+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    wojtek
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    15 Dec 2007
    Mieszka w
    Wołomin

    kolo pasowe alternatora

    witam,wczoraj wymieniłem koło alternatora ze sztywnego na to ze sprzęgiełkiem,od pb,efekt niesamowity,nic nie warczy,a już miałem lekkie powarkiwanie paska na wolnych obrotach,kolo pasowe i napinacz wymieniałem jakiś rok temu.Wymagana jest tylko niewielka przeróbka altka - obcięcie kołnierza przy osi jakieś 2-3 mm.polecam to rozwiązanie ,teraz jest cicho silnik równo pracuje,same zalety.Nie rozumiem dlaczego ford nie montuje tych sprzęgiełek do diesli,inne marki raczej to stosują,pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    tylko mondeo mk3 tego chyba nie ma w dieslu chociaż w benzynach było. już focus mk1 tdci je miał w 2001 roku
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 14-06-2011 o 23:42

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    wojtek
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    15 Dec 2007
    Mieszka w
    Wołomin
    dobrze że jest forum , to dobrzy ludzie zawsze pomogą

  5. #4
    chieff
    Gość
    witam, kolego wojtek64 a możesz napisać ile dałeś za koło i ewentualny namiar.
    bo chciałem kupić z neta.

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    wojtek
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    15 Dec 2007
    Mieszka w
    Wołomin
    witam, kolego koszt koła to od 125zł do 225zł zależnie od producenta,można kupić na allegro lub poszukać na miejscu,ja dostałem w sklepiku pod wawą,koszt robocizny to ok 80 zł,ważne żeby było od mondeo pb i jak będziesz miał kołnierz na altku to musisz go zwyczajnie obciąć,wtedy będzie wszystko pasować ,efekt niesamowity,pzdr

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    http://aukcja.interia.pl/kolo-pasowe...629556754.html

    ja tez sobie kupilem, spodziewalem sie chyba cudu po lekturze forum - zwlaszcza ze wszystko mialem nowe w ukladzie paska - cudu nie bylo
    Pozdrawiam Speedo


  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar DIGITAL
    Imię
    Marcin
    Model
    OCTAVIA/OOOO A6 C7
    Silnik
    1.6 tdi 2.0 Tdi
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Tarnobrzeg RT
    Bo niewierny jesteś !!

    U mnie pasek po włączeniu klimy lata jak ... nie będę cytował ... Mechaniki mówią w Fordzie, że koło pasowe w zamienniku i trza wymienić, forum pisze, że rolka na altku, a kuzyn powiedział, że wina leżeć będzie po stronie napinacza (którejś z jego rolek), że dostaje wibracji i bądź zdrowy

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    a ja Ci powiem jeszcze inaczej: wymien wszystko + rolka ktora czyni cuda i NA PEWNO bedzie dobrze - sam sprawdzilem

    co do wersji kuzyna to bym polemizowal, rolki zwykle szumia, jezeli sprawa rozbija sie o napinacz to predzej sprezyna jest umarnieta a nie rolki

    z moich osobistych obserwacji obstawialbym wersje mechanikow w fordzie, choc napinacz tez nie wykluczony
    Pozdrawiam Speedo


  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar DIGITAL
    Imię
    Marcin
    Model
    OCTAVIA/OOOO A6 C7
    Silnik
    1.6 tdi 2.0 Tdi
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Tarnobrzeg RT
    Chyba naucze sie palić papierosy

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez DIGITAL Zobacz posta
    kuzyn powiedział, że wina leżeć będzie po stronie napinacza (którejś z jego rolek)
    ale tam jest tylko jedna rolka

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar DIGITAL
    Imię
    Marcin
    Model
    OCTAVIA/OOOO A6 C7
    Silnik
    1.6 tdi 2.0 Tdi
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Tarnobrzeg RT
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    ale tam jest tylko jedna rolka
    No o tak dokladnie też powiedział , tylko, że takową rolke mialem wymienianą razem z paskiem i kołem pasowym. Więc zostaje tylko rolka na alternator, lub wymiana koła pasowego na orginalne

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    no i kilka slow podsumowania w sprawie rolki alternatora:

    w skrocie historia:
    - cos szumialo w napedzie paska, wymienilem wszystkie rolki, napinasz stary mala dwumasa stara zostala, bo byly jeszcze dobre
    - halasy ustaly calkowicie
    - powodowany lektura forum, pragnac uniknac dalszych komplikacji, zalozylem sobie na alternator te kolko hamujace
    - jakos z tydzien temu z alternatora zaczelo dobiegac wycie
    - w sobote zdemontowalem
    - wczoraj zawiozlem do zakladu, nic nie mowilem ze to od dyszla i ze sobie zmienialem kolko, polozylem na stole i ze do naprawy bo wyje
    - dzis diagnoza: zastosowano niewlasciwe kolo pasowe, przez co pasek wyciagal jakby wirnik na zewnatrz, doszlo do uszkodzenia lozyska i obudowy, alternator na smietnik

    bilans z apgrejdu kola:

    120 kolo 380 alternator = -500, robocizna szczescie wlasna

    moja sugestia - jak komus tam halasuje to zrobcie jak przykazano - rolki, napinacz, mala dwumasa, nie kombinujcie z alternatorem...
    Pozdrawiam Speedo


  14. #13
    Kursant
    Opis
    MKIII-TDDI90-'05-Kombi & MKII-TD-'00-Kombi
    Od
    12 Dec 2006
    Mieszka w
    Kraków - Gorlice
    No to Speedo obaliłeś taki porządny patent :-)
    Mimo wszystko robię sobie nadzieję, że jednak popełniłeś błąd jakiś , że to kółko jednak nie siadło (lub raczej siadło za głęboko) w stosunku do płaszczyzny pracy paska klinowego..
    No cóż jest to mimo uniwersalnych komponentów jakieś tam minimalne druciarstwo w którym łatwo coś zawalić.
    A może znasz już dokładną przyczynę niedokładnego osadzenia kółka?
    jest: MkIII TDDI 90KM '05 Kombi
    jest: MkII TD '00 Kombi Ghia
    było:MkI TD '93 Kombi GLX - klaps w tył od gapy i na żyletki :/

  15. #14
    Zielony listek Awatar Fun
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.0 TDCi już europejczyk !! :)
    Od
    01 Nov 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    ja dzisiaj zakupiłem komplet części - z racji, że samochód ma u mnie pojeździć jeszcze kilka lat, to kupiłem całość oryginalne forda, różnica w cenie w stosunku do zamienników wynosiła ok. 200 zł, licząc koło pasowe, napinacz, wszystkie rolki i pasek....nie zastanawiałem się długo ..co ciekawe w Gdyni na ul. Śląskiej właściciel sklepu daje wszystko, co ewentualnie bedzie potrzebne mechanikowi i po naprawie mozna oddać niepotrzebne rzeczy...ponad to napinacz można kupić w częściach, oddzielnie sprężynę, rolkę i ten cały metal....polecam ten sklep.....jutro jadę na montaż i zobaczymy, jak to będzie działać pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Fun ; 01-09-2011 o 15:09

    EmKaCzy już europejczyk

    W sercu zawsze Probe, tylko Probe...najwspanialszy Ford...żegnaj przyjacielu

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Fun Zobacz posta
    z racji, że samochód ma u mnie pojeździć jeszcze kilka lat, to kupiłem całość oryginalne forda...ponad to napinacz można kupić w częściach, oddzielnie sprężynę, rolkę i ten cały metal....
    ale napinacz w częściach to już niestety nie oryginał tylko jakiś 4max albo coś podobnego bo takowych części po prostu nie ma w ofercie forda

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Cytat Zamieszczone przez Fun Zobacz posta
    ponad to napinacz można kupić w częściach, oddzielnie sprężynę, rolkę i ten cały metal....polecam ten sklep.....
    jeśli na allegro to znalazłeś (nie pamiętam dokładnie ale mi świta, że graty do mnie z Poznania przyjechały) - to kupiłem to i wywaliłem tylko pieniądze w błoto, sprężyna którą kupiłem jest moim zdaniem za miękka w stosunku do oryginału i pasek lata jak szalony, wróciłem do mojej starej sprężyny która nikt nie wie jaki ma przebieg i jest cisza (nic nie lata). Także z osobistego doświadczenia nie polecam takiej wymiany samej sprężyny w napinaczu...

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Fun Zobacz posta
    kupiłem całość oryginalne forda, różnica w cenie w stosunku do zamienników wynosiła ok. 200 zł, licząc koło pasowe, napinacz, wszystkie rolki i pasek....nie zastanawiałem się długo

    Tylko teraz pozostaje kwestia co dla kogo jest oryginałem/zamiennikiem... bo spotkałem się z różnym podejściem.
    Dla mnie oryginał to jest np. koło pasowe do tej pory Dayco (teraz chyba Febi) z wybitym logiem Forda w pudełku Forda czy Motorcrafta, a zamiennikiem np. to samo koło Dayco z zeszlifowanym logiem Forda, w zwykłym pudełku. Części firm np. 4max uważam osobiście za zamienniki dalszej klasy...
    Oczywiście jeśli chodzi o np. elementy zawieszenia to np. oryginalny łącznik stabilizatora jest firmy lemforder i możesz kupić też zamiennik Lemforder (to samo bez loga - wiem bo montowałem ostatnio) i inne zamienniki dobrych firm: TRW, Moog, Swag itp.

    Zatem teraz pytanie, czy masz te oryginały w oryginalnych pudełkach Forda?

    Nie chodzi mi oczywiście o jakieś krytykowanie tego sklepu itp. tylko o pewne wyjaśnienie dla innych.

  19. #18
    Zielony listek Awatar Fun
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.0 TDCi już europejczyk !! :)
    Od
    01 Nov 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    tak...w pudełkach forda..poza tym podczas montażu porownalismy ze zdjętymi z auta i sa identyczne, te same oznaczenia, kolory plastiku itp...co ciekawe to na rolkach nowych jak i starych a dokładnie na łożyskach jest napisane Poland ...poza tym nastała cisza w autku...chodzi super, nawet podczas ruszania ze świateł chodzi inaczej..przy okazji wymieniłem uszczelniacz wału, bo był lekko spocony olejem, a to jedna robota ...zadowolony na maxa
    Ostatnio edytowane przez Fun ; 02-09-2011 o 13:16

    EmKaCzy już europejczyk

    W sercu zawsze Probe, tylko Probe...najwspanialszy Ford...żegnaj przyjacielu

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    To napisz przy okazji ile wyszły części - czasem bywam w Gdyni więc jakby co to może się opłaca podskoczyć...

  21. #20
    Zielony listek Awatar Fun
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.0 TDCi już europejczyk !! :)
    Od
    01 Nov 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    po 114 za każdą rolkę, 495 za koło, 100 za pasek, 300 za sprężynę napinacza i 100 za uszczelniacz wału. z robotą ok. 1537 zł. (200 zł za wymianę wszystkiego)..pozdr.

    EmKaCzy już europejczyk

    W sercu zawsze Probe, tylko Probe...najwspanialszy Ford...żegnaj przyjacielu

Podobne wątki

  1. [Duratec] kolo pasowe
    By marianheweltowy in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 19:40
  2. [TDCi MKIII] Kolo pasowe?????
    By caone__18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 21:39
  3. [TDCi MKIII] kolo pasowe
    By wojtek64 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 08:17
  4. [MkIII] kolo dwumasowe czy kolo pasowe
    By CIAKUM in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-05-2007, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów