+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    MK3 kombi
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław

    Boczki z HB do kombi MK3

    Witam.
    Od miesiąca przesiadłem się z MK1 do MK3. I jak to u mnie bywa zacząłem ulepszać autko. W pierwszej kolejce wymieniłem welur na skore a w 2 chciałem wymienić boczki welurowe na skórzane. Najpierw spróbowałem obkleić je skajem wyszło fajnie ale niestety klej którego użyłem (coś w spreju ala butapren) zaczął w cieple puszczać i robi się ohydnie a drugi raz to już mi się nie chce bo jest przy tym kupę pracy. Postanowiłem poszukać oryginału. Jest tego pełno ale od HB a ja mam kombi. Wiem że przody będą pasować. Ale czy tyły?
    Ostatnio edytowane przez Foveon ; 02-09-2011 o 07:32
    Mk3 kombi 2002 2.0 TDCI

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Foveon Zobacz posta
    Od miesiąca przesiadłem się z MK1 do MK3. I jak to u mnie bywa zaczełem ulepszać autko. W pierweszej kolejce wymieniłem welur na skóre a w 2 chciałem wymienić boczki welurowe na skórzane. Najpierw spróbowałem obkleić je skajem wyszło fajnie ale niestety klej którego użyłem (coś w spreju ala butapren) zaczoł w cieple puszczać i robi się ochydnie a drógi raz to już mi się nie chce bo jest przy tym kupe pracy. Postanowiłem poszukać oryginału. Jest tego pełno ale od HB a ja mam kombi. Wjem że przody będą pasować. Ale czy tyły?
    OT - Postaraj się poprawić pisownię bo to na prawdę bardzo razi. Masz podkreślenia błędów przy pisaniu i edytowaniu postów

    a z tego co pamiętam z innych tematów to tyły powinny pasować bo różnice między nadwoziami są głównie w ramkach szyb drzwi
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 02-09-2011 o 01:45

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    MK3 kombi
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuje za zwrócenie uwagi oraz odpowiedź. Ponoć pasują ale postanowiłem powtórzyć całą zabawę tylko z użyciem profesjonalnych środków. We Wrocławiu znalazłem sklep na ul. Chrobrego 20 z materiałami dla kaletników kupiłem tam właściwy skaj (cienki i rozciągliwy) oraz klej w puszcze o nazwie Butaterm wcześniej miałem coś w spreju. Wczoraj poprawiłem 1 boczek i okazało się, że klej w spreju praktycznie tylko kleił malutkimi punkcikami. Teraz smarowałem pędzlem i zupełnie inaczej to wygląda. Nie dość, że puszka Butatermu kosztuje połowę tego co sprej czyli 15zł to jest tego aż 1 litr. Minusem jest aromat jak się nie otworzy okna to można robić beż żadnych % i być na bani
    Ostatnio edytowane przez Foveon ; 02-09-2011 o 07:44
    Mk3 kombi 2002 2.0 TDCI

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    wyparuje po pewnym czasie bo ulotnią się rozpuszczalniki z kleju więc się nie przejmuj

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Aśka
    Model
    doblo I , yaris verso II
    Silnik
    1,9 JTD , 1,4 d-4d sol
    Opis
    3x diesel :Yaris Verso ,Doblo,Mondeo
    Od
    10 May 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Welur zrywałeś ,czy kleiłeś na welur?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów