+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra

    Szarpanie podczas jazdy

    Witam!

    Jakis czas temu cos mi padlo, objawialo sie to tym ze przy normalnej jezdzie nic sie nie dzialo, ale jak sie dodalo mocniej gazu wywalalo sprezyne i doopa. Ponowny rozruch i sprezyny nie bylo i tak w kolko. Padlo na padniete wtryski i prawdopodobnie pompa. Dalem do regeneracji komplet wtryskow do tego wymiana filtra programowanie, wykasowanie bledow i czyszczenie i teraz juz nie wywala sprezyny, ale bardzo szarpie przy dodawaniu gazu. Na 3 jak wciskam do dechy wrecz trzepie mi kierownica i caly czas przerywa. Przy spokojnym dodawaniu gazu nic sie nie dzieje i auto jedzie normalnie. Rano przy odpalaniu dymi na jasno niebiesko, ale pozniej spokoj z dymieniem. Co jest? Zle wtryski mi zrobiono czy kolejne wydatki? Bo juz nie mam sily do tego sprzetu..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    posprawdzaj szczelnosc dolotu. sporo jest o tym na forum i czesto to wlasnie nieszczelnosci powoduja szarpanie.

    wystepuje ono tylko przy konkretnych obrotach czy w calym zakresie przy przyspieszaniu ?

  4. #3
    Kursant Awatar AnThRaX
    Opis
    Mondeo MK3 '02 TDCI 115km GHIA Kombi
    Od
    06 Dec 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam.
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc się podłączę.
    Mój problem z szarpaniem zaczął się po wymianie termostatów. Pojawia się ono wyłącznie przy spokojnej jeździe przy ok 2000obr/min, ale tylko gdy silnik jest nagrzany. Po wejściu na wyższe obroty szarpanie ustaje. U paru innych osób szarpanie ustało, po wymianie dziurawej rury, która idzie do EGR, lecz to w moim przypadku chyba nie naprawi sytuacji, ponieważ szarpanie tylko występuje po nagrzaniu silnika. Czy ma ktoś z użytkowników jakiś pomysł co może być przyczyną szarpania?
    Dodam, że w trakcie wymiany termostatów czyściłem EGR oraz kolektor dolotowy.
    Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
    Ostatnio edytowane przez AnThRaX ; 05-07-2011 o 12:55

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    posprawdzaj szczelnosc dolotu. sporo jest o tym na forum i czesto to wlasnie nieszczelnosci powoduja szarpanie.

    wystepuje ono tylko przy konkretnych obrotach czy w calym zakresie przy przyspieszaniu ?
    w miedzyczasie faktycznie chyba mi szczelila gdzies rura od intercoolera bo zaczelo syczec, ale wczesniej tego syczenia nie bylo i szarpalo, teraz tez szarpie. Co dziwne szarpanie jest tylko na rozgrzanym silniku, rano odpale (troche zadymi) but i jedzie jak powinien. Na moje oko jakby przerywal podawanie paliwa albo dawal go za duzo... najgorzej jest w zakresie obrotów od 1800 do 2200 pozniej jakos to przerywanie jest mniejsze ale jednak dalej troszeczke odczuwalne

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    bo ta rura ona sie rozszczelnia etapami, tez tak mialem, najpierw pewnie miala mala dziure i szarpalo na 4 przy 2krpm, potem rura calkiem walnela i syczalo jak zly waz i szarpalo oczywiscie tez, wymiana rury - brak szarpania, brak syczenia no i spalanie mam teraz o jakis liter nizsze
    Pozdrawiam Speedo


Podobne wątki

  1. [Zetec] Szarpanie podczas jazdy
    By kropek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 01:01
  2. mk2 1.8td skrzynia (szarpanie podczas jazdy)
    By daffiowski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 21:22
  3. [Zetec]mk1 szarpanie podczas jazdy
    By RUFI in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 20:47
  4. [Zetec]szarpanie podczas jazdy i na postoju mk2
    By Pawrat in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 23:05
  5. [MkII] szarpanie podczas jazdy na klimie
    By Lukas392 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 17:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów