+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Podciśnieniowy układ sterowania nawiewem


  2. #2
    Pieszy Awatar marander
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK2 kombi 1,6b lpg omvl
    Od
    21 Jun 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam serdecznie. Z góry przepraszam drogą redakcję ale ponieważ ostatnio miałem okazję powalczyć z nieszczęsnym sterowaniem podciśnieniowym w moim Mondku (MK2 kombi, 1996 rok, klimatyzacja manualna), ośmielę się zwrócić uwagę na pewne nieścisłości w artykule (nie umniejszając oczywiście ogromu pracy jaką kolega Fuel111 włożył w popełnienie tegoż artykułu).

    Cytat Zamieszczone przez Redakcja Zobacz posta
    Sprawa w większości dotyczy modułu nagrzewnicy z RĘCZNYM STEROWANIEM (sic!), ale i semi-auto również postaram się Wam przybliżyć na końcu artykułu, żeby nie wprowadzać zamętu..
    Problem w tym, że zamęt robi się od samego początku , bo na zdjęciach przeważnie jest pokazana - poczynając od pierwszego - klimatyzacja w wersji semi-auto, która posiada osobny elektrozawór obiegu zamknięty/otwarty, jedną wiązkę przewodów podciśnieniowych przy panelu sterowania i biały przewód prowadzący do siłownika klapy obiegu. Tak jak na zdjęciu poniżej (aut. Fuel111):



    Cytat Zamieszczone przez Redakcja Zobacz posta
    Nagrzewnica u posiadaczy "PÓŁAUTOMATYCZNEJ" klimatyzacji różni się tylko kilkoma szczegółami. Mianowicie brak jest elektrozaworu powietrza obiegowego, którego rolę przejął sterownik w panelu, przewód do siłownika powietrza obiegowego jest koloru zielonego, dodatkowo ma sterownik na obudowie. Różnicą jest również to, że ma dwie kostki przewodów podciśnieniowych wpinanych w sterownik na panelu.
    Tyle w różnicach zewnętrznych.
    W tym zdaniu powinno być MANUALNEJ, a nie półautomatycznej, bo to w MANUALNEJ "brak jest elektrozaworu powietrza obiegowego, którego rolę przejął sterownik w panelu, przewód do siłownika powietrza obiegowego jest koloru zielonego, dodatkowo ma sterownik na obudowie. Różnicą jest również to, że ma dwie kostki przewodów podciśnieniowych wpinanych w sterownik na panelu".
    Drobna pomyłka, a wypacza całkowicie sens zdania.

    Poza tym zdjęcia są przemieszane, raz jest na nich nagrzewnica od półautomatu, raz od manualnej. Ciężko jest dojść laikowi jak ja, który czyta to pierwszy raz, co jest czym, dobrze by było opisać zdjęcia konkretniej. W końcu zrozumiałem co i jak ale zmitrężyłem dużo czasu żeby zrozumieć, że są to dwie różne nagrzewnice, jedna ze sterowaniem półautomatycznym, a druga z manualnym, stąd różnice. Np. zdjęcia 1,2,3,4 to semi-auto, na 5 zaś jest manualna i tak dalej, raz jeden typ, raz drugi. Artykuł jest dobry, choć moim zdaniem nieco chaotyczny, przydałoby się go nieco zredagować i lepiej opisać zdjęcia. Potem leżę pod kierownicą i szukam elektrozaworu powietrza obiegowego, którego w moim mondku nie ma .

    Cytat Zamieszczone przez Redakcja Zobacz posta
    Innymi kłopotami z jakimi możemy się najczęściej spotkać to ciągły nawiew powietrza na szybę i brak możliwości przestawienia pozycji nawiewu. Siłowniki są tak ustawione a właściwie klapy na siłownikach, aby np. podczas awarii systemu podciśnienia zapewnić dobrą widoczność, więc klapa siłownika 1-szego jest zamknięta i 2-giego w pozycji otwartej. Jest to ich pozycja spoczynkowa bez podania podciśnienia. Najczęstrzą przyczyną tej awarii jest spadnięcie przewodu doprowadzającego podciśnienie przy akumulatorze lub na siłowniku. Rzecz łatwa do samodzielnej naprawy.
    Myślę, że dobrze byłoby dodać, że ze względu na to, że nasze mondki są coraz starsze, coraz częstszą przyczyną awarii (jeśli nie najczęstszą) i nawiewu tylko na przednią szybę jest nieszczęsna zielona gumka w panelu sterowania prędkością/obiegiem, która z upływem czasu zamienia się w zieloną maź i zostaje zassana w przewody podciśnienia skutecznie je blokując i czyniąc niedrożnymi.

    Pozdrawiam serdecznie redakcję.

  3. #3
    Niedzielny kierowca Awatar czarekessi
    Opis
    mondeo mk2 1.8 bp wersja SI
    Od
    01 May 2011
    Mieszka w
    strykow -łodz
    to sie narobiłeś kolego

  4. #4
    Kursant Awatar zibi-top
    Opis
    koindeo
    Od
    12 Mar 2007
    Mieszka w
    Jaworzno Sląskie
    A co może być gdy nawiew (wentylator) dziwnie się zachowuje a mianowicie gdy mondzik jest zimny wszystko działa bez zarzutów ale po jakiś 20 minutach zaczyna wyć i brak jest nawiewu na wszystkich pozycjach, ostygnie i znowu wszystko działa potem to samo Pomóż chłopie bo głupieję jak mi coś nie działa!!!!

  5. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.0+LPG
    Od
    23 Jun 2009
    Mieszka w
    Września
    Cytat Zamieszczone przez zibi-top Zobacz posta
    A co może być gdy nawiew (wentylator) dziwnie się zachowuje a mianowicie gdy mondzik jest zimny wszystko działa bez zarzutów ale po jakiś 20 minutach zaczyna wyć i brak jest nawiewu na wszystkich pozycjach, ostygnie i znowu wszystko działa potem to samo Pomóż chłopie bo głupieję jak mi coś nie działa!!!!
    Ja tak miałem po prostu skończyły się szczotki w wentylatorze po wymianie wszystko ok aha szczotki kupiłem na allegro za jakieś 30 zł z przesyłką

  6. #6
    Kursant Awatar lkijanka
    Opis
    MKII 2.0 16V kombi
    Od
    30 Dec 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Witam
    Może ktoś podać zdjęcie lub budowę elektrozaworu klimy półautomat mk2.

  7. #7
    Pieszy
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo mk2
    Od
    16 Jan 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Witam,
    Mam a moim mondku klime manualną. Przełącznik siła nadmuchu, wł/wył klimę steruje także żródłem powietrza - zasysanie z kabiny/z zewnątrz. Wykryłem w nim nieszczelność przez co nie działało sterowanie szyba, nogi, ludzik. Mam dziwne wrażenie, że poprzedni właściciel tam grzebał i źle złożył I moje pytanie. Do przełącznika obieg w kabinie - powterze z zewnątrz dochodzą 3 wężyki. Jeden zasilający i dwa sterujące. Może mi ktoś powiedzieć które wężyki powinny być połączone podczas obiegu zamkniętego a które przy zasysaniu z kabiny? Taka wiedza pomoże mi w poprawnym złożeniu przełącznika.

  8. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Adam
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.0 Hybrid 188KM
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    koledzy, czy da się przerobić w mk2 manualną na półautomatyczną? duże koszty i pracy?

  9. #9
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    08 Jun 2014
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Witam wszystkich. Właśnie jestem po gruntownym przeglądzie tego podzespołu(mam MK1 sterowanie manualne z klimą). Nawiew na szybę uzyskujemy przy braku podciśnienia (czyli przewód podciśnienia może być uszkodzony-nieszczelny lub odłączony).
    Oznaczenie siłowników:
    siłownik A (3-stanowy) z przodu zespołu nawiewu, rurki czerwona i żółta.
    siłownik B (3-stanowy) od kabiny, rurki niebieska i siwa.
    siłownik C (2-stanowy, obieg wewnętrzny) bliżej silnika elektr. nawiewu, rurka biała.
    Oznaczenie stany pracy siłowników:
    siłownik nie przełączony- 0,
    siłownik przełączony do połowy- 1/2 (podciśnienie dolna rurka),
    siłownik przełączony całkowicie- 1 (podciśnienie dolna+boczna rurka).
    1. Tylko szyba (brak podciśnienia).
    2. Szyba + nogi A-1/2(żółta rurka) B-0.
    3. Tylko nogi A-1 (żółta+ czerwona) B-0.
    4. Kokpit + nogi A-1 (żółta+ czerwona) B-1/2 (niebieska).
    5. Tylko kokpit A-1 (żółta+ czerwona) B-1 (niebieska+ szara).
    W położeniu przełącznika nawiewu na 0 A-1 B-0 C-1.
    Kolory rurek na siłownikach oraz na złączu przełącznika nawiewu pokrywają się z załączonymi zdjęciami.
    Sławną gumkę przełącznika nawiewu (umieszczoną w plastikowej ramce) założyłem w pozycji przełączniku nawiewu- tylko nogi (na plastikowej ramce znajduje się mały występ który wchodzi w wycięcie w obudowie przełącznika). W tej chwili próby wykonywałem wytwarzając podciśnienie ustami oraz silnik nawiewu zasilając przewodami z akumulatora (widać ruch przesłon i pracę siłowników) wydaje się, że wszystko działa prawidłowo.

  10. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok
    Czyli w przypadku gdy na włączonym silniku klapki się domykają i otwierają prawidłowo (czyli zmienia się kierunek nawiewu), ale już na wyłączonym silniku podciśnienia starcza na ledwie jedno przełączenie kierunku nawiewu to jest to sytuacja normalna? Niedawno wymieniałem pokrętła (dostałem za darmo, a są w lepszym stanie jak moje... no prawie, jedno przełożyłem bo było nieszczelne) i wcześniej na to uwagi nie zwracałem uwagi, ale po wymianie podciśnienia wystarcza na maksymalnie jedno przestawienie. Po włączeniu silnika podciśnienie momentalnie się dobija i po 2-3 sekundach wybrany kierunek się ustawia. Czyli jest to sytuacja normalna w tym systemie sterowania nawiewem, tak?

Podobne wątki

  1. [MkII] Podciśnieniowy układ sterowania nawiewem
    By karek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 16:00
  2. [MkII] Nieszczelność w układzie sterowania nawiewem
    By gregory_11 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 17:55
  3. Nie zamknięty układ podciśnieniowy, brak wężyka
    By Dark Man in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 00:34
  4. [MkI] czemu nie mam sterowania nawiewem
    By lojes in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2007, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów