+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 TD
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Rogalinek

    Problem z ogrzewaniem mk 2 II

    Witam, wiem że tematow o problemie z ogrzewaniem bylo już wiele, przeglądałem je ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania na mój problem. Moje autko ostatnio przestało grzać puki jest ciepło nie jest to duży problem ale zima w końcu będzie. Ciekawostka jest to że jeżeli auto ma rozgrzany silnik zostanie zgaszone i ponownie odpalone to na moment ustawia się nawiew ciepłego powietrza po czym po kilku sekundach wraca tylko i wyłącznie chłodne. Z tego zachowania wnioskuje ze nie jest to silnik od klapy mieszającej powietrze ciepłe i zimne bo wtedy by chyba było cały czas tak samo. Myślałem też o czujniku temperatury ale to tez chyba nie to gdyż, jeżeli ustawie temp. na HI to podnoszą się obroty wentylatora i auto próbuje się nagrzać ale bez skutecznie bo ciągle wieje taka samą temperaturą. czujnik temp. cieczy tez powinien być ok ponieważ zaczyna dmuchać dopiero gdy silnik nabierze odpowiedniej temperatury. Po wykonaniu testy zgłasza błąd 24.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez -skiba- Zobacz posta
    ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania na mój problem.
    jest to wiele razy pisane, zaczynamy od sprawdzenia czy rusza się klapka ciepło zimno,
    Jak się nie rusza to albo padło sterowanie albo błąd w panelu ewentualnie błąd czujnika, jak się rusza to zamulona nagrzewnica albo pompka wody klęka.
    Wszytko to jest wielokrotnie omówione, włącznie z kwestią panela przed i po lifcie i o sposobie czyszczenia czujnika

    Błąd 24 (jak dobrze pamiętam) dotyczy sterowania klapką więc by wychodziło że to albo silniczek klapki albo błąd panela.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 TD
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Rogalinek
    Tak wiem, czytałem o tym wszystkim. wszystkie podstawowe sprawy czyli ilość płynu i to czy jest obieg przez nagrzewnice zostały sprawdzone. czujnik temperatury został wyczyszczony. Zarówno kod błędu 24 jak i zachowanie wskazują na problem z klapka mieszająca powietrze, tylko że podczas wykonywania testu auto potrafi zarówno przez moment grzać jak i chłodzić czyli klapka się porusza. Jej położenie przestaje się zmieniać dopiero przy normalnym użytkowaniu i tak jak wspomniałem wcześniej auto potrafi przez moment grzać zaraz po uruchomieniu silnika. mam podejrzenie ze to błąd urządzenia które odpowiada za ustawienie klapy od powietrza ale nie wiem co tym steruje, panel? czy może jest jeszcze jakiś sterownik ??

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez -skiba- Zobacz posta
    tylko że podczas wykonywania testu auto potrafi zarówno przez moment grzać jak i chłodzić czyli klapka się porusza
    Może tak być że po prostu się jednak klapka przyciera czy silniczkowi odbija i raz działa a raz nie, ewentualnie jakiś niekontakt np na wtyczce.
    Natomiast jak jest to błąd urządzenia sterującego (panela) no to teraz kwestia czy on się uwalił, czy może złapał tylko błęda i po resecie zniknie, czy może jest to sprawa panela przedliftowego i wtedy pozostaje albo zmiana softu albo wymiana całego panela na poliftowy
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 TD
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Rogalinek
    wydaje mi się że się nie przyciera bo regularnie potrafi zmienić położenie w tych samych momentach czyli przy teście i zaraz po odpaleniu, później praktycznie nigdy. Czyli jedynym urządzeniem które tym zarządza jest panel?? Auto to mondeo z czerwca 2000 roku czyli końcówka produkcji tak więc jak sądzę panel po lifcie?? Gdzie można by się udać w celu sprawdzenie, bądź wgrania softu do panelu?

    P.S
    Jak zrobić restart panelu? odpinałem aku ale to nie pomogło, chyba że trzeba go odpiąć na jakiś dłuższy czas??
    Ostatnio edytowane przez -skiba- ; 24-08-2011 o 14:03

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ach kurna o tym przedlifcie to o MKIII pisałem, (nie zwróciłem uwagi że masz MKII) nie wiem jak to się ma do MKII, bo w MKIII panele przedliftowe miały fabrycznie niestabilne wersje softu. I czy ten sam soft siedział w MKII to nie orientuję się.
    Ale jedynym urządzeniem sterującym jest sam panel, w nim jest soft do sterowania.
    Na początek zrób reset, jak to nie pomoże to może uda Ci się pożyczyć dla testu od kogoś sprawny panel i zobaczyć na tym pożyczonym czy wszystko powróciło do normy.
    Reset to jest odpięcie aku na co najmniej pół godziny, ewentualnie odpięcie wtyki od panela
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 TD
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Rogalinek
    ok, to zacznę od resetu, zaraz skocze odpiąć aku i za jakiś czas zdam relacje, dzięki za podpowiedź

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A z wersją softu to nie pamiętam czy jest ona umieszczana gdzieś z tyłu panela np na przylepionej karteczce, czy jakoś ją się wywołuje żeby na wyświetlaczu się pojawiła, ale coś mi świta że z tyłu panela była. W każdym razie jak masz już wersję softu to goglując można wyszukać czy gdzieś jest jego opis i czy były zgłaszane problemy do tej wersji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 TD
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Rogalinek
    No niestety odpięcie akumulatora nic nie dało chyba pozostaje zakupić gdzieś taki panel i mieć nadzieje że to jego wina bo pożyczyć to nie mam skąd

  11. #10
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 1.8 TD
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Rogalinek
    problem częściowo zażegnany, kupiłem silniczek od klapy mieszającej powietrze działa jak należy ustawia odpowiednią temperaturę ale po wykonaniu testy dalej zgłasza błędy 22 i 25 :
    20 22 Zwarcie w obwodzie regulacji/silnika powietrza nagrzanego
    24 25 Niesprawność silniczka regulacji dopływu ciepłego powietrza
    nie mam pomysłu gdzie teraz szukać przyczyny. Jakieś zwarcie w kablach??

Podobne wątki

  1. [MkIII] problem z ogrzewaniem
    By Sebov12 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 20:09
  2. [MkI] Problem z ogrzewaniem
    By euro2007 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 10:01
  3. [TD MkI] Problem z ogrzewaniem!!!
    By vib25 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 23:27
  4. [MkII] Problem z ogrzewaniem
    By rysiusaper in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 14:51
  5. [MkI] Problem z ogrzewaniem
    By antos in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 14:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów