+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk

    Exclamation MkIII 2003r. Duratec 1.8 WYCIEK OLEJU Z SILNIKA

    Witam,
    Jeżeli się powtarzam z pytaniem, to przepraszam, ale nie znalazłem w szukajce.
    W marcu zakupiłem 8-letniego Mondka z silnikiem jak w temacie. Przebieg równiutko 100 tysięcy km (pewny, prawie jak z rodziny), auto zadbane, serwisowane w ASO. No i jest problem. Po "moich" 2 tysiącach km zaczęło kapać olejem silnikowym z obudowy sprzęgła, z dołu silnika. Z tego co udało mi się dostrzec od góry i dołu, to mam trochę czarny silnik koło kolektora wydechowego, ale to raczej jakieś bardzo drobne pocenie, stamtąd nie spływa aż tyle na dół. Dół za to jest porządnie mokry, auto plami parkingi, a w czasie jazdy brudzi sobie spód, podłogę wydech itp. Nie jest to wyciek aż taki, żeby mnie unieruchomił, ale jednak spory. Trochę ubytku widać już na miarce.
    I tutaj pytanie: czy jest jakiś typowy punkt takich wycieków? To miska jest? Czy brać się do uszczelnienia na wale korbowym? Do kogo w 3-mieście mogę podjechać na wstępne oględziny?
    Pomóżcie Bracia i Siostry w Mondeo!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    dymi?
    Ps poniżej masz taki sam temat

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie, nic nie dymi, generalnie auto chodzi bardzo dobrze.

    p.s. A tamten post to o spalaniu. Mój oleju nie pali, wszystko wyraźnie spada pod auto.
    Ostatnio edytowane przez panrychu ; 13-07-2011 o 09:34 Powód: p.s.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Nie wiadomo czy to olej silnikowy czy olej ze skrzyni
    nie przypominam sobie, żeby ktoś miał podobny problem co Ty. Kłopoty ze sprzęgłem mogły się pojawiać, ale czy objawiały się wyciekiem oleju?
    czy sprzęgło było robione?
    czy działa normalnie czy może czasem coś przyhaczy, albo cięzko wchodza
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 13-07-2011 o 09:44

  6. #5
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Olej to na 99% z silnika. Na miarce w silniku ubywa. Poza tym przekładniowy charakterystycznie śmierdzi, zaś moja plama pachnie "silnikowo". Ze sprzęgłem nic robione nie było. Ot postał sobie przez zimę, wiosną dostał nowego właściciela i ma jakieś problemy ;-)
    Naprawdę, silnik odpala na dotyk, chodzi cicho, dobrze się wkręca, nie jest demonem szybkości, chociaż elastyczny (ze 125KM w takiej dużej budzie to wiele się nie spodziewam), biegi wchodzą precyzyjnie i wszystkie jednakowo, sprzęgło działa OK.
    Aha, mam wrażenie, że jak przejadę swoją trasę spokojnie (dziennie 40..60km) to jakby kapał mniej. Jak mu trochę przycisnę, to plama większa. Tak mi się zdaje, ale nie mierzę tego ani nie obserwuję jakoś namiętnie i precyzyjnie.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    to pewnie uszczelka pod głowicą poszła

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    i nie ma objawów w pracy silnika?

  9. #8
    Zielony listek Awatar karloss
    Imię
    Karol
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolego zrób mały test, zdejmij gumową zaślepkę przy odpowietrzniku od wysprzęglika. Znajdziesz ją w górnej części korpusu skrzyni biegów (mniej więcej pod rurą idącą do przepustnicy). Jeżeli na gumie i ewentualnie w środku będą widoczne ślady oleju, będziesz mieć odpowiedź, że simering na wale silnika puszcza. Jak nie, to polecam umyć silnik, wysuszyć w okolicach wycieku posypać talkiem i przejechać się kilka km z większymi obrotami. Powinno to pomóc zlokalizować wyciek.

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Tak zrobię. Jak coś wypatrzę, dam znać.

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Właśnie wylazłem spod maski. Ta gumowa zaślepka przy wysprzęgliku, to domyślam się, że chodzi o taki mały kapturek nasadzony na coś bardzo przypominającego kalamitkę. Suchuteńko. Dopadłem też drugą zaślepkę na osłonie sprzęgła, bardziej od strony kabiny - prostokątna, tam gdzie przebiegają cięgła od drążka biegów, pod nią widać koło zamachowe. Na kole i wieńcu odbierającym napęd z rozrusznika także jest sucho.
    Czyli rozumiem, że to nie simering na wale korbowym? Jakby ciekło, to by kołem zamachowym rozbryzgiwał naokoło po całym wnętrzu tej obudowy?
    Aha, przy okazji zajrzałem pod wszystkie dostępne korki. Olej silnikowy nieco spracowany (ciemniejszy niż nowy), ale klarowny, bez żadnych zawiesin, zmętnień itp. Zapach - no jak olej, tak samo jak w pięciu innych autach, które miałem okazję w życiu obwąchiwać. Płyn chłodzący - czysty i klarowny, czerwonawy, poziom OK. Hamulcowy, wspomagania i do spryskiwaczy - wszystko w najlepszym porządku ;-)
    A plama rośnie i trzeba szukać dalej. Z tego co już rozmawiałem i co mi napisaliście, wychodzi dwoje kandydatów: miska i uszczelka głowicy. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny, ale czas już chyba jechać do Kosakowa do poleconego warsztatu.

  12. #11
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MkIII Duratec 1.8 125KM
    Od
    13 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto rozebrane. Uszczelniacz, kompletne sprzęgło i wysprzęglik zamówione nowe :-( Czarny poniedziałek mojego czarnego Mondeo, ale mam nadzieję, że na parę lat będzie spokój.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    po 100kkm masz sprzęgło do wymiany ?

  14. #13
    Kursant Awatar artoor86
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Obecnie brak
    Od
    11 Nov 2013
    Mieszka w
    Radziszewo

    Wyciek po wymianie uszczelniacza wału korbowego

    Panowie, miałem wymieniane sprzęgło, dwumase i uszczelnienie wału korbowego przy okazji że skrzynia była zdjęta. Po 2 miesiącach zauważyłem że cieknie olej w miejscu widocznym na zdjęciach. Tam jest otwór oryginalny technologiczny i z niego właśnie leci. Czy to oznacza, że założony został trefny simering? Silnik duratec 2.0

    https://imagizer.imageshack.us/v2/32...924/cJs7ym.jpg
    https://imagizer.imageshack.us/v2/32...923/M81pes.jpg

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdzałeś czy to olej czy płyn hamulcowy? Może być uszczelbiacz wału, uszczelniacz skrzyni lub cieknie wysprzęglik.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Kursant Awatar artoor86
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Obecnie brak
    Od
    11 Nov 2013
    Mieszka w
    Radziszewo
    Na 99% olej. Pytałem mechanika który to robił i powiedział że uszczelnienie wału było oryginalne kupione i dodał tu cytat " może lecieć pod stołem lub jeszcze pod nim"

Podobne wątki

  1. [Duratec] [Duratec] Wyciek oleju z silnika
    By kilerek666 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:33
  2. [MkIII] [MKIII] TDCI - nadmiar oleju, zapach klimy, wyciek oleju
    By MCiti_Piaseczno in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:44
  3. [Duratec]olej silnika mondeo mk3 ghia 2003r benzyna 2.0
    By methoss in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 22:33
  4. [Duratec]Wyciek oleju?
    By pogo84 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 09:22
  5. [Duratec]Wyciek oleju/płynu z lewej str silnika
    By snale in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 00:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów