+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Kursant Awatar Lasko
    Imię
    Damian
    Opis
    MK 3 2.0 TDDI 90 kM+
    Od
    27 May 2011
    Mieszka w
    Zwoleń
    mi się udało zejść najniżej do 5.61 jadąc nocą na wakacje i nie przekraczając prędkości 140 km/h. Przeważnie jechane było 110 km/h.
    Było : VW Golf II 1.8i
    BMW e34 520i
    BMW e30 318i
    Mondeo 2.0 TDDi : Skórka | Decat | Eibach Pro Kit | Chip By Heko -> 90 kM 245 Nm ----> 118 kM 341 Nm by Heko
    Jest : BMW e36 320i Cabrio

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta
    Wielorowkowy... Klinowe juz nie w modzie
    masz rację

    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Lasko Zobacz posta
    mi się udało zejść najniżej do 5.61 jadąc nocą na wakacje i nie przekraczając prędkości 140 km/h. Przeważnie jechane było 110 km/h.
    norma to jest jakieś 7 l/100 km i ciężko mi uwieżyć że tyle ci spalił ...jak wy jeździcie ? z górki cały czas na luzie ?

    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez hubciox Zobacz posta
    mój rekord to 4.6 a srednio pali 6 .4 w cyklu mieszanym
    albo to to to

  4. #23
    Kursant Awatar Lasko
    Imię
    Damian
    Opis
    MK 3 2.0 TDDI 90 kM+
    Od
    27 May 2011
    Mieszka w
    Zwoleń
    Cytat Zamieszczone przez lukaswer1983 Zobacz posta
    norma to jest jakieś 7 l/100 km i ciężko mi uwieżyć że tyle ci spalił ...jak wy jeździcie ? z górki cały czas na luzie ? ]
    a jeździłeś kiedyś tddi czy tylko to co w googlach wyczytałeś i na Wikipedii ??
    Ostatnio edytowane przez Lasko ; 30-09-2011 o 01:44
    Było : VW Golf II 1.8i
    BMW e34 520i
    BMW e30 318i
    Mondeo 2.0 TDDi : Skórka | Decat | Eibach Pro Kit | Chip By Heko -> 90 kM 245 Nm ----> 118 kM 341 Nm by Heko
    Jest : BMW e36 320i Cabrio

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Ano jeździł. Powyższe ma jedynie uświadomić że jazda w zakresie prędkości 120-140km/h i większej nie może się skończyć apetytem na gnojówkę w ilości poniżej 6l. Nie ma ba ta . Wszystkie inne-->mniejsze wyniki są albo przekłamaniem w obliczeniach bądź zwykłą przechwałką nie mającą potwierdzenia w rzeczywistości.


  6. #25
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    Wszystkie inne-->mniejsze wyniki są albo przekłamaniem w obliczeniach bądź zwykłą przechwałką nie mającą potwierdzenia w rzeczywistości.
    Myślę, że koledzy raczej nie kłamią lecz ich wyniki opierają się na takim pomiarze, że w czasie jazdy pustą szosą zresetują komputer i jadą 90 na godzinę, wtedy komputer tyle pokaże. Ale niestety jest to spalanie chwilowe i nijak ma się to do rzeczywistego spalania. Ja swój komputer resetowałem ostatnio parę miesięcy temu, jeżdżę trochę po mieście trochę po szosach i aktualnie pokazuje mi 7.1. Biegi zmieniam pomiędzy 2000 a 2500 obrotów i staram się jeździć w miarę dynamicznie. Ale jak tylko przez parę kilometrów pocisnę go trochę mocniej powiedzmy do tych 3 tyś z małym kawałkiem spalanie szybuje w górę.
    Ostatnio edytowane przez Alien ; 30-09-2011 o 08:48

  7. #26
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez Lasko Zobacz posta
    a jeździłeś kiedyś tddi czy tylko to co w googlach wyczytałeś i na Wikipedii ??
    jeździłem 2 lata,naprawiałem i dlatego twierdzę że trochę ubarwiasz (widzisz foto w opisie?) to chyba mondeo ?

    ---------- Post added at 06:48 ---------- Previous post was at 06:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    Ano jeździł. Powyższe ma jedynie uświadomić że jazda w zakresie prędkości 120-140km/h i większej nie może się skończyć apetytem na gnojówkę w ilości poniżej 6l. Nie ma ba ta . Wszystkie inne-->mniejsze wyniki są albo przekłamaniem w obliczeniach bądź zwykłą przechwałką nie mającą potwierdzenia w rzeczywistości.


    ---------- Post added at 06:49 ---------- Previous post was at 06:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Alien Zobacz posta
    Myślę, że koledzy raczej nie kłamią lecz ich wyniki opierają się na takim pomiarze, że w czasie jazdy pustą szosą zresetują komputer i jadą 90 na godzinę, wtedy komputer tyle pokaże. Ale niestety jest to spalanie chwilowe i nijak ma się to do rzeczywistego spalania.
    skoro tak jest to po co piszą że tak pali ?
    Ostatnio edytowane przez lukaswer1983 ; 30-09-2011 o 09:50

  8. #27
    Kursant Awatar sebek19922
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Lechów
    Witam, chcialbym trochę odświeżyć temat.
    Posiadam mondeo 2.0 tddi 2002.
    Jeżdżę nim juz ponad 2 lata. Spalanie zawsze mialem okolo 6.0 - 6.8 litra. (nie mam komputera) Jezdze odcinkami 30km, po miescie malo. Na trasie nad moze udalo mi sie zejsc do 5.1 /100.

    Od jakiegos miesiaca mondeo nagle zaczelo palic w granicach 9.5 litra.
    I to nie ma wplywu na to temperatura, bo w zeszlym roku w mrozy -20 w spalaniu nie bylo duzej roznicy.

    Filtry oleje swiece niedawno wymieniane, pompa i wtryski sprawdzane.
    Nie wiem za co sie zabrac.
    Czy mozecie mi cos doradzic, co sprawdzic??

    Dodam ze jak jest zimny to na 2 lub 3 biegu miedzy 2000 a 3000 obrotow gdyy zalacza sie turbina, dajac delikatnie gazu to tak jakby silnik sie dlawil, albo dostawal za malo paliwa, tak go szarpie. Podczas jazdy tylko raz po odpaleniu gdy auto jeszcze nie zlapie temperatury sie tak dzieje.

    Auto nie kopci, nie puszcza bakow przy odpalaniu. Pali na dotyk. dynamika bez roznicy,, wszystko jest ok, tylko spalanie dosc wysokie.
    Pozdrawiam i z góry dziekuje za rady.
    Wolę pchać Forda niż jeździć Golfem.. Gleba, Air Ride, Gwint Spawany, Przedni zderzak Oderwany..
    [IMG][/IMG]

  9. #28
    Pieszy Awatar madeco
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Witam.
    Chciałbym dołączyć się do dyskusji, ja tak jak mój poprzednik mam bardzo duże spalanie nawet w granicach 11 - 12 litrów. Filtry oleje wszystkie wymienione. po wstępnych oględzinach zauważyłem kilka istotnych rzeczy a mianowicie:
    - nieszczelny układ wydechowy za 1 tłumikiem ( tzw plecionką) wręcz oberwany tłumik trzymający się na kilku cm.
    - rzecz która mnie zaniepokoiła nawet bardziej niż oberwany tłumik... skrzynka w której jest filtr powietrza wchodzi w nadkole a dalej powinna być jakaś rurka przez którą wpada powietrze do filtra?? bo u mnie kończy się cały układ dolotu powietrza na skrzynce z filtrem, która wchodzi w nadkole.
    - świst lewego powietrza pod maską tak jakby któraś z rur gumowych była dziurawa.

    Samochód jest zamulony, nie jeździ tak jak na 115 kucyków przystało strasznie słabo przyspiesza , no i to duże spalanie.

    Czy ww czynniki mogą mieć wpływ na takie spalanie i osiągi?

    Samochód to mondeo mk3 2001 TDDI 115.

    Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi

  10. #29
    Pieszy
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3 '05 2.0 TDCI 130 KM GHIA Kombi
    Od
    15 Feb 2011
    Mieszka w
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez madeco Zobacz posta
    - nieszczelny układ wydechowy za 1 tłumikiem ( tzw plecionką) wręcz oberwany tłumik trzymający się na kilku cm.
    - rzecz która mnie zaniepokoiła nawet bardziej niż oberwany tłumik... skrzynka w której jest filtr powietrza wchodzi w nadkole a dalej powinna być jakaś rurka przez którą wpada powietrze do filtra?? bo u mnie kończy się cały układ dolotu powietrza na skrzynce z filtrem, która wchodzi w nadkole.
    - świst lewego powietrza pod maską tak jakby któraś z rur gumowych była dziurawa.
    I sam sobie kolego odpowiedziałeś. Napraw te trzy rzeczy, a spalanie spadnie i moc wróci!

  11. #30
    Zielony listek
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.2 TDCI- 155 KM
    Od
    16 Feb 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    Ta rura do filtra powietrza powinna się zaczynać zaraz za atrapą koło prawego reflektora.

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Cytat Zamieszczone przez Kubora Zobacz posta
    Ta rura do filtra powietrza powinna się zaczynać zaraz za atrapą koło prawego reflektora.
    Dokładnie, pewnie było bum i ktoś po kosztach poskładał jak widać.Ponaprawiaj te rzeczy wiele nie kosztują, jak się poprawi to git jak nie to będziemy szukać dalej.

  13. #32
    Niedzielny kierowca Awatar kon146
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    02 Mar 2012
    Mieszka w
    obecnie Fulda
    Cytat Zamieszczone przez madeco Zobacz posta
    świst lewego powietrza pod maską tak jakby któraś z rur gumowych była dziurawa.
    A może to gwiżdże turbina?

  14. #33
    Pieszy Awatar madeco
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez kon146 Zobacz posta
    A może to gwiżdże turbina?
    raczej nie, dźwięk jest taki jakby zaciągał lewe powietrze, na tyle głośny za nieraz ludzie sie odwracają :P

    Cytat Zamieszczone przez Kubora Zobacz posta
    Ta rura do filtra powietrza powinna się zaczynać zaraz za atrapą koło prawego reflektora.
    koło prawego czy lewego?

    Czy ktoś zna fachową nazwę tych elementów których mi brakuje?

    Z nadkola coś wychodzi, ale jest to rura, która była zatkana jakąś szmatką, czy tam nie powinno być jakiejś "skrzyneczki" w której gromadzi się powietrze?


    Plecionka już zakupiona jutro wymienię, teraz tylko poszukać nieszczelności na rurach gumowych i tej części od filtra powietrza

    Znalazłem coś takiego, które to to coś co potrzebuje ??

    http://allegro.pl/dolot-powietrza-fo...836095850.html
    http://allegro.pl/rura-rury-powietrz...769342071.html
    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-2-...782734637.html

    1 i 2 link to kąplet od samej skrzynki filtra powietrza? czy czegoś jeszcze brakuje ??
    Ostatnio edytowane przez madeco ; 30-12-2013 o 19:49

  15. #34
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Ten z pierwszego linka wydaje mi się ze jest kompletny ale lepiej niech ktos to jeszcze potwierdzi .Ten z ostatniego linka na pewno odpada.
    Oczywiście kolo lewego reflektora czyli od strony kierowcy.Ktoś jak tam szmatą zatkał to też mądrze nie zrobił musisz to poprawić.

  16. #35
    Zielony listek
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.2 TDCI- 155 KM
    Od
    16 Feb 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    Pisząc koło prawego miałem na myśli stanie do auta na wprost od przodu :P
    Według mnie też on jest kompletny.
    Ostatnio edytowane przez Kubora ; 31-12-2013 o 14:14

  17. #36
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Witam, nie straszcie kolegi mondeo tak już ma że pali przeróżnie, mnie w tamtym roku to i 15l palił po krakowie.

    Teraz święta śmigałem krk-czwa to wyszło ponad 8 niby 140km ale wieczne korki w krakowie plus max 3bieg do olkusza plus ciągłe roboty w dąbrowie, no nie da rady musi spalić + też chyba lewe paliwo było na BP bo jakiś taki mułowaty był a mixol się skończył.

    Wiecie jak byście jechali ze stałą prędkości 120-140/h na utobahnie a nawet 160 to spokojnie wam spali 5-6/100 tyle że dziś nawet na autbahnie w doutchlandzie zwolniawki, utrudnienia i idioci a i ruch spory więc spalić musi.


    Cały czas do przodu

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar kon146
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    02 Mar 2012
    Mieszka w
    obecnie Fulda
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    mondeo tak już ma że pali przeróżnie, mnie w tamtym roku to i 15l palił po krakowie.
    Nie, Mondeo tak nie ma.
    Wracając do tematu to w fabryce napewno szmatą nie zapchali więc ktoś sobie zrobił jakąś prowizorke

  19. #38
    Pieszy Awatar madeco
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Szmatę już dawno wyciągnąłem, bo na chłopski rozum powietrze musi w jakiś sposób dostać sie do filtra i dalej

    Plecionka wymieniona, była walka gdyż śruby od kata nie chciały pościć ale dobra nasadka, przedłużka i rura półcalowa dł 60 cm zrobiły swoje

    Teraz zamawiam te części od dolotu jak przyjdą i przetestuje auto to dam znać czy sa jakieś zmiany w spalaniu.


    Dzieki wszystkim za pomoc oraz zycze Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej.

  20. #39
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Feb 2014
    Mieszka w
    szczecin
    spalanie
    kupilem mondeo mk3 tddi kombi 2002 rok
    wlasciciel mowi mi spala na trasie okolo 8 litrow - latamy zaladowani to fakt
    autko dechlo pod gore jak sie jechalo
    koszt naprawy 20 zlotych - pekniety ostatni kawalek rurki powietrza od filtra do turbiny . koszt w sklepie 280 pln !!!!!!!!!!!!!!!1 na szrocie brak
    coz polazlem do sklepu moto - taki jak za komuny - i pan mial wszelakie rurki do zrobienia przyciecia etc
    kupilem obwinalem zamontowalem i moooooc wrocila a spalanie 5,7 na trasie przy 130 km /h
    jak to wyliczylem - tankowanie na maxa az sie wylewa i takowe nastepne a latam do pracy naprawde po 1800 km w jedna strone
    Ostatnio edytowane przez mrmiracle ; 16-03-2014 o 10:40

  21. #40
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Ludzie co wy piszecie jakie 15 litrów pali TDDI ?To nie jest i nie może być normalne.Musi być jakas przyczyna takiego dużego spalania.

Podobne wątki

  1. [Zetec] ogromne spalanie
    By davekk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 08:57
  2. (mkII) Ogromne spalanie w 2.0 automat
    By Masterboy75 in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 18:32
  3. [Duratec]Ogromne spalanie od roku czasu
    By wersus84 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 20:32
  4. [MkIII] instalacja zenit i ogromne spalanie
    By adi7 in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 22:36
  5. Ogromne spalanie !
    By Cezar in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2006, 23:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów