+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    kacduch
    Gość

    Exclamation Auto po wymianie rozrządu i zaworów nie chodzi

    Witam! kupiłem mondziaka 2 tygodnie temu gdy wyjechałem od sprzedającego pękł mi pasek rozrządu na lawecie autko pojechało do mechanika i wymienił mi rozrząd zdjął głowice wymienił uszczelki wszystkie a pod termostat dał silikon wymienił zawory wszystkie 16 i doszlifował nie planował głowicy bo mówił ze jest dobra. autko nadal nie jezdzi mówi mi że rozrząd jest dobrze ustawiony. gdy go odpalał przy mnie bez paska wieloklinowego jest dobrze ale nie wchodzi w ogole na obroty gaz na maksa a on nic gdy założył pasek samochód odpalił ale w ogole ciezko chodził i było słychać cykanie po lewej stronie silnika czy to wina zle ustawionego rozrządu? w aucie urwana jest sonda lambda;/ u mnie w miescie ciezko o dobrego mechanika a tym bardziej diagnoste od fordów;/ proszę o bardzo szybką odpowiedź.

    edit.Czy te delikatne wciecia na kole pasowym to są owe znaki ? są one delikatne i nie wiem czy sie nimi sugerować? przeczytałem wątek o ustawianiu i chcę to sam sprawdzić na początek. a jeśli będzie delikatnie przestawiony o 1 czy 2 ząbki czy jeszcze raz bede musiał robić zawory?
    koło pasowe: http://imageshack.us/photo/my-images...908111221.jpg/
    Ostatnio edytowane przez kacduch ; 19-08-2011 o 13:30

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez kacduch Zobacz posta
    przestawiony o 1 czy 2 ząbki czy jeszcze raz bede musiał robić zawory?
    2 zeby przestawienia nie powinno jeszcze uszkodzic zaworow. Pytanie jak ten mechanik ustawil ten rozrzad...bo do tego uzywa sie blokatorow. tzn. plaskownik do zblokowania walkow rozrzadu i trzpien wkrecany w blok silnika do zablokowania walu...

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    ustawiałem u kilku już szesnastkach rozrząd bez blokad i było wszystko ok.
    trzeba tylko uważać i mieć naciągniętą porządnie ciągnącą stronę paska.

    i tak, warto sprawdzić by sprężanie. Pożycz od kogoś manometr, albo niech ten mechanik sprawdzi. jak będzie słabe to rozrząd albo słabo dotarte zawory..
    Przy wymianie zaworów dobrze jest też zmienić prowadnice(gniazda).
    Przed awarią ładnie pracował?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    chodzi o książke ''sam naprawiam mondeo" a dwa w mk2 w zetecu z tego co pamiętam to jest tzw.rozrząd pływający czy jakoś tak i potrzebne są blokady do zblokowania tak jak pisał kolega wyżej... wydaje mi się ze jest źle założony rozrząd?Pytanie czy przed tzw.awaria auto chodziło dobrze,nie zamulało,dobrze się wkręcało na obroty etc??

    ---------- Post dodany o 22:07 ---------- Poprzedni post dodany o 22:06 ----------

    StanleyMechanik
    a ty z jakiej dzielni gdańska jesteś ??
    Ostatnio edytowane przez Paker ; 28-08-2011 o 23:07

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    najprościej będzie jak sprawdzisz znaki na kółkach...
    to jak się wcześniej bujał?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W mondku tylko na blokady rozrząd się ustawia, bo na znaki to później są właśnie takie cyrki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    ale jak sam składam na znaki i mam pewność, że kliny na kółkach nie są za cienkie ani miękkie to nie ma cudów i musi chodzić.
    Chociaż muszę przyznać, że w fordowskim silnikiem się jak dotąd nie zajmowałem. ale vw, seacie oplach..

    Właśnie z ciekawości ściągnąłem "sam naprawiam" i tam rzeczywiście na blokady karzą.
    Ale..
    Sprawdzić chyba nie zaszkodzi czy nie ma rażącej różnicy, np 3-5 ząbków.
    Kurcze, dobrze było by znaleźć innego mechanika, żeby oględził swoim okiem auto.

    jak się pasek oberwał, nie uszkodził któregoś z tłoków?
    Nie mam więcej pomysłów, więc życzę powodzenia w naprawie.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez camre Zobacz posta
    ale jak sam składam na znaki i mam pewność,
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    W mondku tylko na blokady rozrząd się ustawia, bo na znaki to później są właśnie takie cyrki.
    Na optykę niby znaki się pokrywają, mechanior zamyka silnik odpala i... silnik dziczeje Potem wymiana połowy podzespołów, "bo przecież niemożliwe żeby był źle rozrząd zgrany skoro znaki się pokrywały"

    No i jeszcze jedna kwestia, jak za ciasno pasek założony to też będą problemy z pracą silnika.
    Kolega Paolo kilka razy opisywał jak poprawnie w mondku zmienić rozrząd i ile miał przypadków do poprawki właśnie po ustawianiu w innych warsztatach rozrządu na znaki. rekord był chyba 6 ząbków i o dziwo silnik jakoś się obracał a tłoki nie spotkały z zaworami.
    Ja sam trochę rozrządów pozmieniałem, (sierki, golfy3, polonezy stare civiki, peugoty przed 95r i jeszcze kilkanaście innych) ale w DOHC nie podjąłbym się bez blokad.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-08-2011 o 10:58
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    No ale przecież to blokady to nie jest kosmiczna technologia. Do wałków wystarczy płaskownik chyba coś około 8mm. W blok wystarczy śrubka chyba M8 która się wkręca i na której ma się oprzeć wykorbienie walu. Tak jest w Duratec-u i w zeteku pewnie tez.

    Paska nie da się ciasno założyć bo jest rolka napinająca którą ustawia się na znaki. No chyba ze mechanik o tym nie wiedział.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    No ale przecież to blokady to nie jest kosmiczna technologia
    No zgadza się, samemu można zrobić, ale sporo mechaniorów uważa że oko również dobre jest

    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Paska nie da się ciasno założyć
    Oj da się, pamiętam co najmniej dwa przypadki, jak silnik zimny to jakoś auto jechało, jak tylko silnik temperatury złapał to muł i dziwne jęczenie z okolic rozrządu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Oj da się, pamiętam co najmniej dwa przypadki, jak silnik zimny to jakoś auto jechało, jak tylko silnik temperatury złapał to muł i dziwne jęczenie z okolic rozrządu.
    Przecież rolka ma znaczki które mają się pokryć wtedy pasek jest naciągnięty odpowiednio.



    Jedyna opcja to taka ze ktoś nie patrzy na rolkę tylko dociąga na pałę.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Przecież rolka ma znaczki które mają się pokryć wtedy pasek jest naciągnięty odpowiednio.
    Nie mi to tłumacz , tylko tym mechaniorom którzy nie potrafią prawidłowo rozrządu zamontować czy ustawić.
    Ja już od dawna zawodowo nie zajmuję się naprawami, ale chyba nie ma miesiąca żebym do kumpli do warsztatów z nudów nie podskoczył, czy jak jeszcze Paolo na Bemowie urzędował to u niego się siedziało, i sporo takich przypadków było, przedewszystkim po składaniu na znaki, no i te co mi utkwiły z naciągnięciem rozrządu. Paolo końcowe napięcie paska ustawiał na rozgrzanym silniku i nie miał później żadnych reklamacji, że np coś w silniku wyje po rozgrzaniu i silnik nie ma mocy. A blokady to u niego podstawa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Ogólnie w ustawianiu na znaki w v8 nie widzę nic złego tam prawie zawsze kolo na wale i walku rozrządu jest na klinie.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    a nie uważacie, że jeżeli ustawiacie na blokady i widzicie 6 ząbków różnicy to trzeba sprawdzić co z klinem na wale itp?

    Właśnie.
    Kolego, może przed zerwaniem paska, ten przeskoczył, zawór delikatnie uderzył o tłok i zrywając pasek przestawiło się koło na wale i po ustawieniu na znaki nie pasuje?



    A swoją drogą.
    Po ilu km zalecacie zmianę rozrządu? mój był zakładany 70kkm temu (aso w niemczech) i zastanawiam się czy nie czas...
    Ostatnio edytowane przez camre ; 30-08-2011 o 22:20

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez kacduch Zobacz posta
    w aucie urwana jest sonda lambda;
    co prawda powinien chodzic bez lambdy,ale kto wie moze to mu przeszkadza sie wkrecac.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  17. #16
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Obstawiam źle ustawiony rozrząd.

  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    szesnas
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Barcin
    kumpel pseldo mechanik ... ustawial kiedys rozrzad w fordzie ,jak ja jeszcze jezdzilem loplem :P i tez na znaki i niechcial chodzic objawy byly takie ze krecil jak by nie mial kompresji .... czyli otwarty jakis zawor jesli masz tak samo to masz zle ustawiony rozrzad
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Obstawiam źle ustawiony rozrząd.

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    Ale myślę, że jeżeli nowy pasek już siedzi i nie trzeba głęboko grzebać to nie problem zablokować wałki i silnik i samodzielnie przestawić... prawda?

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    szesnas
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Barcin
    kolega byl 19-08-2011 13:06 a wiec nie dowiemy sie co bylo przyczyna ... zarejestrowal sie dowiedzial co sie stalo i paaa

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    pewnie wróci jak znowu coś padnie...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Dziwne keloktanie po wymianie zaworów wtryskiwaczy
    By mondek3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 22:18
  2. [Zetec] [MK1] Po wymianie rozrządu auto szarpie i nie ma mocy
    By Crea in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 09:02
  3. [Zetec]1.6i MK1 - po wymianie oleju i rozrządu chodzi jak di
    By nizios in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 01:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów