+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Opis
    Kombi Tango Metalik
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Kowary

    Zepsuta klimatyzacja. Czy warto od razu robić?

    Witam serdecznie. Na początku czerwca kupiłem Mondeo 2003/2004 TDCI z Niemiec. Przy naprawach bieżących napełniłem klimę do pełna i po dwóch miesiącach jest pusta Oddałem do znajomego serwisu w celu sprawdzenia i okazało się, że mam nieszczelną chłodnicę klimy, przewód, osuszacz i należy uszczelnić sprężarkę. Kolega z warsztatu powiedział mi, że mam pecha, bo on sam nie pamięta, żeby wymieniał tyle rzeczy "na raz". Mówił, że spowodowane usterki są po prostu wynikiem czasu. Jeżeli bym kupił części nowe. to całość remontu wyniesie mnie ok. 2000, na co nie mogę sobie teraz pozwolić. Czy sądzicie, że warto szukać części na allegro i kupić "po kosztach", czy może poczekać np. po ziemie, aż się odbiję z kasą i wtedy zrobić? Ja myślę, że może lepiej poczekać i zobaczyć, czy coś jeszcze w aucie "pójdzie". Od daty zakupu wiadomo wymieniłem wszystkie filtry, olej, tarcze i klocki, naprawiłem radio CD Sony bo nie czytało płyt, więc już trochę popłynąłem.
    Jeżeli ktoś z Was już przechodził naprawę klimy lub ma coś ciekawego do powiedzenia w tej sprawie, to będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez JackButler ; 10-08-2011 o 09:22

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    czas raczej nie spowodowal wszystkich tych usterek....moze auto mialo jakas przykra przygode i poskladane zostalo na jakis slabych uzywkach. Sprobuj na forum poszukac potrzebnych czesci, wieksza pewnosc co to jakosci towaru niz z allegro...
    Ostatnio edytowane przez Sliwiec ; 10-08-2011 o 21:41
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  4. #3
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    ciekawa sprawa. ja mam mondka mk2 z 97 i sprężarka nie cieknie - odpukać i dziła poprawnie. instalacja elektryczna jest ok sprawna. jedyna nieszczelność to spring lock przy wyjściu z osuszacza na sprężarkę a zwymian części to dysza rozprężna po rozmowie z forumowym specem od klimy krzys k-c. i wszystko dziła jak nalezy. ty masz auto o 6 lat młodsze i masz zdewastowana klimę? tak jak ci Sliwiec napisał auto raczej miało trudny okres w swoim istnieniu i z tąd te problemy. może po powodziowe albo po zdrowym gągu.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Rafał
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    Łódź
    poskładaj to na uzywce sprawdzonej i ciesz sie klima. Kompresor jesli faktycznie z niego cieknie, mozna uszczelnic (cieknie pewnie na uszczelnieniu centralnym??) Nie pracujaca klima powoduje powstanie nowych problemow, chyba ze komresor i tam masz zamiar wymieniać. Moj po postoju przez okres od jesieni do lata next roku, nie dosc ze zardzewial (sprzeglo) tak ze nie chcialo startować, to jeszcze sie rozszczelnił
    tel 791-054-854

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Opis
    Kombi Tango Metalik
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Kowary
    Dzięki za zainteresowanie. Wcześniej jeździłem mondeo MKI z 96 i tam nie miałem problemów z klimą. Rafantek, mówisz, żeby poskładać z części na allegro? Trochę ryzykowne Mam dylemat, bo teraz po prostu nie mam kasy na takie sprawy, a też obawiam się, że jak tego od razu nie zrobię to potem zawsze będą inne sprawy. Facet w "serwisie" powiedział mi, że nie trzeba tego robić od razu, nie ma to wpływu na pozostałe części itp. A codo historii auta to oczywiście nie mam 100% pewności, ale jest w bardzo dobrym stanie. Na pewno nie było bite, jak po nie pojechałem (do Gubina, ja jestem z Kowar, okolice Jeleniej Góry) to oczywiście z mechanikiem, który na prawdę potrafi ocenić blachy auta. Na pierwszym przeglądzie koleś też mi powiedział, że auto w bardzo dobrym stanie, tylko widać, że trochę "stało". Wiadomo, rdza na tarczach itp. Może rzeczywiście będę szukał na forum części.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Rafał
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    Łódź
    przewod uzywka, chlodnica w zamienniku pewnie ok 250 albo uzywka, ale z pewnego zrodla, osuszacz nowy koniecznie kolo 150zł, ze sprezarka to nie wiem, bo nie widziałem.
    tel 791-054-854

  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    sprężarkę uszczelnij sam, kup uszczelki i tp i sam to zrobisz to nie jest czarna magia. osuszacz sam wymienisz jest na spring lockach i to się elegancko lekko demontuje wymienia 2 albo 3 oringi i gitara. chłodnica czyli skraplacz za zderzakiem tak? czy parownik w aucie? cieknie jak? gdzie w którym miejscu. Nie wiem gdzie są kowary ale gdybyś miał blisko do mnie to nieszczelności w alu jak parownik skraplacz czy rurki pospawam ci albo lutem twardym i jak nowe. węże gumowe da się zakuć u każdego kto ma coś z pompami wys ciśnienia do czynienia to cie je zakuje za bezcen.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Opis
    Kombi Tango Metalik
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Kowary
    Może dobrze mówisz, choć sam raczej takich rzeczy nie robię. Wczoraj też rozmawiałem ze znajomym i chyba dobrze powidział, żebym najpierw zdjął chłodnicę klimy, wpuścił ciśnienie z 8 atmosfer i dał do wody, jeżeli są bąbelki, no to wymienić na sprawdzoną używkę. Potem sprawdzić ciśnienie, jeżeli ok, no to tyle, a jeżeli dalej puszcza, no to kolejna część. Brzmi racjonalnie?
    Zizitop, do Mrągowa mam prawie 700 km

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    ok kutfab700km to bardzo daleko. chyba że urlop planujesz. to zapraszam. poza tym dobrze kombinujesz.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica
    czy przy napelnianiu klimy byl dany kontrast?Na jakiej podstawie wiadomo ,ze akurat te częsci nie trzymają?Kontrast +lampa uv ułatwia odnalezienie nieszczelności.
    pzdr

  12. #11
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    artax jak jest nieszczelność to ja gołym okiem widać i palcem namacasz tak było u mnie na spring locku przy osuszaczu nie potrzebna była lampa. kontrast jest zielony nawet bez lampy uv. zreszta skoro pisze że nie trzyma to co nie trzyma to czemu mu nie wierzyć?

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Opis
    Kombi Tango Metalik
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Kowary
    Naświetlane było lampą i widać zielone ślady. W poniedziałek się tym zajmę, sprawdzę dokładne wymiary chłodnicy i kupię używkę albo tanią nówkę Wczoraj przypadkiem robiłem trasę do Berlina i trochę mi klimy brakowało, ale dało się przeżyć Dzięki za porady.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Darek
    Silnik
    1,6 TDCi 115 KM 256 Nm
    Od
    14 Nov 2005
    Mieszka w
    Świdnica
    Kolego ziziTop ,zgoda ale przy takiej nieszczelnosci nie wytrzyma gaz w ukladzie 2 miechy jak pisze kolegaNie zakladaj ,ze dziura jest średnicy palucha.To najłatwiej zdiagnozować.Gwarantuje ,że nieszczelności typu "wloska"bez kontrastu nie zdiagnozujesz.Polecam profilaktycznie dodać w serwisie kontrast przy uzupelnianiu bo potem w razie ubytkow jest wszystko widoczne.
    Ciesze się ,ze kontrast jednak pomogł i wiesz na czym stoiszzwlaszcza ,ze niekiedy Kowary oglądam z powietrza latając nad Karkonoszami.Urokliwe miasteczko.
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez artax ; 13-08-2011 o 11:05

  15. #14
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    fakt z tym włoskiem.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Opis
    Kombi Tango Metalik
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Kowary
    Wczoraj byłem u znajomego mechanika i zdecydowałem, że kupię chłodnicę nową (załatwił mi za 280, więc raczej OK). Jakoś nie mam przekonania do używanych części. W poniedziałek może mi wymieni i zobaczę, czy system cały trzyma ciśnienie.

  17. #16
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    daj znać czy działa

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIV
    Opis
    Kombi Tango Metalik
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Kowary
    Sporo czasu minęło. Byłem dwa tygodnie temu w serwisie zajmującym się tylko klimatyzacją, i facet mi powiedział, że na jego oko chłodnica klimy jest okay, a ewidentnie widać nieszczelność w jakimś tam przewodzie. Całość zrobił za 400pln. Jak do tej pory działa, więc jestem szczęśliwy. Jutro jadę na sprawdzenie szczelności. Aha, gwarancję mi dał na pół roku.
    Serwis w Jeleniej Górze jakby ktoś chciał namiar.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Robić rozrząd czy nie robić? Da sie sprawdzić jego stan??
    By RadziolMen in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 19:47
  2. [MkII] Czy warto robić w ASO sprzęgło i rozrząd?
    By Grig in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 18:20
  3. [MkII] elektronika dąbrowa górnicza czy warto robić u nich ro
    By maaxiik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:15
  4. [MkI] ZEPSUTA TURBINA ??
    By lorge in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-01-2007, 16:56
  5. zepsuta regulacja swiatel?
    By piatek77 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-09-2005, 00:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów