+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Możliwy wyciek oleju ze sprężarki klimy?

    Być może temat nie dotyczy klimy, ale tu zaczyna się droga.
    Stwierdziłem w swoim MkII TD oleistą substancję w kolorze intensywnie żółtym kapiącą ze sprężarki klimy. Patrząc od dołu, to ciecz zbierała się jakby w miejscu uszczelnienia środkowego tego urządzenia. Na podłogę potrafiło wyraźnie nakapać. Byłem przekonany, że to wyciek ze sprężarki. Pojechałem do speca od klimy, ten stwierdził, że w układzie panuje ciśnienie 5 atm, więc nie ma bata, żeby sprężarka była nieszczelna, a w układzie był gaz. Wytłumaczył mi też, że w układzie nie ma takich ilości oleju, żeby się tak lało. Jego wyjaśnienia brzmią bardzo sensownie. Czy potwierdzacie ich prawdziwość?
    Sprężarka od góry jest sucha, więc nie ma ewidentnego wycieku od góry z innego elementu. Co to może być w takim razie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak nie masz płynu chłodzącego, oleju silnikowego oraz od magla w takim kolorze, no to kapie ze sprężarki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Qrzyh
    Imię
    Krzychu
    Opis
    Mdo Ghia 1.8 Zetec 96r
    Od
    10 Oct 2008
    Mieszka w
    Zgorzelec/Katowice/Gliwice
    Poza tym sprezarka bedzie puszczala jak pracuje, a na pewno na pracujacej sprezarce gosc od klimy Ci nie sprawdzal. Mi tez po kupnie uzywanej sprezarki, wlasnie z tego srodkowego laczenia w 3 dni wylecial caly czynnik
    Mondeo było, mondea nima

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    Cytat Zamieszczone przez pralat Zobacz posta
    speca od klimy, ten stwierdził, że w układzie panuje ciśnienie 5 atm, więc nie ma bata, żeby sprężarka była nieszczelna, a w układzie był gaz. Wytłumaczył mi też, że w układzie nie ma takich ilości oleju, żeby się tak lało. Jego wyjaśnienia brzmią bardzo sensownie. Czy potwierdzacie ich prawdziwość?
    Sprężarka od góry jest sucha, więc nie ma ewidentnego wycieku od góry z innego elementu. Co to może być w takim razie?
    zmień speca to raz
    masz kompresor do uszczelnienia to 2
    a 3 jeżeli dla niego miarodajnym jest pomiar ciśnienia gazu którego to jest zależne od temperatury to powinien zająć się handlem zsiadłym mlekiem
    mamy w układzie 1gazu r134 , u nas w eu przy 25 st ma 6 bar, jedziemy na syberie przy -30 st ma on 0 bara, a na Saharze przy 50 st ma 12 bar i pytanie gdzie pomiar był prawidłowy i czy dylatacja czasu i przestrzeni ma wpływ na ilości jego w układzie, bo raz go nie ma ,a raz go jest za dużo - według speca


    i już nawet nie będę pisał ze 20gram i 20 kg gazu da to samo ciśnienie przy danej temp
    Ostatnio edytowane przez krzys k-c ; 09-06-2011 o 00:45

  6. #5
    Nie napisałem pewnym szczególe, który jednak może być dość istotny: nie włączałem w ogóle klimy od zeszłego lata. Wyciek zatem nie nastąpił w trakcie jej pracy.
    Dopiero wczoraj u speca odpaliłem klimę na jego życzenie (sam się bałem, że kompresor się zatrze) - i okazuje się, że chłodzi.
    Olej i czynnik chłodzący to ten sam obieg, prawda? Jak to możliwe, że faktycznie chłodziwo zostało, a olej cieknie?
    Ostatnio edytowane przez pralat ; 09-06-2011 o 08:57

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Qrzyh
    Imię
    Krzychu
    Opis
    Mdo Ghia 1.8 Zetec 96r
    Od
    10 Oct 2008
    Mieszka w
    Zgorzelec/Katowice/Gliwice
    Po prostu Ci podcieka, ale nie na tyle zebys stracil caly czynnik
    Mondeo było, mondea nima

Podobne wątki

  1. [TD MkII] nieszczelność filtra oleju - możliwy duży ubytek?
    By pupek86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 13:00
  2. [MKIII] Wyciek płynu ze sprężarki - jak uszczelnić
    By pabloss in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 13:11
  3. [MkIII] Wyciek ze sprężarki - żółty olej
    By gunter in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 00:00
  4. [MkIII] [MKIII] TDCI - nadmiar oleju, zapach klimy, wyciek oleju
    By MCiti_Piaseczno in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:44
  5. [Duratec]wyciek oleju za sprężarką klimy
    By dragoss1 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 18:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów