+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Imiê
    Micha³
    Opis
    FORD MONDEO MK3 2.0 TDDI 2001 r. 115KM GHIA
    Od
    25 Aug 2011
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Unhappy wysprzêglik w MKIII od Transita - sk±d wzi±æ koñcówkê przewodu pompa-wysprzêglik?

    Witajcie,
    Mam nie lada problem - w aucie które kupi³em nieca³e 2 miesi±ce temu mam niew³a¶ciwy wysprzêglik (istnieje podejrzenie ¿e sprzêg³o te¿) prawdopodobnie od Transita - tak mówi³ mechanik i co jaki¶ czas (narazie je¼dzi³em tydzieñ a auto w warsztacie stoi miesi±c) wpada sprzêg³o bo wypada przewód z wysprzêglika gdy¿ mocowanie przewodu z MKIII jest mniejsze ni¿ gniazdo wysprzêglika - blokada wypadania podobno jest g³êbiej i potrzebna jest inna wiêksza koñcówka. Jest kto¶ w stanie pomóc w sensie podpowiedzieæ jak i gdzie znale¼æ w³a¶ciwa koñcówkê przewodu bez ¶ci±gania skrzyni za jedyne 500PLN (inaczej nie da siê odczytaæ numeru wysprzêglika ¿eby wiedzieæ konkretnie jaki przewód do jakiego Forda trzeba by kupiæ ¿eby prze³o¿yæ koñcówki).
    We Wroc³awiu w porcie maj± trzy skrzynie od Transitów ale ka¿da ma tak± koñcówkê jak MKIII z rocznika 2000-2007 czyli ¿eñsk± (nasadka) zamiast wymaganej w tym przypadku mêskiej (bolec). Czy kto¶ z Was spotka³ siê z takim wysprzêglikiem w jakim¶ Fordzie? Pomó¿cie proszê bo nie wiem co robiæ a nie mam takiej kasy ¿eby wymieniæ ca³e sprzêg³o za parê tysiêcy...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    sosnowicz
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez MICHGAJ Zobacz posta
    czyli ¿eñsk± (nasadka) zamiast wymaganej w tym przypadku mêskiej (bolec).
    Pierwsze co mi przychodzi do g³owy to, ¿e taki problem mo¿e wyst±piæ przy zamianie wysprzêglika od skrzyni sze¶ciobiegowej (koñcówka "¿eñska") i wysprzêglika od skrzyni piêciobiegowej (koñcówka "mêska"). Zobacz sobie te wysprzêgliki - taka jest miêdzy nimi ró¿nica.
    Na Twoim miejscu ja bym nie "sztukowa³" tylko zrobi³ z tym porz±dek tj. rozebra³ i za³o¿y³ w³a¶ciwy wysprzêglik.

  4. #3
    Pieszy
    Imiê
    Micha³
    Opis
    FORD MONDEO MK3 2.0 TDDI 2001 r. 115KM GHIA
    Od
    25 Aug 2011
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Question

    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Pierwsze co mi przychodzi do g³owy to, ¿e taki problem mo¿e wyst±piæ przy zamianie wysprzêglika od skrzyni sze¶ciobiegowej (koñcówka "¿eñska") i wysprzêglika od skrzyni piêciobiegowej (koñcówka "mêska"). Zobacz sobie te wysprzêgliki - taka jest miêdzy nimi ró¿nica.
    Na Twoim miejscu ja bym nie "sztukowa³" tylko zrobi³ z tym porz±dek tj. rozebra³ i za³o¿y³ w³a¶ciwy wysprzêglik.
    Dziêki za odp... Czy jest mo¿liwe ¿eby wystarczy³o wymieniæ wysprzêglik na ten w³a¶ciwy do piêciobiegowej skrzyni i bêdzie pasowa³ do tego sprzêg³a co jest czy sprzêg³o te¿ jest dla 6-biegowej skrzyni inne i bêdzie spory wydatek - sprzêg³o, dwumasa pewnie itd?
    Mo¿e kto¶ wie przy okazji czy jest jaki¶ szrot z dostawczakami /typu Transit/ na Dolnym ¦l±sku? Proszê o info gdyby cos by³o - dziêki z góry.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Sk±d wzi±æ plus do gniazda zapalniczki?
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 11:23
  2. Problem.. gdzie znajduje siê wysprzêglik w MKIII 2.0
    By Pablo_4 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 19:57

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów