+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86

Mieszany widok

  1. #1

    Wymiana foteli ford Mondeo MK3

    Cześć!
    Jestem tu nowy. Wiem, że temat dotyczący wymiany foteli był.. .jednak nie ma w nim interesującej mnie odpowiedzi na kila pytań.
    Otóż posiadam forda mk3 w wersji liftback. Za parę dni mam tam wrzucić komplet foteli też z liftback w skórze z wersji angielskiej.
    Sprawa z tego co czytam jest banalnie proste.
    Odłączam aku, wykręcam fotele, odpinam wtyczki i wszystko składam.
    Tylko, że ja po te fotele pojade dosyć duży kawał drogi. Planuje wymontowac kanapę i fotel pilota. Pojechąc tylko z jednym fotelem na ktorym będę siedział a na miejscu to zamontować.
    I teraz pytania:
    1. Czy jazda z odpiętymi wtyczkami z fotela pilota to problem?
    2. Czy trzeba kasowac potem blędy? jeśli tak to ile to kosztuje gdzie to najlepiej robić? czy może można samemu?
    3. Czy przełożenie tych foteli z anglika będzie problemem- sa to fotele bez podgrzewany siedzen i innych bajerów. Mają się tylko ręcznię suwać.
    4. Czy poduszki będą normalnie działać?
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję

  2. #2
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    1. Czy jazda z odpiętymi wtyczkami z fotela pilota to problem?
    Nie

    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    2. Czy trzeba kasowac potem blędy? jeśli tak to ile to kosztuje gdzie to najlepiej robić? czy może można samemu?
    Prawdopodobnie pojawią się błędy poduszek, których nie widzi

    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    3. Czy przełożenie tych foteli z anglika będzie problemem- sa to fotele bez podgrzewany siedzen i innych bajerów. Mają się tylko ręcznię suwać.
    podejrzewam, że wtyczka będzie taka sama

  3. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    1. Czy jazda z odpiętymi wtyczkami z fotela pilota to problem
    Bedzie migał kontrolka od poduchy - bo nie bedzie widział napinacza i poduchy fotela i jesli masz przedlifta to zujnika obecności pasazera
    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    2. Czy trzeba kasowac potem blędy? jeśli tak to ile to kosztuje gdzie to najlepiej robić? czy może można samemu
    Komputer od poduszek robi test i sam kasuje błędy po kazdym wlaczeniu zapłonu - jak bedzie ok kontrolka nie bedzie migac

    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    3. Czy przełożenie tych foteli z anglika będzie problemem- sa to fotele bez podgrzewany siedzen i innych bajerów
    Nie chce mi sie pisac bo tego typu tematow jest sporo na forum - jesli masz przedlifta bedziesz sie musial pobujac z czujnikiem obecnosci pasazera
    Z bajerów to mozesz przelozyc tapicerke z pasazera anglika na europejski stelaz kierowcy i beddziesz mail 2 fotele regulowane gora dol

    Wtyczki pasuja po stronie pasazera mozesz nie miec zasilania regulacji gora dol
    Cytat Zamieszczone przez Michalsz Zobacz posta
    4. Czy poduszki będą normalnie działać
    Jak wyzej - nie ma maty nie ma problemu

  4. #4
    Posiadam wersje z 2005 roku wiec poliftowa.
    W takim razie moge smialo wypiac fotele w domu i podpiac na miejscu i wszystko bedzie cacy.
    Wielkie dzieki za pomoc, mysle ze jest to przydnatne dla kazdego kto chce pojechac osobiscie po fotele.
    Dziekuje za pomoc

  5. #5
    Witam!
    Przywiozlem fotele.
    Sa pewne problemy wiec proszę o pomoc... np w postaci linków do tematów.
    Pojechałem po fotele... wymontowałem wczesniej wszystkie wiec pojawiły się błędy poduszek.
    Po przyjechaniu i zobaczeniu foteli (sa piękne w swietnym stanie) wsadzilem do auta fotel pilota podlaczylem pod kostke.
    Efekt jest taki, że lampka po odpaleniu miga, potem przerywa i znowu miga az w koncu pali sie na stałe.
    1. Czy to oznacza ze musze skasować błąd? czy moze cos jest z poduszką w fotelu? - sprzedawca zapewniał ze wymontowane z auta kompletnie bezwypadkowego.
    2. Druga sprawa to elektryka. Fotel jest w pelni elektryczny a w tym miejscu wczeniej był zwykły. Elektryka rzecz jasna nie działa. Co zrobić by działała?
    3. W jakis sposób kasować błądy poduszki? jaki kabel kupić i jaki program na kompa? Posiadam kabel vag kkl bez can. Czy jest opcja ze go wykorzystam?
    Dodam ze fotele pochodza z auta z tego samego rocznika tez poliftowego 2005 lecz z anglika.
    Przepraszam ze tak w butach właże i proszę o pomoc... ale jest to moje auto służbowe i wymieniłem sobie fotele... musi wszystko grać zeby się szefostwo nie denerwowało
    Ostatnio edytowane przez Michalsz ; 06-09-2011 o 19:54

  6. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Pilota = pasażera?

    nie musisz miec komputera zeby odczytac bledy poduszek
    kontrolka poduszki miga kodem - licz migniecia - kody sa dwucyfrowe i powtarzane 3 razy a potem kontrolka swieci na stale
    czyli np kod 34 to 3x szybko przerwa 4x szybko przerwa 3x szybko przerwa 4x szybko przerwa 3x szybko przerwa 4x szybko i swieci na stale

    Tu masz kody bledow z opisem
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60435

    jak poprawisz to co jest nie tak to blad sie sam skasuje bez koniecznosci podlaczania kompa

    Jak nie miales elektrycznego fotela to mozesz nie miec zasilania do elektryki w fotelu - zobacz u europejskiego kierowcy - dwa grube kable na srodku wtyczki - przedluz je do fotela pasazera i bedzie git
    Ostatnio edytowane przez rednaxelA ; 07-09-2011 o 13:25

  7. #7
    Dzis ok 9 rano wszystko zrobiłem zanim odczytalem te wiadomosc
    Jest dokładnie jak piszesz kolego.
    Prad pociagnołem z fotela w ktorym byla elektryka i dziala.
    Poduchy zgasły.. swieciły sie ze wzgledu na kostke od wtyczki do pasów
    Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za pomoc

  8. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Panowie a jak jest z fotelami z samochodów od naszych przyjaciół z wysp?
    Czy można przełożyć samą tapicerkę foteli?
    To znaczy tapicerka fotela pasażera (wersja angielska) na ramę fotela kierowcy (wersja polska).
    Będzie pasować?

  9. #9
    Ja przekładałem właśnie fotele z angola.
    Nie bawiłem się w przeszczep ramy tylko wstawiłem całe fotele.
    Wszysco działa super.

  10. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    zdejmowalem skóre i materiał i trudniej skóre Góre też zdejmowalem, musisz zdjac zagłowek i wszystko do góry powoli

  11. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tlopuc Zobacz posta
    To znaczy tapicerka fotela pasażera (wersja angielska) na ramę fotela kierowcy (wersja polska). Będzie pasować?
    pasować będzie ale jeśli jest uboga wersja tapicerki to nie będzie otworu na regulację lędźwi
    tak jak było napisane. siedziskami można mieszać. oparciami i stelażami siedzisk niestety nie
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 11-09-2011 o 20:43

  12. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Chodzi mi o to, że np. w wersji angielskiej pasażer nie ma regulacji wysokości i po przekładce kierowca nie będzie miał regulacji wysokości. a tak zostawiłbym sobie stelaż a przełożył tylko poszycie.
    tak samo jeżeli chodzi o regulację lędźwi.

  13. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    też miałem z tym problem z tego co pamietam trzeba cos wcisnac wlasnie w tym plastiku, np śrubokretem

  14. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Siedzisko fotela bedzie pasowac - mozna łatwo zamieniac - 4 sruby odkrecasz i juz
    ale oparcie ma dziury na regulacje i inaczej chyba jest uszyte ze wzgledu na poduszki - ja bym oparcia nie zamienial lewo na prawo

  15. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Myslalem ze chcesz zamienic pokrycie z lewa na prawo. Stelaż to spoko - bedziesz mial elektryke góra dół po obu stronach

  16. #16
    Kursant Awatar lordmar
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 '01 TDDI
    Od
    11 Jul 2010
    Mieszka w
    Łódź / czasami Kutno
    Ja po wymianie foteli z polifta do przedlifta i wymianie napinaczy ze starych foteli mam błąd 49 i nie wiem co z tym zrobić.
    macie jakiś pomysł ?

  17. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    49 to czujnik polozenia fotela kierowcy - mocowany na szynie fotela - ja u siebie przekladalem do poliftowych foteli

  18. #18
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imię
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zapłon samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    Płock
    Podmieniałem oparcie i siedzisko czyli sanki zostają stare reszta z polifta. Lub w wersii prostej przepakować sam czujnik podłączyć do instalacji zamocować paskiem pod fotel i będzie działać, lampka zgaśnie.

  19. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ja przekladalem czujnik sam - w poliftowych fotelach jest miejsce na niego.
    Chyba nitowany był jesli dobrze pamietam ale ogarnalem to jakos srubkami

  20. #20
    Kursant Awatar lordmar
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 '01 TDDI
    Od
    11 Jul 2010
    Mieszka w
    Łódź / czasami Kutno
    No i temat załatwiony, przełożyłem czujnik położenia fotela kierowcy i teraz krzyczy błędem 16 - Czujnik obecności pasażera na siedzeniu. próbowałem przełożyć ten czujnik ale jest poprzyklejany i poza tym mam fotele z wentylacją. Teraz zastanawia mnie czy tak kupie jakikolwiek sensor/sterownik od polifta to będzie ok. Czy znowu będę miał problem z napinaczami? Dodatkowo chyba ma znaczenie czy sensor/sterownik poduszek jest od anglika czy nie?

    Nie wiecie czy da się sterownik przedliftowy przeprogramować na poliftowy ?

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Ford Mondeo Diesel wymiana kola dwumasowego i klopoty z odpaleniem auta
    By sierotka32 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 14:13
  2. [MkIII] Wymiana automatycznej skrzyni biegów Ford Mondeo 2.0 16V MK3
    By MartinezPL in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 09:00
  3. Wymiana przedniej szyby - Ford Mondeo mkII
    By Administrator in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 16:22
  4. [MkI] wymiana foteli
    By arni090 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 20:32
  5. [MkII] wymiana foteli
    By stallone21 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2007, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów