+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Robert
    Opis
    Mondeo mkIII 2,0 Ghia kombi
    Od
    22 Nov 2010
    Mieszka w
    Lublin

    Sprzêg³o, skrzynia, mo¿e jeszcze co¶?

    Mój mondek ma tak± dziwn± przypad³o¶æ: Na zimnym silniku (jak pracuje) bardzo trudno jest w³±czyæ którykolwiek bieg. Wstecznego bez wcze¶niejszego wrzucenia 4 nawet nie próbujê. Podczas jazdy biegi nie wchodz± g³adko, ale da siê wytrzymaæ. Czasami wchodz± zupelnie dobrze - nie ma regu³y. Mechanik twierdzi, ¿e to sprzêg³o i, ¿e "trza robiæ". Mnie to bardziej pasuje na jakie¶ bambetle w skrzyni. Dodam, ¿e sprzêg³o bierze zupelnie normalnie od samego do³u i za³±cza bez szarpniêæ. Czy "mam robiæ"?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    na pocz±tek odpowietrzyæ uk³ad sprzêg³a. p³ynu hamulcowego nie ubywa? Poziom oleju w skrzyni sprawdzony? Jako¶ nie chce mi siê wierzyæ ¿e to skrzynia. Obstawia³bym w³a¶nie sprzêg³o, wysprzeglik, mo¿e pompka sprzêg³a pod peda³em. P³yn warto w ogóle wymieniæ.

    i jeszcze jedna sprawa - jak ju¿ bêdzie posprawdzane to o czym wczesniej pisa³em to - poluzowac silnik i skrzynie na poduszkach (poluzowac ¶ruby) i gwa³townie ruszyæ po kilka razy do przodu i do ty³u. ¦ruby dokreciæ.

    Widze, ¿e z Lublina kolega ;-).
    Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 20-06-2011 o 13:24

  4. #3
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Wymieñ olej w skrzyni

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    je¶li w skrzyni ma olej (od nowo¶ci) to taka wymiana nic nie da. Polepszy siê mo¿e w 5%. A mo¿e siê tez pogorszyæ :-).

  6. #5
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Ar2rB Zobacz posta
    A mo¿e siê tez pogorszyæ :-).
    Bez komentarza....

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Tez tak mam czasami z rana, ¿e nie mogê wrzuciæ biegu wstecznego, dopiero jak wrzucê np. 3 lub inny bieg, to wsteczny wchodzi. Jak zacznê jechaæ to problem ten ju¿ nie wystêpuje. Natomiast póki siê nie rozgrzeje olej w skrzyni, czasami ciê¿ko wchodzi 1 gdy ruszam, akurat co¶ podobnego jak czyta³em ma wielu forumowiczów. Zmieni³em olej nic nie pomog³o, sprzêg³o bierze u mnie od samego do³u, wiêc nie ma sensu wymieniaæ, przyzwyczai³em siê ju¿ do tego i tak je¿dzê ponad rok od zakupu mondka.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez pawpor Zobacz posta
    Bez komentarza....
    a co tu komentowaæ? osobi¶cie znam taki przypadek (znajomy), a ja jestem drugim takim przypadkiem gdzie po wymianie oleju zrobi³o siê gorzej ni¿ przed.
    Dopiero druga wymiana (na orygina³, wczesniej nalalem sobie carlube spe³niaj±cego niby w 100% specyfikacje) poprawi³a sytuacjê (i by³o tak samo jak przed wymian±). A... dopiero wymiana kompletu sprzeg³a (dwumasa, wysprzeglik itd) pozwoli³a mi zapomnieæ o przycinaj±cych siê biegach. Tak wiêc je¶li olej w skrzyni jest (orygina³)- to bym go nie rusza³ bo to na 100% nie jest powodem haczenia siê biegów. Olej mo¿na sobie wymieniæ dla w³asnego spokoju ale usterki to na pewno nie usunie. Szkoda wywaliæ 160 z³ na 2 litry oleju (plus wymiana je¶li kto¶ sobie tego sam nie zrobi)..

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Robert
    Opis
    Mondeo mkIII 2,0 Ghia kombi
    Od
    22 Nov 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Ar2rB Zobacz posta
    na pocz±tek odpowietrzyæ uk³ad sprzêg³a. p³ynu hamulcowego nie ubywa? Poziom oleju w skrzyni sprawdzony? Jako¶ nie chce mi siê wierzyæ ¿e to skrzynia. Obstawia³bym w³a¶nie sprzêg³o, wysprzeglik, mo¿e pompka sprzêg³a pod peda³em. P³yn warto w ogóle wymieniæ.

    i jeszcze jedna sprawa - jak ju¿ bêdzie posprawdzane to o czym wczesniej pisa³em to - poluzowac silnik i skrzynie na poduszkach (poluzowac ¶ruby) i gwa³townie ruszyæ po kilka razy do przodu i do ty³u. ¦ruby dokreciæ.

    Widze, ¿e z Lublina kolega ;-).
    Owszem z Lublina. To co piszesz to dla mnie jaka¶ magia, nie jestem mechanikiem i na pewno sam tego nie zrobiê, pytanie czy gdzie¶ w Lublinie poza serwisem mogê zleciæ tak± us³ugê.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    chyba warto by by³o podjechac do jakiego¶ (mam swoje ulubione ;-) ew. podam na prv.) warsztatu ¿eby to sprawdzili. odpowietrzenie sprzêg³a i wymiana p³ynu w tym uk³adzie - to bêdzie kosztowa³o ze 20-30 z³ (mo¿e mniej).

    Ale ogólnie problem hacz±cych siê biegów w mondeo 3 jest znany i powszechny - i pojawia siê nawet po wymianie ca³ego kompletu - wysprzêglik, docisk, tarcza i dwumasa oraz nowy olej w skrzyni. Byæ mo¿e to problem pompki sprzêg³a (pod peda³em) - mam zamiar siê kiedy¶ za to zabraæ. Ale pewnie i ciêgna siê wyrabiaj±, silnik (przy jakis naprawach - np zmiana paska) zmienia swoja pierwotn± pozycjê. Sam nie wiem.

    U mnie jeszcze czasem co¶ terkocze (cicho) na 1 i 2. wystarczy leciutko dotkn±æ wajchy zmiany biegów w lew± stronê i przestaje. nie mam nawet cienia podejrzeñ co to mo¿e byæ. Ten bolid to jedna wielka zagadka.
    Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 22-06-2011 o 21:05

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ar2rB Zobacz posta
    Ale ogólnie problem hacz±cych siê biegów w mondeo 3 jest znany i powszechny
    ogólnie mo¿e i tak ale g³ównie przy skrzyniach 5-biegowych

  12. #11
    adela
    Go¶æ
    Zmiana oleju nie zaszkodzi. nie ma opcji...

  13. #12
    spiotr
    Go¶æ
    Witam

    Ja czasem mam problem z jedynk±, najpierw muszê w³±czyæ 2 potem jeden (nie ma znaczenia czy rano czy po przejechaniu diesi±tek km), reszta biegów wchodzi bez problemu.
    Inna sprawa te¿ mnie strasznie irytuje, ca³e sprzêg³o by³o wymienione jakie¶ 10 tys km temu,
    sprzêg³o ³apie od samego do³u i nie odbija mi peda³ sprzêg³a do koñca, musze go podnosiæ nog±
    by³ sprawdzony p³yn i odpowietrzenie, nic siê nie poprawi³o, a tam podobno nie ma ¿adnej regulacji, wszystko na p³ynie (podobno samo ma siê regulowaæ)

    spotka³ siê kto¶ z takim objawem?

    Pozdrawiam
    spiotr

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    jak by³o odpowietrzane?

    mo¿e byæ jeszcze pompka sprzeg³a. W samochodzie (co prawda innej marki) mialem dok³adnie takie objawy jak Twoje. Pad³a pompka sprzeg³a (jak j± rozebra³em to sprêzynka by³a polamana na kilka cze¶ci, gumki na tloczku tez by³y juz marne). wymiana na now± pompkê i... nie ten samochod.

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    mk3 2.0 benz
    Od
    22 Nov 2011
    Mieszka w
    E-g
    Witam, w moim Modeo MK3 2.0benz podobny problem. 1 i wsteczny nie chce wej¶æ tak jak by co¶ go blokowa³o. Mechanik powiedzia³, ¿e to sprzêg³o, ale ono raczej jak dla mnie dzia³a normalnie. A biegi blokuj± siê g³ównie na "zimnym silniku", chocia¿ i na rozgrzanym potrafi± mieæ jaki¶ problem.

  16. #15
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Kazuki Zobacz posta
    Witam, w moim Modeo MK3 2.0benz podobny problem. 1 i wsteczny nie chce wej¶æ tak jak by co¶ go blokowa³o. Mechanik powiedzia³, ¿e to sprzêg³o, ale ono raczej jak dla mnie dzia³a normalnie. A biegi blokuj± siê g³ównie na "zimnym silniku", chocia¿ i na rozgrzanym potrafi± mieæ jaki¶ problem.
    Zmieñ olej w skrzyni

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    wymiana pozbawi cie jakie¶ 150-200 z³ a objawy pozostan± (lub siê pog³êbi±).

    na pocz±tek to naleza³oby sprawdziæ czy olej w ogóle jest, lub jego poziom jest odpowiedni.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Piotr
    Opis
    Renault Scenic
    Od
    08 Nov 2010
    Mieszka w
    Wlkp/Dolny ¦l±sk
    Stawia³bym na to, ze ktos majstrowal przy skrzyni i nalal tam za gestego oleju (moze cos ze skrzynia wczesniej sie dzialo?)
    Zacznij od wymiany oleju w skrzyni na wlasciwy! (ewentualnie olej Jungheinrichowy jest genialny - ale o tych samych parametrach co zaleca producent!) a pozniej bedziesz sie ewentualnie martwil dalej.

  19. #18
    Przyczyn mo¿e byæ wiele:

    - Z³a regulacja ciêgien (proponuje sprawdziæ w pierwszej kolejno¶ci, bo to najtañsze)
    - Zu¿yte/uszkodzone sprzêg³o
    - Zu¿yte/uszkodzone poduszki
    - Z³y olej w skrzyni
    - Zu¿yta skrzynia (ale te skrzynie s± do¶æ pancerne, wiêc to ma³o prawdopodobne)

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    zdaje siê ¿e w mk3 nie ma regulacji ciegien....

    Poduszki jak najbardziej.

  21. #20
    Kursant Awatar Minio
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mk3 2.5 V6
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    szczecienk
    W moim przypadku za ciê¿ko chodz±ce biegi przy zimnym silniku odpowiada³o ju¿ zajechane sprzêg³o
    Przede wszystkim docisk którego ³opaty ju¿ nisko siedzia³y

    A co do poduszek to bym siê k³óci³ bo jak by motor i skrzynia nie wisia³y to i tak linki nie bêd± naci±gniête
    Bo chodz± w twardym pancerzu
    Je¶li kto¶ to rozbiera³ to wie o czym mowa
    Ostatnio edytowane przez Minio ; 03-12-2011 o 16:18

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Skrzynia? Sprzêg³o?
    By raju in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 17:19
  2. [MkII] to sprzêg³o czy skrzynia
    By kowsla in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 15:38
  3. [MkII] Sprzêg³o lub skrzynia?
    By MatiCzersk in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 19:20
  4. [MkI] V6 - skrzynia, czy sprzêg³o
    By jarekch in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 13:51

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów