+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    Kursant Awatar inteligent
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    @qrczakos mam jeszcze pytanie bo widzê ¿e znasz siê w tym temacie. Czy je¿eli chcê ¿eby dzia³a³o to w taki sposób jak opisa³em wy¿ej mam pod³±czyæ zgodnie z tym manualem: http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...odu%C5%82-SD-2

    Najbardziej mnie zastanawia wpis: "Po d³ugich pora na od³±czanie ¶wiate³ dziennych (d³ugie na 50% ). W moim projekcie realizowane jest to po za³±czeniu ¶wiate³ postojowych." I tutaj g³ówne pytanie dlaczego do ¶wiate³ postojowych?

    Bêdê wdziêczny za wyt³umaczenie co i jak.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 182 KM 417 NM
    Od
    05 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    Czy je¿eli chcê ¿eby dzia³a³o to w taki sposób jak opisa³em wy¿ej mam pod³±czyæ zgodnie z tym manualem: http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...odu%C5%82-SD-2
    tzn Twój pierwotny pomys³, aby w pozycji 0 nic siê nie ¶wieci³o?


    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    Najbardziej mnie zastanawia wpis: "Po d³ugich pora na od³±czanie ¶wiate³ dziennych (d³ugie na 50% ). W moim projekcie realizowane jest to po za³±czeniu ¶wiate³ postojowych." I tutaj g³ówne pytanie dlaczego do ¶wiate³ postojowych?
    ogólnie ustawa nie okre¶la dok³adnie czy dzienne maj± siê wy³±czaæ po w³±czeniu pozycji czy mijania, choæ najczê¶ciej robi siê to przy ¶wiat³ach pozycyjnych, z tego wzglêdu, ¿e przyk³adowo potrzebujesz na odpalonym aucie mieæ tylko zapalone ¶wiat³a pozycyjne, wiêc prze³±czasz na pozycyjne. w przypadku je¿eli dzienne bêd± siê roz³±czaæ po ¶wiat³ach mijania w takiej sytuacji bêd± Ci siê pali³y dzienne i pozycje

  4. #43
    Kursant Awatar inteligent
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez qrczakos Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    Czy je¿eli chcê ¿eby dzia³a³o to w taki sposób jak opisa³em wy¿ej mam pod³±czyæ zgodnie z tym manualem: http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...odu%C5%82-SD-2
    tzn Twój pierwotny pomys³, aby w pozycji 0 nic siê nie ¶wieci³o?
    Pierwotnym pomys³ zostanie odrzucony skoro jest to raczej nie do ogarniêcia i skupie siê nad drugim zaproponowanym przez Ciebie czyli:

    Prze³±cznik w pozycji OFF (¶wiec± ¶wiat³a d³ugie jako dzienne)
    Prze³±cznik w pozycji P (¶wiec± postojowe)
    Prze³±cznik w pozycji ¶wiate³ mijania (¶wiec± ¶wiat³a mijania)
    Prze³±cznik w pozycji AUTO (¶wiec± albo ¶wiat³a d³ugie jako dzienne albo ksenon w zale¿no¶ci od tego jaki sygna³ idzie z czujnika zmierzchu)

    Wtedy wszystko zgodnie z manualem?

  5. #44
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 182 KM 417 NM
    Od
    05 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez qrczakos Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    Czy je¿eli chcê ¿eby dzia³a³o to w taki sposób jak opisa³em wy¿ej mam pod³±czyæ zgodnie z tym manualem: http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...odu%C5%82-SD-2
    tzn Twój pierwotny pomys³, aby w pozycji 0 nic siê nie ¶wieci³o?
    Pierwotnym pomys³ zostanie odrzucony skoro jest to raczej nie do ogarniêcia i skupie siê nad drugim zaproponowanym przez Ciebie czyli:

    Prze³±cznik w pozycji OFF (¶wiec± ¶wiat³a d³ugie jako dzienne)
    Prze³±cznik w pozycji P (¶wiec± postojowe)
    Prze³±cznik w pozycji ¶wiate³ mijania (¶wiec± ¶wiat³a mijania)
    Prze³±cznik w pozycji AUTO (¶wiec± albo ¶wiat³a d³ugie jako dzienne albo ksenon w zale¿no¶ci od tego jaki sygna³ idzie z czujnika zmierzchu)

    Wtedy wszystko zgodnie z manualem?
    nie no, pierwotny te¿ jest do osi±gniêcia tyle, ¿e to dodatkowe metry kabla, bo musisz sobie wyprowadziæ kabel, który bêdzie zakoñczony prze³±cznikiem 0-1, czyli przyk³adowo na 0 nie bêd± siê pali³y ¶wiat³a dzienne w pozycji 0 na prze³±czniku, a na 1 bêd± i wtedy mo¿esz sobie robiæ jak chcesz

    je¿eli chodzi o Twoje pytanie do normalnej wersji monta¿u to tak jak w manualu, chocia¿ ja pod³±cza³em zasilanie do modu³u w skrzynce bezpieczników, natomiast z zasilaniem do ¿arówek naci±³em kabel przy ¿arówce, owin±³em i zaizolowa³em. kabel sygna³owy do roz³±czenia dziennych wepchn±³em do plusa w gnie¼dzie ¿arówki pozycyjnej - od tylca ;D

  6. #45
    Pieszy Awatar oobe
    Imiê
    Krzysztof
    Opis
    Ford Mondeo Mk4 Titanium
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Chiñskie Ledy

    Mnie sie te podobaj±:

    http://www.aliexpress.com/item/For-F...252184340.html
    I na pewno mo¿na kupiæ taniej ni¿ za 440$

    Jest jeszcze wersja #2
    http://www.aliexpress.com/item/For-F...040782745.html

    Angel eyes #3 ale znalaz³em tylko dla fusion i mk3
    http://www.aliexpress.com/item/For-F...380102065.html
    http://www.aliexpress.com/item/For-F...371492159.html

    A tak przy okazji to nawet owiewki do naszego modelu znalaz³em http://goo.gl/ACuKH2
    Ostatnio edytowane przez oobe ; 18-08-2015 o 11:38

  7. #46
    Poch³aniacz prostych Awatar jerzu
    Imiê
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Obstawiam ¿e te lampy to tylko ³adnie wygl±daj±. A ze ¶wieceniem (o¶wietlaniem drogi) maj± problem.
    Dariusz "jerzu" Niemczyñski Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  8. #47
    Kursant Awatar marco102
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium S
    Od
    07 Jul 2014
    Mieszka w
    Zabrze
    A my¶la³ kto¶ o pod³±czeniu tego modu³u pod ¶wiat³a przeciwmg³owe? Skoro np. Skody maj± ¶wiat³a dzienne w lampach przeciwmg³owych, to czemu by tak nie zrobiæ w Mondeo? Ja mam halogeny Titanium S i równie dobrze móg³bym wymieniæ same klosze na okr±g³e ¶wiat³± ledowe, ale wtedy tracê przeciwmgielne. Tylko proszê, nie piszcie mi, ¿e przeciwmg³owych i tak siê nie u¿ywa, mi bardziej chodzi o to, ¿e Mondek fajnie by wygl±da³ z dziennymi w przeciwmg³owych. Oczywi¶cie trzeba by zastosowaæ modu³ wzbogacony o regulacjê % mocy ¶wiecenia.

  9. #48
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imiê
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    ¶wiat³a dzienne to nie tylko % mocy ¶wiecenia....

  10. #49
    Kursant Awatar marco102
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium S
    Od
    07 Jul 2014
    Mieszka w
    Zabrze
    Z tego co wiem, to ¶wiat³a do jazdy dziennej maj± rozpraszaæ ¶wiat³o na wszystkie strony, aby samochód by³ dobrze widoczny z daleka. ¦wiat³a przeciwmg³owe przednie s± szerokok±tne, czyli tak¿e rozpraszaj± ¶wiat³o na boki. To by oznacza³o, ¿e ¶wiat³a dzienne i przeciwmg³owe s± do siebie zbli¿one, ale nie s± takie same (chocia¿by przez brak homologacji). Ja modu³ SD-2 ju¿ zamówi³em i mam zamiar go podpi±æ pod ¶wiat³a przeciwmg³owe. Zapytacie pewnie, czemu nie pod ¶wiat³a drogowe tak jak zaleca producent. Otó¿ przemawiaj± za tym trzy argumenty:
    1. Po pierwsze primo wed³ug mnie takie pod³±czenie bêdzie wygl±daæ bardziej naturalnie, bo bardzo du¿o samochodów ma zamontowane DRLy zamiast halogenów nie wspominaj±c o takim rozwi±zaniu w VW czy Skodzie.
    2. Po drugie primo wed³ug mnie takie rozwi±zanie bêdzie lepiej widoczne z boku. Maj±c ¶wiat³a dzienne zrobione z ¿arówek drogowych, ¶wiat³o traci siê pod k±tem. Tzn. ¿e stoj±c z boku samochodu nie widaæ ¶wiat³a, bo jego ¼ród³o jest mocno schowane w reflektorze.
    3. I po trzecie primo jak dla mnie wygl±da to bardzo ³adnie, bardziej zadziornie. Oczywi¶cie nie jest to najwa¿niejsze, ale jakie¶ wzglêdy estetyczne trzeba zachowaæ. Zawsze móg³bym zamontowaæ dwa paski na grillu, ale dla mnie wygl±da to beznadziejnie i nigdy w ¿yciu nie da³bym sobie czego¶ takiego zamontowaæ na samochodzie.

    Oczywi¶cie mam ¶wiadomo¶æ, ¿e taka instalacja nie ma homologacji i mogê mieæ potem problemy z
    Choæ z drugiej strony na przegl±dzie w³±czê normalnie ksenony i nikt nie zauwa¿y, a przy kontroli powiem, ¿e tak go ju¿ kupi³em i nie wiedzia³em, ¿e to nielegalne. W najlepszym przypadku mi³y Pan da upomnienie i karze w³±czyæ normalne ¶wiat³a mijania.

  11. #50
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Zakupi³em taki modu³ http://allegro.pl/modul-swiatel-dzie...707735758.html i mam kilka pytañ. Czy kabel br±zowy z opisu w poradniku to mój bia³y? Po co kabel zielony u mnie? Czy te¿ muszê go pod³±czaæ? I co to jest za w³±cznik o którym mowa w pierwszym po¶cie?
    Ostatnio edytowane przez Kargoolek ; 21-10-2015 o 22:31
    pozdrawiam
    Karol

  12. #51
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imiê
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec ¦w.
    Cytat Zamieszczone przez marco102 Zobacz posta
    Z tego co wiem, to ¶wiat³a do jazdy dziennej maj± rozpraszaæ ¶wiat³o na wszystkie strony, aby samochód by³ dobrze widoczny z daleka. ¦wiat³a przeciwmg³owe przednie s± szerokok±tne, czyli tak¿e rozpraszaj± ¶wiat³o na boki. To by oznacza³o, ¿e ¶wiat³a dzienne i przeciwmg³owe s± do siebie zbli¿one, ale nie s± takie same (chocia¿by przez brak homologacji). Ja modu³ SD-2 ju¿ zamówi³em i mam zamiar go podpi±æ pod ¶wiat³a przeciwmg³owe. Zapytacie pewnie, czemu nie pod ¶wiat³a drogowe tak jak zaleca producent. Otó¿ przemawiaj± za tym trzy argumenty:
    1. Po pierwsze primo wed³ug mnie takie pod³±czenie bêdzie wygl±daæ bardziej naturalnie, bo bardzo du¿o samochodów ma zamontowane DRLy zamiast halogenów nie wspominaj±c o takim rozwi±zaniu w VW czy Skodzie.
    2. Po drugie primo wed³ug mnie takie rozwi±zanie bêdzie lepiej widoczne z boku. Maj±c ¶wiat³a dzienne zrobione z ¿arówek drogowych, ¶wiat³o traci siê pod k±tem. Tzn. ¿e stoj±c z boku samochodu nie widaæ ¶wiat³a, bo jego ¼ród³o jest mocno schowane w reflektorze.
    3. I po trzecie primo jak dla mnie wygl±da to bardzo ³adnie, bardziej zadziornie. Oczywi¶cie nie jest to najwa¿niejsze, ale jakie¶ wzglêdy estetyczne trzeba zachowaæ. Zawsze móg³bym zamontowaæ dwa paski na grillu, ale dla mnie wygl±da to beznadziejnie i nigdy w ¿yciu nie da³bym sobie czego¶ takiego zamontowaæ na samochodzie.

    Oczywi¶cie mam ¶wiadomo¶æ, ¿e taka instalacja nie ma homologacji i mogê mieæ potem problemy z
    Choæ z drugiej strony na przegl±dzie w³±czê normalnie ksenony i nikt nie zauwa¿y, a przy kontroli powiem, ¿e tak go ju¿ kupi³em i nie wiedzia³em, ¿e to nielegalne. W najlepszym przypadku mi³y Pan da upomnienie i karze w³±czyæ normalne ¶wiat³a mijania.
    Kolego
    po 1 wszystkie auta które maj± ¶wiat³a dzienne tam gdzie przeciwmgielne u¿ywaj± do tego celu dwóch lamp w jednej obudowie. To nie jest tak ¿e siê ¶wieci przeciwmgielne.
    po 2 argument aby ¶wiat³a by³o widaæ bokiem jest trochê s³±by... bo stoj±c na skrzy¿owaniu przyk³adowo w odleg³o¶ci kilku metrów ¶wiat³a nie s± w ogóle potrzebne, one raczej spe³niaj± swoje zadanie w trasie, podczas wyprzedzenia, itp.

    Ja sam mam przerobione ¶wiat³a przeciwmgielne, tzn w montowane w ich miejsce ¶wiat³a ledowe. Wybra³em takie rozwi±zanie dlatego, ¿e przypomina fabryczne rozwi±zanie.

  13. #52
    Kursant Awatar marco102
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium S
    Od
    07 Jul 2014
    Mieszka w
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez kamilesp Zobacz posta
    Kolego
    po 1 wszystkie auta które maj± ¶wiat³a dzienne tam gdzie przeciwmgielne u¿ywaj± do tego celu dwóch lamp w jednej obudowie. To nie jest tak ¿e siê ¶wieci przeciwmgielne.
    Porównuj±c to do VW chodzi³o mi o to, ¿e du¿o samochodów ma takie rozwi±zanie (¼ród³o ¶wiat³a w tym miejscu) i nie jest to nic nadzwyczajnego jak jeszcze kilka lat temu, wiêc policja nie powinna siê tego czepiaæ.

  14. #53
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 241 KM
    Opis
    Black Panther
    Od
    16 May 2006
    Mieszka w
    Gliwice
    Zakupi³em taki modu³ http://allegro.pl/modul-swiatel-dzie...707735758.html Pod³±czy³em go zgodnie z instrukcj±. Nie podpina³em tylko dwóch przewodów od funkcji comming home. Prze³±cznik ¶wiate³ mam w pozycji auto. Jak zakrywam czujnik zmierzchu to gasn± dzienne i zapalaj± siê mijania. Czyli jest ok. Natomiast gdy odkryjê czujnik zmierzchu to mijania nie gasn±. Muszê przekrêcic pokrêt³o od ¶wiatel na pozycjê "0" ¿eby zapali³y siê znowu dzienne. Jak zrobiæ ¿eby dzienne siê w³±cza³y z powrotem automatycznie?
    pozdrawiam
    Karol

  15. #54
    Zielony listek Awatar Matir
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów £ódzki
    witam
    te¿ mam modu³ 30 % na drogowe z tym ¿e w mk3,
    polecam wam drodzy koledzy, sprawdziæ (ale nie 2 metry przed autem ) tylko odej¶æ na kilkana¶cie metrów przed auto i kucn±æ jak to o¶lepia!!!!!!!!!!!

    dopiero zmniejszy³em na 15 % ijest OK (widaæ mnie i tyle)

    co dzieñ mijam z przeciwka baranów co nie pofatygowali siê zobaczyæ jak ich ¶wiat³a ¶wiec± z daleka a to naprawdê mocno o¶lepia w 30% przynajmniej w mk 3.


    15- 20 % to jest MAKS na ¶wiat³a na drogowe


    POzdrawiam,
    sprawdzcie sami

  16. #55
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wroc³aw
    Z ca³ym szacunkiem, ale wypraszam sobie nazywanie mnie baranem. No chyba ¿e idiot± nazwiemy cz³owieka co je¼dzi w kucki. Jak chcesz sprawdzaæ czy co¶ Ciê o¶lepia to rób to z poziomu z jakiego prowadzisz auto. Jak sobie si±dziesz w kucki to nawet dobrze ustawione ¶wiat³a mijania Ciê o¶lepi±. Poza tym z pretensjami do wytwórcy tego wynalazku. Skoro ustawi³ moc na 30% to chyba uzna³ ¿e tak bêdzie dobrze, wiêc nie widzê powodu ¿ebym po zakupie "urz±dzenia" jeszcze w nim grzeba³. Ju¿ na koniec to jak tak Ciê te d³ugie o¶lepiaj± i siê czepiamy to stañ sobie przy aucie z porz±dnymi ledowymi dziennymi. Te¿ daj± po oczach, ale dziêki temu widaæ ich na drodze, w przeciwieñstwie do ludzi z zamontowanymi gównianymi "ledami" co ledwo siê ¿arz±.

  17. #56
    Zielony listek Awatar Matir
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów £ódzki
    byæ dobrze widocznym nie znaczy o¶lepiaæ,

    ale w moim przypadku 30 % to stanowczo za du¿o, robi³em test z koleg± on jecha³ moim autem a ja jego i siê mijali¶my, nie sz³o oczu skupiæ tak o¶lepia³o.
    od razu napisze ¿e ¶wiat³a w aucie mam dobrze ustawione

    nie przeczê ¿e w ka¿dej lapie 30 procent ¶wieci inaczej, ale na przyk³adzie mk3 gdzie odb³y¶nik jest spory a klosz nieporysowany 30 procent po prostu nienaturalnie o¶lepia,

    w bmw e39 widzia³em 30 % i ¶wiecil³o mocno ale bez o¶lepiania ( klosz mleczny zmatowia³y)
    a to ¿e produecnt tak ustawi³ i musi byæ OK to ¿aden argument bo ka¿da lampa jest inna je¶li chodzi o jej stan i zu¿ycie.


    pokusi³e¶ siê kolego o odej¶cie od auta na wiêcej ni¿ 2 metry? konstrukcja lampy drogowej jest taka ¿e rozprasza ¶wiat³o i przed autem bêdzie ledwo widaæ za to z daleka........... ¿yczê ci ¿eby za tob± jecha³o takie 30% w drogowych na idealnej lampie albo z przeciwka. wtedy zobaczysz o czym mowie.

  18. #57
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    wersja titanum
    Od
    09 Jun 2016
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Witam. Odgrzeje troche temat.Jako ze jestem zielony w elekrtonice mam pytanko. Czy jest ktos z Bia³egostoku kto moglbym mi pomoc w zamontowaniu owego modulu i wylaczeniu swiatel skandynawskich. MKIV KSENON
    Ostatnio edytowane przez piotrneu82 ; 10-06-2016 o 10:42

  19. #58
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Z³ota szcza³a :P
    Od
    04 Aug 2016
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Witam.
    Do znawców tematu.
    Pod³±czy³em modu³ sd2 do halogenow tak jak mówi instrukcja. Kable niebieskie do + z halogenow czarny do masy auta czerwony do + z aku pomarañczowy pod³±czy³em do + po stacyjce czyli pin 13 kolor bia³o fioletowy oraz ostatni kabel br±zowy do sygna³u po w³±czeniu pozycji czyli pin 12 kolor niebieski ¿ó³ty .
    Wszystko dzia³a³o do czasu. Auto by³o zamkniête z kluczyka. Nagle zaczê³y siê ¶wieciæ halogeny i modu³ siê zjaral. Teraz moje pytanie brzmi. Czy modu³ musi mieæ zasilanie z aku non toper 24/7 czy mo¿na czerwony kabel pod³±czyæ razem z pomarañczowym do + ze stacyjki ??

  20. #59
    Kursant
    Imiê
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    '2000
    Od
    26 Oct 2010
    Mieszka w
    Myszków
    Ja mam na sta³e pod³±czone do +12V z akumulatora, oczywi¶cie przez bezpiecznik - ponad rok ju¿ dzia³a bez problemu.
    Ford Mondeo MK2 1.8TD
    Ford Fiesta MK3 1.8D
    Ford Fiesta MK6 1.4TDCI
    Ford Fusion 1.4TDCi
    Ford Mondeo MK4 2.0TDCI

  21. #60
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Z³ota szcza³a :P
    Od
    04 Aug 2016
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Hej. Rozmawia³em przed chwil± z ziomeczkiem który jest bardziej ogarniêty w tej materi ni¿ ja. Po tej akcji spalenia modulu rozkreci³em jego obudowe i wypad³y z niej dwie cze¶ci. Jak sie teraz okaza³o by³y to jakie¶ tranzystorki, które by³y wlutowane w p³ytke bez zadnych radiatorow aluminiowych i pod wp³ywem temperatury zimny lut puscil i one odpadly i dlatego sie spalil modul. Tak przynajmniej mi to wytlumaczyl.

Podobne w±tki

  1. [MkII] ¦wiat³a dzienne
    By Andrzej10 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 258
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 10:32
  2. [MkIII] Modu³ CLM01-CAN - ¶wiat³a dzienne i do¶wietlanie
    By wsciekly in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 22:50
  3. ¦wiat³a dzienne - Mondeo MKIV - modu³ SD-2
    By Rom in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 11:56
  4. [Tuning]¦wiat³a dzienne led w mondeo mk3
    By Poncio in forum Tuning
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 02:43
  5. [MkI] dzienne ¶wiat³a-orginalnie w mondeo??
    By wojtek_2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2005, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów