+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin

    Lightbulb [MKIII] Montaż ESP

    Witam

    Opisze na podstawie moich wlasnych doswiadczen i tego co przeczytalem na FordClubPolska jak zalozyc system ESP do auta ktore ma tylko ABS. Opis bedzie sie opieral o mojego anglika z 2002. Zaczne od tego co potrzebujemy zakupic aby mozna bylo tego dokonac. Nie podaje numerow czesci bo jest to bez sensu, pompa ktora osobiscie zalozylem nawet w microcacie nie jest rozpoznawana

    - pompa ABS/ESP razem z wtyczka i kawalkiem kabla oraz wkreconym w nia czujnikiem cisnienia, wtyczka i kawalkiem kabla od niego
    - zyroskop razem z wtyczka i kawalkiem kabla
    - kolumna kierownicza od auta co posiadalo ESP razem z czujnikiem skretu kierownicy wtyczka i kawalkiem kabla
    - wylacznik ESP z wtyczka i kawalkiem kabla
    - konektorek z wtyczki C502 do podlaczenia ukladu
    - troche kolorowych kabelkow zeby sie nie pomylic

    Odnosnie pompy ABS/ESP. Wystepowaly dwa rodzaje pompy, do Sierpnia 2004 byla montowana pompa z zyroskopem na szynie CAN (zyroskop 4 pinowy), po Sierpniu 2004 byla pompa z zyroskopem analogowym podlaczonym bezposrednio do pompy ABS/ESP (zyroskop 6 pinowy). Mozemy zalozyc caly uklad z zyroskopem 6 pinowym do auta przedliftowego jak i z zyroskopem 4 pinowym do auta poliftowego. Po prostu musimy nabyc komplet.

    Odnosnie kolumny kierowniczej, mozemy nabyc kolumne angielska i zamontowac w europejczyku, ja osobiscie nabylem kolumne europejska i zalozylem w angliku. Jedyne co po takim zabiegu trzeba ustawic zbierznosc bo bedziemy miec skrecona kierownice przy jezdzie na wprost.

    Odnosnie wylacznika ESP auto poliftowe ma inna wtyczke i przedliftowe tez. Nic nie szkodzi na przeszkodzie zeby poliftowy zalozyc w przedlifcie, ja tak zrobilem, musialem obciac stara wtyczke i podlutowac nowa. Jedyne co to poliftowy wylacznik ma inny odcien, jest nieco jasniejszy.

    Montaz pompy ABS/ESP.

    Aby tego dokonac musimy wyjac serwo hamulcowe, co za tym idzie osuszyc zbiorniczek itp. Serwo siedzi na 4 srubach, przykrecone jest nimi z tylu do stelaza. Aby latwo je wyjac musimy wyciagnac i odgiac puszke z filtrem powietrza, sciagnac rozporke miedzy kielichami, dekiel kielicha oraz wymontowac serwo tempomatu jak ktos posiada. W angliku po odpieciu przewodow hamulcowych od serwa i odkreceniu nakretek serwo trzyma sie na trzpieniu ktore laczy je z pedalem hamulca. Aby je wyjac wyciagamy zawleczke i trzpien i serwo wychodzi. W europejczyku bedzie pewnie podobnie. (Od razu napisze ze ten kto wymyslil ten trzpien z zawleczka to pajac bo tego nie da sie ponownie zmontowac bez rozgiecia stelaza na ktorym serwo siedzi. Potem je trzeba zgiac do wygladu fabrycznego.) Jak serwo wywalilismy to mamy pompe ABS jak na dloni. Odpinamy wtyczke, przewody hamulcowe, zatrzaski ktore ja trzymaja i zastepujemy pompa ABS/ESP. Skladamy w odwrotnej kolejnosci, na koniec odpowietrzajac wszystkie 4 kola. Musimy tez przerobic wtyczke od pompy ABS uzupelniajac ja o odpowiednie kable. Opisze to na dole w dziale polaczenia elektryczne.

    Tak to wyglada po wymontowaniu serwa hamulcowego, widac pompe ABS ktora trzeba wymienic.





    Wymiana kolumny kierowniczej.

    Operacja dosyc prosta, sciagamy plastyki oslanajace kolumne, wypinamy wylacznik kierunkowskazow, wycieraczek, pilota od radia, kostke od stacyjki i pierscienia immo. Sciagamy poduszke kierowcy i odkrecamy kierownice. Odkrecamy srube ktora laczy kolumne z maglownica i otwieramy zawias. Odkrecamy 4 sruby TOROX 40 trzymajace kolumne, pociagamy ja do siebie i kolumne mamy w rekach. Aby wyjac stacyjke przekrecamy ja w poz. I wkladamy w dziure pod pierscieniem immo cieki wkretak i stacyjka wyskakuje, zakladamy ja do nowej kolumny i nie bawimy sie nia bo ma blokade i przekrecenie kluczyka spowoduje jak aktywacje i wyrzucicie ja sobie do kosza no i dojdzie koszt stacyjki i kluczyka. Zakladamy nowa z czujnikiem skretu i skladamy w odwrotnej kolejnosci.

    Do takiego stanu trzeba dojsc:



    A tak wyglada kolumna z czujnikiem skretu kierownicy, widac na niej cztery otwory w ktorych siedza sruby Torox 40 i trzymaja kolumne.



    Montaz zyroskopu.

    Zyroskop siedzi pod lewarkiem zmiany biegow, jest na niego fabryczne miejsce ale brakuje dwoch srub M6 aby go przykrecic, sruby mozemy dolozyc ale problemem jest to ze aby je wsunac trzeba zdjac cale to metalowe ustrojstwo. Aby tego dokonac trzeba zwalic tlumik i oslone termiczna bo 2 sruby maja nakretki od spodu. Ja przewleklem plastykowa tasiemke (binde) przez otwory na sruby i nia przypiolem zyroskop i podkleilem go silikonem. Sruby uzupelnie jak cos bede robil przy wydechu bo kanal lub podnosnik wymagany. Ogolnie dostep beznadziejny, musimy sciagnac boczki aby sie tam dostac.

    Montaz wylacznika ESP

    Stary wyjmujemy i wsuwamy nowy.

    Polaczenia elektryczne

    Przed przystapieniem do montazu czesci mechanicznych warto wykonac brakujace czesci instalacji zeby je od razu polozyc i dociagnac do skrzynki bezpiecznikow w kabinie. Moja rada uzyjcie roznych kolorow kabli aby unikac pomylki i sparujcie je np w ten sposob. Czarny (-), czerwony (+), zolty (CAN L), zielony (CAN H), unikniecie pomylki bo te kable ida do zyroskopu i czujnika skretu kierownicy, lacza sie z szyna CAN samochodu i ida do pompy ABS/ESP. Laczymy je rownolegle, czyli zolty z zoltym, czarny z czarnym itp. Do tego potrzeba trzech kabli do wylacznika ESP, ja uzylem bialego, niebieskiego i trzeciego nie pamietam

    Pamietajcie ze pomimo iz wtyczka od zyroskopu i czujnika skretu kierownicy jest taka sama to polaczenia elektryczne sa inaczej rozlozone, sa na innych pinach wiec ich nie pomylcie.

    Przerobienie wtyczki od pompy ABS/ESP

    Niestety czeka Was oprocz dolozenia kabli wymina wtyczki poniewaz w starej nie ma dzio aby wetknac nowe piny. Sprawa idzie szybko, wyciagasz pin z starej wtyczki i wpinasz do nowej. Rowniez piny nie uzywane sa zalane wiec minimalizuje to ryzyko pomylki. Musice do pompy dociagnac sygnal CAN L i CAN H oraz + i - do zasilania zyroskopu i czujnika skretu kierownicy, dwa kable od wlacznika ESP i trzy kable ide do czujnika cisnienia ktory siedzi na pompie ABS/ESP.

    Uwaga. Zdaje sie po drugim lifcie piny w pompie ABS sa okragle a nie kwadratowe jak w pompie ABS/ESP. Trzeba je odciac i przelutowac wszystkie piny na kwadratowe. Kolory kabli sa te same.

    Zalanczam schematy na ktorych ja sie opieralem, pamietajcie w aucie przedliftowym nie ma wtyczki C33, jest dziura, kable trzeba zlutowac razem.

    Pamietajcie aby podpiac kable z szyny CAN ukladu ESP z szyna CAN samochodu, wtyczka C30 co umozliwi diagnoze systemu przez fordowski komputer diagnostyczny.

    Schematy sa w pdf spakowane do archiwum zip i wrzucone na chomika. Nie ma sensu wrzucac ich jako obrazki bo sa nieczytelne.

    Kliknij tu aby pobrac schematy

    Archiwum zawiera nastepujace katalogi, ESP 4 pin (ja zakladealem u siebie ESP na ich podstawie) oraz ESP 6 pin (jest to schemat od kolegi jendrekmak z FordClubPolska, jest tez rozpiska pinow poliftowych wylacznikow ESP i klapy w wersji jedno wtyczkowej i dwu wtyczkowej (ja mialem ten wylacznik poliftowy jednowtyczkowy i musialem odciac moja przedliftowa wtyczke i przelutowac na ta poliftowa).

    A tu pomocne zdjecia z FordClubPolska, ktorych autorem jest jendrekmak



    białe kropki - podłączenie żyro 6 pinów
    żółte - żyro 4 piny
    zielone - czujnik ciśnienia pompy
    niebieskie - włącznik/wyłącznik esp wg schematu przed 08/2004
    czerwone - czujnik obrotu kierownicy
    w dwóch pinach czerwone, białe i żółte kropki są razem bo jest to zasilanie a w dwóch żółte i czerwone bo tam jest szyna CAN




    Zalecana kolejnosc montazu.

    Przygotowac w domu wszystkie kable z wtyczkami, zalozyc kolumne kierownicy, zyroskop, wylacznik ESP, kable dociagnac do skrzynki bezpiecznikow. Zalozyc pompe ABS/ESP dociagnac kable do skrzynki bezpiecznikow i polaczyc wedlug schematow. Dlaczego nie pompa ABS/ESP najpierw ? Bo bedzie Wam swiecil na zegarach ABS i ESP.

    Uruchomienie

    Po zalozeniu wszystkiego wszystkie kontrolki powinny zgasnac. Jednak jak ruszycie zapali sie kontrolka ESP i wylaczy system. Aby dzialal poprawnie trzeba jechac do ASO i powiedziec ze wymieniliscie kolumne kierownicy bo stara miala luzy i swieci sie teraz ESP. Chodzi o skalibrowanie czujnika skretu kierownicy, bez tego system bedzie sie wylanczal. Nie chwalcie sie ze zalozyliscie ESP bo ponoc polskie ASO nie zrobi zadnej diagnozy systemu jak wyjdzie z VIN'u ze go nie bylo. Ja to robilem w ASO w Irlandii i zadnych problemow nie mialem tego typu. Po tym zabiegiem cieszymy sie z ESP.

    Ikona ESP na zegarach

    W przedliftowych zegarach nie ma mozliwosci aktywowania ikonki ESP w ASO, nalezy wgrac soft u magika, lub zmienic zegary na takie ktore maja ta ikonke aktywna. W aucie poliftowym ikonke aktywuja Wam w ASO. Ta kontrolka sie nie martwcie bo bez niej ESP tez dziala.

    Problemy.

    Jesli po zlozeniu wszystkiego swieci sie ABS + ESP, sprawdzamy polaczenia. Mozna miernikiem a mozna tak jak ja zrobilem. Po przekreceniu zaplonu wylacznik ESP po przytrzymaniu go powinien wylaczyc uklad ESP, lampka na zegarach bedzie swiecic dalej ale na wylaczniku powinna sie zaplac i gasnac jak wcisniemy ponownie. Brak jakiegokolwiek uzadzenia zablokuje mozliwosc wylaczenia ESP. Mozna odpiac zyroskop, potem czujnik skretu kierownicy, czujnik cisnienia. Jak wszystko jest ok jedziemy do ASO na kalibracje czujnika i skasowanie bledow. U mnie ABS gasl ESP tez ale po ruszeniu sie ESP zapalal. Po trzech dniach zaplil sie ABS i ESP, nawet odpiecie akumulatora nie kasowalo bledow. Wizyta w serwisie forda rozwiazala sprawe. Kalibracje i programowanie od nowa sterownika ABS/ESP oraz usuniecie bledow.

    Czas pracy:

    Wymiana pompy ABS na ABS/ESP z wymina pinow i podpieciem wszystkiego w calosc z odpowietrzeniem czterech kol 8,5 godziny.

    Wymina kolumny, zalozenie zyroskopu, przerobienie wtyczki wylacznika przedliftowego na poliftowy 4 godziny

    Programowanie w ASO 1 godz 10 min

    Koszty:

    Pompa ABS/ESP z wtyczka i wylacznikiem ESP - 200 zl
    kolumna kierownicza europejska z czujnikiem skretu kierownicy - 29 zl
    zyroskop - 70 zl
    programowanie w Irlandzkim ASO - 110 Euro
    + koszty kabli, koszulek termokurczliwych, tasmy izolacyjnej, cyny itp.

    Wszystkie czesci nabylem na allegro w ciagu 10 dni. Trzeba regularnie przegladac i mozna tanio wyrwac.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 16-09-2011 o 01:32

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Super artykuł tylko pogratulować

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    respect - chyba zaczne zbierac czesci i jakis weekend rezerwowac na zabawyz ESP :-)

  5. #4
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz
    super artykuł. tez mieszkam w irl i myslalem nad montażem esp.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    tylko widzac po blachach z avatara kolega mieszka w Irlandii Polnocnej

  7. #6
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Można odświeżyć schematy bo nie działają i dokładniej wyjaśnić podłączenie wyłącznika esp ?

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Schematy dzialaja, zaloz tylko darmowe konto na chomiku i sciagniesz je za free. Co do wylacznika to schematy mowia wszystko, powiedz dokladnie jakie masz watpliwosci i jaki wylacznik, przedliftowy czy poliftowy ?

  9. #8
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam konto ale pod tym linkiem jest server eror . Chodzi o podłączenie wł esp przed fl i tak :
    1,3- moduł esp
    2- wolny w przed fl
    4- c502
    5- to + od wł swiateł
    6- do otwierania klapy na 1 pin
    Czy dobrze zrozumiałem i czy trzeba jeszcze do zegarów podłączyć ?
    Ostatnio edytowane przez Mario ; 02-12-2011 o 16:41

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cos kolego pomieszales, w przedliftowym wylaczniku masz dwa gniazda, do klapy i do esp. Do klapy nic nie ruszasz, po prostu wypinasz wtyczke i wpinasz do nowego wylacznika. Kable we wlaczniku ESP podlanczasz tak:

    8 - podswietlenie wylacznika
    7 - masa (GND)
    6 - +12V z bezpiecznika F77 (zlacze C502 pin 6)
    5 - nie uzywany
    4 - do pinu 18 wtyczki pompy ESP/ABS
    3 - nie uzywany
    2 - masa (GND)
    1 - do pinu 27 wtyczki pompy ESP/ABS

    P.S. Schematy da sie pobrac bez problemu, sprawdzilem, nie ma zadnego bledu serwera.

  11. #10
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za wyjaśnienie , to mam nie taki schemat , A na stronie chomika nadal mam błąd 502

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    daj maila na PW to Ci wysle

  13. #12
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Poszedł na priv
    Ostatnio edytowane przez Mario ; 03-12-2011 o 22:20

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    poszlo na maila

  15. #14
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Odebrałem dzięki

  16. #15
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam jeszcze pytanie skąd podłączyć szynę can z C30 ? czy z gniazda diagnostycznego bo tam piny 6 i 14 chyba są ?

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Mozna z zlacza diagnostycznego pin 6 to CAN H a pin 14 to CAN L, ja osobiscie wziolem z wtyczki C30 gdzie CAN H to pin 9 a CAN L to pin 6. (mam anglika wiec gniazdo diagnostyczne mam z prawej strony wiec nie bylo po drodze). Pamietaj ze musisz dociagnac CAN H i CAN L do zlacza pompy ESP/ABS bo do zwyklej pompy ABS szyna CAN nie dochodzi.

  18. #17
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak H idzie z czujnikiem obrotu na pin 24 , a L na pin 40 z żyro

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    tak H idze z 24 na zyroskop i czujnik skretu kierownicy a L idzie z 40 tez na zyroskop i czujnik skretu kierownicy

    ---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

    P.S. Tam gdzie na schemacie jest kropka to przewody sie lacza.

  20. #19
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Ok dzięki ,to już wszystko wiem zacznę od wiązki a resztę to jak pogoda pozwoli . Po wymianie samej pompy abs będzie dział ?

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Zacznij od wiazki i od zrobienia wszystkiego w kabinie, na koniec wymien pompe. Po wymianie pompy ABS na ABS/ESP, ABS u mnie dzialal ale przez tydzien po czym sie wylaczyl i nie dalo sie go juz wlaczyc, co mnie zmusilo do wizyty w ASO gdzie i tak musialem jechac aby skalibrowac czujnik kierownicy. ASO zaprogramowalo system od nowa i dziala perfekcyjnie

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaż zestawu bluetooth do traelpilot MKIII
    By lord rajmund in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 11:22
  2. [MkIII] [MKIII]Montaż osłony silnika i chłodnicy.
    By evil44 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 20:46
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 01:22
  4. [MkIII] Montaż XENON w MkIII
    By psycha in forum Tuning
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 22:18
  5. [MkIII] [MKIII] Montaż tempomatu
    By Domel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 21:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów