+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ZaQ
    Gość

    [1.8TD] Sprzeglo z MK2 do MK1

    Witam
    Po wielu probach poszukiwan nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.
    Posiadam Forda Mondeo Mk1 1.8TD z 1995r. ze sprzeglem hydraulicznym.
    Samochod juz rozebralem i mam sprzeglo na wierzchu. Teraz czas na zakup

    W sklepie slyszac cene 1100zl za komplet momentalnie podziekowalem Na allegro jest sporo ofert jednak kazdy oferuje sprzeglo do MK2 1.8TD, ale jak mi wiadomo jest to praktycznie mk1 po malym lifcie. Moja tarcza ma okolo 240mm, natomiast na allegro kazda ma 228. Liczba zebow(23) sie zgadza. Przykladowe linki:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1571049219

    http://allegro.pl/sprzeglo-z-wysprze...593457270.html
    A tutaj ciekawsza oferta bo z oryginalnym wysprzeglikiem.


    I teraz kluczowe pytanie. Czy to sprzeglo z mk2 bedzie pasowac do mojego mondka?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    LUKa raczej bym nie bral, na pewno nie w takiej "promocji". Pelno jest zestawow regenerowanych (czy jak kto woli refurbished). Niby nic, ale nie chcialbym jezdzic na sprzegle z 5 krotnie nabijana tarcza (nie wiesz ile takich regeneracji przeszedl ten zestaw) to samo z wysprzeglikiem. Wiele osob mowi ze wysprzegliki LUKa (lozysko wyciskowe) od nowosci halasuja po puszczeniu pedalu sprzegla. Mnie sie wydaje ze problem ten dotyczy tylko wysprzeglikow po regeneracji. Niby nic, ale wkurza. No i ostatni argument - 1100 to duzo kasy, ale wiesz ile roboty jest z wymiana sprzegla w Mundku...warto oszczedzac? Poza tym jesli to promocyjne sprzeglo ci sie sypnie po 5000 km oddasz je na reklamacje? Bedziesz czekal z wybebeszonym autem 3 tygodnie albo i dluzej ?
    Wtedy pewnie kupisz nowy porzadny zestaw, tylko po co robic dodatkowe koszta?

    Ja mam sprzeglo od MKII i pasuje, ale ja jestem dziwny bo silnik tez mam od MKII
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  4. #3
    ZaQ
    Gość
    Lozysko wyciskowe jest tam oryginalne z forda czyli nie ma opcji zeby bylo regenerowane. O sprzegle luk tez tak slyszalem dlatego sie nad tym jeszcze zastanowie. Akurat skrzynie biegow i sprzeglo sam wyciagalem takze uwierz mi ze wiem ile z tym klopotu, jako ze pierwszy raz i w 2 osoby to zeszedl nam prawie caly dzien;d No i auto stoi teraz rozebrane

    Ale wracajac do tematu, sam wkladales silnik od mk2? Czy jest on identyczny jak mk1? Generalnie miejsca na sruby w docisku z mk2 sa w tym samym miesjcu co mk1 tylko tarcza jest mniejsza. Musze miec 100% pewnosci zanim kupie.

    Moze ktos inny wkladal cale sprzeglo z mk2 do mk1 1.8td? Napewno wielu osobom sie to przyda, poniewaz na allegro tylko do mk2 sa i najtansze jak widac.

  5. #4
    ZaQ
    Gość
    No to moze inaczej. Sprzeglo z mk2 pasuje do mk1 napewno, wszystkie sruby w tym samym miejscu da ise wlozyc itp.

    Ale czy jak auto bedzie chodzilo na mniejszym sprzegle, oryginalnie 240mm a bedzie mialo 228mm, to stanie sie cos? w mk2 ten sam silnik i normalnie dziala. Czy moze moment sie zmieni, moze sie cos posypie? Naprawde nikt nie wie?

  6. #5
    Zielony listek Awatar SpOx_AdAs_TrN
    Imię
    Adaś
    Opis
    Mondeo MKII 1.8TD
    Od
    27 Mar 2010
    Mieszka w
    Torun <skarpa> :)
    kolego 1100 to troche za duzo chyba by chcieli ;d ja do mk2 zaplacilem za wysprzeglik 350 i docisk z tarcza 450 ;d i to nie jest firmy luk i jezdze juz dlugo i nie ma lipy ;d ale nie wiem juz jakiej firmy to bylo ale sie moge dowiedziec jak by kolega potrzebowal takiej informacji

  7. #6
    ZaQ
    Gość
    Mozesz podac nazwe Ale glownie chodzi mi o to czy do mk1 moge wlozyc tarcze ktora ma 10mm mniejsza srednice. Czyli sprzeglo z mk2 do mk1. Jak wiadomo skrzynia biegow jest identyczna, miejsca na sruby w docisku takie same, tylko czemu w mk2 montowali 10mm mniejsza tarcze? Chodzi tutaj glownie o to ze do mk1 kosztuje na allegro okolo 900 zl a do mk2 500 ;s

  8. #7
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez ZaQ Zobacz posta
    jako ze pierwszy raz i w 2 osoby to zeszedl nam prawie caly dzien;d No i auto stoi teraz rozebrane
    Ja tez myslalem ze roboty bedzie z tym sprzeglem w mondku wiec wzialem kumpla do pomocy. 5,5 godz i mondek juz palil gume na nowym sprzegle i jezcze 20min przerwy na jedzenie bylo Duzo latwiej wymienia sie sprzeglo niz w Vectrze czy Lagunie. Kanal do tej roboty jest niezbedny.

    ---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post dodany o 21:22 ----------

    A jak do mechanika sie pojedzie to wiecej sie omarudzi ile to roboty niz ten caly zabieg trwa

Podobne wątki

  1. [MkIII] sprzeglo mk3 v6 2.5
    By slawek4435 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 01:45
  2. [TDDi MKIII] Sprzeglo
    By babul7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 01:18
  3. [MkII] sprzeglo
    By Kleber in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2009, 00:10
  4. [MkII] sprzeglo
    By arti43 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 16:09
  5. [MkI] sprzeglo??/
    By koper666 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 14:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów