się odkręcić, najpierw pourywały się łby śrub, następnie zamiast wykręcić ich pozostałości, to oderwała się wspomniana wcześniej nakrętka. Jedyna opcja to wziąć nowe śruby, najlepiej grube i poobcinać im łby, następnie przyspawać nagwintowane szpilki w dziurach, które widać w ramie. Dopiero później nakrętką dociągnąć porządnie sanki, oczywiście spaw musi być porządny, nic się nie ma prawa urwać
    Ostatnio edytowane przez Cumulus ; 30-01-2018 o 21:29

Podobne wątki

  1. [MkII] wybite poduszki amortyzatorów tylnych
    By przemo251 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 01:38
  2. [MkIII] wymiana tylnych amortyzatorów i sprężyn na twardsze!!!kombi
    By chelm1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 11:44
  3. [MkIII] Wymiana amortyzatorów tył Combi
    By sisas69 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 23:51
  4. [MkII] Zaciski hamulcy tylnych combi.
    By Rogaleskoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 13:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów