+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Pechowiec

  1. #1
    Pieszy Awatar non100p
    Imię
    SEB
    Opis
    MK3....2.0 TDCI
    Od
    07 Jul 2011
    Mieszka w
    Police

    Thumbs up Pechowiec

    Witam to pierwszy post nie licząc powitalni i od razu problem z wysokiej półki.
    Ale od początku
    Zakupiłem dziś Mondeo a właściwie z finalizowałem transakcję i odebrał auto z komisu,(auto pochodzi z niemiec i nie miało polskiej rejestracji) przejechałem 2 kilometry i auto szarpnęło zapaliła się kontrolka świecy żarowej i silnik zgasł, odpaliłem bez problemu i ujechałem jakiś kilometr i ta sama sytuacja silnik gaśnie ja go odpalam i jadę dalej następny kilometr i znów to samo silnik gaśnie ale tym razem już nie odpalił.???
    dodam że w piątek przed kupnem byłem w ASO żeby wszystko sprawdzili i gość z servisu ocenił auto jako bardzo interesujące i warte uwagi.Zasugerował zamiast podłączenia pod komputer, test wtryskiwaczy który wykonano i wszystko było ok.
    Ma ktoś jakieś pomysły co by to mogło być ? i jaki koszt oraz jakiś zaufany warsztat w Szczecinie.???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Z czytaj błędy na kompie,bo takie wróżenie nic nam nie da.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  4. #3
    Pieszy Awatar non100p
    Imię
    SEB
    Opis
    MK3....2.0 TDCI
    Od
    07 Jul 2011
    Mieszka w
    Police
    Mechanik na szybko podpioł pod kompa i wyszło że czujnik ciśnienia paliwa walnięty i odcina dopływ paliwa do wtryskiwaczy. jutro ma pożyczyć od kogoś taki czujnik i będzie wiadomo na 100%.
    Jaki koszt takiego czujnika bo mechaniorowi wyszło że 400 PLN+ robocizna,To drogo czy po cenie???

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Pociesze Cię ten czujnik nie występuje jako osobna część zamienna,dostępny jest tylko z całą listwą CR cena hmm ok 700 pln + montaż.
    Dodam że jeżeli masz tylko ten błąd to nie jest źle.
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 11-07-2011 o 23:58
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  6. #5
    Zielony listek Awatar mondeou
    Imię
    KRZYSZTOF
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BARDZO CZARNE MK3 2.0 TDCi
    Od
    05 Apr 2011
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/OHIO
    Witam kolejnego "zadowolonego" użytkownika Forda Mondeo. Ja miałem więcej szczęścia...autko zaczęło się sypać po 500 kilometrach.

    MONDKI DWA FROM OHIO /T-G/

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    A nie uważacie obaj, ze ktoś was wsadził na miny? możliwe że z pełną świadomością

    "dodam że w piątek przed kupnem byłem w ASO żeby wszystko sprawdzili i gość z servisu ocenił auto jako bardzo interesujące i warte uwagi.Zasugerował zamiast podłączenia pod komputer, test wtryskiwaczy który wykonano i wszystko było ok."

    Kto prowadził auto? myślę ze pracownik komisu i jechał bardzo delikatnie
    Ten mechanik w serwisie też jakiś dziwny, klient chce podpiąć pod kompa /robota żadna a kasa jest/ a ten dobry człowiek chce sie brudzić przy przelewach bo raczej wtrysków nie wyjmował do badania w maszynie /zapewne nawet takiej maszyny nie mają/.
    Przelewy nie powiedzą nic o kondycji końcówek i pozostałych elementów auta.
    Zanim zaczniesz topic kasę zastanów się czy nie zwrócić auta bo śmierdzi mi ta transakcja i nie wiadomo co jeszcze wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 12-07-2011 o 00:47
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Piotr
    Opis
    Renault Scenic
    Od
    08 Nov 2010
    Mieszka w
    Wlkp/Dolny Śląsk
    czujnik ten kosztuje w ASO (wroclawskie, bez nazwy - reklamy im nie zrobie...) 1500,06 + montaz. Czujnik oczywiscie z listwa. Nie specjalnie sa zamienniki - czytaj: nie ma. Mozesz dzwonic do pompiarzy - byc moze maja dostep do samych czujnikow bez listwy.
    Uzywke da rade kupic juz okolo 100. Mnie ostatnio kosztowal 95 z wysylka

    UPDATE: blad czujnika to P0191. Zasadniczo (podobno) tylko jesli wystepuje samodzielnie stanowi o problemie z owym czujnikiem.
    Ostatnio edytowane przez oggie ; 12-07-2011 o 08:22

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Ja w IC orginalną listwę CR Delphi z czujnikiem mam za niecałe 750zł
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar atomik67
    Imię
    Tomek
    Model
    Mercedes GLA II 250e / C 220 d T-Modell
    Silnik
    330PS 450Nm/170PS 400Nm
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Schorndorf
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Zanim zaczniesz topic kasę zastanów się czy nie zwrócić auta bo śmierdzi mi ta transakcja i nie wiadomo co jeszcze wyjdzie.
    Święte słowa,to wygląda na kant,a kupiłeś w komisie więc możesz śmiało oddać.
    Najlepiej podjedź do prawdziwego mechanik-znawcy tematu i zasięgnij opinii fachowca,który jest bezstronny.

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    Mk3/2.0TDCI
    Od
    06 May 2011
    Mieszka w
    Lesie
    nie mondeo pechowiec tylko ciebie zrobili w ptaka,

    nie trać czasu tylko postaraj się oddać truchło!

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    oczywisci panowie maja racje jesli kupiles w komisie mozesz auto oddac nawet jesli gosc ci podbil pieczatke ze zapoznales sie ze stanem technicznym auta (ona w swietle prawa wiele nie znaczy)albo oddaj auto albo żadaj choc czesci kasy za naprawe handlarz napewno przyłożyl ze 3 tys na tobie tak ze ma z czego oddac.No chyba ze na fakturze napisaliście kwote mniejsza niż zapłaciłes to po ptakach.Gość ci przyjmie autko ale za kwote jak na fakturze

  13. #12
    Pieszy Awatar non100p
    Imię
    SEB
    Opis
    MK3....2.0 TDCI
    Od
    07 Jul 2011
    Mieszka w
    Police
    Witam Ponownie
    wszystko się wyjaśniło okazało się że to nie czujnik bo po wymianie było dokładne to samo Mechanik się poddał wysłał mnie do fachowca od pomp wtryskowych.
    Na moje nieszczęście udałem się z autkiem do NIEAUTORYZOWANEGO serwisu FORDA w SZCZECINIE MIERZYN (słowo nieautoryzowany jest jak najbardziej na miejscu) samochód był w tym warsztacie 6 dni i w tym czasie otrzymałem kilka werdyktów od czujnika ciśnienia paliwa,poprzez opiłki we wtryskiwaczach i propozycje płukania zbiornika paliwa.
    Ostateczny werdykt był taki że pompa wtryskowa uszkodzona koszt3200 PLN+1000PLN wymiana i może się jeszcze okazać że wtryskiwacze koszt około 2500PLN.
    Po takim werdykcie ręce opadają, ale zadzwoniłem do ASO i okazało się że mają takie same ceny jak ten warsztat na MIERZYNIE z tą małą różnicą że robocizna jest 300 PLN tańsza w ASO za to wtryskiwacze droższe.
    Nie miałem nic do stracenia i zaholowałem auto do ASO Szczecin ul.Pomorska no i tu szok podłączyli pod kompa i się okazało że koszt naprawy to 190 PLN wystarczyła regulacja układu wtryskowego i wgranie nowego softu.
    Tak więc historia z happy endem ale swoją drogą warsztat na MIERZYNIE Szczecin całkowicie do bani panowie albo się nie znają albo są naciągaczami, tak czy siak warto warsztat omijać z daleka, za to ASO zdało egzamin na 6.
    mam nadzieje że to już koniec przygód

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Cytat Zamieszczone przez non100p Zobacz posta
    regulacja układu wtryskowego
    To bardzo interesujące , przecież tam się nic nie reguluje, hehe widac kolejni naciągacze.

  15. #14
    Pieszy Awatar non100p
    Imię
    SEB
    Opis
    MK3....2.0 TDCI
    Od
    07 Jul 2011
    Mieszka w
    Police
    Czyli co, nie można już nikomu ufać ???przynajmniej jeśli chodzi o naprawę samochodu.
    .

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Jeżeli chodzi o naprawę samochodu to nie można niestety. Prawdopodobnie skasowali błędy, wgrali nowy soft i zaprogramowali wtryski
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    albo wetkneli jakies wypadniete podcisnienie i nawineli Ci bajke o adaptacji kumulacji i reorganizacji zeby przyciac te drobne za cos
    Pozdrawiam Speedo


  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Cytat Zamieszczone przez Speedo Zobacz posta
    albo wetkneli jakies wypadniete podcisnienie i nawineli Ci bajke o adaptacji kumulacji i reorganizacji zeby przyciac te drobne za cos
    Jak to w ASO ,ale grunt ze ford smiga a 190zl to jescze nie majątek w porównaniu do wczesniejszych planowanych kosztów

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    ale grunt ze ford smiga
    ciekawe jak długo bo "nowe" oprogramowanie wystarcza na chwilę

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez non100p Zobacz posta
    Czyli co, nie można już nikomu ufać ???przynajmniej jeśli chodzi o naprawę samochodu.
    .
    I co? Jeździsz bez problemów?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów