Zobacz wyniki ankiety: Szarpie Twoim samochodem podczas jednostajnej jazdy na 4,5 biegu z klimą?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Po wyłączeniu klimatyzacji nie szarpie już

    5 45.45%
  • Nie ma różnicy.

    6 54.55%
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar beezone
    Imię
    Bizon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi TDCi 96kW z 2002r.
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    78736

    Question do tych, którym szarpie autem przy 2000rpm podczas spokojnej jazdy - badanie opinii

    cześć,


    jak część użytkowników Mondeo Mk3 mam też ten problem, że jak poruszam się jednostajnie i silnik pracuje w okolicach 2000obr/min (80-90kmh i piąty bieg) to autem dość mocno szarpie.

    Okazuje się, ze wszyscy szukamy problemów z pompą WC, wtryskami, dziurami w dolocie etc., a mi dzisiaj się zauważyło, że jak wyłączę klimatyzację (guziczkiem A/C) to tego efektu szarpania w ogóle nie ma.
    Pomijam fakt, ze auto lepiej się zbiera, bo tak tez jest - ale to chyba norma akurat.

    No i chciałbym tylko to potwierdzić czy Wy tez tak macie u siebie ?
    Bo może to jest przyczyna tego szarpania i ogólnego dyskomfortu jazdy i tam należy szukać przyczyn.

    PS. moje auto - Mk3 2002 zombi przed liftem, z climatronic z żółtym znaczkiem, czynnik chłodzący wymieniany chyba jeszcze w Holandii (ja mam auto od roku i nic tam nie robiłem) - no i jak u większości podczas pracy sprężarki, któreś kółko na pasku musi zdrowo latać bo hałasuje na postoju podczas pracy sprężarki. Błędów poza sporadycznym P0251 brak. Pozostaje szarpanie podczas jazdy z klimą czy to latem czy to zimą (ale mi się zrymowało

    Ja z mojej strony postaram się odłożyć kasę po wypłacie i wymienić chłodziwo z klimatyzacji, o ilę nie zbankrutuję na wymianie drążków i łączników stabilizatora.

    BTW - kto by się spodziewał, ze klimatyzacja robi aż takie obciążenie na silniku....
    what has been seen cannot be unseen

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Mam dokładnie te same objawy z szarpaniem. Po prostu klima troche kucykow zabiera. U mnie nic nie piszczy. Za to wiatrak klimy zalacza sie co kilkanascie sekund , troche chlodzi ale nie mocno wiec wnioskuje ze objaw wiatraka daje do zrozumienia ze czas napelnic czynnik?

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar kusiciel3
    Opis
    volvo v50 2008 2.0 d
    Od
    18 Oct 2009
    Mieszka w
    Kraków

    Red face

    Ja też mam ... nie powiem że szarpie ale są jakby różnice mocy ... większym kłopotem jest to że jak włączę klime to naprawdę ciężko mi ruszyć na światłach .... samochód jakby nie chciał wchodzić na obroty .... ogólnie przu klimie czuć spadek mocy .... ma mdo po lifcie 115 czekam na więcej opini
    SPRZEDANE !

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    a co ja mam powiedzieć ze swoimi 110 KM? czuć róznice i spadek mocy ale nić nie szarpie.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    A ja juz wiem co i jak.
    Tez szarpalo, ciezko sie az ruszalo na swiatlach od spadku mocy przy wlaczonej klimie.
    Winny okazał sie rezystor wentylatorow. Klima pracowala na trybie awaryjnym i wiatrak dzialal na najwiekszych obrotach. Po wymianie rezystora wszystko wrocilo do normy , brak szarpania, klima dziala jak trzeba, wentylator sie tylko leniwie kreci, soadek mocy prawie nie wyczuwalny.
    Ot, widac szarpanie i nadmierny spadek mocy to objaw awarii. Radze sprawdzic. Moj koń mechaniczny to MK3 2001 TDDI 115KM.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Wiele razy na forum pojawiał się temat rezystora wentylatora - największych obrotów.
    Problem w tym, że u mnie i u wielu innych po lifcie już go chyba nie ma? jest sterownik, a mulenie przy ruszaniu też występuje (szarpania nie ma). Zatem co dalej ?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    A o tym nie wiedzialem, za krotko jestem mondeo-maniakiem. Ale skoro go nie ma to dlaczego w katalogu sklepu z czesciami jest opisany jako czesc 2001-2007? Moze to blad.. nie wiem. W kazdym razie szarpanie mialem przez wentylator ktory zabieral skoro mocy silniczkowi. A wiatrak dziala Ci normalnie czy tez na max obrotach i co chwila sie wlacza i wylacza?

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar atomik67
    Imię
    Tomek
    Model
    Mercedes GLA II 250e / C 220 d T-Modell
    Silnik
    330PS 450Nm/170PS 400Nm
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Schorndorf
    To niekoniecznie rezystor,wystarczy,że kostka na kabelku od rezystora do chłodnicy będzie upalona i wtedy wiatrak chodzi na wysokim biegu co kilka sekund,duże obciążenie powoduje spadek mocy i szarpie.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Wojt-tg
    Imię
    wojtek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mk4, Galaxy tdci
    Od
    03 Jan 2008
    Mieszka w
    STA
    pany ile kosztuje ten rezystor i gdzie go mozna nabyć.Mam tak że jak załacze a/c to wentylator zasuwa ostro,po czym się wyłancza na kilka sek i znowu startuje.Oczywiście szarpniecia w czasie jazdy są

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    niestety tylko w oryginale, koszt od 180-197zł, poszukaj w sklepach internetowych.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar atomik67
    Imię
    Tomek
    Model
    Mercedes GLA II 250e / C 220 d T-Modell
    Silnik
    330PS 450Nm/170PS 400Nm
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Schorndorf
    Cytat Zamieszczone przez wojtek Zobacz posta
    pany ile kosztuje ten rezystor i gdzie go mozna nabyć.Mam tak że jak załacze a/c to wentylator zasuwa ostro,po czym się wyłancza na kilka sek i znowu startuje.Oczywiście szarpniecia w czasie jazdy są
    Sprawdź najpierw wtyczkę,może być nadpalona,wystarczy ją odciąć i zrobić na dwa konektorki.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Wojt-tg
    Imię
    wojtek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mk4, Galaxy tdci
    Od
    03 Jan 2008
    Mieszka w
    STA
    spoko dzieki

Podobne wątki

  1. [MkII] Trzęsie autem podczas jazdy
    By Mundekelk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 09:00
  2. [TDCi MKIII] Dziwny dźwiek podczas pracy silnika i trzesienie przy spokojnej jeździe
    By kamilos1308 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 23:12
  3. [Duratec]szarpie przy odpalaniu i podczas jazdy....
    By larry188 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 09:52
  4. [MkII] szarpie przy próbie spokojnej jazdy?
    By kizol2 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 13:05
  5. Szarpie autem przy zimnym silniku.
    By viper9595 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2007, 00:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów