+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Niestety komputer nic mi nie pokazuje. Znalaz³em w BB jakiego¶ mechanika od turbo jutro spróbuje do niego podjechaæ. Mo¿e on bêdzie wstanie oceniæ czy to turbo czy bardziej wtryski.
    Tylko teraz czy mogê "normalnie" je¼dziæ z mrugaj±c± "sprê¿ynk±" czy raczej nie powinienem ruszaæ auta? CheckEngine mi siê nie ¶wieci. Czy jak to turbina to mo¿na jako¶ organoleptycznie co¶ sprawdziæ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    adela
    Go¶æ
    Mo¿esz je¼dziæ. S³aba to jazda, ale siê da.
    Ja kilka dni z tym lata³em...

    Poszukaj kogo¶ mo¿e z okolic, i podmieñ na chwilê ten sterownik.
    10minut roboty, a bêdziesz wiedzia³...

  4. #23
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    No i d...pa, jedyny warsztat jaki zna³em z Bielska nie zajmuje siê elektronik±. Kole¶ mo¿e mi wyj±æ turbo i sprawdziæ ale to bez sensu (btw. bierze 870 z³ netto za regeneracje turbo - to du¿o czy ma³o?). I teraz jest w kropce. Czytnik nie pokazuje b³êdów, auto nie je¼dzi i nawet nie wiem co z tym jest?
    Koledzy mo¿e kto¶ zna jaki¶ zak³ad z Bielska lub okolic który mi to sprawdzi. Albo kto¶ z kolegów by³by chêtny mi pomóc (oczywi¶cie siê rozliczymy). Mechanik bêdzie dopiero 17 lipca wiêc lipa.

    -------

    Czy mo¿na jako¶ sprawdziæ czy turbo siê zaciê³o czy nie? Mo¿e to jednak mechaniczne uszkodzenie?
    Ostatnio edytowane przez bunias ; 01-07-2011 o 11:32

  5. #24
    adela
    Go¶æ
    Bunias, nie potrzeba wyjmowaæ turbo.
    Sterownik przykrêcony jest na 3 nakrêtki klucz 10.

    Sprawd¼ tak....

    Otwórz maskê..... odpal auto,sterownik bêdzie w po³o¿eniu górnym...
    Nich kto¶ go trochê pogazuje.

    Je¶li d¼wigienka siê schowa do ty³u, to pewnie wyskoczy tryb serwisowy, a powrót jej na swoje miejsce bêdzie mo¿liwy dopiero po zgaszeniu auta i w³±czeniu samego zap³onu.
    Zobaczysz ¿e d¼wigienka sterownia wstanie.

    Je¶li bêdzie demontowa³, pamiêtaj o jednym, bardzo uwa¿aj aby¶ nie zgubi³ zawleczki która jest na d¼wigience. Pilnuj jak oka w g³owie.

  6. #25
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Zrobi³em test o jakim pisa³ adelajda i efekt jest taki.
    Przy wy³±czonym zap³onie, zimny silnik, d¼wignia jest w pozycji jak na zdjêciu
    Zaraz po zapaleniu silnika d¼wignia wêdruje na górê (jak pokazuje strza³ka). Tak jest przez chwilkê, zaraz po tym leci na dó³ i pojawia siê b³±d mrugaj±cej sprê¿ynki. Kilka razy uda³o siê ¿e po zapaleniu, d¼wignia zostawa³a na górze a lecia³a na du dopiero po lekkim dodaniu gazu.
    Czyli wynika na to ¿e to sterownik
    Jak turbo wystygnie, spróbuje wykrêciæ t± rurê co idzie od prawego boku, mo¿e uda mi siê wsadziæ tam ³apy i poruszaæ wirnikiem. Nie wiem czy mi siê ju¿ wydaje czy co ale teraz mam wra¿enie ¿e to stukanie o jakim pisa³em wcze¶niej (spalenie stukowe) wydobywa siê z turbiny
    Mo¿e trzeba co¶ przeczy¶ciæ, nasmarowaæ czy co¶ mu pomóc, ¿eby zacz±³ dzia³aæ jak nale¿y

  7. #26
    Kursant
    Imiê
    Jacek
    Opis
    Mondeo
    Od
    25 Oct 2009
    Mieszka w
    NOH/GCZ
    Bez diagnozy na konkretnym kompie mozesz gdybac co moze byc zepsute.Dzwigienka cofa sie obojetnie z jakiej przyczyny wlaczy sie tryb awaryjny.

  8. #27
    adela
    Go¶æ
    Lipa ¿e nie wyskakuje Ci ¿aden b³±d...

    ---------- Post dodany o 18:23 ---------- Poprzedni post dodany o 18:20 ----------

    U mnie wyskoczy³ b³±d EGR...
    Kurde, fajnie by by³o jakby¶ trafi³ kogo¶ ze sterownikiem aby podmieniæ na chwilê.
    Ja tak w³a¶nie zrobi³em, i trafi³em.

  9. #28
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Idê w³a¶nie zobaczyæ bo przesta³o padaæ, mo¿e po je¼dzie wyskoczy jaki¶ b³±d. Dzwoni³em do ASO Forda - 244 z³ za koma, troszkê du¿o jak za to tylko ¿e powiedz± ¿e to sterownik albo nie

    Mo¿e kto¶ jest z BB, który ma jakiego¶ lepszego kompa, albo mo¿e kto¶ zna zak³ad w którym mi to zdiagnozuj± za rozs±dn± cenê?

  10. #29
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Pozmienia³em ustawienia portu wg. zaleceñ Netoper ale niestety nadal nic. Przeprowadzi³em sobie taki test, odpi±³em wtyczkê od sterownika, zapali³em silnik i kontrolka od razu zaczê³a mrugaæ ale b³êdów nadal brak. Gdy wyk³ada³em wtyczkê do sterownika (wy³±czony zap³on) ze sterownika wydobywa³ siê taki dziwny pisk, zgrzyt, co¶ takiego delikatnego. Po odpaleniu d¼wiêk znik³. Przy kilku próbach zauwa¿y³em ¿e d¼wignia nie zawsze od razu leci na du, czasami pozostaje 10sek i d³u¿ej i nagle, nawet bez gazu spada na du.
    Gdy d¼wignia spada z tego "silniczka" wydobywa siê taki metaliczny d¼wiêk, jakby opuszczenie tej d¼wigni sprawia³o mu problem.

    Zostaje mi chyba tylko ASO Forda
    Ostatnio edytowane przez bunias ; 02-07-2011 o 15:47

  11. #30
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    B³±d zdiagnozowany. Zarówno organoleptycznie jak i komputerowo. B³±d P132B czyli sterownik turbiny.
    Ciekawe czy po wymieniê(naprawie) sterowniki moje k³opoty z nierówn± i g³o¶n± prac± na wolnych obrotach znikn±
    Dam znaæ co i jak siê potoczy³o, a na razie dziêkuje wszystkim za pomoc.

  12. #31
    Zielony listek Awatar mondeou
    Imiê
    KRZYSZTOF
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BARDZO CZARNE MK3 2.0 TDCi
    Od
    05 Apr 2011
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/OHIO
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    B³±d zdiagnozowany. Zarówno organoleptycznie jak i komputerowo. B³±d P132B czyli sterownik turbiny.
    Ciekawe czy po wymieniê(naprawie) sterowniki moje k³opoty z nierówn± i g³o¶n± prac± na wolnych obrotach znikn±
    Dam znaæ co i jak siê potoczy³o, a na razie dziêkuje wszystkim za pomoc.
    Daj, daj znaæ bo mam ten sam problem. Napisz te¿ sk±d wzi±³e¶ nowy/naprawiony sterownik.

    MONDKI DWA FROM OHIO /T-G/

  13. #32
    adela
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    B³±d zdiagnozowany. Zarówno organoleptycznie jak i komputerowo. B³±d P132B czyli sterownik turbiny.
    BINGO!
    4 wyj¶cia masz:
    1 kupno nowego oko³o 800/900z³
    2 kupno u¿ywanego 400/500
    3 regeneracja (350-500z³, zale¿y gdzie)
    4 naprawa we w³asnym zakresie.

    2 nie polecam, bo nie wiesz kiedy CI padnie stary/nowozakupiony...

    Próbuj reanimowaæ swój. Je¶li pad³ mechanicznie dasz radê zrobiæ, je¶li elektronika, to trza bêdzie naprawiaæ u kogo¶.

    Ja swój zreanimowa³em, ogólny czas pracy to godzinka, mo¿e pó³torej.

    Daj mi czas do jutra, zrobiê Ci opis i poka¿ê na zdjêciu o co kaman.

    Mo¿e tak byæ?

  14. #33
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Próbowa³em naprawiaæ swój. Znalaz³em opis na necie (forum forda). Ca³o¶æ by³a zasyfiona (na tym kó³ku pe³no czarnych plam). £adnie wszystko wyczy¶ci³em. Dodatkowo by³ urwany jeden drucik, dolutowa³em. Zauwa¿y³em ¿e kto¶ ju¿ wcze¶niej dwa inne lutowa³. Rozebra³em silniczek ³adnie przeczy¶ci³em. Z³o¿y³em do kupy i do autka. Podpiêcie, ramie w jedn± stronê na maxa i blokada. Nie da siê ruszyæ. Poczyta³em dalej, dorobi³em podk³adkê po tego ¶limaka ¿eby nie by³o luzów. Za³o¿y³em, wkrêci³em sterownik pod³±czy³em ramiê. Gdy kluczy jest na ON, wk³adam wtyczkê (¿eby widzieæ co siê dzieje), ramiê leci do koñca z d¼wigni± i ze sterownika wydobywaj± siê takie pykniêcia. Albo silnik nadal chce lecieæ w t± stronê albo nie mo¿e powróciæ. Nie za bardzo wiem jak to sprawdziæ ale stawiam ¿e elektronika siad³a. Skoro ju¿ raz by³ naprawiany.
    Zaryzykowa³em i znalaz³em na necie u¿ywany. Kole¶ daje gwarancje i zapewnia mnie ¿e autko mia³o < 50ty¶. Zobaczymy, za³o¿ê i zobaczê co i jak. Cena by³a przystêpna, taniej ni¿ naprawa w jakim¶ warsztacie. A nie by³em pewnie naprawy. Jak co¶ to bêdê mia³ dwa i mo¿e uda siê jeden dobry zrobiæ chocia¿ mam nadzieje ¿e ten bêdzie mi s³u¿y³ przez lata.
    Jutro ma przyj¶æ, zobaczymy co to bêdzie.

    No chyba ¿e kto¶ ma pomys³ co siê dzieje z tym sterownikiem, czemu leci na tyle co mu d¼wignia pozwala i nie chce wracaæ.

  15. #34
    adela
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    No chyba ¿e kto¶ ma pomys³ co siê dzieje z tym sterownikiem, czemu leci na tyle co mu d¼wignia pozwala i nie chce wracaæ.
    Czy czyta³e¶ co napisa³em?
    Skoro zadajesz takie pytania, to chyba nie czyta³e¶.

    Ale ok, wolisz kupowaæ, Twój wybór, Twój hajs.

  16. #35
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Czyta³em co pisa³e¶ i dziêkuje za rady. Nie che wywalaæ kasy w b³oto ale uwierz mi ¿e ca³± sobotê i pó³ poniedzia³ku siedzia³em nad tym sterownikiem. Czy¶ci³em wszystko ³adnie i dok³adnie. Silniczek, blaszki komutatora. Elektronikê spirytusem ³adnie wyczy¶ci³em i ci±gle taki sam efekt. Po podpiêciu leci do koñca i blokada.
    Je¿eli wiesz lub masz pomys³ jak to naprawiæ bardzo chêtnie skorzystam. Stracê co najwy¿ej 40-50 z³ na kuriera a nowy sterownik ode¶le.
    Mam jednak obawy ¿e mój sterownik by³ ju¿ raz naprawiany i bêdzie z nim problem.

  17. #36
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    No i d..pa.
    Sterownik przyszed³, wygl±da OK, nie zniszczony. Gdy chcia³em go pod³±czyæ okaza³o siê ¿e d¼wignia jest w takiej pozycji ¿e ramiê nie dostanie do niej - na maxa w stronê przodu auta. Wiêc przykrêci³em sterownik, wk³adam wtyczkê, lekkie pykniêcie. Gdy dotknê tego "silniczka" s³ychaæ ¿e pozycjonuje siê. Zapalam autko i ..... nic. Sterownik w tej samej pozycji.
    Komp wywali³ b³±d P179A, co to mo¿e byæ? Mo¿e to nie problem ze sterownikiem tylko z jakim¶ bezpieczników, kabelkiem czy czym kolwiek innym. Gdzie szukaæ bezpieczników i jakie kable sprawdziæ?

  18. #37
    Pieszy
    Imiê
    Micha³
    Opis
    Mondeo mk3 2005 tdci 2.0 115KM
    Od
    28 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Problem ze sterownikiem mk3 2005 tdci 2.0 115km

    Witam Koledzy was na forum,ja mam te¿ problem ze sterownikiem turbiny i u mnie by³o tak,ze wiadomo nagle bach mocy niema i parking przed domem grany,potem ro ze ba³em i co siê okaza³o kto¶ lutowa³ prze de mn± ju¿ sterownik bo jeden drucik pêk a ja drugi przylutowa³em i by³o ok przez tydzieñ potem cyna odpad³a i lipa
    znowu jeszcze raz przylutowa³em i by³o ok, tego samego dnia znowu zapali³a siê,je¿eli bêdziecie mieli taki problem to dobrze mieæ lutownicê ma³± a 30 lub 40 a nie transformatorow± bo uk³ad poleci i dobr± cynê .

    Nie sugerujcie siê ramieniem bo jak pr±du nie ma to i tak silnik nie chodzi,zdejmijcie spinki i do stañcie siê do ¶rodka wtedy zobaczycie,¿e nie wtrysk ale serownik.

    ---------- Post dodany o 14:41 ---------- Poprzedni post dodany o 14:39 ----------

    teraz chcia³bym do kompa pod³±czyæ siê i sprawdziæ b³êdy ! co radzicie

  19. #38
    Kursant
    Imiê
    marcin
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Dec 2008
    Mieszka w
    legionowo
    Czo³em,
    waham sie czy jest sens odgrzewaæ a¿ tak starego kotleta ( ostatni post w temacie w 2011 roku)
    ale nigdzie na forach nie znalaz³em odpowiedzi czy rozwiazania opisanego, a od pewnego czasu borykam sie z b³edem P179A ( Usterka obwodu ECM/ si³ownika mechanizmu stterowania cisnieniem do³adowania turbospre¿arki A)
    sytuacja o tyle ciekawa, ze:
    b³ad pojawia sie w nieokreslonych momentach - nie zawsze przy depnieciu - czasem nawet tuz po ponownym odpaleniu pojazdu ( np po zakupach) na wolnych obrotach, czasem w trakcie jazdy. po d³uszym postoju sam sie kasuje, nawet bez odpinania aku)

    i teraz tak, stawialem na sterownik ( auto mamy od baardzo dawna, zrobilem w nim juz prawie wszystko przez lata), na biez±co serwisowany i nigdy w trasie nie zawiodl.
    dwa tygodnie temu po pojawieniu sie bledu odda³em sterownik turbiny do regeneracji ( poprzedni raz robilem to 4 lata i 50 tys km temu przy podobnych objawach), tydzien jezdzilem, probowa³em z dnia na dzien wiecej mocy uzywaæ, na wiecej sobie pozwalaæ i b³±d sie nie pojawi³.
    po tygodniu jezdzenia bez b³edu znowu zaatakowa³ znienacka - odczyt b³edów znowu tylko i wylacznie P179A.
    bede kontaktowa³ sie z firma ktora robi³a regeneracje ale czy ten blad przypadkiem nie odpowiada jednak za cos g³ebiej? warsztat od sterownika juz drugi raz po regeneracji sugeruje przyjzeæ sie turbinie - ale 4 lata temu pamietam jak dzis mowili dokladnie to samo i przez 4 lata nic sie z nia nie dzialo. wodzik ktory przychodzi do sterownika chodzi p³ynnie - gdzies wyczytalem ze gdyby sie przycinal to wtedy juz znak zeby zajrzec do geometrii)
    macie moze jakies nowe doswiadczenia? czy cisnac warsztat o ponowne sprawdzenie sterownika czy faktycznie szukac g³ebiej?

  20. #39
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin89 Zobacz posta
    po tygodniu jezdzenia bez b³edu znowu zaatakowa³ znienacka - odczyt b³edów znowu tylko i wylacznie P179A.
    Mo¿e jaki¶ zimny lut wyskoczy³.
    Ten b³±d wskazuje na sterownik a skoro sama geometria dzia³a poprawnie, to uderza³bym na reklamacjê.

    Edit
    Chyba ¿e jeszcze zaworki podci¶nienia przy turbinie, ale to nie powinno (chyba) takim b³êdem sypaæ.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 25-03-2024 o 14:10
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [TDDi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka i brak kodu b³êdu?
    By nepcior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 10:20
  2. [TDCi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka, bia³y dym i brak mocy
    By duck in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 12:37
  3. [TDCi MKIII] Brak mocy i mrugaj±ca sprê¿ynka
    By Piotrek69 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 21:24
  4. [TDCi MKIII] Sprê¿ynka brak mocy k³opot
    By Biegacz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:50
  5. [Zetec]Brak mocy kod b³êdu P0171
    By roszpunka in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 14:34

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów