+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    chwilowo Carisma ;)
    Silnik
    1.6B 90KM
    Opis
    bo MKII sie poddal... :(
    Od
    23 Nov 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Łańcut

    Brak mocy w środkowym zakresie obrotów w 2,5 V6

    Witam
    W moim Mondeuszu pojawił się problem (chyba) z mocą na LPG.
    Wygląda to następująco - na benzynie na postoju wciskam gaz i wskazówka obrotościomierza płynnie przesuwa się w okolice 4K RPM, na LPG jest jednak inaczej - od 750RPM do ~1400RPM zachowuje się tak, jak na Pb, następnie coś go "zmula" i wkręca się na obroty dużo dłużej no i po osiągnięciu ~2,5K RPM znów zaczyna piąć się w górę.
    Podczas jazdy wszystko zachowuje się analogicznie - przy ruszaniu odczuwam jakieś takie dziwne "zmulenie" do momentu osiągnięcia tych 2,5K RPM, aby po przekroczeniu tej bariery zacząć ochoczo przyspieszać (tak jak powinien to robić i tak, jak robi to na Pb).
    Instalacja to II gen. Pół godziny temu zamieniłem świece (Motorcraft), więc jak jutro przyjadą, to w okolicach weekendu będę mógł wymienić (czas...)
    Pytanie jest takie - czy powinienem zainteresować się jeszcze czymś innym, czy świece (lub w przyszłości kable WN) powinny załatwić problem?? A może czeka mnie wizyta u gazownika??
    Może takie zachowanie mieć cokolwiek wspólnego z silnikiem krokowym od gazu?? Nie chcę rozbierać za dużo od razu, bo mi jeszcze części zostaną, wiec próbuję zabrać się za to systematycznie po kolei
    A propos gazownika i mojej instalacji - niedawno byłem o coś spytać i okazało się, że instalka ma więcej niż mi się wydawało (jakieś 5 lat już będzie) - czy powinienem powoli szykować się na remont reduktora?? Ponoć siedzi u mnie Tomasetto (ten niby wzmacniany) i wg. słów gaziarza lepiej tego nie regenerować, tylko wymienić na nowy (wstępnie wyliczył mi, że z robocizną będzie mnie to kosztowało circa 300PLN), bo zestawy regeneracyjne do tych wzmocnionych nie istnieją i używa się części od zwykłych, a to niekoniecznie sprawdza się później w użytkowaniu - prawdę prawił??
    Stwierdził również, że jeśli decydowałbym się na wymianę, to najlepiej na taki sam, bo nie trzeba będzie nic przerabiać, a ten Tomasetto ma wbudowany filtr gazu, więc nie trzeba będzie dodatkowo upychać filtra gdzieś tam obok... Jeśli miałby rację, to myślałem nad reduktorem Tomasetto SUPER mod. AT-07 (do 200KM), bo jakoś nie jestem przekonany do zakładania wersji do 140KM, a może za bardzo kombinuję lub ewentualnie lepiej założyć całkiem inny parownik??
    Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelkie odpowiedzi/porady
    Pozdrawiam
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez XanderXone ; 10-08-2011 o 18:23

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zacząłbym od sprawdzenia ustawień w sterowniku kuchenki, może wystarczy skorygować.

    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    instalka ma więcej niż mi się wydawało (jakieś 5 lat już będzie)
    A ile kilometrów przerobił? 10tyś 100tyś?

    W razie wymiany reduktora to 200KM jest takie minimalne, jednak osobiście celowałbym w 240 np.
    http://allegro.pl/omvl-r90-e-redukto...762794795.html
    czy
    http://allegro.pl/r6-reduktor-tomase...743482383.html



    Albo wywalić w diabły palnik i blosa założyć, wtedy nie zawracasz sobie głowy ustawieniami sterownika, a silnik ma znacznie mniej ograniczony dopływ powietrza i mieszanka jest lepiej dobierana.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Radek
    Opis
    MKIII 2,5V6 Kombi (2004)
    Od
    15 Jan 2008
    Mieszka w
    Mysiadło
    obstawiam 97% na kable (3% na jakieś inne dolegliwości )
    U siebie miałem bardzo podobnie i po wymianie kabli (na NGK bo tańsze a dobre - nie pamiętam ale mnie kosztowały niecałe 200zł a koledzy kupowali też taniej) wszystko wróciło do normy.
    Czy krokowy od gazu ma wpływ to się nie wypowiem
    Reduktor raczej nie ma nic do Twojego problemu bo bardziej by mu brakowało ciśnienia przy wyższych obrotach a nie w tej strefie.
    Jeżeli będziesz szukał reduktora to szukaj bardziej do wyższych mocy tj. bliżej 240-tu 250KM.
    Reduktor na 140KM nie ma racji bytu w V6 (170KM)
    Tematyka doboru wielokrotnie była poruszana w dziale LPG więc na pewno sobie coś znajdziesz.
    Powodzenia
    Było MKI 1,8 B+Gsek - Jest Cougar 2,5 V6 i MKIII 2,5 V6 Kombi

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    chwilowo Carisma ;)
    Silnik
    1.6B 90KM
    Opis
    bo MKII sie poddal... :(
    Od
    23 Nov 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Łańcut
    To ja takie jedno pytanko odnośnie linków Netopera - podałeś linki do OMVL polecany do I i II gen. i Tomasetto do... sekwencji - to nie ma czasem jakiegoś znaczenia?? Reduktor do sekwencji sprawdzi sie w II gen bezproblemowo??
    BLOS niestety póki co nie wchodzi w rachubę - mieszkanie kończę...
    Co do przebiegów na LPG - nie mam zielonego pojęcia ile auto zrobiło - przez ostatnie 2,5 roku zrobiłem autem 22Kkm, a ile poprzedni właściciel tego nie wiem, a zgadywać nie chce...
    Świece kupiłem/zamówiłem Motorcrafta, bo gaziarz stwierdził, ze Mondek po prostu nie chce jeździć na niczym innym i sam nie umie tego wytłumaczyć, ale przerabiał już kilka modeli (w tym jego prywatny - również 2,5 V6 MKII) i na oryginałach najlepiej się sprawują przy LPG. A z tymi kablami nie będzie podobnej historii?? Nie ukrywam, ze nie swędzi mnie ~450pln na kable Motorcrafta więc te NGK za <1/2 ceny oryginałów byłyby wskazane...

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    to nie ma czasem jakiegoś znaczenia??
    Ma jak najbardziej, kiksa walnąłem bo nie wczytałem się że to do sekwencji, a na pamięć nie znam gdzie do czego jaki reduktor, sorki za wpuszczenie w kanał

    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    Świece kupiłem/zamówiłem Motorcrafta, bo gaziarz stwierdził, ze Mondek po prostu nie chce jeździć na niczym innym i sam nie umie tego wytłumaczyć,
    Świeczki idealnie się sprawdzają Ngk tr55 (tylko uważać bo sprzedawcy wciskają serię V-line jako TR) Ta świeczka tr55 kosztuje ~10zł i... jest to to samo co ta z logiem motorcrafta, bo te motorcrafty robi NGK, motorcraft dodaje swoje logo i cena jest 22-25zł. (zresztą jest to już wiele razy na forum omówione)

    Natomiast kable jednak bym polecał oryginał motorcraft bo na innych firm różnie bywa w fałce. Choć sporo fałkowiczów pisze że NGK bardzo ładnie im się sprawdzają.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-08-2011 o 23:12
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    chwilowo Carisma ;)
    Silnik
    1.6B 90KM
    Opis
    bo MKII sie poddal... :(
    Od
    23 Nov 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Łańcut
    No to jeśli zajdzie taka potrzeba, to zaryzykuję też te NGK i zobaczymy co to warte
    O świeczkach TR55 będę pamiętał na przyszłość (jakby nie patrzeć to cena/2,5 ) i jak rozumiem to zdecydowanie NIE sa takie http://moto.allegro.pl/gd-swiece-zap...733023385.html ??
    A co do reduktora (pewnie za miesiąc :P) to teraz mam zagwozdkę...
    ten, co podałeś http://allegro.pl/omvl-r90-e-redukto...762794795.html
    czy jednak zdecydować się na np. http://allegro.pl/r31-parownik-agc-t...741981569.html
    I czy do tego reduktora trzeba jeszcze mocować jakis filtr czy cuś??
    I jeszcze mała prośba - niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego polecacie do silnika 170KM reduktory na >200KM?? Czemu ma to służyć?? Żywotności czy mocy czy jak?? Zaznaczę, że u mnie dalej pod maską siedzi mikser i póki co będzie tam siedział co najmniej do nowego roku...

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    jak rozumiem to zdecydowanie NIE sa takie
    Dokładnie, te z V-line dobre są do silników gaźnikowych, w fałce się totalnie nie sprawdzają. TR-y mają wyraźnie nadrukowany symbol

    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    teraz mam zagwozdkę
    dołóż te 25zł i będziesz zadowolony
    Ten "mój" ma dwie komory i gwarantuję Ci że nawet się nie zająknie przy ostrym rajdowaniu i nie będzie się mieszanka zubożała.
    Ja ten link to przykładowy zapodałem, poszukaj może w Twojej okolicy będzie coś z odbiorem osobistym, tylko zwracaj uwagę na opisy bo z tym samym symbolem są też do mniejszych pojemności
    Nie jest on ze zintegrowanym filtrem, ale wedle mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie, teraz u nas siedzi IG1 i jest trochę roboty z wymianą filtra, jak siedział jeszcze ten r90 (jak był blos) to wymiana filtra zajmowała max 10 minut. A przy IG trza się nakombinować bo trzeba w całości obudowę wykręcać

    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    dlaczego polecacie do silnika 170KM reduktory na >200KM??
    Reduktor powinien mieć zapasu co najmniej 20% w stosunku do mocy silnika, jednak optimum jest 30-40% wtedy jest pewność że silnik nie jeździ na zbyt ubogiej mieszance (a koszt wymiany uszczelek głowicy w fałce to tak coś około 2tyś), no i reduktor nie pracuje na granicy swoich możliwości a co za tym idzie ma dłuższą żywotność.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 11-08-2011 o 00:20
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    chwilowo Carisma ;)
    Silnik
    1.6B 90KM
    Opis
    bo MKII sie poddal... :(
    Od
    23 Nov 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Łańcut
    No dobra, a filtr go tego to jaki "zasadzic"??
    Czy coś źle kombinuję i jako filtr powinienem wsadzić np. taki elektrozawór http://moto.allegro.pl/elektrozawor-...752643827.html ??
    Czy każdy elektrozawór będzie pasował do każdego miksera??

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Elektrozawór na obudowie filtra nie jest powiązany z mikserem czy reduktorem, on ma za zadanie przed filtrem zamykać dopływ gazu, więc jak masz jeszcze elektrozawór przy butli to nie musisz filtra z elektrozaworem pakować.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    chwilowo Carisma ;)
    Silnik
    1.6B 90KM
    Opis
    bo MKII sie poddal... :(
    Od
    23 Nov 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Łańcut
    Czyli jeśli nie mam elektrozaworu przy butli to założyć taki z filtrem, a jeśli mam jakiś, to... jaki filtr w takim wypadku??

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez XanderXone Zobacz posta
    a jeśli mam jakiś, to... jaki filtr w takim wypadku??
    Coś w podobie to tego co zapodałeś z elektrozaworem, tylko bez elektrozaworu. Będzie tańszy i nie będzie trza ciągnąć przewodu do zasilania tego na filtrze.
    Może być nawet ze szrotu.
    Chyba że chce Ci się bawić w ciągnięcie przewodu zasilającego, np od elektrozaworu na reduktorze, to montuj ten filtr z elektrozaworem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo ST200
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    jak rozumiem to zdecydowanie NIE sa takie
    Dokładnie, te z V-line dobre są do silników gaźnikowych, w fałce się totalnie nie sprawdzają. TR-y mają wyraźnie nadrukowany symbol
    Wydaje mi sie, ze chyba nastapila jakas pomylka. W linku podane sa swiece v-power a nie v-line. To chyba nie to samo ?

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RavenMOH Zobacz posta
    Wydaje mi sie, ze chyba nastapila jakas pomylka.
    Nie wydaje Ci się to są dokładnie takie jakie mają być TR55, nie wiem o czym myślałem potwierdzając że to są v-line.
    Tu kontrolnie link do strony producenta z odpowiednią świeczką do MKII 2.5l
    http://www.ngk.com/results_cross.asp?pid=tr55&x=0&y=0
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo ST200
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Mialem jednak nadzieje, ze to nie byla pomylka ale trudno. Chodzi o to, ze gdy zakladalem gaz wymienialem swieczki na oryginaly do st200 , wytrzymaly gora 15tys wiec troche malo. Zakupilem pozniej TR55 v-power ale one wytrzymaly chyba z 3-4tys i znowu zaczely sie strzaly na lpg. Teraz mam na nich przejechane chyba z 10tys ale jest coraz gorzej. Tak sie zastanawiam czy to wina swiec, ze tak krotko wytrzymuja. Nie chcialbym kupowac znowu 6szt TR55 bo rownie dobrze moga znowu pasc po kilku tysiacach. Chyba zrobie tak , ze kupie nową cewke bo swoja mam od nowosci czyli 270tys km, 6szt nowych swiec i ewentualnie kable WN chociaz moje maja ok 30tys bo tyle przejechalem na gazie wiec moze narazie je odpuszcze. Plan jest taki, zeby miec w zasadzie nowy uklad zaplonowy i zobaczyc ile to wytrzyma, jesli znowu tylko kilka tys. to trzeba bedzie szukac przyczyny gdzie indziej.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A może masz za ubogą mieszankę i Ci po prostu wypala świeczki.

    Ja już kilkakrotnie pisałem o przejściach na motorcraftach jak nam wywaliło po 400kilosach, po 800 dwa komplety nówki sztuki, z tym że u nas okazywało się że sysane było lewe powietrze. Jak w końcu NGK zapodałem to mimo powtórki sytuacji z lewym powietrzem wytrzymały, teraz na nich jest grubo ponad 10 tyś i dalej żyją.
    Trzeci komplet motorcrafta wywaliło przy 10 tyś po tym jak kuchenkę tak przyciąłem żeby 13 z miasta paliło, z krótkiej trasy wyszło 9 i to się stało jakieś 250 kilosów od przycięcia kuchenki.

    Na Twoim miejscu przed wymianą świeczek czy cewki skontrolowałbym najpierw ustawienia kuchenki czy nie jest zbyt ubogo i czy np nie spadł któryś wężyk od przewietrzania skrzyni, u nas jeszcze była pęknięta od spodu ta rurka co idzie od harmonijki do bocznikowego
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:49
  2. [Duratec] brak mocy między 2a 3 tys obrotów mk3 1.8 pb
    By changeable in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 10:32
  3. [TD MkII] brak mocy i falowanie obrotów mk2 1.8td 98r
    By jurek1982 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 11:24
  4. [TD MkII] 1.8 brak mocy i obrotów.
    By MikiS93 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 21:36
  5. [MkII] Brak mocy, falowanie obrotów
    By zibiboy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 23:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów