+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi 130KM
    Od
    24 Jun 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Wentylatory chłodnicy - doprecyzowanie zebranych faktów

    Witam.

    Oczywiście temat i mój problem wcale nie jest szczególnie inny od innych, ale po przeczytaniu zyliona postów, zanim wezmę się za poważne naprawy muszę dopytać o parę szczegółów (i postaram się nie rozpisywać).

    Problem: nie kręcą się wentylatory na chłodnicy - klima + korek: gotuje płyn, podczas jazdy OK (czyli jest przewiew, wszystko działa). Wersja po 'małym' przeglądzie: działa jeden wentylator.

    Pytania, które nie dają mi spokoju (proszę o wyrozumiałość, jeżeli są amatorskie, ale specjalistą to w tym temacie nie jestem ;p)

    1. W mojej wersji mam dwa wentylatory, jeden jakby wyżej (patrząc z góry), drugi niżej (i wydaje się mniejszy): czy oba powinny działać jednocześnie, czy jest tu jakaś większa magia ? (jeżeli to ma znaczenie to działa ten mniejszy/niższy).

    2. Wiatraki mają (wg tego co ustaliłem na forum, zdjęciach, organoleptycznej wizji etc.) dwa złącza - jedno przy 'większym' silniku, drugie na na dole w rogu). Pytanie: co jest do nich doprowadzone i jak (sygnał, napięcie - co gdzie). Chciałbym sprawdzić wentylatory (podejrzenie upalonych szczotek), tylko nie wiem jak to zapiać 'na ostro' - 12V w to złącze 'przy silniku'?, jeżeli tak to które to masa.

    3. Zanim zacząłem grzebać nie działały oba, jedyne co zrobiłem to
    a) próbowałem wyjąc wtyczkę, tą z dołu - czy jest to wykonalne 'od góry' (brak kanału) (ręka jak już tam wlezie to prawie nie ma miejsca na manewry )
    b) grzebałem w bezpiecznikach / przekaźnikach w komorze silnika (tych dodatkowych) - dwa z nich miały symbol odpowiedzialny za chłodzenie - i tutaj pytanie: po co/ dlaczego dwa - sprawdzałem z jednym i też działa (wciąż jeden wentylator) - przekaźnik wygląda ok, bo nie ważne który i gdzie wepnę śmigło działa - wyjęte oba i śmigło leży)

    Nie wiem jaki był stan poprzedni (czy działały oba) - niewykluczone że jeden jest zrypany od dawna a efekty dało się zauważyć dopiero jak padł drugi.

    Reasumując: czy wiatraki maja działać oba na raz ?,
    Ten co działa ma 2 biegi (słychać po 30 sek działania klimy na postoju jak wchodzi wyżej - dobrze wnioskuję, że to dolne złącze/rezystor czy jak to się tam zwie jest OK ?
    Czy dobrze przypuszczam, że mogą być padnięte szczotki na tym pierwszym (większym/wyższym) wentylatorze?

    Chciałbym oszczędzić sobie wydatków i roboty, a dostęp nie jest wspaniały ...

    I pytanie pomocnicze (dla mnie pomocnicze :>): czy jak już znajdę kanał to uda mi się bez odpinania chłodnicy zdemontować ten silnik? (nie chce rozpinać wszystkich węży, bo pewnie skończy się to na ich wymianie, czego wolałbym uniknąć)

    Ech..., miało być krótko - mam nadzieję, że chociaż czytelnie przedstawiłem problem. W razie dodatkowych pytań chętnie odpowiem, nie spisywałem wszystkiego co 'zobaczyłem' - niewykluczone, że przez to pominąłem coś ważnego.

    Pozdrawiam i liczę na pomoc - dowolną, ceny jakie tu wyczytałem związane z ewentualną naprawą w ASO, czy nawet u 'nieautoryzowanego' szczerze mnie zachęcają do pobrudzenia się przy tej naprawie, mimo że moje doświadczenie w motoryzacji to 99.9% od strony kierowcy

    ********************
    Edit:
    ********************
    Działają już oba śmigła

    Poszedłem do sklepu i sprawdziłem jeszcze raz (po ciemku, a co tam ;p) - zapomniałem podpiąć tego kabelka 'przy silniczku' [facepalm] (odpiąłem, żeby mieć lepszy dostęp do tego na dole).

    Pytanie doprecyzowujące: w takim razie skoro najwyraźniej to był 'prąd' do tego dużego śmigła, skąd jest zasilane to 'małe' - czy coś jeszcze przeoczyłem?

    No i najważniejsze pytanie: co odpaliło je z powrotem(przypominam, przed grzebaniem leżały oba): czyżby zawiesiły się przekaźniki (oba na raz ?!). Poprawiałem też taki rypany bezpiecznik 60A (widać jakaś 'doróbka') - poprawki jednak obejmowały tylko izolację, bo mocno się to wszystko nadtopiło, ale przejście było, wiec nie sądzę aby to miało jakiś wpływ).

    Temat na razie jest kompletnie nie pilny, ale gdyby jakiś spec zechciał odpowiedzieć to zostanie dla potomnych, bo pytania wciąż mnie nurtują, tyle że mniej (w końcu usterka ustąpiła) - nie chcę sobie krakać, że zaraz powróci, dlatego już nic nie piszę.

    Ponownie pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kudlacz ; 22-08-2011 o 21:14 Powód: Dodane nowe fakty

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    cos na styku konektorowym we wtyczce na wenttlatorze, stycznik sie zwiesi to sie nie odwiesi sam a zeby sie zwiesił musi popłynac prad przez niego który zespawa ze soba styki przekaźnika a to nie takie proste, jesi sie cos topi to albo jest za słaby styk na połaczeniu przewodów i jest wtedy cos w tym miescu spalone np izolacja czy wtyk, a jesli płynie za wysoki prad powodując takie strary ro zawsze winowajca jest odbiornik na końcu danej gałęzi instalacji, np zgrzane ale jeszcze nie spalone uzwojenie z grzana izolacja na wirniku wentylatora izolacja nie spełnia swego zadania i niektóre zwoje w zezwojach uzwojenia wirnika stykaja się ze soba zmniejszając rezystancje wirnika i zmniejszając jego sprawnośc a jesli przy stałym napieciu 12v rezystancja sie zmnijszy to prad wzrosnie w efekcie wzrastania doprowadzi do wielu uszkodzeń punktów instalacji, bezpieczniki sa dobierane zawsze z zapasem na rozruch wentylatora ale wentylator nie pracuje ciagle w stanie rozruchu dlatego sie one nie pala nawet jak wentylator ma zgrzane uzwojenie. mały wentyl na chłodnicy? moze od klimy, pracuje non stop po załaczeniu spręzarki a gdy temp wzrosnie za wysoko na silniku załacza sie duzy? sory za błędy nie miałem czasu redagować pozdrawiam.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi 130KM
    Od
    24 Jun 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Odnośnie wielkości wentylatorów, to o ile dobrze widzę w widoku tylko z góry to jest to mniej więcej taki układ jak tutaj:
    Przykładowe zdjęcie wentylatorów. Na tym zdjęciu nie wygląda, jakby był mniejszy - albo ja źle widzę, albo u mnie jest o jakieś 20% mniejszy od tego 'wyżej' - może to tylko złudzenie optyczne, bo patrzę na to pod złym kątem.

    Pozdrawiam

  5. #4
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    może, wielkość tu znaczącego punku nie ma więc to istotne nie jest.

    ---------- Post dodany o 21:09 ---------- Poprzedni post dodany o 20:59 ----------

    co do wentyli, jeśli bezpieczniki są całe nie spalone żaden nie jest spalony bo ja nie wiem w którym miejscu są od wentyli bezpieczniki, to trzena szukać na końu gałęzi usterki czyli wentyle, sprawdz dłonia czy lekko sie obracają czy nie maja luzów osiowych i poosiowych za wielkich podczas obracania wyczujesz czy cos tam nie chamuje wentyla np ułamana szczotka czy inny dziad, jak sie dłonią kręcą lekko odepnij wtyki z wentyli podejdz na krutko przewodami z aku, jeden styk we wtyku wentyla daj plus a drugi minus sprawdz tak obydwa wentyle jak zakręcą bez oporów bez smrodu i td znaczy sprawne, no to pozostaje rezystor wentylatora chłodnicy, jes on w obudowie chyba prawy dolny róg od str pasażera w obudowie wentylatorów zobacz czy tam sie nic nie upaliło jesli tak to napraw i test czy odpala wentyle w nowrmalym układzie jeśli nie to przekaźniki wentyli a jeśli nie one to pozostaja czujniki, temperatury na bloku silnika i od załaczania wentyli pracy sprężarki klimy

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Skrzynka bezpieczników w silniku , masz 2 przekaźniki R7 i R9 , jeden od 1 biegu , drugi na bieg szybszy .
    Wyciągasz oba bezpieczniki , przekręcasz kluczyk na 2 co by dać zasilanie mondkowi .
    Zwierasz duże styki ( ważne - duże styki nie te mniejsze ) w skrzynce te po wyjęciu przekaźnika - raz w jednym miejscu po przekaźniku , raz w drugim i w tym momencie masz jasność , czy sprawne wentyle i rezystor ,
    Jeśli zadziała 1 bieg na jednym przekaźniku , a 2 bieg na drugim to przyczyna leży po stronie sterowania .Jak tu już nie ruszy to przyczyna wentyli ich złączek , czy rezystora.

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    no marek print podał rozwiązanie łatwe proste skuteczne i przyjemne.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi 130KM
    Od
    24 Jun 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu. Aktualnie śmigła pracują, wiec temat odkładam do weekendu (albo nawet troszkę później, bo pogoda zachęca do sobotniego wypadu nad wodę. Przetestuję jeszcze oba biegi wentylatorów symulując pracę przekaźników - jak zasugerował MarekPrint, co powinno wyjaśnić wszystkie moje wątpliwości (no może oprócz jednej - dlaczego pomimo wypięcia zasilania, kręcił się drugi wiatrak ).

    Pozdrawiam.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    ale jakie wypiąłeś zasilanie ??
    Jest taka możliwość , że jak wypiąłeś jeden wiatrak , komp zareagował jako usterka i przeszedł w tryb awaryjny wiatraka , gdzie będzie kręcił się non stop na 1 biegu .
    Dlatego pisałem wyciągnij oba przekaźniki .
    Inny test to wypięcie wtyczki z czujnika temperatury i tu od razu powinien pojawić się 1 bieg wiatraka , a po chwili 2 bieg.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi 130KM
    Od
    24 Jun 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Chłodnica u mnie wygląda u mnie mniej więcej tak (url). Przy wypiętej wtyczce na tym śmigle z lewej (taka wchodząca od 'godziny 8' kreci się tylko ten 'dolny/prawy' - myślałem, że zasilanie jest jedno, wygląda na to, że ten drugi ma własny prąd (czego u siebie nie widzę, bo jest za głęboko a ręka też nie sięga). Jak pisałem wcześniej oba przekaźniki wyjęte i śmigła się nie kręcą. Jak dopadnę temat po weekendzie to zrobię pełne rozeznanie przy każdej kombinacji przekaźników - zanim napisałem posta z prośbą o pomoc nie wiedziałem wiele w temacie i działałem trochę po partyzancku, wpinając / wypinając dostępne kable/bezpieczniki/przekaźniki - coś pomogło i mogę spokojnie śmigać bez obawy o kolejne zagotowanie płynu. Nie przykładałem wtedy wielkiej wagi do tego czy mam oba biegi, czy działa to w trybie awaryjnym - cieszyłem się że w ogóle ruszyło - 2 dni wstecz musiałem się męczyć bez żadnego śmigła 'jeżdżąc' po Krakowie (czyli dolewając co jakiś czas płynu który 'wybulgotał' się ze zbiornika wyrównawczego ...) Oczywiście uzbrojony w wiedzę podejdę do tematu na spokojnie aby poznać bestię lepiej i w razie (oby nie) kolejnego problemu szybciej i metodycznie móc naprawić/zdiagnozować usterkę).

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MkII] wentylatory chłodnicy
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 14:51
  2. [Zetec] nie włączające się wentylatory chłodnicy
    By maniek1001 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 12:30
  3. [MkII] Nie załączające się wentylatory chłodnicy
    By Stasio1948 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 09:29
  4. [MkI] Wentylatory chłodnicy
    By worldman in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 11:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów