+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    ford mondeo mk3 TDCI 2004 r.
    Od
    12 Jun 2011
    Mieszka w
    Biłgoraj

    Smile Który silnik jest lepszy ?

    Zastanawiam się nad zakupem forda mkIII w dieslu, tylko nie wiem który silnik jest lepszy, TDDi czy TDCI. Prosiłbym o porade.
    Z góry dzięki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Wnioskując z twojej wypowiedzi szukasz autka z przed liftu

    Ja bym na twoim miejscu brał TDDI, tańszy w utrzymaniu, i chyba tylu problemów nie sprawia, lecz jest troszkę słabszy i bardziej grzechotający

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Fakt że to temat-rzeka ale:
    Znajomy (nie z klubu - jakoś nie daje się namówić) ma TDCI i jednak to inna dynamika(lepsza),tańsza eksploatacja (ok litr ON mniej na 100) no i efekty "słuchowe" (jest ciszej).
    Fakt że wtryskiwacze siadają szybciej niż pompa wtryskowa w TDDI ale jednak to nawet może być 160tys km przebiegu.
    Ani jedno ani drugie tanie nie jest ale 5zł oszczędzone na każdych 100km i do tego większa przyjemność jazdy....(?)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    A wtryski obecnie nie są takie drogie jak kiedyś, że rujnowało budżet gdy się wysypały
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Ja mam TDDI i trochę problemów samochód potrafi gasnąć, jeżeli to pompa to 3 koła nie moje , jeżeli chcesz diesla to bierz 130 KM TDCI cichszy i mniej pali, ale ja teraz wziąłbym V6 i sprofanował go podtlenkiem LPG. Może zaraz po mnie sporo ludzi pojedzie ale tak właśnie bym zrobił. na luzie w nim cichutko a jak depniesz to poezja.

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez KLUSEK Zobacz posta
    A wtryski obecnie nie są takie drogie jak kiedyś, że rujnowało budżet gdy się wysypały
    Ale jednak te 4.5koła pójdzie+wymiana i kodowanie...
    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    ale ja teraz wziąłbym V6 i sprofanował go podtlenkiem LPG. Może zaraz po mnie sporo ludzi pojedzie ale tak właśnie bym zrobił. na luzie w nim cichutko a jak depniesz to poezja.
    Nie jesteś osamotniony - to stwierdziłem w kilka m-cy po zakupie chociaż na swojego TDDI narzekać nie mogę.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Ja szukałem 2,5 V6 a padło na TDDI

    Chipa do TDDI wrzucisz i masz prawie jak TDCI

    Ostatnio znajomy w TDCI z 2006r za wymiane wtrysków 5800zł płacił, także sporo

    ---------- Post dodany o 23:25 ---------- Poprzedni post dodany o 23:24 ----------

    jak trafisz dobrego TDCI to będziesz śmigał i śmigał Tafisz padło to wtryski, dwumasa, i autko wyjdzie zamiast 15tyś 25tyś

  10. #9
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    ja kupiłem TDCi i powiem tak jak ktoś bierze samochód z przebiegiem ok 175tysi to musi się nastawić na to że mogą mu polecieć wtryski i pompa jeśli nic nie było wcześniej robione, do tego dojdzie dwu masa to takie przebiegi ze coś się będzie dziać. Ja osobiście byłem światkiem mój mondek 178tysi po reg. pompy i wtrysków i w tym czasie przyjechał koleś z TDDi przebieg 185tysi wtryski poleciały wiec jak dla mnie nie ma reguły każdy samochód kiedyś sie zepsuje jeden wcześniej inny później i tyle
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    A to i ja się dorzucę.

    Ja też jako właściciel TDDika, wiem już na 100% że swoim jeżdżę do póki się nie rozleci a później to już tylko Benzyna, bo jakby diesel nie dla mnie. Ale jeżeli chodzi o wybór motoru, to ja traktuje autko jako pół przyjaciela który ma mnie zawieść z punktu A do B ew. uraczyć mnie ciepłem w zimie. I jako takiego to generalnie TDDI jest mało a jak są to przeważnie ostro zajeżdżone i ciężko jest trafić na należyty egzemplarz, z braku laku bierz TDCi a co do osiągów tddi vs tdci to też nie przesadzajcie chodzą bardzo podobnie, paliwa piją tyle samo na korzyść TDCI (autocentrum-statystyki) +/- 3-8% więc to wartość praktycznie pomijalna.
    W obu neuralgiczne problemy to turbina,pompa,DKZ + większa trwałość wtrysków w tddi ale to pomijalne (bo i tak kiedyś się sypną). Z braku laku szukaj TDCI albo od klubowicza TDDI a na pewno tdci w mkIV (ok 2007 r.) w którym mój Prezesina pyknoł już blisko 270kkm w 4 lata (i kończy się liesing) i właściwie nic poza przednimi amorkami/sprężynami/z tyłu wahaczem i pompą wspomagania nie robił (nawet DKZ śmiga jak nowe) więc generalnie auta jak dbane należycie to jeżdżą-aczkolwiek jako współczesne diesle do dawnych ciężko je porównywać (tamte milion km robią na śniadanie).

    PS. ostatnio w pogromcach mitów widziałem fordziak coś ala mk2 z przebiegiem 490 mil i jeszcze był na chodzie - więc się da.


    Cały czas do przodu

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Więc generalnie w wyborze lepiej się kierować ogólnym stanem auta i jego wyposażeniem niż samym silnikiem.
    Bo i w jednym i w drugim przypadku można dobrze trafić albo i wtopić.
    Dla mnie podstawą jest przegląd na stacji kontroli przed decyzją o zakupie wraz z pomiarem "kompresji w garkach" - diagnosta może się trochę "burzyć" że uszczelniacze itd,ale podkładki pod wtryski nie są aż tak drogie a uszczelniacze też...a te wcale nie muszą być wymienione przy pomiarze - jak zaczną się pocić można je wymienić później już bez wyjmowania wtryskiwaczy.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    miałem tddi 2001 a brat ma tdci 130 2003 silnik poliftowy
    ja przez dwa lata wymieniłem.... świece żarowe, bo przy -10 już mu ciężko było palić
    brat przez rok - DKZ, turbina, pieski (tak to się zwie chyba) w głowicy, regeneracja wtryskiwaczy...
    ekonomiczne spalanie - koło 6 tddi (70/30) trasa miasto, tdci 9-10 (30/70)
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  14. #13
    Kursant Awatar djqbas
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Łęczyca
    Ilu właścicieli klekotów tyle też opinii o nich.
    Możesz trafić auto dobrze utrzymane i bedziesz długo się cieszył bezawaryjną eksploatacją a możesz trafić "podpicowany" egzemplarz i bedziesz non stop inwestował..lub też co jest powszechne - trafisz do mechanika co pół życia naprawiał auta z minionej epoki i uważa się za złotą rączke a w efekcie więcej popsuje niż naprawi i/lub zrójnuje Twoją kieszeń!
    Moje tdci było sprawdzane w Łodzi w serwisie forda, był to tzw. przegląd przed zakupowy..
    Trwało to około 1-1,5 h i... żadnych błędów na kompie, sprzęgło,turbo, wtryski, zestaw napinacza paska i reszta osprzetu ok, zawieszenie ok, jedynie pocenie na kole pasowym...
    Mineło pół roku od zakupu-poleciał czujnik wałka rozrządu, kolejne pół roku i posypały się wtryski (wymieniłem zaworki - 4 x 235 zł) potem tylne amortyzatory się "wylały", tydzień temu wymieniłem z przodu łączniki stabilizatora..dwumasa narazie nie daje o sobie znać ale mała dwumasa się odzywa..także ciągle coś w nim robię pomimo, że na serwisie podobno było ok. Ale niestety nasze polskie drogi nie są łaskawe dla żadnego auta więc zawieszenie w nawet najdroższym aucie trzeba bedzię kiedyś naprawić. Co do układu wtryskowego tdci - ma złą opinię - ale jak dbasz tak masz. Jak nalejesz syfu, bo taniej bedzie to potem i tak wydasz na naprawę. Generalnie nie ma zasady czy to ford,bmw,audi czy inne auto czy na pompowtryskach czy na CR to tylko samochód i ma prawo się popsuć. Ostatnio jechałem za bmw 320d-przy wyprzedzaniu tak kopciło, że świata nie było za nim widać... Wszystko zależy od kierowcy jak dba o auto, a mając diesla trzeba pamiętać o podstawowych zasadach...
    Powodzenia w zakupie.
    Ostatnio edytowane przez djqbas ; 13-06-2011 o 13:55

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    ja miałem okazję ostatnio pośmigać tdci 130 w kombiku i wrażenia na mnie nie zrobił. Różnica w mocy kosmetyczna, miałem nawet wrażenie, że turbina zaczyna u mnie ładować przy niższych obrotach...co do spalania - 10 przy upale i klimie na mieście to nie rewelka, w swoim potrafię zejść poniżej 8. Ale co do pracy silnika - można by go pomylić z benzynką...i to jest moim zdaniem jedyny istotny plus.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Czyli - zakup używanego auta to loteria......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    timkrak
    Gość
    Nie wiem gdzie te wtryski regenerujecie po 1200 za sztuke albo inny rekordzista napisal 1650 sztuka. Jak tak lubicie przeplacac badzcie kolegami i dajcie zarobic oddajac wasze mondziaki do mnie wtryski. Jak bym mial takich klientow to moj mondziak mialby 500km i 700Nm. I na takie mody zarobilbym w mniej niz miesiac.

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez timkrak Zobacz posta
    Nie wiem gdzie te wtryski regenerujecie po 1200 za sztuke albo inny rekordzista napisal 1650 sztuka.
    Nie wiem gdzieś to wyczytał??
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Cytat Zamieszczone przez wsciekly Zobacz posta
    Chipa do TDDI wrzucisz i masz prawie jak TDCI
    Prawie robi DUŻĄ RÓŻNICĘ Bierz TDCI

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    Prawie robi DUŻĄ RÓŻNICĘ Bierz TDCI
    jeśli wrzucisz chipa można wyciągnąć bezpiecznie koło 150 koniów, więc tdci 130 objedzie się spokojnie...[COLOR="Silver"]

    ---------- Post dodany o 21:15 ---------- Poprzedni post dodany o 21:14 ----------
    Ostatnio edytowane przez agassii ; 18-06-2011 o 22:16
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  21. #20
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2002r 2.0TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Witam,
    jeżeli jeszcze nie wybrałeś autka to spokojnie mogę polecić swojego TDDI 2002r.
    fotki i kontakt na maila prv.
    sam sprowadziłem rok temu od niemca

Podobne wątki

  1. [Zetec] Rozrząd - który lepszy?
    By andrzej1963 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 00:22
  2. [Zetec]który jest lepszy silnik ze srebną pokrywą czy czarna
    By borsuk88 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 08:43
  3. [TDDi MKIII] Który silnik jest lepszy TDDI czy TDCI
    By ROMEO in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2010, 17:05
  4. który silnik MKIII jest najmniej awaryjny
    By draker90 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 12:44
  5. [MkII] Który lepszy??
    By derak in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 20:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów