+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa

    ściąga w prawo przy dodawaniu gazu....

    U siostry w MKIII zaczęło ściągać samochód w prawo przy dodawaniu gazu, jak puszcza się gaz czuć że samochód przestaje ściągać. Byłem z jej samochodem w ASO gdzie ustawiono zbierzność, sprawdziłem ciśnienie w oponach, zamieniłem opony i nic dalej ściąga. Co lepsze na stacji diagnostycznej na szarpakach diagnosta nic nie znalazł ale ja myślę że to jednak coś z zawieszeniem...macie pomysł co to może być? gdzie szukać?
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Jamszoł
    Imię
    Jurek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,3 - 161 KM
    Opis
    bena - kombi - automat titanium x
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Kaliszewie
    sprawdź dokładnie gumy lewego przedniego wahacza - przednia guma w szczególności

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    coś mi się wydaje że to tuleje wahacza.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Wczoraj przed pracą ponownie wziąłem ten samochód na stację diagnostyczną na szarpaki i nie wyszedł żaden luz w zawieszeniu, pojechałem sprawdzić geometrie (ustawiana była 2 mies wcześniej i nic się nie poprawiało) i wszystko w normie potem pojechałem do warsztatu gdzie mechanik ręcznie (łomem) sprawdził zawias i stwierdził że on luzu nigdzie nie widzi i zamieniliśmy tylne opony z przednimi i nic się nie poprawiło a nawet jest trochę gorzej..gdzie dalej szukać przyczyny? Objaw jest niezmienny przy przyspieszaniu albo ruszaniu z pod świateł kierownica sama skręca w prawo. Dodam że samochód na 200% nie bity, siostra kupiła od znajomych i historia auta znana poza tym rok temu śmigał normalnie. Nie wiem może ten mechanik nie sprawdził ręcznie tego dobrze bo zajęło mu to tylko 10min? Może to być np. wina amortyzatorów?
    Ostatnio edytowane przez Kvojt ; 31-07-2011 o 07:09
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Zabierzów/Kraków
    witam. Rozwiązałeś kolego problem z tym ściąganiem? Bo u mnie po wymianie opon z zimowych na letnie wyszło to samo. Przy zdejmowaniu kół młot poszedł w ruch, bo koła nie chciały zejść....czy ustawienie zbieżności może coś pomóc?

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Biker36 Zobacz posta
    czy ustawienie zbieżności może coś pomóc?
    może ale nie musi

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    To nie moje auto było, ale wiem że siostra dalej z problemem się męczy, była w ASO i nie pomogli oraz w 2 innych warsztatach. Wina kół i felg odpada bo sprawdzane było na dwóch kpl. felg i opon w różnych konfiguracjach....jednym słowem niewyjaśniona zagadka. A geometria była ustawiana 2 razy i też nic nie pomogło
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt Zobacz posta
    To nie moje auto było, ale wiem że siostra dalej z problemem się męczy, była w ASO i nie pomogli oraz w 2 innych warsztatach. Wina kół i felg odpada bo sprawdzane było na dwóch kpl. felg i opon w różnych konfiguracjach....jednym słowem niewyjaśniona zagadka. A geometria była ustawiana 2 razy i też nic nie pomogło
    Witam. Uwazam ze to jest cos zwiazane z napedem,znalem taki przypadek ale nie moge sobie przypomniec.Po puszczeniu gazu auto idzie prosto? nic nie blokuje nie hamuje>.Amortyzatory w porzadku? Zanim odpowiesz! przednich amorkow na stacji nie sprawdzisz ze wzgledu na obciazenie silnikiem, tylko roznice miedzy nimi.Moze byc amorek wybity i gumy u gory.Jezeli jest luz to szybciej pociagnie strone do przodu, druga wtedy zostaje.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 30-04-2012 o 22:03

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt Zobacz posta
    sprawdzane było na dwóch kpl. felg i opon w różnych konfiguracjach....jednym słowem niewyjaśniona zagadka
    no dobrze, to teraz sprawdź bardzo dokładnie tylne zawieszenie bo domyślam się, że dotychczas wszyscy skupili się na przodzie. zwłaszcza tuleje trzymające wahacze wzdłużne z tyłu bo jeśli z jednej strony się posypały tuleje to będzie też tak ściągało. jeśli ściąga w prawo to dokładnie obejrzyj lewą stronę
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 02-05-2012 o 00:40

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Witam. Uwazam ze to jest cos zwiazane z napedem,znalem taki przypadek ale nie moge sobie przypomniec.Po puszczeniu gazu auto idzie prosto? nic nie blokuje nie hamuje>.Amortyzatory w porzadku? Zanim odpowiesz! przednich amorkow na stacji nie sprawdzisz ze wzgledu na obciazenie silnikiem, tylko roznice miedzy nimi.Moze byc amorek wybity i gumy u gory.Jezeli jest luz to szybciej pociagnie strone do przodu, druga wtedy zostaje.
    Powiem tak, ostatnio znowu miałem okazję jechać siostry Mondeo i zauważyłem że objawy są coraz bardziej dokuczliwe. Na równej drodze jak się rusza dynamicznie i puści kierownicę to ona samoczynnie mocno skręca w prawo (zawsze w prawo), po odpuszczeniu gazu sytuacja się uspokaja i samochód wraca na właściwy tor. Siostra była ostatnio na przeglądzie rejestracyjnym i wszystko wyszło ok, nic nie zauważyli, była też w warsztacie po raz kolejny i tam mechanicy rozkładają ręce. Opcja z amortyzatorami jest mało prawdopodobna bo na diagnostyce wychodziło że są jeszcze mało zużyte (samochód ma oryginalny przebieg ok 80 tys). Wyczytałem gdzieś w necie że to może być wina np. łożyska kolumny ale czy to może dawać taki efekt?


    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    no dobrze, to teraz sprawdź bardzo dokładnie tylne zawieszenie bo domyślam się, że dotychczas wszyscy skupili się na przodzie. zwłaszcza tuleje trzymające wahacze wzdłużne z tyłu bo jeśli z jednej strony się posypały tuleje to będzie też tak ściągało. jeśli ściąga w prawo to dokładnie obejrzyj lewą stronę
    Sprawdzali i tył ale może fakt że trzeba zajrzeć tam dokładniej. Mnie zastanawia czy tam nie jest coś z napędem...zagadka.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Jezeli skreca mocno to napewno nie tyl.Pisalem ze moze byc cos z napedem.Dziwie sie tym mechanikom i diagnoscie,jezeli efekt jest tak radykalny to musi cos byc widac, nie ma mocnych.Laczniki stabilizatora sprawdzali,sam stabilizator? Wierz mi ze amorki na stacji jest ciezko wykryc.Ja mialem tak wyrabane ze jak bujnalem strone z przodu to szedl do gory jak tralala a na stacji dobre. Silnik tak obciaza przod ze nie wykryje na tych lekkich drganiach,natomiast na szarpaku powinien zwrocic szczegolna uwage.Najlepiej jakbys pojechal na podnosnik, podniosl i wtedy zlapal za kolo i ciagnac przod-tyl i zobaczyc jak amorek sie zachowuje u gory.Nie ma sily ze gdzies jest luz i wtedy dobra strona czyli tu lewa ciagnie a prawa zostaje i taki efekt. Jeszcze jeden prosty sposob-Bez zaplonu, wlaczyc bieg 1-2np. popychac do przodu i patrzec na kolo czy idzie ,czy zostaje. Ale tak ze dwoch do pchania jeden obserwator.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 02-05-2012 o 09:47

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Jezeli skreca mocno to napewno nie tyl.
    nie pisz na pewno bo akurat tak miałem z jedną tuleją z tyłu, że właśnie przy mocnym depnięciu i mocnym hamowaniu (wraz ze wzrostem usterki przy średnich też) auto pływało tzn. przy przyspieszaniu uciekało w prawo a przy hamowaniu uciekało w lewo. padła lewa tuleja tylnego lewego wahacza wzdłużnego (w kombi przed kołem schowana pod progiem). wahacz "chodził" tył przód a z nim całe koło i dlatego był taki objaw
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 03-05-2012 o 23:57

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie pisz na pewno bo akurat tak miałem z jedną tuleją z tyłu, że właśnie przy mocnym depnięciu i mocnym hamowaniu (wraz ze wzrostem usterki przy średnich też) auto pływało tzn. przy przyspieszaniu uciekało w prawo a przy hamowaniu uciekało w lewo. padła lewa tuleja tylnego lewego wahacza wzdłużnego (w kombi przed kołem schowana pod progiem). wahacz "chodził" tył przód a z nim całe koło i dlatego był taki objaw
    Moge sie zgodzic ze w Twoim przypadku i innym przez tuleje moze sciagac, jednak nie tak jak opisuje Wojtek ze kierownica radykalnie skreca w prawo. Mysle rowniez ze zgodnie z prawami fizyki jak padla lewa z tylu to po dodaniu gazu powinno sciagac w lewo,dlatego ze strona ta przez uszkodzona tuleje nie nadaza zostaje z tylu, blokuje lewe zawieszenie.Przyblokuj lewe kolo i rusz, zobaczysz w ktora strone pojedziesz.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 04-05-2012 o 13:15

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    jak opisuje Wojtek ze kierownica radykalnie skreca w prawo
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt Zobacz posta
    zaczęło ściągać samochód w prawo przy dodawaniu gazu, jak puszcza się gaz czuć że samochód przestaje ściągać
    czytaj ze zrozumieniem - nie kierownica skręca się w prawo tylko ściąga auto w prawo


    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Mysle rowniez ze zgodnie z prawami fizyki jak padla lewa z tylu to po dodaniu gazu powinno sciagac w lewo
    dlatego że zostaje lewa strona a przód ciągnie to naturalnie auto skręca w prawo bo odstęp między kołami po lewej stronie się zwiększa a po prawej jest taki sam, itd. itp.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    półoś do sprawdzenia

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    półoś do sprawdzenia
    " Objaw jest niezmienny przy przyspieszaniu,albo ruszaniu spod swiatel kierownica sama skreca w prawo" cytat Jareczku z Wojtka! Oczywiscie ze to przenosnia. w/g Twojej teori, czy nawet mojej zeby tak sciagalo to tam nie powinno byc w ogole wahacza.Uwazam od poczatku ze jest to z przodu,jezeli nie wahacze to moze mocowanie amorka ew.polos.Amorek mysle dlatego ze znam taki przypadek ze byly wyrabane gumy na mocowaniu i ta strona zostawala.Milego dnia z rana!

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Obaj macie racje ściąga w prawo (zawsze w prawo) przy mocnym przyspieszaniu a przy dynamicznym ruszaniu z jednynki wręcz wyrywa kierownicę w prawo, jak się puści tą kierownicę wrzuci jedynkę i ruszy mocno to można na krawężnik wjechać. Sam się dziwie bo byłem z siostrą w warsztacie mechanicy twierdzili że nie widać nigdzie luzów i nie wiedzą co jest. Dziś wziąłem jej auto w trase i jak jechałem ekspresówką z Wawy do Radomia to powyżej 130 km/h miałem wrażenie tak jak by silny wiatr bujał samochodem, strach było 140 przekroczyć. Nic, czas by siostra warsztat zmieniła, podjadę z jej samochodem do warsztatu ASKO na Ostroroga w Wawie podobno są mocni w temacie zawieszeń.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt Zobacz posta
    Obaj macie racje ściąga w prawo (zawsze w prawo) przy mocnym przyspieszaniu a przy dynamicznym ruszaniu z jednynki wręcz wyrywa kierownicę w prawo, jak się puści tą kierownicę wrzuci jedynkę i ruszy mocno to można na krawężnik wjechać. Sam się dziwie bo byłem z siostrą w warsztacie mechanicy twierdzili że nie widać nigdzie luzów i nie wiedzą co jest. Dziś wziąłem jej auto w trase i jak jechałem ekspresówką z Wawy do Radomia to powyżej 130 km/h miałem wrażenie tak jak by silny wiatr bujał samochodem, strach było 140 przekroczyć. Nic, czas by siostra warsztat zmieniła, podjadę z jej samochodem do warsztatu ASKO na Ostroroga w Wawie podobno są mocni w temacie zawieszeń.
    Napisz co bylo bo tak wypada a szczegolnie zaspokoisz moja ciekawosc.Pozdrawiam i zycze rozwiazania problemu.

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt Zobacz posta
    ASKO na Ostroroga
    są ok. jak się poddadzą to daj znać na pw

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Dam znać co powiedzieli ale pewnie z siostrą pojedziemy tam w przyszłym tyg.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Stukanie przy dodawaniu gazu
    By djnoise in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 21:58
  2. [MkI] Przy hamowaniu ściąga w lewo, a po chwili w prawo
    By mkonieczny in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 14:40
  3. [Zetec] mk1 2.0 16v szarpie go przy dodawaniu gazu
    By erick in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 10:59
  4. [TDCi MKIII] Dymi przy dodawaniu gazu
    By pieroboss in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 18:54
  5. [MkII] HELP - ściąga w prawo przy hamowaniu
    By Bartlomiej in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-12-2005, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów