+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant Awatar razor666
    Imię
    Mateusz
    Opis
    meine liebe V6...endlich:)
    Od
    29 May 2010
    Mieszka w
    Ośno Lubuskie...bywam w Głogowie:)

    Cool wymiana/demontaż/montaż klamek Mondeo MKIII/MKIV

    Z racji tego że nie znalazłem na kochanym forum fotorelacji z ściągania klamek to posiedziałem dłuższą chwilę i udało mi się do tego dojść A teraz pragnę się tym podzielić z wami. Wymiana jest wręcz banalna i odbywa się identycznie w MKIII i MKIV tak więc

    1. Krok pierwszy

    ściągamy zaślepkę znajdującą się od wewnętrznej strony drzwi na wysokości klamki po zewnętrznej stronie
    2. Krok drugi

    trzymając za klamkę wykręcamy śrubkę torx T20 nie do końca tylko w taki sposób by nie wypadła...potem ciężko trafić
    3. Krok trzeci

    wyciągamy zaślepkę, wysuwamy klamkę w prawo i gotowe.

    składanie...oczywiście analogicznie od tyłu. Mam nadzieję, że pomogłem.
    Ostatnio edytowane przez razor666 ; 12-05-2011 o 19:17
    ...przecież 10 przykazań nie zabrania wciskania gazu do dechy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Tam sa jakies hocki klocki dodatkowe jeszcze jesli dobrze pamietam odkrecajac tego torxa
    Chyba trzeba ciagnac za klamke jednoczesnie - wtedy ten torx blokuje wewnetrzny mechanizm zamka tak zeby klamke potem wlozyc bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez rednaxelA ; 12-05-2011 o 19:24

  4. #3
    Kursant Awatar razor666
    Imię
    Mateusz
    Opis
    meine liebe V6...endlich:)
    Od
    29 May 2010
    Mieszka w
    Ośno Lubuskie...bywam w Głogowie:)
    no tak rzeczywiście zapomniałem dodać...aczkolwiek ja miałem ściągniętą tapicerkę i nie miałem problemu z tym by podwadzić cięgno zamka ale słuszna uwaga.
    ...przecież 10 przykazań nie zabrania wciskania gazu do dechy

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Heh - jak ktos nie wie to mozna kota dostac składajac to do kupy potem nawet ze zdjętą tapicerką :-)

  6. #5
    Kursant Awatar razor666
    Imię
    Mateusz
    Opis
    meine liebe V6...endlich:)
    Od
    29 May 2010
    Mieszka w
    Ośno Lubuskie...bywam w Głogowie:)
    ja kota dostałem jak ściągałem relingi i potem musiałem je ponownie zakładać
    ...przecież 10 przykazań nie zabrania wciskania gazu do dechy

  7. #6
    Morior
    Gość
    Koledzy, ja niestety popełniłem ten błąd i wykręciłem całego torxa przy zdejmowaniu klamki zewnętrznej i teraz za żadne skarby nie mogę jej spasować. Powiedzcie proszę, jak się do tego zabrać i co dokładnie muszę zrobić. Da się ją prawidłowo włożyć bez zdejmowaniu boczków??

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    raczje musisz zdjac boczek i z tego co pamietam trzeba tam śrubokretem taka blache przesunac i wtedy skladac calosc

  9. #8
    Morior
    Gość
    A mógłbyś przybliżyć dokładniej o jaką blaszkę chodzi i czy po zdjęciu boczków trzeba dodatkowo demontować matę wygłuszającą aby dostać się do mechanizmu??

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    nie mam zdjecia ale mialem tak samo u siebie, odkleilem tą mate i coś tam musialem pogrzebać żeby klamka pasowala

  11. #10
    Morior
    Gość
    Poradziłem sobie jakoś z ponownym montażem klamki zewnętrznej. Dla niewtajemniczonych, którzy popełnili ten sam błąd co ja wykręcając całego torxa z boku drzwi. Bez zdejmowania boczków się nie obejdzie (przynajmniej ja nie znam sposobu). Po ich zdjęciu należy odkleić matę wygłuszającą drzwi, tak aby mieć swobodny dostęp do zamka, po czym podnieść ręką mechanizm zamka i wtedy instalować ponownie klamkę. Jest to, wydaje mi się wygodniejszy sposób niż "pchanie" samej zapadki. Pozdrawiam!

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    MKIV TDCI było MKIII 2.0 LPG/MKII TD!!
    Od
    10 Mar 2008
    Mieszka w
    WD/ZSL
    U mnie problem jest z zaślepką, nie chce się zablokować i lata luźno, co powinno trzymać? Klamka ładnie wróciła na miejsce tylko ta zaślepki.

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Odgrzewam kotleta bo temat jest kontynuacją demontażu klamki. Moja klamka kierowcy nie zawsze otwierała drzwi: trzeba było " z czuciem" wtedy zawsze. Umiałem to, ale Żona dziś zamiast czucia użyła siły. No i klamka pozostała w pozycji "otwartej" a drzwi mogę otworzyć tylko od środka. Nie mogę klamki wcisnąć z powrotem więc nic na siłę. Zamyka otwiera centralny, więc przeżyję, ale jak się do tego dobrać aby klamka wróciła na swoje miejsce i zaczęła działać. Może przy okazji uda się aby już otwierała za każdym razem bez "czucia" Trochę mi się nie uśmiecha kupno nowej bo to rzadka wersja odcienia lakieru i ogólnie klamek z chromem - ładne ale takich jeszcze w innym nie widziałem. Przerabiał ktoś podobny problem?
    Scaraab

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    B5Y 2007r X6 FuturaX
    Od
    02 Apr 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez jarowoo Zobacz posta
    U mnie problem jest z zaślepką, nie chce się zablokować i lata luźno, co powinno trzymać? Klamka ładnie wróciła na miejsce tylko ta zaślepki.
    Wiem że już trochę czasu minęło ale może pamiętasz jak uporać się z tym problemem? Teraz ja się z nimi męczę 😅

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 18:25
  2. [MkIII] [MKIII] Demontaż lampy przód Mondeo MKIII
    By Bajek in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 18:31
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 00:37
  4. [MkIV]Demontaż kratki zderzaka przedniego MKIV
    By Sapo67 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 08:46
  5. [TDCi MKIII] (Mondeo MkIII) Demontaż turbiny do regeneracji
    By oslowek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 12:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów