Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
Skórzane mają :-)
Moje skórzane fotele z 2005 roku nie mają pochylanych zagłówków, ale akurat mnie to cieszy bo ta regulacja była do d...!



Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
Panowie czy podgrzewane fotele z polifta pasuja do przed FL ? ja mam MDO z 2001 i zastanawiam sie nad zalozeniem grzanych foteli w pelnej elektryce.

Powiedzcie czy duzo bedzie zabawy z tym czujnikiem obecnosci pasazera ?
Ja też mam Mondeo z 2001 roku i właśnie przełożyłem fotele z polifta 2005 z pełna elektryka, grzaniem i wentylowaniem.

Mnie czekały dwie rzeczy:

1. ogarnięcie poduszek: instalacja przedlifta i moduł/sensor poduszek jest przystosowany do czujnika położenia fotela kierowcy oraz czujnika obecności pasażera.
Są dwa rozwiązania, żeby to działało:
a) ten który zastosowałem(sporo roboty dla osoby początkującej w takich przekładkach jak ja)
- przełożenie czujnika położenia fotela kierowcy, ze starego fotela trzeba przewiercić dwa nity mocujące czujnik i później przykręcić go na dwie śrubki do drugiego fotela
- przełożenie czujnika obecności pasażera, trzeba rozkręcić oba fotele, wyjąć siedziska, zdjąć z siedziska poszycie, przełożyć czujnik ( tutaj trzeba w gąbce nowego fotela porzeźbić miejsce na moduł czujnika(prościzna) ) sporo roboty ale błędy poduszek znikają.
- przełożenie napinaczy ze starych foteli.
b) drugi sposób, który aktualnie bym zastosował:
- kupienie sensora poduszek(znajduję się pod zapalniczką samochodową) z wersji poliftowej, musi być na ta sama ilość poduszek co my mamy w swoim bolidzie.
- nie wiem co z napinaczami, ja kupiłem fotele z polifta od anglika i w napinaczu prawego fotela angielskiego był czujnik zapięcia pasa, a w pasażera nie.
Mam zamiar dokupić sensor od polifta i to przetestuję

2. w moich fotelach było grzenie i wentylowanie, musiałem kupić fotele, przekaźnik 20-40A 12V, przełącznik do tych foteli.
Sama przeróbka jest dosyć prosta,klika przepięć kabli kilka przeciągnięć i już
Nie wiem jaki jest przełącznik od tylko grzanych foteli z polifta, jeżeli taki sam jak w przedliftach to może być tak, że nie będzie trzeba nic zmieniać.

Moje mondeo nie miało zailania do regulacji fotela pasażera i musiałem przeciągnąć od kierowcy.

To chyba tyle w tym temacie