+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2004 Ink Blue
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    £ód¼

    Unhappy MK3 Przy du¿ym obci±¿eniu braki mocy, tryb awaryjny

    Witam!

    Niedawno kupi³em mondka. Niestety, moje szczê¶cie psuje jeden niedaj±cy mi spokoju fakt. Mianowice silnik przy du¿ym obci±¿eniu, na 6tym biegu przy oko³o 3000 obr/min, na 5tym biegu przy oko³o 3500 obr/min przechodzi chyba w tryb awaryjny, piszê chyba, bo ¿adna kontrolka na desce siê nie ¶wieci (kontrolki sprawne, ¶wiec± siê przy te¶cie). Jest to bardzo denerwuj±ce, gdy jad±c w trasie przyspieszam a tu nagle, jakby mu kto¶ wydech zapcha³, dostaje mu³a, od 2000 ledwo przyspiesza, turbo s³ychaæ z kabiny, ¿e ¶wiszczy, ale efektu nie ma. Niedawno, jakie¶ 2 tygodnie temu wymienia³em wtryski na nowe, poniewa¿ kupi³em samochód niestety odpicowany i wszystkie wtryski by³y od innej serii silników. Po tym odciêciu mocy silnik trzeba wy³±czyæ i ponownie w³±czyæ, ¿eby mo¿na by³o jechaæ normalnie. Dzisiaj w trasie wykona³em kilka testów, najpierw dynamiczne (ale bez przesady) rozpêdzenie auta od 0, i na 6tce odciê³o przy 3000. Zgasi³em silnik, odpali³em i kolejny test, tylko tym razem przeci±gn±³em na 5tce do 3500 i znowu odciê³o. Na ni¿szych biegach problem chyba nie wystêpuje. Kolejny test to rozpêdzenie na 2-ce i 3-ce do czerwonego zakresu na obrotomierzu (kopci³ przy rozpêdzaniu), po tym wywali³o 'check engine' ale nie odciê³o. Rury od turbo wygl±daj± na ca³e. Dodatkowo, czêsto mam wra¿enie, jakby mia³ mu³a na dole, tzn. reaguje z opó¼nieniem na wci¶niêcie gazu, czêsto muszê wcisn±æ mocniej, ¿eby zmusiæ go do p³ynnego przyspieszenia. Odk±d go kupi³em, czyli jakies 1,5 m-ca temu, zmieni³em oba termostaty, bo ch³odzenia oleju siê nie zamyka³, czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du na szary, wymienione filtry, akumulator, wtryski - po tej wymianie przesta³ kopciæ przy odpalaniu i uspokoi³y siê obroty na ja³owym. Jaki¶ miesi±c temu czy¶ci³em kolektor, egr, przep³ywkê. Niedawno zdj±³em rurê od filtra powietrza do turbiny, nic tam nie by³o widaæ, ¿adnego syfu, ³opatki krêc± siê chyba dobrze, chocia¿ tak naprawdê nie wiem jak to powinno wygl±daæ. Auto niby moc ma, ale wydaje mi siê, ¿e jest jakie¶ zmulone lekko na dole, jakby musia³o co¶ wypluæ, ¿eby siê rozpêdziæ.

    Chodzi mi po g³owie czujnik map, czy on mo¿e powodowaæ takie szaleñstwa?

    Pomó¿cie, bo mi ju¿ pomys³y siê skoñczy³y.

    Uda³o mi siê odczytaæ b³±d P0235. Wygl±da na czujnik do³adowania jednak, bo rury od turbo nigdzie siê nie poc±.

    Mondeo mk3 hb TDCi 2.0 130PS 2004
    Ostatnio edytowane przez pluca ; 13-06-2011 o 08:15 Powód: odczytany b³±d

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2004 Ink Blue
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    £ód¼

    naprawione (chyba)

    Auto odebrane od mechanika. Podobno by³a skorodowana wi±zka od czujnika MAP + sam czujnik by³ z³amany, przez co na turbinê nie sz³o odpowiednie ci¶nienie (podobno by³o zbyt niskie). Jutro jadê w trasê, wiêc bêdzie okazja przetestowaæ auto. Mam nadziejê, ¿e to zakoñczy moje problemy z mondkiem.

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2004 Ink Blue
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    £ód¼

    problemy cd.

    Po trasie okaza³o siê, ¿e turbo ju¿ nie odcina na sta³e, ale teraz prz wiêkszym obci±¿eniu zdarza siê, ¿e po wci¶niêciu gazu auto reaguje jakby z opó¼nieniem, dodatkowo czasami turbina jakby daje ca³± parê w atmosferê, tzn. brak do³adowania! o so chodzi? czy po wymianie czujnik map trzeba programowaæ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruñ
    ale na turbine nie idzie cisnienie tylko ona to cisnienie wytwarza i dopiero potem jest mierzone, zalezy to najpierw od obrotow silnika a potem od ustawienia lopatek jesli masz zmienna geometrie.
    czujnik dostales nowy czy jakas uzywke?
    objawy masz conajmniej dziwne ale skoro wystepuja czasami to obstawiam zacinajaca sie zmienna geometrie i sterowanie podcisnieniowo bo przy elektronicznym wywala sprezynke i tryb awaryjny. czyszczenie turbiny i jak to wyglada jest gdzies w moich tematach - poszukaj

    a co do rur to jesli patrzyles na oko to moze byc za malo. zeby je dobrze sprawdzic to niech ci ktos gazuje a ty sluchaj macaj , na forum byly opisywane rozne sposoby jak to sprawdzac - woda z mydlem chyba tez , poczytaj
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  6. #5
    Kursant
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2004 Ink Blue
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    £ód¼

    problemy cd.

    @Tari dziêki za odpowied¼. Dzisiaj wraca³em do £odzi i niestety kolejna niespodziewanka. Pêk³ pasek alternatora. Turbinê trzeba bêdzie obejrzeæ, bo mo¿e rzeczywi¶cie ³opatki siê zapiek³y, przy rurach jednak bêdê siê upiera³, ¿e s± ok. Jedyny plus w tym wszystkim to spalanie, które ostatnio zaczê³o spadaæ do zadowalaj±cego poziomu (5.2 w trasie mi siê dzisiaj uda³o, przy l¿ejszej, ni¿ zazwyczaj nodze).

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] tryb awaryjny
    By marcinul1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 23:55
  2. [TDDi MKIII] Jak wy³±czyæ tryb awaryjny?
    By GaTiTo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 20:30
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 15:01
  4. [TDCi MKIII] Tryb awaryjny przy przyspieszaniu.
    By laska.jar in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 21:17
  5. [MkII] Tryb awaryjny?
    By Spodzio in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2006, 11:40

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów