+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    2.0 TDCI
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MK III, MKIV
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Olsztyn

    Regulacja gazu po remoncie silnika?

    Ostatnio miałem kilka przygód z moim autkiem, dość nieprzyjemnych dla portfela.

    Mam instalację sekwencyjną BRC Sequent 24 w silniku 2.0 z czarną pokrywą. W pewnym monecie autko zaczęło dziwnie pracować. Na wyższych obrotach instalacja zaczynała piszczeć i przełączać się na gaz. Okazało się, że parownik i filtry do wymiany (zatankowałem w trasie jakieś świństwo i dobiło parownik). Gazownicy wymienili parownik plus filtry podpięli instalkę pod kompa i było ok.

    200-300 kilometrów późnej wymieniałem olej. Okazało się, że poprzedni właściciel zaniedbał autko i naprawiał go motodoktorem..... Przy wymianie oleju wszystko wyszło na jaw. Oddałem autko do mechanika. Tam silnik przeszedł gruntowny remont. Regeneracja głowicy, szlif zaworów, wymiana uszczelniaczy itp. Dodatkowo wymienili pierścienie i panewki.

    Silnik jest już po dotarciu na benzynie i wymianie oleju. Chcę znów włączyć gaz, a nie chciałbym mieć znów problemów z silnikiem. Czy muszę jechać na regulacja gazu po remoncie silnika? Czy sterownik sam dobierze odpowiednią mieszankę?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Jak już tyle zainwestowałeś w auto, to jak najbardziej trzeba pojechać na ustawienie gazu. Czasy wtrysków mogły się pozmieniać przy nowych pierścieniach (inne sprężanie).

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Ufo
    Imię
    Krzysztof
    Model
    Renault Laguna 2
    Silnik
    F4R
    Opis
    byłem-zobaczyłem-tankowałem-pojechałem
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Siechnice/Wrocław /Radlin k. Wodzisławia Śl.
    Co do gazu nie wybiegałbym poza program.Przegląd z wymianą filtrów raz do roku lub co 15.000km. Ile remont wynióśł?

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    2.0 TDCI
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MK III, MKIV
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Remont ze wszystkim wyniósł 3 tys. zł, robocizna i fachowa regeneracją głowicy. Na wszystko dostałem gwarancję. Jednak gdybym wiedział wcześniej to rozejrzałbym się za innym silnikiem. Wszystko wychodziło po kolei, początkowo miałyby być to tylko uszczelniacze...Później koszta przekroczyły próg wstawienia używanego silnika i postanowiłem dokończyć remont.

    Sprężanie było równe, i wynosiło około 12 atm. Pierścienie wymieniłem bo uszczelnienie góry silnika mogło dobić te które były w silniku (większa kompresja). Przejechałem dziś 3 km na gazie wszystko było ok, ale jak mówicie wstrzymam się i w poniedziałek zajadę do gazowników.

    Tuż przed remontem byłem na przeglądzie gazu i wtedy wymienili parownik. Komp (dołożony) spalanie chwilowe pokazuje zbliżone do tego z przed remontu. Jednak wyraźnie czuć różnicę z 12 litrów PB na 100km w mieście zrobiło się 9l
    Ostatnio edytowane przez Mor ; 30-07-2011 o 10:07

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mor Zobacz posta
    Remont ze wszystkim wyniósł 3 tys. zł
    O kur...ka. Właśnie się chyba wyleczyłem z robienia głowicy - wolę cały silnik przerzucić

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez grisza76 Zobacz posta
    O kur...ka. Właśnie się chyba wyleczyłem z robienia głowicy - wolę cały silnik przerzucić

    czytaj dokladnie. caly remont kosztowal 3tys. W MKII remont glowicy jakies 400-500zl o ile nie trzeba wymieniac zawarow.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    2.0 TDCI
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MK III, MKIV
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Dokładnie. Sama regeneracja głowicy kosztowała mnie 900 zł z robocizną u specjalisty, ale to chyba górny pułap. Wymienili uszczelniacze, wałek rozrządu, zrobili porządek z zaworami (nie były wymieniane) i wyregulowali całość (black top), splanowali głowicę, przeczyścili kanały i dali nowe śruby.

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    tia.... a kto wie, w jakim stanie jest dół? Mierzenie szczelności cylindrów przed regulacją zaworów dało wynik w 1 i 2 cyl. po ...ok. 20% sprawności. Wskazanie było na dół, choć przy zaworach to różnie pokazuje. Po regulacji chodzi ok, choć mułowato. I pali ca. 2 l. więcej. Nie mam akurat możliwości zmierzenia sprawności.
    Dylemat krótki: głowica 600 zł, robota 300, uszczelki 150. Jeśli pierścionki, dochodzi 450 zł, a i to niekoniecznie koniec kosztów.

    Dla porównania: silnik 500, przekładka 400 + rozrząd + ew. sprzęgło. Sprzęgło zresztą w obu opcjach jest możliwym dodatkowym kosztem
    Ostatnio edytowane przez grisza76 ; 02-08-2011 o 21:16

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Świszczy i chrupie przy 2000-3000obr., po remoncie silnika
    By salim in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 00:12
  2. [MkII] Regulacja gazu V6
    By Crous in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 16:27
  3. [Zetec]Telepanie silnika,uboga mieszanka-Po remoncie głowicy
    By Paker in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 23:07
  4. [Duratec]proszę o pomoc w remoncie silnika mk3 1,8 16v
    By dadi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 13:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów