+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MKIII
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Warszawa

    AUTOMAT - Nie chce siê prze³±czaæ z P !!!

    Witam , mam problem

    Od kilku dni kiedy wsiadam odpalam, wciskam hamulec to nie daje mi siê czêsto wcisn±æ przycisk na d¼wigni. Czasami po wielu próbach jest sukces, ale ostatnio nie. Raz od³±czy³em aku i pomog³o. Ale potem znów problem , mimo ponownego od³±czenia aku. Zdj±³em z dzwigni t± obudow± dr±¿ka i probowa³em wciskaæ ten wystaj±cy palstik i nic. Jak w koñcu mi siê uda³o przerzuciæ to ostawi³em auto na strze¿ony z kluczykiem na pozycji N i zamkn±lem drugim ¿eby rano nie mieæ problemu.

    Mo¿e kto¶ zna przyczynê??? Ma³o to bezpieczne nie mieæ pewno¶ci czy siê ruszy autem
    Ostatnio edytowane przez bartoszm ; 05-09-2011 o 23:22
    Bartek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDCi
    Od
    24 Sep 2010
    Mieszka w
    P³oñsk
    Witam
    Dwie sprawy:
    1. Je¿eli chcesz wrzuciæ co¶ innego z P to nie mocuj siê na si³e tylko zrób tak: Na tym srebrnym plastiku (pokrywce) jest takie male kó³eczko za¶lepka (górny lewy róg) - podwadzasz delikatnie srubokrêtem i wyjmujesz. I jak chcesz prze³±czyæ z P na co¶ innego to w t± dziurê wk³adasz ¶rubokrêt i dziêki temu wciskasz taki bia³y guziczek wewn±trz, blokada siê zwalnia. Prowizoryczne i trochê uci±¿liwe ale dobre póki co i zawsze dzia³a.
    2. Mia³em to samo st±d znam ten problem trochê lepiej. U mnie akurat skoñczy³o siê na tym, ¿e samochód trafi³ do magika od automatów bo podczas jazdy po Warszawie posypa³a siê skrzynia (potem dopiero wysz³o, ¿e poprzedni w³a¶ciciel trochê z ni± kombinowa³) i akurat te dwie usterki by³y niezale¿ne od siebie. Tak wiêc u mnie wsadzi³ trochê nowych czê¶ci i skrzynia teraz dzia³a jak z³oto (facet da³ nawet 6mc-y gwarancji) ale na pocz±tku jak odebra³em samochód to kilka razy jeszcze mi siê zablokowa³. Ale nagle jak rêk± odj±³ przesta³o i odpukaæ dzia³a do dzi¶ nieprzerwanie od 30000km.

    Jedyne co mogê zaoferowaæ to numer do tego cz³owieka, mogê go te¿ poleciæ z rêk± na sercu. Swoj± drog± ¶miesznie to wygl±da³o bo u niego na parkingu sta³y same amerykañce, dodge, chryslery i inne wielkie potwory, a miêdzy nimi mój mondziak taki samotny bo jednak automat to nadal nic popularnego na szersz± skalê. Jak ju¿ siê tak rozpisa³em to dodam tylko, ¿e po tym remoncie i tych 30000 nie zamieni³ bym siê na manuala. Wiadomo, ¿e troche tej wachy idzie wiêcej chocia¿ ko³o litra wiêc te¿ bez sza³u ale wygoda niesamowita. To tyle monologu
    pozdrawiam

  4. #3
    ¦P
    Klubowicz honorowy
    Awatar andrzejud
    Imiê
    Andrzej
    Opis
    Mondeo 2.5T Titanium + LPG BRC i 126p 600ccm 1976
    Od
    16 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków/Siepraw
    JA mia³em to u siebie po tym jak kiedy¶ mocowa³em siê z lewarkiem. Pierwotn± przyczyn± by³ padniêty bezpiecznik, a poniewa¿ nie mia³em ¿adnego narzêdzia na podwa¿enie tej srebrnej za¶lepki próbowa³em walczyæ trochê na si³ê.

    Po tym od czasu do czasu by³ taki efekt jak piszesz. Jak naciska³m hamulec to powinno byæ s³ychaæ takie cykniêcie w lewarku - to elektormagnes zwalnia zaczep. Ja go raz mia³em raz nie. By³y okresy, ¿e przez miesi±c nie mia³em problemu a pó¼niej znowu siê pojawia³.

    Jako dora¼ny sposób "naprawy" wystarczy³o waln±æ w lewarek kilka razy z boku, wcisn±æ hamulec i odpuszcza³o.

    Sprawd¼ czy to nie jest problem czujnika przy hamulcu - mo¿e po prostu on raz dzia³a a raz nie. Jak nie daje sygna³u to elektromagnes nie zwolni lewarka.

    Je¿eli to nie czujnik to proponujê poszukaj na alledrogo ca³ego u¿ywanego mechanizmu lewarka. Mocuje siê go na 4 ¶rubach i podpina linki od skrzyni. Sam elektromagnes nie wystêpuje jako osobna czê¶æ.
    "Je¶li oszczêdno¶æ pieniêdzy jest twoim priorytetem, lepiej unikaæ jakichkolwiek kontaktów z 2.5T - to mo¿e ciê wci±gn±æ."

    Moje autko klik!



  5. #4
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDCi
    Od
    24 Sep 2010
    Mieszka w
    P³oñsk
    Na marginesie dodam, ¿e kupi³em w aso ten czujnik stopu bo kto¶ powiedzia³ mi, ¿e to mo¿e byæ to ale okaza³o siê, ¿e w moim przypadku nie wiêc jak co¶ to mam na sprzedanie

  6. #5
    ¦P
    Klubowicz honorowy
    Awatar andrzejud
    Imiê
    Andrzej
    Opis
    Mondeo 2.5T Titanium + LPG BRC i 126p 600ccm 1976
    Od
    16 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków/Siepraw
    Ja kiedy¶ jak patrzy³em to mechanizmy lewarka do skrzyni JATCO chodzi³y po 300PLN a do skrzyni 4 biegowej oko³o 100PLN
    "Je¶li oszczêdno¶æ pieniêdzy jest twoim priorytetem, lepiej unikaæ jakichkolwiek kontaktów z 2.5T - to mo¿e ciê wci±gn±æ."

    Moje autko klik!



  7. #6
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDCi
    Od
    24 Sep 2010
    Mieszka w
    P³oñsk
    I jak z t± skrzyni± bartoszm, co¶ kombinowa³e¶?

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    28 Sep 2016
    Mieszka w
    Nowy Dwór Maz

    Witam

    Mam ten sam problem co koledzy i zarazem pytanko gdzie znajdujê siê bezpiecznik tego nieszczêsnego elektro magnesu Pozdrawiam

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez robinwawa Zobacz posta
    Mam ten sam problem co koledzy i zarazem pytanko gdzie znajdujê siê bezpiecznik tego nieszczêsnego elektro magnesu Pozdrawiam
    Skoro raz dzia³a a raz nie to nie wina bezpiecznika a najczê¶ciej samego mechanizmu blokuj±cego, najczê¶ciej wystarczy oczy¶ciæ i bêdzie OK.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Jaki model auta 3 czy 4 ? S³ysza³em ( nie pamiêtam jakie to auto ) , ¿e spalona ¿arówka stopu powoduje blokadê skrzyni .

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W MKIV by³ jaki¶ nabia³ ¿e przy spalonej ¿arówce tablicy rejestracyjnej skrzynia ¶wira dostawa³a. Na forum dwa czy trzy tematy o tym by³y, ludzie do ASO bo auto na gwarancji a nie wiedzieli ¿e to przez ¿arówkê, a w ASO jako remedium serwowali zmianê softu skrzyni za... 1200z³, bo gwarancja nie obejmuje zmiany softu.
    Jako¶ nied³ugo pó¼niej wysz³o, ¿e pierwszy soft w skrzyni w ogóle jest do bani i mniej wiêcej po roku potrafi³ skrzyniê roz³o¿yæ/zablokowaæ, jak prawda ujrza³a ¶wiat³o, to ponoæ zmiana softu ju¿ za free by³a w ramach gwarancji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] gdzie prze³±czaæ funkcje komputera (brak przycisku in
    By mojlogin2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 12:21
  2. 2.0 przerywa jak chce,gasnie jak chce itp itd....
    By pawelos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 12:56
  3. [MkII] nie chce odpalac ...Mk2 1.8td
    By xxkarol18xx in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 20:19
  4. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23
  5. Kumpel chce kupiæ Mk III TDCI automat ....
    By wrozek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2005, 09:19

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów