+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce

    [Mk2] Wymiana łożyska, poduszki kolumny McPhersona

    Drodzy forumowicze jeśli stuka i tłucze wam z którejś strony zawieszenie przednie i odczuwalne jest to na wybojach, śpiących policjantach oraz przy gwałtownym dodaniu gazu i hamowaniu to może to być wina górnego mocowania kolumny McPhersona. Dodatkowym objawem jest ruszanie się górnego talerzyka na kielichu przy mocnym szarpaniu za niego lub koło.

    Zaczynamy od demontażu kolumny (można się obejść bez odkręcania zacisków hamulcowych i czujnika ABS od kolumny ale wtedy wszystkie czynności trzeba robić przy aucie).

    1 . Zaciągamy hamulec ręczny (awaryjny) i włączamy pierwszy bieg (oczywiście przy wyłączonym silniku

    2 . Teraz należy poluzować nakrętkę półosi w zwrotnicy-klucz 32. Najlepiej w miarę duży i solidny nasadowy aby można było w jego otwór włożyć gruby wytrzymały pręt-naszą dźwignię. Dobrze jeśli sporo wystaje z klucza po obu stronach wtedy mamy pewność, że klucz nie ześliźnie się z nakrętki ponieważ zachowa współosiowość.

    3 . Luzujemy nakrętki koła-klucz 19.

    4 . Podnosimy auto do momentu aż koło będzie wisiało w powietrzu parę centymetrów i podstawiamy jakiś klocek drewniany/zabezpieczenie pod podwozie.

    5 . Odkręcamy do końca nakrętki koła i zdejmujemy je.

    6 . Odkręcamy do końca nakrętkę półosi.

    7 . Odkręcamy zacisk hamulcowy (ten punkt nie jest wymagany ale warto dla wygody i możliwości późniejszego włożenia kolumny np. w imadło) – nasadka (19?) Nie jestem pewien ponieważ ja nie odkręcałem. Sprawdzę i poprawię te dane.

    8 . Podwieszamy zacisk na drucie żeby nam nie przeszkadzał.

    9 . Odkręcamy czujnik ABS od zwrotnicy – nasadka (?) Sprawdzę i uzupełnię. Podwieszamy czujnik tak jak zacisk hamulcowy.

    10 . Odkręcamy nasadką 17 górne mocowanie łącznika stabilizatora.

    11 . Odkręcamy nakrętkę śruby sworznia – nasadka 18+przedłuzka ‘’połówka’’, a w łeb śruby sworznia wkładamy torx (?-uzupełnię) w celu zakontrowania. Śrubę z nakrętką warto wymienić. W ASO śruba kosztowała mnie 16zł a nakrętka 8zł.

    12 . Śrubę delikatnie wybijamy ze zwrotnicy np. prętem d=8mm.

    13 . Wybijamy sworzeń ze zwrotnicy. Ja posłużyłem się 30 cm przecinakiem z płaskownika o grubości 5mm. Należy przyłożyć taki przecinak w miejscu miedzy gumową osłoną sworznia a blachą wahacza. Kilka stuknięć młotkiem i sworzeń powinien wyjść (wahacz na tulejach będzie oddawał ale jak już ruszymy sworzeń ze zwrotnicy to nie będzie problemu żeby ‘’wypchnąć’’ go jakąś dźwignią/łapką/łyżką poprzez podważenie. W tym momencie dobrze jest zabezpieczyć gumową osłonę sworznia przed późniejszym przypadkowym przecięciem-owinąć choćby szmatą.

    14 . Odkręcamy końcówkę drążka kierowniczego ze zwrotnicy – nasadka 17. Dobrze jest potraktować wcześniej nakrętkę WD-40 (uważać na gumową osłonę). Może się zdążyć, że przy odkręcaniu nakrętki, stożkowy sworzeń końcówki drążka może zacząć się obracać. Niestety ale nie ma on niczego do kontry (przynajmniej u mnie nie miał). Wymyśliłem, że wkładając łyżkę pod ławę/sanki od góry docisnę sworzeń w zwrotnicy i w ten sposób bardziej się zaciśnie. Tak zrobiłem-pomogło. W takim przypadku po odkręceniu nakrętki sworzeń bez problemu powinien wyjść skoro obrócił się w zwrotnicy. Jeśli się nie obrócił, a my odkręciliśmy nakrętkę to warto potraktować go WD-40 i odczekać parę chwil (nie pryskać WD-40 po gumowej osłonie). Teraz dobrze by było użyć ściągacza do sworzni ale jeśli ktoś nie posiada to można poradzić sobie w inny sposób-wystarczy nie odkręcać nakrętki do końca tylko tak aby była nakręcona bez jednego zwoju gwintu i od dołu stuknąć młotkiem-nie zniszczymy w ten sposób gwintu na zwożeniu. Do tej metody polecam użyć innej nakrętki jeśli mamy to nie zniszczymy także plastiku wtopionego w ori nakrętkę.

    15 . Teraz zostało nam już wybić półoś ze zwrotnicy. Powinna pójść bez problemowo. Wystarczy delikatnie odciągając kolumnę od auta stukać za pomocą pręta i młotka w nakiełek półośki.

    16 . Ostatnia rzecz to odkręcenie kolumny od kielicha. W tym celu używamy nasadkę 18 oraz klucz ampulowy (rozmiar ?) do zakontrowania iglicy amora. Od dołu dobrze jest podtrzymać delikatnie kolumnę żeby nie opadła niespodziewanie.

    17 . Teraz mamy kolumnę na wierzchu. Do ściśnięcia sprężyny przydadzą się ściągacze do sprężyn (około 35 zł):



    18 . Po ściśnięciu sprężyny możemy się wziąć za odkręcenie nakrętki poduszki:



    19 . Widok po ściągnięciu sprężyny:



    20 . Widok górnego talerza sprężyny (od dołu założona jest osłona/harmonijka na odbój, a ten z kolei włożony jest w ten górny talerz):



    21 . Kolejność elementów:



    22 . U mnie rozwulkanizowała się w środku poduszka. Widoczna po prawej podkładka powinna być zwulkanizowana z całością poduszki, a tak wpadła do środka poduszki i iglica Amora chodziła w każdą stronę:







    23 . Porównanie nowej i starej poduszki:



    24 . Nowa poduszka:



    25 . Nowa poduszka widoczna od spodu oraz talerz sprężyny widoczny od góry (z włożonym gumowym odbojem):



    26 . Talerz z założonym łożyskiem:



    27 . Ze skręceniem kolumny nie powinno być problemu, wkładamy sprężynę (cały czas ściśniętą ściągaczami) na kolumnę (odpowiednio układając ją w talerzu), na sprężynę nakładamy górny talerz z zamontowanym odbojem i ‘’harmonijką’’, na talerz kładziemy łożysko a na łożysko poduszkę. Na poduszkę nakręcamy nakrętkę (nie pomylić nakrętki z nad poduszki z nakrętką z nad kielicha bo maja różne wysokości).

    28 . Zmontowaną kolumnę wkładamy w kielich. Na kielich nakładamy ten mniejszy talerzyk trzymający kolumnę i łapiemy delikatnie nakrętką z nad kielicha-nie przykręcać do końca ponieważ dokręcanie wykonuje się na opuszczonym aucie.

    29 . Wkładamy półoś w zwrotnicę (trochę się trzeba napocić ale to nie problem, dla ułatwienia wyrzućmy jedynkę na luz). Trzeba uważać żeby w drugim końcu półosi (w gumowej osłonie) krzyżak z trzema łożyskami nie wypadł z kielicha półosi. Jeśli się tak zdarzy (bo to częsty przypadek) to należy sprawdzić czy półoś nie ma luzów po włożeniu ponieważ może się zdarzyć tak jak mi, że spadły mi dwa łożyska z krzyżaka i musiałem rozbierać tą gumową osłonę żeby włożyć łożyska na miejsce-brudna robota bo smaru tam kupę.

    30 . Po włożeniu półosi w zwrotnice nakręcamy na nią nakrętkę (ile się da ale nie na siłę-dokręcimy jak postawimy auto na glebę)

    31 . Następnie wkładamy sworzeń w zwrotnicę i przykręcamy go. Podobnie robimy z końcówką drążka i łącznikiem stabilizatora.

    32 . Przykręcamy zaciski hamulcowe i czujnik ABS jeśli ktoś wykręcał.


    33 . Opuszczamy auto i od góry dokręcamy nakrętkę nad kielichem .

    Zrobię przy najbliższej okazji fotki do punktów dotyczących wykręcania/wkręcania kolumny i dorzucę.

    Jakieś pytania? Zapraszam.

    Pozdrawiam – LukaszV6

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    To jest dobry opis .Ze swej strony uważam że warto uzupełnić dwie kwestie techniczne :
    Otóż przy ściąganiu końcówek drążka odradzam bicie młotkiem w nakrętke od spodu .Skuteczniejszym sposobem jest użycie dwóch młotków .Jeden cięższy przykładamy z jednej strony łapy a drugim bijemy z drugiej .Nie w końcówkę - a w łapę .Dwa - trzy celne strzały i końcówka spada .Jeżeli sworzeń kulisty obraca się przy do-odkręcaniu można go docisnąć żabką lub innym kluczem do rur .Im większy tym lepszy -łatwiej się dociska .I ostatnie .Wyciąganie półośki przy pomocy wybijania nie jest najlepszym pomysłem .Bezpieczniej jest uderzyć raz przez klocek drewniany , a jak się ruszy to wyciągać podważając dwoma śrubokrętami od wewnętrznej strony zwrotnicy za wieniec ABS-u .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

Podobne wątki

  1. [MkIII] Poduszki i łożyska amorów przód
    By cdsoftware in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 06:13
  2. [MkI] stuki podobne do przegubu/łożyska mcphersona - rozwiązanie problemu
    By zsberg in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 11:53
  3. [MkII] Czy kompletne kolumny (z hamulcami) McPhersona z V6 pasują do TD ?
    By marian212 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 18:42
  4. [MkI] Jak wymienić łożysko kolumny McPhersona?
    By Wacu_123 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 22:33
  5. [MkII] Łożyska McPhersona -wymiana/smarowanie
    By krysz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 12:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów