+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    ja za to często mam tak że gdy obciążony lub w górach jest i cisne na 3 biegu to kiepsko mu idzie do 4 czasem 4,6 tyś obrotów a później już imrc otwiera doloty i idzie jak trzeba. Mam nową cewkę przewodu i świece a na dodatek mam kolektor od st200 i przepustnicę 65 i dolot troszeczke przerobiony (początek) ... i jak to można wytłumaczyć? chyba jako dziura jak w turbo ... nie mam kasy na strojenie a chyba to by rozwiązało mój problem

    czasem na stromych podjazdach gdy długo go trzymam na wyższych obrotach poszarpuje jak przy uszkodzonym układzie zapłonowym
    Ostatnio edytowane przez nokitel ; 03-10-2011 o 12:48

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mój w podobnej konfiguracji chodził idealnie płynnie, nie było żadnej dziury w obrotach. Powiem więcej -- przebieg momentu był dużo lepszy niż w serii. Jedyna różnica to bluefin. Myślę jednak, że i bez niego nie powinno być takich efektów jak u Ciebie, więc raczej sugeruję Ci poszukać awarii. Zacząłbym od poszukiwań lewego powietrza, a w V-ce jest naprawdę wiele miejsc z których może pochodzić. U mnie był to np. zawór odpowietrzania skrzyni korbowej i taki gumowy łącznik idący od zaworu odpowietrzania baku.

  4. #43
    Kursant Awatar MatiV6
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford mondeo V6 Mk3
    Od
    28 Aug 2011
    Mieszka w
    Czarnków
    W końcu moja V-ka ożyła po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu...

  5. #44
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez MatiV6 Zobacz posta
    po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu...
    Rozrządu czy wału korbowego? Tak dla pewności...
    Dobra, zmiana!

  6. #45
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 V6
    Od
    03 Dec 2011
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Cytat Zamieszczone przez MatiV6 Zobacz posta
    W końcu moja V-ka ożyła po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu...
    Mam bardzo podobne objawy: obroty max 4tyś pod obciążeniem (na luzie kręci do końca), potem w ogóle przestaje ciągnąć, zaczyna szarpać i coś zaczyna się pod maską jakby telepać (ponoć to spalanie stukowe). Dół obrotów do 2-2.5 chyba zupełnie normalny, wyżej zaczyna tracić wigor, aż do utraty tchu przy 4 tysiącach.

    Czy u ciebie było podobnie (zwłaszcza w dolnym zakresie obrotów)?

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maddam Zobacz posta
    Mam bardzo podobne objawy: obroty max 4tyś pod obciążeniem (na luzie kręci do końca), potem w ogóle przestaje ciągnąć, zaczyna szarpać i coś zaczyna się pod maską jakby telepać (ponoć to spalanie stukowe). Dół obrotów do 2-2.5 chyba zupełnie normalny, wyżej zaczyna tracić wigor, aż do utraty tchu przy 4 tysiącach.

    Czy u ciebie było podobnie (zwłaszcza w dolnym zakresie obrotów)?
    Ja bym zajrzał do katalizatora zbiorczego czy nie jest przytkany.
    Mój ostatnio wydawał się jakby przymulony. Zajrzałem pod spód coś przy schodzeniu z obrotów delikatnie postukiwało w katalizatorze.
    Znajomy przyszedł zamieniliśmy się miejscami on na górze gazem operował ja na dole.
    Jak dodawał gazu to było widać jak plecionka się wydłuża

    Wpieniłem się na stuki z kata - pojechałem do wydechowców.
    Wycieli - okazało się że na wlocie jest przytkany, otworzyli puszki do prekatów żeby zajrzeć jak wyglądają czy to przypadkiem coś z nich nie przytkało katalizatora zbiorczego, okazało się że wyglądają normalnie, więc wspawali mi uniwersalny - z wymianą plecionki zapłaciłem 650zł.

    Ale coś mnie tchneło i zamówiłem sondę, zamówiłem przyszła, pojechałem na kanał.
    Wlazłem pod spód, okazało się że ta co kupiłem to jest nie ta zbiorcza za wszystkim tylko jedna z tych dwóch przed katalizatorami.

    Zacząłem oglądać te dwie i okazało się że na rzędzie przed chłodnicą jest odkręcona sonda więc od razu ją wymieniłem.

    Dużo nie jeździłem, ale wydaje się że odzyskał dawny wigor

    PS:
    Elm żadnych błędów nie wypluwał
    Pozdrawiam !

    LPG na 100km - średnio.

    CZŁONEK BARDZO ELITARNEGO KLUBU POSIADACZY NOWYCH USZCZELEK POD GŁOWICAMI !!

  8. #47
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 V6
    Od
    03 Dec 2011
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Katalizator (i wydech) ponoć jest OK. Podobnie dolot i filtry. IMRC też działa, bo słychać i troszkę czuć moment załączenia. Przepływka wymieniona na nową. Bez efektów.
    Chyba pójdę tropem tego czujnika położenia wału korbowego, bo jeżeli przekłamuje on "do przodu", czyli pokazuje górne położenie tłoka za wcześnie, to zapłon będzie przyspieszony za mocno (zwłaszcza w górnym zakresie obrotów) i będzie spalał detonacyjnie. To jest taka moja teoretyczna analiza (nie wiem czy słuszna).

    Do MatiV6: czujnik wymieniłeś na oryginał, czy jakiś zamiennik?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  2. [Duratec] Problem z zapaleniem > problem z ciśnieniem paliwa
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 11:52
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów