+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk1 1.8 GL, Ford Mondeo Mk3 Ghia 2.0+LPG
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Radom

    Red face Zamek w drzwiach, stacyjka, prędkościomierz.

    Witam, od przedwczoraj jestem posiadaczem (mam nadzieje szczęśliwym) Mondeo MkI 1.8. Jest to mój pierwszy własnościowy samochód. Ogólnie samochód sprawuje się w najlepszym porządku jednak mam pewne 3 problemy. Być może z waszą pomocą niektóre z nich uda się naprawić samemu bez większych kosztów.

    1. Gdy wsadzam kluczyk do drzwi i chce otworzyć samochód to sprawia mi to mały problem. Kluczyk nie chce się od razu przekręcić w pozycję do otwarcia. Ma opór. Czasem muszę nim kręcić w obie strony po kilka-kilkanaście razy aby zaskoczył i drzwi się otworzyły (centralny zamek bez pilota). Zamyka się idealnie, za pierwszym razem. Pewien facet od awaryjnego otwierania aut powiedział mi że kluczyk jest bardzo zużyty i stąd ten problem. Jednak wydaję mi się, że wtedy również z zamknięciem auta byłby problem. Co sądzicie?

    2. Stacyjka. Podobny problem jak z drzwiami. Gdy chcę przekręcić kluczyk w stacyjce do pozycji przy której zapalają mi się kontrolki to również mam z tym mały problem. Teraz już "złapałem wprawy" i udaje mi się za 1-3 razem jednak chyba tak nie powinno być. Wydaję mi się, że kluczyk powinien przekręcać się bez większych problemów. Od razu zaznaczę, że nawet gdy nie zablokuje kierownicy to także sprawa wygląda identycznie.

    Jak sądzicie? Czy rzeczywiście to wina zużytego kluczyka czy trzeba by wymienić stacyjkę i zamki w drzwiach?

    3. Prędkościomierz niestety nie działa. W bagażniku wcześniejszy właściciel jednak zostawił mi starą pękniętą oraz nowo kupioną linkę i powiedział że wystarczy wymienić.
    Wiecie może jak to zrobić? Sprawa błaha do zrobienia samemu czy pozostaje oddać mechanikowi?

    Proszę o wszelkie rady i sugestie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hunterPL Zobacz posta
    Jednak wydaję mi się, że wtedy również z zamknięciem auta byłby problem. Co sądzicie?
    Nie, bo mondka zamkniesz np kluczykiem od sierry

    Cytat Zamieszczone przez hunterPL Zobacz posta
    2. Stacyjka.
    Zapewne też przez wytarty kluczyk.


    Cytat Zamieszczone przez hunterPL Zobacz posta
    Wiecie może jak to zrobić? Sprawa błaha do zrobienia samemu czy pozostaje oddać mechanikowi?
    Sam zrobisz
    w tym dziale są poradniki jak się dobrać do zegarów.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...oradnik%C3%B3w
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk1 1.8 GL, Ford Mondeo Mk3 Ghia 2.0+LPG
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Radom
    Dziękuję bardzo, już wiem jak dostać się do licznika. A dalej? W jaki sposób podłączyć drugi koniec linki? Z pod spodu czy jakoś przez maskę?


    Czyli rozumiem że wystarczy tylko i wyłącznie dorobienie kluczyka do stacyjki i zamka?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hunterPL Zobacz posta
    A dalej?
    A dalej to będziesz widział jak linka idzie

    Cytat Zamieszczone przez hunterPL Zobacz posta
    ystarczy tylko i wyłącznie dorobienie kluczyka do stacyjki i zamka?
    Na to wygląda, skoro kluczyk wytarty, to mało prawdopodobne żeby i stacyjka klękła i zamek w drzwiach.
    Tylko może być problem z docięciem kluczyka ze wzoru wytartego i trzeba będzie po symbolu/numerze docinać
    Jak na kluczyku nie masz wytłoczonego symbolu to trza by do ASO podskoczyć żeby po VIN-ie podali.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 12-09-2011 o 01:28
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar mondziak2005
    Imię
    Rafał
    Opis
    mk2 1.8 b kombi
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Skierniewice
    jedz tam gdzie dorabiaja kluczyki i jak jest dobry magik to ci z wkładki dorobi. tyle ze dorobienie kluczyka z immo to jakies 150 zł

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    jeśli biega o cenę dorobienia kluczyka z immo, to mam na to inny patent dużo tańszy niż 150zł
    wystarczy dorobić kluczyk bez immo, a następnie kupić (np na aukcji) taki sam kluczyk, tylko używany (razem ze stacyjką - która jest zbędna - to koszt ok. 30-40zł), a następnie wydłubać z niego transponder, wpakować go do naszego kluczyka i wgrać do immo w aucie... oczywiście cała operacja jest skuteczna tylko wówczas, jak dysponujemy kluczem-matką (czerwony kluczyk)...

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk1 1.8 GL, Ford Mondeo Mk3 Ghia 2.0+LPG
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Radom

    Post

    Powiem szczerze że chyba nie mam immobilizera. Rocznik 93'. Przynajmniej na kluczyku nic wyrzeźbionego nie mam i na tablicy tylko poduszka się zaświeca i za chwile gaśnie. Ale może i jest

    A jak by tak wyjąc stacyjkę i z nią pojechać do dorabiacza?


    "A dalej to będziesz widział jak linka idzie"

    Właśnie nie wiem czy będę wiedział bo z tego co widziałem to ta stara linka jest wyjęta i leży w bagażniku:P

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wrzuć fotkę jak ten Twój kluczyk wygląda. "Pestka" immo jest w obudowę kluczyka upychana.
    Do dorabiacza to weź może zamek od tylnej klapy. albo od drzwi pasożyta, bo one są w razie co najmniej wyrobione. Tylko nie wiem czy jednak taniej nie wyjdzie dorabiać po numerze.

    Cytat Zamieszczone przez hunterPL Zobacz posta
    to ta stara linka jest wyjęta i leży w bagażniku
    No to tego to nie przewidziałem
    Nie potrafię opisać jak ma iść ta linka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk1 1.8 GL, Ford Mondeo Mk3 Ghia 2.0+LPG
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Wrzuć fotkę jak ten Twój kluczyk wygląda. "Pestka" immo jest w obudowę kluczyka upychana.
    Do dorabiacza to weź może zamek od tylnej klapy. albo od drzwi pasożyta, bo one są w razie co najmniej wyrobione. Tylko nie wiem czy jednak taniej nie wyjdzie dorabiać po numerze.
    Facet od dorabiania kluczyków, awaryjnego otwierania aut idt powiedział że zrobi zamek i kluczyk do tego za 100zł i będzie jak nowy się otwierał. Jak ze swoim zamkiem to za 50zł. A kluczyk jest najprostszy jaki może być, jeden mam taki że połowę obudowy plastikowej nie ma i nic tam w środku nie widzę więc nie wiem. Jutro zrobię zdjęcie.


    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Nie potrafię opisać jak ma iść ta linka.
    Jutro rano chciałbym się wziąć za założenie tej linki, może ktoś MNIEJ WIĘCEJ wie z licznika gdzie ona ma iść?

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    otwierać się i zamykać, to będzie nawet jak Ci ktoś za 15zł dorobi kluczyk tyle tylko, że z odpaleniem będzie problem
    co do samego immo, to zwróć uwagę na czerwoną diodkę w zegarku. Jak włożysz kluczyk do stacyjki i przekręcisz, to diodka powinna się zapalić kilkukrotnie...

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk1 1.8 GL, Ford Mondeo Mk3 Ghia 2.0+LPG
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Radom
    co do samego immo, to zwróć uwagę na czerwoną diodkę w zegarku. Jak włożysz kluczyk do stacyjki i przekręcisz, to diodka powinna się zapalić kilkukrotnie...
    Dziś bylem u dorabiacza i stwierdził że zamki są już wyrobione bardzo i samo dorobienie kluczyka nic mi nie da. Powiedział mi 30zł za dorobienie jak się przyjdzie z zamkiem a 100zł jak z jego i sam dorobi do niego kluczyk. Ale do tego zapewne dochodzi stacyjka:/
    Co do diody przy zegarku to rzeczywiście, mam taka czerwona diodę ale ona się zapala i świeci może z minute a potem gaśnie samoczynnie. Nie mryga. Więc jak się świeci a nie mryga tzn że jest immo czy nie ma?

    Ostatnio edytowane przez hunterPL ; 13-09-2011 o 16:51

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    jeśli przedstawione powyżej kluczyki należą do ciebie, to immo masz albo wybebeszone, albo ominięte (oba kluczyki są bez transponderów).
    Tak więc o immo nie musisz się martwić, tylko dorobić kluczyk i wszystko powinno śmigać.
    Co do wyrobienia zamków, to nie wiem czy można się zgodzić z tym ślusarzem... wkładki mają stalowe blaszki, które nie tak łatwo się wycierają... prędzej właśnie się kluczyk podda... ja mam u siebie w sumie 4 kluczyki - 2 oryginalne (jeden czerwony, jeden czarny) i 2 dorobione z alarmem. czerwonego można powiedzieć, że nigdy nie używałem (no może ze 2-3 razy) i grot jest jak nówka sztuka. czarny natomiast dzielnie służy (w zasadzie służył) od samego początku i jest dosyć mocno wytarty. Po włożeniu wytartego klucza w zamek/stacyjkę, miewam problemy z jego przekręceniem, gdyż już dosyć średnio pasuje. Z czerwonym kluczem nie mam żadnych problemów. Przy dorabianiu kluczy, udałem się właśnie z kluczem-matką (czerwonym) do ślusarza i na jego podstawie dorobiłem 2 pozostałe klucze. Oba śmigają aż miło.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk1 1.8 GL, Ford Mondeo Mk3 Ghia 2.0+LPG
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Radom
    Też tak myślałem. Problem w tym że mam 2 kluczyki: Jeden ten mniejszy z napisem FORD bardzo zużyty i ten z dziurą w środku który także jest zużyty, chociaż trochę mniej. Żadnego innego klucza tzw "matki" nie posiadam.
    Właściciel mi go nie przekazał, prawdopodobnie sam go nie posiada. Wiem z dokumentacji, że w 2004 sprowadził samochód z Niemiec.

    Co teraz poczynić?

  15. #14
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    niech dorabia z zamka i tyle
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    dokładnie... pozostaje dorobić z zamka lub zaryzykować i dorobić klucz wzorując się na tym "lepszym" kluczyku... niestety dostępne na rynku groty są dosyć miękkie więc wielce prawdopodobne jest, że taki "nowy" kluczyk długo nie pociągnie...
    pozostaje dorabiać pod zamek (np od bagażnika)...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamek w drzwiach
    By rustin in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 19:30
  2. [MkI] zamek w drzwiach
    By stolar in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 23:17
  3. [MkII] Jak poznać czy zamek w drzwiach ma DL czy CL
    By jcop00 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 22:53
  4. [MkII] Skrzypiący zamek w drzwiach
    By Mala in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2007, 15:07
  5. [MkI] zamek w drzwiach kierowcy
    By BB in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2006, 12:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów