+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a

    Brak mocy, sprê¿ynka, ocena b³êdu

    Witam,

    Wiem ¿e tego typu postów jest setki i pewnie niektórych to ju¿ dra¿ni ale mo¿e komu¶ siê zechce doradziæ i mnie.
    Problem jest kontynuacj± posta http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...skich-obrotach
    Wracam wczoraj do Bielska i nagle w okolicach Wroc³awia przy oko³o 110km/h za¶wieca siê sprê¿ynka i zaczyna mrugaæ. Spadek mocy. Zjecha³em na stacje, wy³±czy³em silnik, w³±czy³em (chwilkê odczeka³em dla dobra turbiny) i po odpaleniu sprê¿ynka mruga. Ok, odkrêci³em + od akumulatora, poczeka³em chwilê, zapalam - mruga.
    Nie by³o wyj¶cia, ruszy³em dalej, auto strasznie muli³o, brak mocy. Dotoczy³em siê do BB jad±c max 110 (o dziwo bardzo ma³o mi spali³, w drug± stronê z rowerami jad±c 120-130 mia³em ~7l/100, teraz mia³em 5,5l/100 )
    Dzi¶ rano odpalam, znów zakopci³o na bia³o-niebiesko i zgas³, drugi raz podobnie, za 3 porzuca³o go troszkê i odpali³. Sprê¿ynka mruga.
    I teraz kilka pytañ:
    Wiem ¿e przyda³by siê b³±d z komputera, czyta³em ¿e koledzy podpinaj± sobie sami, przeszuka³em allegro i znalaz³em jakie¶ ELM'y za 70-100z³ - czy warto takie co¶ kupiæ, mo¿e jaki¶ konkretny model.
    Czy kto¶ w okolicach Bielska zna serwis który sprawdzi mi co to jest (nie chodzi mi o ASO)
    Czy z takim b³êdem mo¿na gdzie¶ "jechaæ", np. do serwisu. Mój mechanik wraca za 3 tygodnie wiêc chocia¿ na zakupy by siê przyda³o skoczyæ
    Czy jest jaki¶ sposób na próbê skasowania tego b³êdu?

    Z góry dziêki za wszelk± pomoc.
    Ostatnio edytowane przez bunias ; 27-06-2011 o 12:23

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    Czy jest jaki¶ sposób na próbê skasowania tego b³êdu?
    tak, wpisanie ponownie do ecu kodu IMMA wtryskiwaczy. inaczej siê tego nie wykasuje. najlepiej na komputerze fordowskim wds lub ids
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 28-06-2011 o 17:10

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Dziêkuje za odpowied¼. Na razie czekam na ELM'a. Pod³±cze to bêdê zna³ dok³adne kody b³êdów. Przy okazji - najlepiej to sczytywaæ na Scan XL czy polecacie co¶ innego?
    Dodam ¿e przed owym zapaleniem siê "sprê¿ynki" do rezerwy dola³em jakie¶ 20 litrów ON na shelu, zwykle la³em Ultimate na BP. Dzi¶ do tankowa³em do pe³na na BP i wla³em STP. Czy ta sprê¿ynka powinna ¶wieciæ czy mrugaæ? U mnie chwilkê po odpaleniu zaczyna mrugaæ, i tak ca³y czas.

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    normalnie ga¶nie ale przy pewnych b³êdach mruga

  6. #5
    Kursant
    Imiê
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruñ
    u mnie mruga³o do puki do serwisu nie pojecha³em . Regeneracja 3 wtrysku i ¶migam dalej jak co to warsztat Tychy, a dok³adnie Kobiór -Smietana Bosch Serwis .
    Znajdziesz w necie , s³ysza³em ¿e inni robi± to taniej , ale ci byli polecani .

  7. #6
    hej
    Moim zdaniem masz problem z wtryskami i ponowne ich zakodowanie nie pomo¿e
    spadek mocy nast±pi³ dlatego ze komputer prze³±czy³ siê w stan awaryjny i masz 50% mocy
    wykasowanie b³êdów ELM-em pomo¿e na chwile bo b³±d od wtrysków wskoczy za jaki¶ czas ponownie
    Tak jak pisa³ kolega wy¿ej albo wymiana wtrysków albo regeneracja trwale usunie problem.
    Jestem pewien tego co piszê ju¿ to przerabia³em.
    MONDEO 2004 Kombi 2,0 TDCI GHIA
    FORD MONDEO 96 KOMBI 1.8 16V Zetec

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Dziêki koledzy za rady. Jestem ¶wiadomy "naprawy" tych wtryskiwaczy ale tak jak wspomina³em mechanik na urlopie i nie wiele mogê zrobiæ. Nie chce szukaæ na szybko jakiego¶ mechanika co by naprawi³ jedno za zepsu³ 3 inne rzeczy. Ten zak³ad z Kobióra wygl±da sensownie, tylko ¿e oni reklamuj± siê jako BOSCH a ja mam chyba wtryski Delphi - czy siê mylê?
    Ostatnio zaobserwowa³em ¿e dr±¿ek od turbiny (ten na sterowaniu) nie rusza siê przy dodawaniu gazu, a wcze¶niej siê rusza³ - czy to objaw trybu serwisowego czy mo¿e bardziej sprê¿ynka wskazuje turbinê - nieszczê¶cia chodz± parami

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruñ
    to nic zadzwoñ do nich jak tam by³em to mieli kilka mondziaków na blacie , nie wspomne juz o innych furkach, mo¿e gdzie indziej zrobisz taniej , ale gdzie¶ czyta³em ¿e jak co¶ jest taniej w tym temacie to nie wszystko jest zrobione.

    czy bosch czy delphi to ju¿ ich w tym g³owa ¿eby chodzi³o
    Ostatnio edytowane przez banado ; 29-06-2011 o 10:46

  10. #9
    adela
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    Ostatnio zaobserwowa³em ¿e dr±¿ek od turbiny (ten na sterowaniu) nie rusza siê przy dodawaniu gazu, a wcze¶niej siê rusza³ - czy to objaw trybu serwisowego czy mo¿e bardziej sprê¿ynka wskazuje turbinê - nieszczê¶cia chodz± parami
    U mnie awarii uleg³ w³a¶nie ten sterownik.
    Odpalasz auto, dzia³a cacy, dopóki nie dasz mu wiêcej obrotów.
    Je¶li przechodzi Ci w sprê¿ynkê, zerknij czy ten wodzik na sterowaniu jest cofniêty...

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pawi Zobacz posta
    wykasowanie b³êdów ELM-em pomo¿e na chwile
    w tym przypadku nie da siê wykasowaæ b³êdów elm-em bo b³êdy spalania stukowego wynikaj± z braku wpisanego kodu w ecu. da radê to zrobiæ tylko wds-em wpisuj±c od nowa kody wtryskiwaczy. a o tym b³êdzie ¶wiadczy migaj±ca sprê¿ynka nawet przed odpaleniem silnika i po nim (bez dotykania gazu)

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Przed odpaleniem silnika nie mruga sprê¿ynka, za¶wieca siê i ga¶nie - normalnie jak zawsze. Jak odpalê to chwilkê jest ok, powiedzmy 3-5sek, i za chwilkê pojawia siê sprê¿ynka. Mój mechanik mówi³ podobnie jak kolega Jendrekmak - ¿e to spalanie stukowe. Tyle ¿e wcze¶niej nie by³o ¿adnych b³êdów. Pojawi³ siê dopiero na trasie.

  13. #12
    adela
    Go¶æ
    U mnie identyczny objaw, a jednak sterownik turbiny

    Pod³±cz kompa.....
    A co najlepsze, u mnie po pod³±czeniu kompa wywali³o b³±d egr

  14. #13
    ja tam stawiam na wtryskiwacze niestety
    nie bêdê siê zak³ada³ ale na pewno to nie b³±d spalania stukowego
    MONDEO 2004 Kombi 2,0 TDCI GHIA
    FORD MONDEO 96 KOMBI 1.8 16V Zetec

  15. #14
    adela
    Go¶æ
    Poczekamy teraz na rozwi±zanie ..
    Daj kolego znaæ.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Parker
    Imiê
    Adam
    Opis
    MK III TDCi
    Od
    25 Oct 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez adelajda Zobacz posta
    U mnie identyczny objaw, a jednak sterownik turbiny

    Pod³±cz kompa.....
    A co najlepsze, u mnie po pod³±czeniu kompa wywali³o b³±d egr
    Mo¿e najpierw kolega ustali czy ma turbinê ze sterownikiem czy te¿ na podci¶nienie . I niech pojedzie na porz±dny test i odczyta b³edy . Bo tak mo¿emy sobie gdybaæ przez tydzieñ czy dwa...

  17. #16
    adela
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    Ostatnio zaobserwowa³em ¿e dr±¿ek od turbiny (ten na sterowaniu) nie rusza siê przy dodawaniu gazu
    Cytat Zamieszczone przez Parker Zobacz posta
    Mo¿e najpierw kolega ustali czy ma turbinê ze sterownikiem czy te¿ na podci¶nienie
    Dlatego obstawi³em sterownik....

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Turbinê mam ze sterownikiem, tak jak wy¿ej pisa³em. Zgadzam siê z gdybaniem, czekam na ELM'a i wtedy co¶ konkretnie napisze.

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    02 Mar 2011
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    Turbinê mam ze sterownikiem, tak jak wy¿ej pisa³em. Zgadzam siê z gdybaniem, czekam na ELM'a i wtedy co¶ konkretnie napisze.
    Mam forda przedliftowego (TDCI z pocz±tku 2003r) i kupilem i podlaczylem sie interfejsem Super-F (program Formidable v2.03) funkcji ma mo¿e 1% tego co ELM, ale to kwestia oprogramowania które jest po prostu s³abe. W ka¿dym razie b³êdy da siê sprawdziæ i czê¶æ z nich usun±æ (utraty kodu wtrysku nie da siê usun±æ bez zakodowania danego wtrysku - tego który wyskoczy³). Tym interfejsem nie da siê równie¿ w moim Mondeo zakodowaæ wtryskiwaczy (niby mo¿na w 1,8 TDCI tych z Focusów, ale Mondka nie rusza, albo ja nie wiem jak to zrobiæ).

    W ka¿dym razie ja nie o tym. Odno¶nie sprê¿ynki i utraty mocy podczas jazdy, ciê¿kiej pracy nastêpnego dnia na zimnym silniku (kopcenia, przerywania, braku mocy) itd. te¿ to mia³em. Za 1 razem wyskoczy³a przy jaki¶ 90km/h na 5 biegu. Do domu sobie dojechalem (nawet nie odczu³em bardzo spadku mocy, ale ogólnie 350Nm nawet je¶li z tego zosta³o pó³, to i tak dla mnie du¿o, wiêc mo¿e dlatego). Sprê¿ynka mruga³a, pod³±czy³em interface, okaza³o siê ¿e ECU zgubi³ kod 4 wtryskiwacza (wykry³ na nim spalanie stukowe), do tego P1664 - z³a praca pompy paliwa, i jeszcze co¶. Wszystkie b³êdy oprócz utraty kodu da³o siê wykasowaæ. By³em zielony co siê dzieje, by³ 2 maja (dzieñ pomiêdzy ¶wiêtami) wiêc dotelepa³em siê do mechanika, wykrêci³ mi wszystkie 4 wtryski, zawioz³em je do firmy regeneruj±cej. Sprawdzili, wyczy¶cili, wymienili zaworki i 1400z³ posz³o... (zrobilli je na tych samych kodach). Nastêpnie przywioz³em je do mechanika, wmontowali, auto nadal bez mocy i kopci³o. Pojecha³em na kodowanie (tego zgubionego wtrysku nr 4) i moc wróci³a, przesta³ dymiæ tylko stuka³o sobie co¶.
    Pdo wieczór prawie przesta³o stukaæ, ale jeszcze (do dzisiaj) postukuje, szczególnie przy odejmowaniu gazu w okolicach 3500obr/min.
    Po zrobieniu wtrysków, jakies 2 tyg pó¼niej znów sprê¿ynka, podpinam kompa i wyskoczy³ wtrysk nr 1 + P1664 czyli cos z pomp±. Na kodowanie, kasowanie b³êdów i zrobione.
    Z powy¿szej przygody wnioskujê i¿ nie zawsze uszkodzone wtryski powoduj± utratê kodu wtryskiwacza.
    Mo¿liwe ¿e zrobili mi ¼le wtryski, ¿e ¼le zakodowali, ¿e to nie wina wtrysków (i by³y dobre - niepotrzebnie wyda³em 1400z³), ale domniemam ¿e utrata kodu wtryskiwacza mo¿e byæ spowodowana np. z³± praca uk³adu steruj±cego wtryskami, pomp±, uszkodzonym czujnikiem stukowego spalania itd.

    Jak zwykle radzê zaczynaæ od rzeczy najtañszych a nie tak jak ja... powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez bastol ; 29-06-2011 o 16:01 Powód: booo "forka" napisa³em zamiast "forda"...

  20. #19
    adela
    Go¶æ
    Najmocniejsza seria przedlifta mia³a 330NM, w wersji 130km..

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    A wiêc tak, elm dotar³ do mnie. Mia³em ma³e problemy z komunikacj± ale przeróbka uk³adu i zadzia³a³o.
    Ale, niestety brak b³êdów. Znaczy nie niestety ale skoro sprê¿ynka mruga to dlaczego ScanXL ELM nie pokazuje ¿adnych b³êdów. Znaczy jeden P1000 ale to z opisów wiem ¿e do¶æ czêsty problem.
    Co robiê ¼le? Czy mo¿e jakie¶ warto¶ci odczytaæ? Jak sprawdziæ w ScanXL kody wtrysków?

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka i brak kodu b³êdu?
    By nepcior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 10:20
  2. [TDCi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka, bia³y dym i brak mocy
    By duck in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 12:37
  3. [TDCi MKIII] Brak mocy i mrugaj±ca sprê¿ynka
    By Piotrek69 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 21:24
  4. [TDCi MKIII] Sprê¿ynka brak mocy k³opot
    By Biegacz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:50
  5. [Zetec]Brak mocy kod b³êdu P0171
    By roszpunka in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 14:34

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów