+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    to u mnie tak to wyglądało: drzwi pasażera do listwy, pozostałe drzwi tylko od wewnątrz malowane troche na zewnącztrz ale pędzelkiem, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie tylnego zderzeka (bo był porysowany), malowanie pół przedniego zderzaka bo mi ktoś na parkingu wjechał= koszt 500zł
    Brałem na fakturę to +23% w sumie zapłaciłem 615zł

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Witam, koledzy jako że u mnie sytuacja wygląda podobnie to mam pytanie: oglądałem "Wheeler Dealers" czyli fani 4 kółek.

    I tam Edd ma swój sposób na rdze:
    1. szlifowanie, szczotka druciana + szlifierka + papier
    2. czyszczenie rozpuszczalnikiem
    3. nałożenie jakiegoś cuda co chemicznie zniszczy i utwardzi pozostałą rdzę
    4. podkład
    5. farba

    Co wy na to ?


    Cały czas do przodu

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Znalazłem fajny opis na forum Lakierowanko jak domowym sposobem zrobić dobrze zaprawki http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=28

  5. #24
    rustin
    Gość
    No i u mnie zonk patrzę na drzwi kierowcy wewnątrz, od strony koła,czyli z przodu a tam u dołu koło tej masy gumowej taki nalot brązowy. Myślałem że to tylko nalot ale od giąłem ta masę a tam już rdza. Na szczęście nie dużo i nie nie bardzo zaawansowana tzn może ze 3cm na długość i tylko powierzchniowo bo lekko gwoździem pociągnałem to zdrowa blacha.
    I mam pytanko do Mario bo widzę że chyba w tym siedzi i do innych. Jak to zrobić żeby zaprzestać?
    Tak wogóle moim zdaniem to dlatego tak sie stało, że w tym miejscu co rdza , ta masa odeszła.
    Czy wystarczy jak ją odegnę , zamaluje klika razy brunoxem , potem dam na to jakąś czarną farbę albo zwykły bitgum bo i tak nie widać i mam czarny kolor czy muszę całkiem zerwać tą masę jakiś kawałek tylko co dam w to miejsce?

  6. #25
    rustin
    Gość
    no i dzisiaj z racji że nie mogłem wytrzymać zerwałem tą masę , okazało się że na całej długości pod nią jest rdza z racji tego że nie przylegała szczelnie do drzwi. Plus tego taki że rdza jest tylko pod tą masą,w tym kanaliku i to tylko taki nalot bo lekko papierem przetarłem o zdrowa blacha, narazie wziąłem cortaninem tam pomalowałem. Zakładam że na każdych drzwiach tak jest chociaż nie widać.
    Wytłumaczcie co po kolei zrobić i zastosować.
    Mam narazie taki plan.
    1.Zerwać do końca dokąd będzie rdza.
    2.Oczyścić z grubsza z rdzy i odtłuścić rozpuszczalnikiem.
    3.Nałożyć kilka warstw brunoxa( już zamówiony) i odtłuścić benzyną ekstrakcyjną
    I dalej nie wiem dodam że tego miejsca nie widać więc nie będę robił tego pod kolor tylko aby wytrzymało jak najdłużej.
    Kolor auta mam czarny więc na koniec farba czarna zwykłą by poszła albo bitgum.

  7. #26
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Ja właśnie jutro stawiam do lakiernika ,żeby usuwał mi rdzę z progów drzwi
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    jeszcze nie robiłem, ale będę robił. Każdy z lakierników mówił ze trzeba pomalować do listwy, pytałem w 3 różnych zakładach, cenę za to podali od 100zł do 150
    Możesz powiedzieć ,żeby dobrali Ci lakier w sprayu i sam sobie pomalować 1 pucha spokojnie wystarczy na kilka warstw

  9. #28
    rustin
    Gość
    Co mam dać na oczyszczony metal z brunoxem? akryl? czy jakiś inny podkład?
    czy to będzie cos takiego http://www.dekoral.pl/upload_module/...OR%20C_KT.pdf?

    ---------- Post dodany o 14:22 ---------- Poprzedni post dodany o 13:53 ----------

    Już chyba wiem jak zrobię, dam już tego brunoxa, kilka warstw z czyszczę po wyschnięciu go tak żeby tylko pozostał w wżerach,na to dam podkład reaktywny i akrylowy , na koniec maznę jakimś bitgumem.

  10. #29
    Rekrut Awatar Szuler84
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MK3 2.0Pb+LPG
    Od
    09 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja też będę się zabierał za drzwi bo od kierowcy to pod tą niby uszczelką rdza jest na górze Zaczęło odchodzić tak z 1 cm i powoli się powiększało. W tamtym tygodniu zerwałem kawałek ze 20 cm i sporo rudej sie pokazało(dobrze, że początkowe stadium).Po konsultacji z moim kolegą , który pracuje w fordzie dowiedziałem się , że ta uszczelka to taki specjalny silikon i lepiej go dać w miejsce gdzie był. Można go kupić w sklepie z lakierami. Spełnia on rolę ochronną przy zamykaniu i otwieraniu drzwi. Podobno jest on niedrogi tylko trzeba go umieć nałożyć. Myślę, że jak się zabiorę wreszcie za to zamiast brunoxa dam coratnin, ten specjalny silikon, podkład i lakier.
    Najszybsza taksówka w Warszawie

    Mondeusz MK3 02' 2.0 Pb + Podtlenek ELPIGI (BRC)

    Był: Mondeusz Mk2 1.8Td - 90 konny potwór
    Galaktyka Mk1 2.0 Pb - salon na kółkach

  11. #30
    rustin
    Gość
    na cortanin od razu silikon a na niego podkład? chyba nie jest to dobre rozwiazanie.
    a ten silikon to pewnie zwykły biały się nada

  12. #31
    Rekrut Awatar Szuler84
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MK3 2.0Pb+LPG
    Od
    09 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    To jest specjalny silikon na łączenia blachy. Jedź do sklepu z lakierami i weź gościa za kołnierz żeby zobaczył o co Ci chodzi. Kupujesz do niego też taka końcówkę do nakładania. Silikon kosztuje 22 zł a końcówka 4zł. U mnie na przednich z góry wyszła rdza, zerwałem ten silikon na 30 cm (resztę zostawiłem bo już rdzy nie było widać). Dół oczyściłem z grubsza i na to cortanin. Z zewnątrz też miałem burchle więc też spróbuję sam zrobić.Jak się uda to zawsze parę stówek w kieszeni.Może jutro będę psikał lakierem. Robię fotki podczas roboty więc pewnie wstawię jak skończę. Ja osobiście nie będę dawał tego silikonu, podobno on jest bardziej po to żeby było wiadomo że drzwi nie dotykane przez lakiernika tylko fabryczne.Pozdr

    Edit:
    Na cortanin podkład i dopiero silikon.
    Ostatnio edytowane przez Szuler84 ; 28-08-2011 o 22:07
    Najszybsza taksówka w Warszawie

    Mondeusz MK3 02' 2.0 Pb + Podtlenek ELPIGI (BRC)

    Był: Mondeusz Mk2 1.8Td - 90 konny potwór
    Galaktyka Mk1 2.0 Pb - salon na kółkach

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    a jak się nazywa ten silikon??:>

    ---------- Post dodany o 21:14 ---------- Poprzedni post dodany o 21:11 ----------

    a zamiast cortanin nie lepiej użyć brunox??:>

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    No i u mnie zonk patrzę na drzwi kierowcy wewnątrz, od strony koła,czyli z przodu a tam u dołu koło tej masy gumowej taki nalot brązowy. Myślałem że to tylko nalot ale od giąłem ta masę a tam już rdza. Na szczęście nie dużo i nie nie bardzo zaawansowana tzn może ze 3cm na długość i tylko powierzchniowo bo lekko gwoździem pociągnałem to zdrowa blacha.
    I mam pytanko do Mario bo widzę że chyba w tym siedzi i do innych. Jak to zrobić żeby zaprzestać?
    Tak wogóle moim zdaniem to dlatego tak sie stało, że w tym miejscu co rdza , ta masa odeszła.
    Czy wystarczy jak ją odegnę , zamaluje klika razy brunoxem , potem dam na to jakąś czarną farbę albo zwykły bitgum bo i tak nie widać i mam czarny kolor czy muszę całkiem zerwać tą masę jakiś kawałek tylko co dam w to miejsce?
    Czyli jednak moi lakiernicy mieli trochę racji, że ta uszczelka nie przeszkadza

  15. #34
    Rekrut Awatar Szuler84
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MK3 2.0Pb+LPG
    Od
    09 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie drzwi z prawej strony zrobione. Z lewej gorzej wyglądają i na zewnątrz dosyć wysoko wyszła rdza. Robię fotki z postępu prac, więc pewnie wstawię jak skończę. Nikt ze znajomych nie widział , że malowane z zewnątrz Więc jestem zadowolony.
    Najszybsza taksówka w Warszawie

    Mondeusz MK3 02' 2.0 Pb + Podtlenek ELPIGI (BRC)

    Był: Mondeusz Mk2 1.8Td - 90 konny potwór
    Galaktyka Mk1 2.0 Pb - salon na kółkach

  16. #35
    rustin
    Gość
    Jak ten silkon się nazywa?
    To dałeś cortanin a na niego podkłąd akrylowy silikon ten i farba?
    Ja chcę zrobić tak że na blachę oczyszczoną ile się da dam reaktywny ,akrylowy i farba.

  17. #36
    Rekrut Awatar Szuler84
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MK3 2.0Pb+LPG
    Od
    09 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie powiem Ci jak się nazywa bo nie pamiętam. Jak podjedziesz do sklepu z lakierami to poproś sprzedawcę żeby wyszedłi zobaczył o co Ci chodzi. Na pewno Ci powie Ja nie dawałem tego silikonu bo podobno nie jest konieczny. Z resztą zrobiłem to żeby do wiosny wytrzymało. Jak wytrzyma dłużej to będzie super. U mnie prace zakończone. Wstawię foty.

    Edit:
    Silikon na podkład i dopiero lakier.

    Relacja z naprawy

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...za-na-drzwiach
    Ostatnio edytowane przez Szuler84 ; 30-08-2011 o 17:24
    Najszybsza taksówka w Warszawie

    Mondeusz MK3 02' 2.0 Pb + Podtlenek ELPIGI (BRC)

    Był: Mondeusz Mk2 1.8Td - 90 konny potwór
    Galaktyka Mk1 2.0 Pb - salon na kółkach

Podobne wątki

  1. [MkII] Ruda w mondku
    By Magic1981 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 11:17
  2. [MkII] Ruda - czyszczenie chemiczne?
    By ap130 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2006, 23:34
  3. [MkIII] Ruda :(
    By ConanKrakow29 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-05-2006, 17:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów