+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota

    Lightbulb Dudududu przy hamowaniu - przed i po wymianie hamulcy

    Witam kolegów i koleżanki
    Mam takowy problem w MK3 , zostawiłem auto w bezruchy na dwa tygodnie (urlop) w tym czasie lało u nas strasznie więc co mogło to rdzewiało w tym hamulce.
    Odpaliłem auto po tym czasie i tu pojawił się pierwszy problem NIE MOGŁEM ODJECHAĆ Z MIEJSCA ale po chwili odpuściło coś z wielkim hukiem(problem dotyczył osi przedniej , z tyłu było ok nie zaciągnąłem ręcznego na ten czas).
    W trakcie pierwszych paru metrów a nwet kolejnych kilometrów strasznie cos tarło i rytmicznie stukało przy wciśniętym hamulcu.
    Wymieniłem hamulce na nowe (Brembo + Ferrodo wg mnie zestaw OK) .Zdemontowany zestaw był w tragicznym stanie.
    Założyłem nowe hamuje znacznie lepiej nie ma już rytmicznego stukania i szurania ale dźwięk DUDUDUDUDUDUU dalej pozostał...
    moje pytanie co to może być ???
    1. Łożyska ??? w trakcie jazdy nie szumią.....
    2. Hamulce które kupiłem są tak tandetne że po przejechaniu 25 km pogięły się w Chińskie "S"

    HELP !!!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemo1871 Zobacz posta
    Witam kolegów i koleżanki
    Mam takowy problem w MK3 , zostawiłem auto w bezruchy na dwa tygodnie (urlop) w tym czasie lało u nas strasznie więc co mogło to rdzewiało w tym hamulce.
    Odpaliłem auto po tym czasie i tu pojawił się pierwszy problem NIE MOGŁEM ODJECHAĆ Z MIEJSCA ale po chwili odpuściło coś z wielkim hukiem(problem dotyczył osi przedniej , z tyłu było ok nie zaciągnąłem ręcznego na ten czas).
    W trakcie pierwszych paru metrów a nwet kolejnych kilometrów strasznie cos tarło i rytmicznie stukało przy wciśniętym hamulcu.
    Wymieniłem hamulce na nowe (Brembo + Ferrodo wg mnie zestaw OK) .Zdemontowany zestaw był w tragicznym stanie.
    Założyłem nowe hamuje znacznie lepiej nie ma już rytmicznego stukania i szurania ale dźwięk DUDUDUDUDUDUU dalej pozostał...
    moje pytanie co to może być ???
    1. Łożyska ??? w trakcie jazdy nie szumią.....
    2. Hamulce które kupiłem są tak tandetne że po przejechaniu 25 km pogięły się w Chińskie "S"

    HELP !!!!!
    Zobacz Kolego to z czym ja walcząc wymieniłem pół samochodu.
    Jeśli zaczyna dudnić powyżej jakiejś prędkości to zainteresuj się plastikową owiewką co jest pod chłodnicami ;P

    Pozdrawiam !

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Zajrzyj do tylnych hamulców.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Witam,
    Hamulce z tyłu wymieniłem w listopadzie i aktualnie nie widać na nich śladów zużycia .(przebieg od tamtego czasu ok 4 tyś km)
    Elementy plastikowe są cale.
    Problem występuje tylko w trakcie hamowania !!
    Podczas jazdy bez używania środkowego pedału jest cisza.

    Przy wymianie tylnych hamulców oczyściłem i na nowo nasmarowałem odpowiednim smarem prowadnice zacisków.
    Przy wymianie przodu sprawdziłem działanie tych prowadnic i było OK ale w najbliższą sobotę rozbiorę to raz jeszcze i nasmaruję , lub całkiem je wymienię na nowe.

    Proszę o kolejne sugestie :/

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Update !!
    Sprawdziłem dziś po 25km dystansie że hałas dochodzi z TYLNEJ osi !!
    Po zatrzymaniu LT zacisk był wyraźnie cieplejszy nawet od przednich hamulców.
    Wg mnie stanęły prowadnice z tyłu lub prowadnice i zaciski.
    Tak czy inaczej w sobotę muszę to rozebrać.
    Ostatnio edytowane przez Przemo1871 ; 18-07-2011 o 22:10

  7. #6
    Kursant Awatar gordziu
    Imię
    Gordziu
    Opis
    Mondeo MK3 1.8he 125km + Lpg
    Od
    29 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam taki sam problem,tyle za ja 2tyg. miałem zaciagniety reczny. Klocki sie przykleiły do tarczy a dopiero co zmienione i klocki i tarcze.
    Stuki sa mniejsze im wiecej jezdze.
    Znajomy mi powiedział ze rdza sie wzarła w tarcze i jesli sie nie zetrze to trzeba bedzie tarcze toczyc, bo to co powstało odbija klocek i płyn sie cofa stad ten stuki na pedale.
    Podobno moze tez trzymac reczny.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Przy zakładaniu zacisków trzeba uważać na to aby do prowadnic stosować jedynie specjalny smar stworzony do tego celu, nic innego tam nie wytrzymuje.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imię
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / Świdnk
    Cytat Zamieszczone przez N2O Zobacz posta
    Przy zakładaniu zacisków trzeba uważać na to aby do prowadnic stosować jedynie specjalny smar stworzony do tego celu, nic innego tam nie wytrzymuje.
    i bron Boze nie uzywac tam smaru miedziowego (jak niektorzy geniusze starej daty polecaja)

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    ... będę używał tylko smaru do zacisków firmy ATE. To chyba odpowiedni preparat do wykonania tego zabiegu. W sobotę napiszę jak poszło i co wymieniłem.
    Pozdrawiam.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Do prowadnic użyj smaru do prowadnic, a do tłoczków smaru do tłoczków. ATE ma oba w ofercie.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  12. #11
    Kursant Awatar TySiK
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo MK II 1.8 PB
    Od
    12 May 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Ja mam podobny przypadek w MKII auto tez stało jakis czas, tarcze pordzewiały...
    Objaw mam taki gdy hamuję kierownica drży niesmowićie, jak i cały kokpit, jakby miało wyskocyć, a 2 sprawa to gdy hamuje np dojeżdzając do świateł czuję jak pedał hamulca pulsuje (nie abs) delikatnie wcisniety hamule i czuc jak leeko wpada i wypycha, wpda i wypycha...

    tarcze do wymiany ?
    kącówki drązków kierowniczych ?
    tarcze to mikoda nac/naw

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Cytat Zamieszczone przez TySiK Zobacz posta
    Ja mam podobny przypadek w MKII auto tez stało jakis czas, tarcze pordzewiały...
    Objaw mam taki gdy hamuję kierownica drży niesmowićie, jak i cały kokpit, jakby miało wyskocyć, a 2 sprawa to gdy hamuje np dojeżdzając do świateł czuję jak pedał hamulca pulsuje (nie abs) delikatnie wcisniety hamule i czuc jak leeko wpada i wypycha, wpda i wypycha...

    tarcze do wymiany ?
    kącówki drązków kierowniczych ?
    tarcze to mikoda nac/naw
    WG mnie problem nie jest związany z elementami zawieszenia.
    Najprostsza droga to diagnozy to przejechać dystans ok 10 km po zatrzymaniu sprawdź które koło/tarcza jest najcieplejsze i od tego zacząć sprawdzanie układu.
    Rozebrać nasmarować prowadnice/zaciski. Jeśli nie wdała się korozja na tłoczku to powinno pomóc jeśli tak to niezbędny będzie zestaw do regeneracji koszt ok 50 -100PLN.

  14. #13
    Kursant Awatar TySiK
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo MK II 1.8 PB
    Od
    12 May 2009
    Mieszka w
    Katowice
    no ok bedzie trzeba w wolny weekend to rozebrac i popatrze co sie dzieję...

    dzieki

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imię
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / Świdnk
    lekkie kopanie w pedal przy delikatnym hamowaniu to ewidetnie skrzywiona tarcza... jezeli nie wyrywa ci kierownicy z rak to tragedii nie ma... delikatne skrzywienie moze sie rozetrzec klockami (jak masz duzego farta) lub inaczej tarcze do wymiany

    gdyby nie byly nacinane / nawiercane to ewentualnie mozna by bylo przetoczyc, a tak nie wiem czy sie da...

  16. #15
    Kursant Awatar TySiK
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo MK II 1.8 PB
    Od
    12 May 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Petroholic dokładnie jak piszesz mam lekkie kopanie na pedale, kierownice wyrywa przy 120km/h jak hamuje trzepie jak diabli :|
    No strzeliłem na nich coś ponad 18 tys km i czasami hamulce dostaną w pupę.

    zrobiłem jak pisał przemo przejechałem km i felga zimna, tarcza gdzie nakłada sie na sruby zimna, a gdzie pracuje klocek wiadomo ciepła...

    wiec pewnie bedzie krzywa, bo nawet dzis odczułem przy normalnej jeżdzie, ze minimalnie czuc drgania na kierownicy

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Najpierw sprawdź czy prowadnice chodzą jak należy.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Anabela
    Opis
    Przesiadka na Hyundai'a ix20 z 2012r.
    Od
    03 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez gordziu Zobacz posta
    Mam taki sam problem,tyle za ja 2tyg. miałem zaciagniety reczny. Klocki sie przykleiły do tarczy a dopiero co zmienione i klocki i tarcze.
    Stuki sa mniejsze im wiecej jezdze.
    Znajomy mi powiedział ze rdza sie wzarła w tarcze i jesli sie nie zetrze to trzeba bedzie tarcze toczyc, bo to co powstało odbija klocek i płyn sie cofa stad ten stuki na pedale.
    Podobno moze tez trzymac reczny.
    No właśnie tydzień temu spotkało mnie to samo. Mondek stał 2 tygodnie nie ruszany w Gdyni, w tym czasie często padało. Jak do niego wsiadłam, podczas hamowania dudniło coś strasznie. Spanikowana zadzwoniłam do swojego kolegi-mechanika który śmiejąc się powiedział, że na bank rdza mi się wżarła w tarcze i po kilku hamowaniach powinno ustąpić. No i miałam farta. Ale strach był, bo nie dalej jak miesiąc temu samochód mi stanął na autostradzie - wyskoczył wężyk od cieczy chłodzącej, płyn wyleciał, instalacja się przegrzała i samochód kaput
    JESTEM ZOŁZA I DOBRZE MI Z TYM...

  19. #18
    Kursant Awatar gordziu
    Imię
    Gordziu
    Opis
    Mondeo MK3 1.8he 125km + Lpg
    Od
    29 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Anabela Zobacz posta
    No właśnie tydzień temu spotkało mnie to samo. Mondek stał 2 tygodnie nie ruszany w Gdyni, w tym czasie często padało. Jak do niego wsiadłam, podczas hamowania dudniło coś strasznie. Spanikowana zadzwoniłam do swojego kolegi-mechanika który śmiejąc się powiedział, że na bank rdza mi się wżarła w tarcze i po kilku hamowaniach powinno ustąpić. No i miałam farta. Ale strach był, bo nie dalej jak miesiąc temu samochód mi stanął na autostradzie - wyskoczył wężyk od cieczy chłodzącej, płyn wyleciał, instalacja się przegrzała i samochód kaput
    I co przeszło, po jakim czasie/ ja jezdze z tydzień i nadal troszke dudni,ale mam wrazenie ze cos trzyma bo za bardzo szumia.
    chyba bedzie trzeba zajzec.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imię
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / Świdnk
    jeśli masz wrażenie, że coś szumi to możliwe, że prowadnice stanęly i klocek non stop trze po tarczy... mimo wszystko jak tarcza skrzywiona to regeneracja prowadnic niewiele pomoże...

  21. #20
    Kursant Awatar gordziu
    Imię
    Gordziu
    Opis
    Mondeo MK3 1.8he 125km + Lpg
    Od
    29 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    tarcze chyba sa całe,tak mysle, nie powinne sie pogiac od stania. tak mysle.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Przy hamowaniu przy ponad 100km/h coś stuka i są wibracje
    By Butterflyy in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 12:44
  2. [MkII] Mondeo mk2- po wymianie na letnie opony, ściąga przy jeżdzie i hamowaniu na lewo
    By rynio24 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 15:18
  3. [Zetec] [Mk2]Telepie silnikiem i deską rozdzielczą przy hamowaniu i przy wyższych prędkościac
    By blaszczu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 18:40
  4. [MkI] Dudni przy hamowaniu i przy skręcaniu
    By Roki24 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 00:34
  5. [MkII] po wymianie klocków z tyłu stukanie przy hamowaniu
    By Kaszub83 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-05-2009, 14:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów