+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar madziks
    Imię
    Magda
    Opis
    MKIV 2,0 TDCi
    Od
    19 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków

    4-letnie Mondeo to najlepszy wybór.

    Jest zagadka
    - Jak się nazywa krakowska waluta??
    - 1 Kleber

  2. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    widać ja to powolny jestem Dopiero teraz tego newsa wynalazłem na onecie. Co do samego newsa to powiem tylko tyle że nam nie trzeba tego mówić że mondeo to najlepszy wybór

  3. #3
    Kursant Awatar alexV6
    Opis
    MKIII 2.5 V6 RS RECARO
    Od
    27 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Tylko że to jest czwarta generacja, a nie trzecia

  4. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez alexV6 Zobacz posta
    Tylko że to jest czwarta generacja, a nie trzecia
    Niestety ale onet, autoświat i inne buble tak piszą

  5. #5
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    na zdjęciu jest już MKIV po lifcie (koniec 2010) jeśli się nie mylę

  6. #6

    4-letnie mondeo

    [/COLOR]
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz Zobacz posta
    na zdjęciu jest już MKIV po lifcie (koniec 2010) jeśli się nie mylę
    Artyuł jest bardzo sugestywny(manipuluje -według Sokratesa- prawdą względną). Przestrzegam zatem, przed braniem na serio tego co tam napisano ! ! Oto przykłady z praktyki przeczące temu artykułowi. Znamy bowiem wielu nabywców aut starszych niż 15 lat i cieszących się z tego zakupu. Co więcej- zdaża się, że te starsze auta trafiją żadziej do serwisu, niz te nowe! Druga nawet ważniejsza sprawa-to zapas mocy potrzebnej do sprawnego(szybkiego)wyprzedzania.Mondeo jest dość dużym, a zatem stosunkowo ciężkim autem-co wymaga większej mocy do uzyskania przyśpieszenia (F=m*a).Przy wcąż rosnącej ciasnocie na drogach auto to powinno mieć silnik nie słabszy jak 130 KM. Mam (dla przykładu 155KM) i nie czuję w czasie wyprzedzania, że za dużo, a zużycie ropy przy 110 km/godz-4litry.Co więcej cena auta na wtórnym rynku prawie ta sama, a komfort przy wyprzedzaniu (a także bezpieczeństwo) znacznie wyższe.Co zatem wybrać- jest jak widać sprawą bardzo względną!
    Ostatnio edytowane przez rc23 ; 03-09-2011 o 12:21

  7. #7
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    Cytat Zamieszczone przez alexV6 Zobacz posta
    Tylko że to jest czwarta generacja, a nie trzecia
    ja już czegoś zaczynam nie rozumieć MKIV to przecież trzecia generacja , a nie czwarta no chyba że mnie ktoś uświadomi ...

  8. #8
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Cytat Zamieszczone przez banado Zobacz posta
    ja już czegoś zaczynam nie rozumieć MKIV to przecież trzecia generacja , a nie czwarta no chyba że mnie ktoś uświadomi ...
    no to które mondeo było według Ciebie którą generacją po kolei? Zapewne II to też jeden.
    Producent oznaczał kolejne modele kolejnymi numerami, niektórzy jednak nie uznają tej numeracji
    Ostatnio edytowane przez Lukasz ; 05-09-2011 o 15:04

  9. #9
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Autor tego artykułu pisze, żeby pisać. Dowiedział się tylko, że w czwartej generacji w 1.8tdci nie ma dpf (jedyna istotna informacja) i dalej leje wodę. Zaczyna artykuł od trzeciej generacji, a cała reszta jest o czwartej. Na dodatek zdjęcie czwartej generacji po FL, które może mieć max 1 rok. Jak czytam, czasem te artykuły na moto.onet.pl, albo moto.wp.pl to krew mnie zalewa.

  10. #10
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz Zobacz posta
    no to które mondeo było według Ciebie którą generacją po kolei? Zapewne II to też jeden.
    Producent oznaczał kolejne modele kolejnymi numerami, niektórzy jednak nie uznają tej numeracji
    uznają mk1 i mk2 za pierwszą generację , szacuneczek ale przyznaje im rację tym bardziej że to nie są niektórzy tylko praktycznie wszyscy ,a w szczególności ci którzy parają sie takimi tematami - mam na myśli moto gazety i programy tv. Tutaj spotkałem się z inną wersją i jak dotąd tylko tutaj .

    ---------- Post dodany o 21:06 ---------- Poprzedni post dodany o 20:53 ----------

    Forda Mondeo II wprowadzono na rynek w październiku 1996. W rzeczywistości (mimo wielu błędnych opisów) nie jest to nowy model a tylko głęboki facelifting. W oznaczeniach generacyjnych producenta jest oznaczany jako pierwsza generacja.

    Powyższe jest napisane w wilkipedi , zwróć uwagę na ostatnie zdanie czyżby producent się nie znał ???

    więc tylko potwierdza sie to że 1 generacja to modele mk1 i mk2.

  11. #11
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Cytat Zamieszczone przez banado Zobacz posta
    W oznaczeniach generacyjnych producenta jest oznaczany jako pierwsza generacja.
    wiesz może jak dotrzeć do tych oznaczeń producenta? wikipedii nie wierzę szukam po googlach ale nie mogę dotrzeć do źródła.
    serio pytam.

  12. #12
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz Zobacz posta
    wiesz może jak dotrzeć do tych oznaczeń producenta? wikipedii nie wierzę szukam po googlach ale nie mogę dotrzeć do źródła.
    serio pytam.
    Wierzę że serio,
    niestety nie wiem , i żeby było jasne - nie chce się złośliwie o to kłócić,podjąłem temat ponieważ wiele razy słyszałem że tak to jest, a do wilkipedii zaglądłem w tym temacie dopiero wczoraj .

    No i jeszcze jedno :
    z początku też się z tym nie chciałem zgodzić dopuki nie porównałem mk1 i mk2 buda praktycznie różni sie światłami z przodu no i może jeszcze zderzakiem i kształtem maski co jest poniekąd wymuszone przez kształt świateł.

    Tak się to już chyba umownie przyjęło że mk2 to następna generacja .
    Producent pokpił trochę sprawę .
    Osobiście nie miałem do czynienia z jednym i drugim autkiem więc sprawa jest chyba otwarta dla tych którzy nimi śmigają.

  13. #13
    Kursant Awatar alexV6
    Opis
    MKIII 2.5 V6 RS RECARO
    Od
    27 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Jakby mondeo mkII było nazwane mkI FL to bym nie nie mówił że mondeo mkIV to czwarta generacja, wtedy obecne mondeo byłoby mkIII. Hmm mkIII przeszło lekki lifting i jest mkIII FL a nie mkIV. To, że ktoś nie chce uznac oznaczeń producenta to już jego sprawa. Tu nie chodzi o sam fakt w jakim stopniu samochód się zmienił bo nie zmieniło się na tyle żeby nazywac zupełnie nowym modelem, ale jest mkII i tyle. A kombinacje że to pierwsza generacja a nie druga... same problemy w dogadaniu się.
    Ostatnio edytowane przez alexV6 ; 12-09-2011 o 00:06

Podobne wątki

  1. Pytanie o opony letnie świezego użytkownika Mondeo.
    By lukazon in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 18:12
  2. [MkII] Mondeo mk2- po wymianie na letnie opony, ściąga przy jeżdzie i hamowaniu na lewo
    By rynio24 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 16:18
  3. 3 letnie Mondeo - przebieg
    By Skorsez in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 20:42
  4. [MkII] Opony letnie do Mondeo
    By pawelszakal in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 17:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów